Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Utorok - 20. február 2018 - Lívia | zajtra Eleonóra

PIS.sk

Časť výťažku z benefície venovali prešovskí školáci nevidiacim

Žiaci a učitelia zo Základnej školy na Važeckej ulici v Prešove sú presvedčení, že dar o ktorý sa dá podeliť, poteší oveľa viac hlavne počas Vianoc.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)
Dôkazom toho je pomoc, ktorú ponúkli prešovskému stredisku Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS).

Školáci spolu so svojimi pedagógmi pripravili pred odchodom na prázdniny program spojený s jarmokom, ktorý má na tejto škole už viac ako desaťročnú tradíciu. Výťažok zo vstupného i z predaja vždy putuje na účet neziskovej organizácie Vážka, ktorú založila škola. Teraz časť z neho venujú nevidiacim.

"Vyzbierané finančné prostriedky a dary, ktoré prídu na tento účet, využívame na podporu aktivít našich žiakov a učiteľov v oblasti umenia, športu a vzdelávania", vysvetlil riaditeľ školy Dušan Brhlík.

V programe pred viac ako 200 divákmi sa predstavilo približne 90 účinkujúcich. Podľa slov učiteľky Aleny Sopirjakovej, sa do neho zapojili deti zo všetkých ročníkov.

Zdôraznila, že nedávno na škole robili zbierku hračiek pre detské domovy a boli veľmi prekvapení koľko sa ich vyzbieralo. Rozhodli sa preto, že aj teraz časť vyzbieraných peňazí venujú ľuďom, ktorí to veľmi potrebujú. Okrem toho škola venovala nevidiacim aj obrázky maľované na skle, ktoré zachytávajú pamiatky Prešova.

Sopirjaková dodala, že poďakovanie zo strany zástupcov KS UNSS priamo na koncerte vyvolalo ďalšiu odozvu priamo v radoch učiteľov.

"Tá myšlienka prišla spontánne, rozhodli sme sa, že vyzbierame ďalšie peniaze, aby sme aspoň troškou prispeli na činnosť týchto ľudí, ktorí to nemajú ľahké", povedala učiteľka. Nakoniec zástupcovi únie odovzdali ďalších takmer 200 eur.

Vedúci prešovského krajského strediska UNSS Jozef Hlubovič, konštatoval, že ich milo prekvapilo pozvanie na koncert i dar.

"My s touto školou spolupracujeme už niekoľko rokov hlavne v rámci projektu Biela pastelka. Potešil nás program a vážime si, že sa deti s nami podelili o výťažok z vianočnej akcie, ktorú dlho pripravovali. Rovnako chcem poďakovať aj našim priateľom z radov učiteľov za ich podporu", uviedol Hlubovič.

Tieto peniaze podobne ako iné finančné dary chcú využiť predovšetkým na postupné vybavovanie svojich priestorov na Kollárovej ulici, prípadne na zakúpenie pomôcok. Obrázky vraj budú zdobiť zasadaciu miestnosť, kde sa konajú kurzy a stretnutia.

 
  21.12.2012 | Autor: TASR | Spoločnosť | zobrazené: 1221 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72265)

Ponúkame na predaj 2-izbový byt v osobnom vlastníctve v Prešove, na ulici Levočská, výmera:60 m2 + pivnica, vyvýšené prízemie, kompletná rekonštrukcia.

907030758 | ico | cena: 73.900,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72396)

2 -izb. byt 58 m2, orientácia V/Z, 1. poschodie. Byt je po čiastočnej rekonštrukcii - plastové okná, renovovaná kúpeľňa, kuchynská linka vymenená, nový sporák. Kompletne zariadený. Uvedená cena 400, - eur/ mesiac je vrátane energií.

0907030623 | ico | cena: 400,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72290)

Ponúkame na predaj stavebný pozemok v Podhoranoch o výmere 5056 m2, prístup z asfaltovej cesty, rozmery pozemku, šírka: cca od 21 m do 25 m, dĺžka: cca od 184 m do 205 m, elektrina na pozemku, plyn cez cestu, možnosť osadiť čističku OV, krásne prostredie.

907030758 | ico | cena: 88.950,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS