Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Utorok - 22. august 2017 - Tichomír | zajtra Filip

PIS.sk

Nadané deti sa stretli na logickom sústredení IQáčik

Viac ako päťdesiatka intelektovo nadaných žiakov základných škôl z Prešova, Sabinova i Humenného sa stretlo na logickom sústredení.

Trojdňové podujatie pod názvom IQáčik sa uskutočnilo na Sigorde pri Prešove a zaujalo malých géniov rozmanitým programom. Množstvo aktivít logického sústredenia obohatilo, pobavilo a spestrilo predĺžený októbrový víkend.

Pásmo experimentov zameraných na fyzikálne deje okolo nás pod názvom „Kúzelná fyzika“ začalo pútavými informáciami. Účastníci IQáčika sa zábavnou formou oboznámili s fyzikálnymi zákonitosťami dejov a predmetov. Tie sú každodennou rutinou sveta okolo nás, no podrobným vysvetlením sa deti dozvedeli, prečo je to v skutočnosti tak. Meranie času pomocou vody, vplyv gravitácie i vzdorovanie vody gravitácii. Pútavými boli i informácie o prvej fontáne na svete, pokus s tornádom vo fľaši a ukážka pôsobenia magnetov. Mladých vedcov zasa potešilo vznášadlo, magnetický vláčik, magnetická levitácia a siločiary magnetického poľa. Dôkaz o vodivosti ľudského tela pomohol pochopiť varovanie „dospelákov“ pred približovaním sa k vysokému napätiu, no malých „estétov“ napriek tomu potešil pohľad na, samozrejme bezpečnú, plazmovú guľu. Bonusom akcie bola aj možnosť vyskúšať si fyzikálne pokusy samostatne.

Čitateľský „maratón“ v podobe čítania knihy všetkých generácií Malý princ potešil. Mladí čitatelia zvládli čítanie na jednotku a fantáziu využili pri práci s pracovnými listami. „Svoju knihu života“ si účastníci odniesli domov. Malý princ zaujal, prekvapil a priniesol dobrú atmosféru.

Rozhýbať sa a nabrať energiu farebnej jesene sa podarilo počas prechádzky k nádrži Sigord. Už počas pobytu na čerstvom vzduchu sa riešili logické úlohy rôzneho typu. Zaujali najmä tie „neriešiteľné“, pri ktorých ste bez dávky humoru a fantázie stratení. Slnečné lúče dopriali športovým hrám a nechýbali ani nové kamarátstva, tie priniesla obľúbená aktivita s lietajúcim tanierom (frisbee).
Prešovské Kultúrne centrum Wave prinieslo zábavno-súťažné popoludnie s detským kvízom. Súťažné kolá priniesli množstvo otázok, ktoré preverili všeobecný prehľad súťažiacich v rôznych oblastiach. Nechýbali logické úlohy, matematické úlohy, prehľad animovaných filmov, otázky z kultúry, architektúry, o Slovensku i nezvyčajných zvieratách. Výherné tímy získali odmeny a úspechom bolo i zodpovedanie „zabitej otázky“.

Obľúbenými sa stali rozprávky, čítanie kníh, úlohy zamerané na finančnú gramotnosť a rozvoj motorických zručností priniesla výroba srdiečka. Netradičnú ukážku „skladania papiera“ priniesol a viedol štvrták Artur z Humenného. A viedol si naozaj znamenite!
Usporiadanie predmetov, určovanie hodnoty obrázkov podľa matematických výpočtov, slovné logické úlohy, šifry, logické postupnosti a hádanky upútali vo vzdelávacom bloku logického uvažovania.

Prešovský projekt „Žime zdravo“ mal premiéru na logickom sústredení v podobe výroby plagátov propagujúcich zdravú výživu a podporu zdravia. Zdravie v kresbách i prezentovaní nadaných detí bolo odmenené balíčkami imunity.
Logické sústredenie nadaných žiakov základných škôl organizuje každoročne Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove. Projekt je súčasťou aktivít združených pod celoslovenskou iniciatívou Rozumieme nadaným.

 
  5.11.2016 | Autor: Ľuboš Lukáč | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 1003 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (71038)

Ponúkame na predaj 3-izbový byt, podlahová plocha bytu je 64 m2. Byt je v osobnom vlastníctve, ktorý prešiel kompletnou rekonštrukciou. K bytu patrí pivnica. Byt sa nachádza mimo hlavnej cesty. Cena 79.900, - EUR + DOHODA.

0907030676 | ico | cena: 79.900,-€
ico

Voľný čas / hobby: Predám (68783)

Predám objektív Nikon Nikorr AF-S 18-55mm f/3.5-5.6 G II ED. Objektív je v 100% stave ako po mechanickej tak aj optickej stránke. Celý Čas bol nasadený filter. V cene je predná aj zadná krytka, dôvodom predaja je prechod na vyšší model.

0907768239 | cena: 80,-€
ico

Reality: Predám (71274)

Ponúkame na predaj 2-izbový byt v osobnom vlastníctve na Budovateľskej ulici v Prešove. Byt je v OV, orientovaný na východ, bytový dom bol v roku 2009 komplet prerobený na bytové jednotky a odovzdaný do užívania. Nízke mes. náklady, dobré dispozičné riešenie

0907030661 | ico | cena: 55.990,-€
ico

Reality: Predám (71393)

V tichej časti, Chminianskej Novej Vsi ponúkame na predaj za výrazne zníženú cenu luxusný 3-izb. byt s loggiou po kompletnej rekonštrukcii v osobnom vlastníctve bez tiarch. Súčasťou je garáž a malá záhradka. Viac info a foto aj na www.igreality.sk

09036370564 | ico | cena: 60.900,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS