Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Sobota - 24. február 2018 - Matej | zajtra Frederik, Frederika

PIS.sk

Dobudovanie diaľnice D1 pri Prešova odštartovalo

Dôležitú stavbu pre odľahčenie dopravy v Prešove – diaľnicu D1 – včera symbolicky odštartovali. Podľa primátorky Andrey Turčanovej je však rovnako potrebné vybudovanie rýchlostnej cesty R4.

„Veľmi sa teším, že nad dopravou v Prešove sa rozjasnieva. Ďakovalo sa mnohým, no chcem sa poďakovať aj všetkým občanom, starostom, primátorom, ktorí prispeli k tomu, že spoločným úsilím sme dosiahli to, že dnes poklepávame základný kameň. Netreba však zabúdať, že táto stavba nebude mať zmysel, ak nebude vybudovaná R4. Preto pevne verím, že ešte v tomto volebnom období sa stretneme pri začatí jej výstavby, “ uviedla primátorka Andrea Turčanová počas symbolického odštartovania výstavby diaľničného úseku D1 Prešov, západ - Prešov, juh, slávnostným poklopaním základného kameňa, za účasti ministra dopravy a výstavby SR Árpáda Érseka a predstaviteľov Národnej diaľničnej spoločnosti, zhotoviteľov stavby a zástupcov kraja.

Tento úsek diaľnice postaví Združenie D1 Prešov, ktoré tvorí konzorcium firiem Eurovia SK, Eurovia CS, Doprastav, Metrostav, Metrostav Slovakia. Práce potrvajú štyri roky, pričom úsek by mal byť do 30. júna 2021. Vodičom sa tým skráti cesta na Košice o približne 18 minút.

Tento diaľničný úsek sa začína v križovatke Prešov, západ, kde sa napája na existujúci úsek diaľnice D1 Svinia – Prešov, západ. Diaľnica bude pokračovať v smere na juh a za vybudovaným tunelom sa napojí na kruhovú križovatku pri ZVL pred obcou Haniska na diaľničný úsek smerom na Košice.

Diaľničný úsek za vyše 356 miliónov eur bude dlhý takmer osem kilometrov, na trase bude 18 mostov, dvojrúrový tunel dlhý vyše dva kilometre, 17 vetiev križovatiek s dĺžkou 11 kilometrov a šesť kilometrov protihlukových stien. V rámci stavby bude zrekonštruované a rozšírené stredisko správy a údržby. Súčasťou stavby sú dve veľké mimoúrovňové križovatky.

Podľa ministra Arpáda Érseka semafor z diaľničného úseku, ktorým sa napája cesta na vstupe do Prešova, odstránia stavbári v júli, alebo v auguste. Ubezpečil, že prioritou vlády je tiež čo najrýchlejšie začať s výstavbou severného obchvatu Prešova – úsekom rýchlostnej cesty R4.

Pre Prešov je ďalším dôležitým dopravným úsekom aj vnútromestská Nábrežná komunikácia s vyústením pri ZVL, ktorá bude uvedená do prevádzky začiatkom tohtoročného leta.

 
  31.5.2017 | Pridal: Redakcia PIS | Doprava | zobrazené: 1220 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72403)

3-izb. byt, pivnica 2,5 m2, 6/7 posch. , orientácia V/ Z, kompletná rekonštrukcia materiálmi vyššej kvalitatívnej triedy, kúpeľňa - rohová vaňa, kuchynská linka nová, v izbách nové plávajúce podlahy, v spálni a v predsieni vstavaná skriňa robená na mieru.

0907030623 | ico | cena: 74.900,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72347)

Ponúkame na prenájom obchodné priestory s výkladom v Prešove, na ulici Hlavná o výmere 30 m2, jedná sa o jednu miestnosť, priestor je vhodný na kanceláriu alebo obchod, cena: 600, - Eur/mesiac bez DPH, v cene je vykurovanie a voda bez elektrickej energie

907030758 | ico | cena: 600,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Predám (72265)

Ponúkame na predaj 2-izbový byt v osobnom vlastníctve v Prešove, na ulici Levočská, výmera:60 m2 + pivnica, vyvýšené prízemie, kompletná rekonštrukcia.

907030758 | ico | cena: 73.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS