Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Štvrtok - 21. jún 2018 - Alojz | zajtra Paulína

PIS.sk

Prešov má najlepších karatistov na Slovensku

V Trenčíne lepších zápasníkov nebolo, ako sú KOŇARE !!! (13 reprezentantov - PRESOV KARATE KIDS, 12 medailí - 4-4-4) - 11.02.2017-1.kolo SR pohár detí, Trenčín

AMÁLIA JAŠŠOVÁ VYHRALA JEDNOZNAČNE SVOJU KATEGÓRIU Presov karate kids skončili na 1.mieste v bodovaní a medailovom zisku z kategórie športových zápasov - kumite z 50 klubov a vyše 460 reprezentantov na 1. kole Slovenského pohára detí v karate. Zároveň v celkovom medailovom hodnotení PRESOV KARATE KIDS skončili na 6.mieste zo všetkých klubov zúčastnených v Trenčíne. Prešov ešte trošku dopiluje KATA a AGILITY a čoskoro bude na čele detského karate v SLOVENSKEJ REPUBLIKE.

Sofia Halecká vyhrala hneď ako prvá štartujúca Presov karate kids kategóriu kumite dievčat na slovenskom pohári! Po dlhých rokoch opäť PREŠOVČANKA na čele jednej z NAJ súťaží v rámci Slovenskej republiky, zároveň najmladšia medailistka zo súťaže takejto úrovne v prešovskej histórii. Hneď po nej vyhrala svoju kategóriu aj INGRID SALAGANIČOVÁ, a to bol len začiatok krásneho sna, prešovskej 13 člennej výpravy v Trenčíne, meste módy a karate.

Po dlhých rokoch čakania a odmlky prišla historická chvíľa pre PRESOV KARATE KIDS. Po dlhých rokoch ticha prešovského karate, má Prešov premiérovo víťaza akéhokoľvek kola SLOVENSKÉHO POHÁRA, na tejto vrcholovej slovenskej súťaži. A po tomto triumfe zrazu ďalší a ďalší. Neuveriteľné. Pre PREŠOVČANOV, ktorí začali pred 2 rokmi v Prešove s prácou s mládežou takmer od nuly, totálne neuveriteľné. Ukážka toho, že ak sa robia veci na 100%, na maximum s víziou perfekcionizmu, veci aj na Slovensku musia vyjsť. Tak poďme krok po kroku rozobrať PREŠOVSKÝ sen, ktorý sa stal skutočnosťou. Byť NAJLEPŠÍMI na SLOVENSKU.

Svoju kategóriu s prehľadom rutinérky vyhrala SOFIA HALECKÁ, ktorá nenašla premožiteľku v KUMITE 6-7 ročných dievčat. Je to obrovský výsledok pre PREŠOV, pre PRESOV KARATE KIDS, pre trénerov, pre ich vízie dobudúcnosti. Prešovčania verili, že sa môžu po odmlke tvrdou prácou zaradiť medzi špičku SLOVENSKEJ REPUBLIKY a aj tento výsledok po dlhých rokoch výsledkovej apatie potvrdil, že zvolili správnu cestu práce s najmenšími PRESOV KARATE KIDS. Cestu inú ako vo väčšine klubov, avšak cestu vlastnú, vydláždenú vlastnými cieľmi, schopnosťami, metódami a motiváciou vytiahnuť prešovské talenty na vrchol slovenského karate.

Po Sofii HALECKEJ nastúpila na svoje boje INGRID SALAGANIČOVÁ, ktorá nedala svojim súperkám šance a po striebre z disciplíny AGILITY, brala do PREŠOVA zlato zo športového zápasu KUMITE. Ingrid je veľký talent, ktorý ešte veľa dokáže, ak vydrží s chuťou pracovať na sebe, ako doteraz.

Ďalšou víťazkou v 1.kole Slovenského pohára sa stala aj AMÁLIA ANNA JAŠŠOVÁ. Nováčik roku v sezóne 2015/16 v KARATE KLUBE JUNIOR, nedal šancu súperkám v kategórii 10-11 ročných dievčat v KUMITE a cieľ vyhrať svoju kategóriu po super výkonoch na tréningu, AMÁLIA zvládla na jednotku.

Do finále sa prebojovala aj členka PRESOV KARATE LADIES a projektu JUNIORKO (http://www.karate-presov.sk/projekt-juniorko), kde bojovala ako lev, avšak súperka bola v tento deň lepšia. Melánia aj tak potvrdila stúpajúci trend jej výkonov a STRIEBRO zo Slovenského pohára by brali prešovskí tréneri pred súťažou všetkými desiatimi.

Bronzovú priečku obsadila ďalšia členka PRESOV KARATE LADIES, a to TALENT ROKA 2015 v ankete ABC centra voľný čas Prešov. Saška nosí kovy skoro z každej jednej súťaže a jej pozitívny progres je nezastaviteľný. Raz z nej bude skvelá zápasníčka, ktorá urobí veľké výsledky pre SLOVENSKO.

Ale ani PRESOV KARATE BOYS sa nedali zahanbiť. Po dlhotrvajúcom zranení chrbta sa vrátil na súťažné pódia ako pán - JAKUB PORJANDA. Ten vybojoval ZLATO a ukázal, že je MULTITALENTOVANÝ ČÁÁÁVO. Chalan, ktorý má vždy šance vyhrať v KATA, AGILITY a aj v bojoch KUMITE.

GREGOR LEHOTSKÝ vybojoval v kategórii KUMITE 2. miesto a bez kovu v tej istej kategórii 8-9 ročných chlapcov neostal ani MATEJ KRAJŇÁK, ktorý bral BRONZ. Chalani, medailisti z minuloročných MAJSTROVSTIEV SLOVENSKEJ REPUBLIKY sa navzájom ťahajú a patria k špičke tejto kategórie v rámci Slovenskej republiky.

FILIP VAĽKO bol ďalším finalistom z PREŠOVSKÉHO JUNIORU, ktorý nakoniec tesne prehral a vybojoval STRIEBRO. Filip po sérii zranení a absencií tréningov potvrdzuje, že pri pravidelnom tréningu bude patriť k TOP pretekárom na Slovensku.

Ďalším želiezkom v ohni, ktorý vybojoval neuveriteľný úspech pre PREŠOV, je Manuel LACI. Člen projektu JUNIORKO (http://www.karate-presov.sk/projekt-juniorko) opätovne ukázal, že svojou mrštnosťou a rýchlosťou patrí k elite SLOVENSKA.

V súťažiach AGILITY, ktoré v našom klube skvelé vedú tréneri MILAN LEHOTSKÝ a DANKA VAĽKOVÁ zabodovali spomínaní INGRID SALAGANIČOVÁ a JAKUB PORJANDA, ktorí odviezli do Prešova cenné kovy za 2. a 3. miesto.

Blahoželáme všetkým medailistom KK Junior, sú to vzácne chvíle PREŠOVSKÉHO KARATE. Ostatným neumiestneným želáme veľa trpezlivosti do tréningu, v karate predsa nejde len o medaile.

Výsledky Presov karate kids:

1. MIESTO - SOFIA HALECKÁ - KUMITE, 6-7 ročné dievčatá do 24 kg
1. MIESTO - INGRID SALAGANIČOVÁ - KUMITE, 8-9 ročné dievčatá do 32 kg a 2. MIESTO - AGILITY, 9 ročné dievčatá
1. MIESTO - JAKUB PORJANDA - KUMITE, 8-9 roční chlapci do 34 kg pokr. a 3. MIESTO - AGILITY, 9 roční chlapci
1. MIESTO - AMÁLIA ANNA JAŠŠOVÁ - KUMITE, 10-11 ročné st. žiačk do 40 kg
2. MIESTO - FILIP VAĽKO - KUMITE, 8-9 ročný chlapci nad 34 kg
2. MIESTO - MELÁNIA LACIOVÁ - KUMITE, 8-9 ročné dievčatá do 37 kg
2. MIESTO - GREGOR LEHOTSKÝ - KUMITE, 8-9 roční chlapci do 34 kg
3. MIESTO - MATEJ KRAJŇÁK - KUMITE, 8-9 roční chlapci do 34kg
3. MIESTO - MANUEL LACI - KUMITE, 8-9 roční chlapci do 30kg
3. MIESTO - ALEXANDRA ŠOFRANEKOVÁ - KUMITE, 10-11 ročné st. ž. nad 40kg

 
  • GREGOR LEHOTSKÝ POTVRDIL PRÍSLUŠNOSŤ K SLOVENSKEJ ŠPIČKE
  • INGRID SALAGANIČOVÁ VÍŤZAZKOU SVOJEJ KATEGÓRIE
  • JAKUB PORJANDA S VÍŤAZNÝM POHÁROM
  • MANUEL LACI OPÄŤ BODOVAL A NAŠIEL SI AJ NOVÉHO KAMOŠA
  • MATEJ KRAJŇÁK ROZOBRAL SÚPEROV A DOMOV VIEZOL BRONZ
  • PRESOV KARATE KIDS NIE SÚ LEN O VÝSLEDKOCH
  • PRESOV KARATE KIDS
  • SEBASTIÁN LAMY BOJOVAL AKO LEV
  • SOFIA HALECKÁ JE NAJMLADŠOU VÍŤAZKOU SLOVENSKÉHO POHÁRA V HISTÓRII PREŠOVA
  • VÝPRAVA PRESOV KARATE KIDS
  22.2.2017 | Autor: Ľubomír Čiernik | Šport | zobrazené: 3662 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72920)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

+421903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72681)

Ponúkame na predaj záhradku v osobnom vlastníctve o výmere 506 m2 s drevenou chatkou a altánkom, lokalita mimo obce

0907030661 | ico | cena: 8.990,-€
ico

Reality: Predám (72924)

Na predaj tehlový, 2 - izbový byt 50 m2, kompletná rekonštrukcia, vyvýšené prízemie/ 2, orientácia bytu V/ Z. Predáva sa aj s nábytkom nachádzajúcim sa v byte. K bytu patria 2 pivnice.

0907030623 | ico | cena: 78.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS