Piatok, 19. apríl 2024
Meniny má Jela | zajtra Marcel

Hádzaná: Prešovčania na Final Four na 4. priečke, víťazom Skopje

Hádzanári Tatrana Prešov obsadili na záverečnom turnaji Final Four SEHA ligy v sezóne 2013/2014 štvrtú priečku.

Chorvátskemu tímu RK Croatia Osiguranje Záhreb podľahli v nedeľňajšom súboji o bronz 28:36. Víťazom turnaja sa stal macedónsky účastník RK Vardar Skopje, ktorý vo finále zdolal semifinálového premožiteľa Tatrana bieloruský BGK Meškov Brest 29:27.

Final Four SEHA ligy
o 3. miesto:
CO Záhreb - Tatran Prešov 36:28 (18:12)

Najviac gólov: Obranovič 10, Brozovič 4, Stepančič 4 - zostava Tatrana: Krupa, Verkič - Rábek 6/1, Hrstka, Krok 1, Krištopans 6, Sadovyi 1, Radčenko 1, Tumidalský, T. Urban 2, Čip 2, Guzy 2, Pejovič 2, Krzyszofik, Antl 3/1, Petro 2, vylúčení: 5:3, 7m 1/2 - 2/3.

Lepší vstup do zápasu mali hráči Záhrebu, ktorí sa rýchlo ujali vedenia 2:0. Ešte do konca štvrtej minúty však Prešovčania dokázali skóre vyrovnať zásluhou Rábeka a Čipa. V 6. minúte sa Tatran prvýkrát v zápase ujal vedenia gólom Rábeka na 4:3. V 9. minúte viedli zverenci Petra Hatalčíka 6:5 a do 12. minúty dokázali držať tesný náskok. Za stavu 7:8 však Prešovčanov viackrát sklamala koncovka. Od 12. do 18. minúty nedokázali ani raz skórovať, inkasovali štyrikrát a museli doťahovať manko na súpera. Slovenskému tímu sa nedarila najmä streľba, naopak Záhreb ukázal veľkú efektivitu. Jeho hráči si ďalšou sériou piatich gólov v rade vytvorili pohodlný náskok a prvý polčas skončil výrazným šesťgólovým rozdielom 18:12.

V úvode druhého polčasu sa presadil Antl, následne dvakrát aj Tomáš Urban a zdalo sa, že Prešovčania sa vrátia do zápasu. V 33. minúte bol za stavu 19:15 náskok Záhrebu štvorgólový a v ďalšom priebehu sa striedali úspešné akcie na oboch stranách. Chorvátskemu tímu sa darilo držať pohodlný náskok. Na gól Petra zo 42. minúty reagoval Obranovič tromi gólmi za sebou a v 45. minúte viedol jeho tím už o osem gólov - 28:20. Ďalší gól strelili Prešovčania až v 48. minúte, no to už prehrávali 21:29. V 50. minúte prehrávali rozdielom desiatich gólov - 22:32. V 56. minúte bola po presnom zásahu Obranoviča strata Tatrana už jedenásť gólov, no Prešovčania v závere ešte skorigovali výsledok. Gólovú bodku za stretnutím dal v poslednej minúte Krištopans, ktorý uzavrel na 36:28. Prešovčania sa tak z Nového Sadu vracajú bez medaily, CO Záhreb má bronz.

Finále:
RK Vardar Skopje - BGK Meškov Brest 29:27 (14:15)

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovskí volejbalisti vyrovnali semifinálovú sériu
V sobotu pokračovala Niké Extraliga mužov druhými semifinálovými zápasmi play-off. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov hostili družstvo Komárna. Zverenci trénera Erika Digaňu vyhrali v 5-setovej dráme 3:2 (25:16, 25:19, 18:25, 20:25, 15:11). V sérii na 3 výhry je stav vyrovnaný 1:1. V druhej dvojičke o miestenku do finále Bratislava vyrovnala sériu s Myjavou na 1:1.
Prešovským volejbalistom po dvoch rokoch ušlo finále, zahrajú si o bronz
Vo štvrtok pokračovala Niké Extraliga mužov štvrtými semifinálovými zápasmi play-off. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov opäť hostili družstvo Komárna. Zverenci trénera Erika Digaňu dokázali reagovať na 2-setové manko, ale napriek vyrovnaniu padli v tajbrejku po setoch (21:25, 23:25, 25:22, 25:23, 12:15). Museli sa skloniť pre súperom, ktorý ich po výhre 3:1 na zápasy poslal do série o bronzové medaily. V druhej dvojičke o miestenku do finále Bratislava vyrovnala sériu s Myjavou na 2:2.