obsah:

dnes je Streda - 19. jún 2013 - Alfréd | zajtra Valéria

PIS.sk

V Hrabkove sa na súťaži zídu najväčší jedáci pirohov

Najväčší jedáci pirohov sa v sobotu (18.8.) zídu v Hrabkove, okres Prešov. Uskutoční sa tu 4. ročník medzinárodnej súťaže v jedení tejto slovenskej špeciality pod názvom "Pirohy o tri rohy".

(ilustračné foto: TASR)
(ilustračné foto: TASR)
Organizátor podujatia Marián Čech uviedol, že pirohy pod dozorom profesionála budú pripravovať ženy z dediny už od 4. hodiny ráno a čaká ich výroba približne štyri tisíc kusov. Časť z nich zjedia súťažiaci a zvyšok je určený pre divákov.

Na výrobu zemiakovo-bryndzových pirohov objednali 100 kg múky, 50 kg zemiakov a 20 litrov oleja. Okrem toho budú potrebovať vyše 200 vajec a asi šesť kg bryndze z neďalekého salaša.

Čech spresnil, že samotná súťaž sa začína o 10.30 h a zatiaľ sa do nej prihlásilo 12 trojčlenných družstiev z okolia Prešova, z Noweho Sączu a maďarskej Békéscsaby. Dodal, že o titul najväčšieho jedáka sa chcú popasovať aj prešovskí motorkári.

"V doterajších ročníkoch sme mali víťazov domácich Hrabkovčanov a boli by sme radi, keby sa už našiel niekto, kto by bol schopný sa trošku s nimi popasovať a možno aj premôcť a zvíťaziť, zobrať putovný pohár niekde na iné miesto", hovorí s úsmevom Čech.

Myslí si však, že to bude veľmi ťažké, lebo domáci chlapi skutočne pirohy jesť vedia. Nie je to nič jednoduché, keď družstvo musí čo najrýchlejšie zjesť vo vzájomných súbojoch 35 veľkých pirohov. Vo finále na nich čaká dokonca až 40 kusov, čo je približne 2,5 kilogramu.

V minulom roku sa víťaznému domácemu družstvu podarilo zjesť 30 pirohov za 52 sekúnd. "Plot slávy" v areáli tamojšej reštaurácie bude teda bohatší o ďalšiu dosku s menami minuloročných domácich víťazov, ktorú slávnostne inštalujú v sobotu.

Čech uviedol, že v prípade pekného počasia očakávajú v sobotu okolo 1000 návštevníkov, ktorých okrem súťaží budú zabávať aj folkloristi či country kapela.

 
  14.8.2012 | Autor: TASR | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 1050 krát |  diskusia (0) |  

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (54509)

Ponúkame na predaj stavebné pozemky - Lipníky, 15 km od Prešova. Aj pri hlavnej ceste, aj mimo hlavnej cesty v tichej lokalite. Rôzne výmery. IS - elektrika, plyn. Asfaltová prístupová cesta.

0907030619 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (54515)

3 izbový byt s výmerou 75 m2 v Prešove na sídl. Šváby. Nachádza sa na 3/7 poschodí, je v pôvodnom stave. K bytu je možné kúpiť aj garáž v blízkosti v radovej zástavbe, cena spolu s garážou je 50500.

0917879833 | ico | cena: 46.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (48363)

Kancelárske priestory na Plzenskej ulici č.2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico
ico

Reality: Predám (54005)

Ponúkame na predaj 2 izbový byt v osobnom vlastníctve o celkovej rozlohe 52 m2 na ulici Kotrádovej v Prešove. Byt je čiastočne rekonštruovaný, byt. dom zateplený, nová fasáda, 2 nové výťahy, nízke mesačné náklady.

0907030661 | ico | cena: 45.700,-€
ico

Reality: Predám (54521)

Ponúkame na predaj dvojpodlažný tehlový 7-izbový rodinný dom v Lipanoch. Pozemok 770 m2, úžitková plocha 200 m2, čiastočná rekonštrukcia, všetky IS, podpivničený, 2 garáže, 2x kúpeľňa s WC. Možnosť využívať ako dvojgeneračný dom.

0907030619 | ico | cena: 87.900,-€

© Copyright 2000 - 2011 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS