Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Utorok - 20. február 2018 - Lívia | zajtra Eleonóra

PIS.sk

FHE: Korzovanie XVII - XXV

Pred letnou prázdninovou pauzou si predstavme hodinovú reláciu Korzovanie, ktorú vysielalo Rádio Prešov. Venovaná bola prevažne prešovskej hudobnej scéne. Po sedemnástich častiach prišla prestávka, po ktorej Korzovanie pokračovalo od februára 2012. Čo všetko v ňom za ten čas odznelo?

Strohá štatistika znie: Počet piesní: 90. Počet hostí: 6. Počet vydaní 8 + 1 špeciálne, teda celkovo 25 + 1 hodina premiérového live vysielania (plus reprízy). Korzovanie vysielali Milan Országh a Michal Frank.

Z prešovských či interpetov odzneli v od 18. časti relácie títo interpreti (nerátame takýchto, ktorí s metropolou Šariša priamo súviseli, alebo ich časť bola odtiaľ, ako BGH, Peter Bič Project, Desmod, Plum jam, Nataša Dojčáková, BP Band atď.):

Stopa, Raindown, Viktória Olejárová, Free Voices, Terminal State, Shandy a Ester, Prešovský dixieland, Katarína Knechtová, Nová rieka, Bernard, Alexander Cap, I. M. T. Smile, Komajota, Gagas, Heľenine oči, Zachariáš Hubáček, Mloci, Chiki liki tu-a, The People, Šarišská nátierka, Každý svoje, Rauma, Orphan, Kapelatta, Real Line, Adnoise, AMC Trio + Ulf Wakenius, Potmehút, Andy Belej, Jazz Piano&Bass, Sunlips, Eufónia, Bernard, ...irónia, Cubes (pôvodný), 4moment, Sonja, Helior, Salis, Spirit.

Korzovanie XVIII (obnovené, retrospektívne):
http://www.frenky.sk/clanok/744/korzovanie_xviii.html

Korzovanie XIX (s hosťom Bavom, venované FHE):
http://www.frenky.sk/clanok/749/korzovanie_xix.html

Korzovanie XX (s hosťom Zašom, venované ženám):
http://www.frenky.sk/clanok/754/korzovanie_xx.html

Korzovanie XXI (s hosťom P. Debnárom, viac súčasnejšie):
http://www.frenky.sk/clanok/758/korzovanie_xxi.html

Korzovanie XXII (s viacerými raritkami):
http://www.frenky.sk/clanok/765/korzovanie_xxii.html

Korzovanie XXIII (s hosťom T. Priputenom, tak trochu jazzové):
http://www.frenky.sk/clanok/767/korzovanie_xxiii.html

Korzovanie XXIV (venované najmä koncertom v Prešove):
http://www.frenky.sk/clanok/770/korzovanie_xxiv.html

Korzovanie špeciál: Hudobné hry (špeciálne vydanie s Bavom):
http://www.frenky.sk/clanok/789/korzovanie_special-hudobne_hry.html

Posledné Korzovanie - XXV (s hosťami R. Lattom a E. Chlapečkom, plné oldies):
http://www.frenky.sk/clanok/794/posledne_korzovanie_-_xxv.html

Predchádzajúce vydania:

Korzovanie I až X
http://pis.sk/clanok/7816/frenkyho_hudobna_encyklopedia_v_eteri_i-x.html

Korzovanie XI až XVII
http://pis.sk/clanok/8525/frenkyho_hudobna_encyklopedia_v_eteri_xi-xvii.html

Rádio Prešov:
http://www.radiopresov.sk

Vysvetlenie prečo posledné vysielanie: Lebo dosiahlo číslicu 25, čo je pekné číslo a blížia sa prázdniny. Po nich sa možno do éteru relácia vráti, ale v akej forme, to zatiaľ nevie nikto.

Výzva: Táto relácia zmapovala desiatky interpretov z Prešova. Kto má niečo zo súčasnosti či minulosti tunajšej hudobnej scény, nech neváha a spracuje ich. Či už pre rádio, alebo pre túto FHE. Takmer nikto to totiž nerobí a to je škoda. Je to síce lokálna záležitosť, ale je súčasťou nášho kultúrneho dedičstva.

 
  30.6.2012 | Autor: | Pridal: Michal Frank | Frenkyho hudobná ... | zobrazené: 2310 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72347)

Ponúkame na prenájom obchodné priestory s výkladom v Prešove, na ulici Hlavná o výmere 30 m2, jedná sa o jednu miestnosť, priestor je vhodný na kanceláriu alebo obchod, cena: 600, - Eur/mesiac bez DPH, v cene je vykurovanie a voda bez elektrickej energie

907030758 | ico | cena: 600,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Predám (72290)

Ponúkame na predaj stavebný pozemok v Podhoranoch o výmere 5056 m2, prístup z asfaltovej cesty, rozmery pozemku, šírka: cca od 21 m do 25 m, dĺžka: cca od 184 m do 205 m, elektrina na pozemku, plyn cez cestu, možnosť osadiť čističku OV, krásne prostredie.

907030758 | ico | cena: 88.950,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72396)

2 -izb. byt 58 m2, orientácia V/Z, 1. poschodie. Byt je po čiastočnej rekonštrukcii - plastové okná, renovovaná kúpeľňa, kuchynská linka vymenená, nový sporák. Kompletne zariadený. Uvedená cena 400, - eur/ mesiac je vrátane energií.

0907030623 | ico | cena: 400,-€
ico

Reality: Predám (72403)

3-izb. byt, pivnica 2,5 m2, 6/7 posch. , orientácia V/ Z, kompletná rekonštrukcia materiálmi vyššej kvalitatívnej triedy, kúpeľňa - rohová vaňa, kuchynská linka nová, v izbách nové plávajúce podlahy, v spálni a v predsieni vstavaná skriňa robená na mieru.

0907030623 | ico | cena: 74.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS