Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Štvrtok - 21. jún 2018 - Alojz | zajtra Paulína

PIS.sk

Malí vysokoškoláci zasadnú do univerzitných lavíc už po desiatykrát

Prešovská detská univerzita (PDU) otvára jubilejný 10. ročník prázdninového vzdelávania detí pod názvom „PDU RETRO“.

Malých vysokoškolákov čaká počas celého týždňa bohatý program pozostávajúci z najlepších prednášok, seminárov a tvorivých dielní z predošlých ročníkov. Študijný pobyt na univerzite začnú študenti slávnostnou imatrikuláciou v pondelok 10. júla o 9:00 hod.

Prešovská univerzita v Prešove (PU) aj tento rok ponúka takmer 200 deťom vo veku od 7 do 15 rokov jedinečnú príležitosť pre plnohodnotné trávenie prázdninového týždňa v podobe netradičného vzdelávania. Tohtoročný desiaty ročník PDU sa bude niesť v znamení bilancovania, teda výberu z toho najlepšieho, najúspešnejšieho, čo ponúklo predchádzajúcich 9 ročníkov. „Budú to opäť zaujímavé prednášky, semináre, tvorivé dielne či exkurzie, v rámci ktorých sa deti stretnú s témami, ako sú „VýLET do poznania“, „Premeny umenia“, „Poklady prírody“, „In MEDIAs res“, „Vykopávky“, „V zdravom tele dobrod(r)uh“, „Kolobeh, obeh, beh“... Potúlajú sa nočnou oblohou, priblížia sa k hviezdam, vykopú pravekú keramiku alebo vyryžujú zlato, “ bližšie popísala Zuzana Stanislavová, garantka projektu PDU. Zároveň doplnila, že malí vysokoškoláci zažijú aj množstvo dobrodružných poznávacích aktivít, dozvedia, ako sa varila soľ, skúsia vyrobiť solivarskú čipku, maľované medovníčky, upletú si košíky, či zoznámia sa s nepoznanou stránkou štvornohých priateľov.

Spoločenskovedne a prírodovedne orientované prednášky zamerané na poznávanie špecifík a osobitostí Prešova a jeho okolia (z oblasti histórie, architektúry a výtvarného umenia, ľudových tradícií a prírodných špecifík Šariša, literatúry, multikultúrnosti regiónu a pod.) budú viesť renomovaní vysokoškolskí pedagógovia, ako aj známe osobnosti z vedy, kultúry a médií, pochádzajúci z Prešova a šarišského regiónu. „Špecifikom študijného programu PDU je aj to, že na prednášky vždy nadväzujú semináre - tvorivé dielne. Prednášky malí vysokoškoláci absolvujú spoločne, pracovné dielne prebehnú v študijných skupinách, ktoré organizačne zabezpečujú študenti Pedagogickej fakulty PU, “ doplnila Andrea Mitrová, hlavná koordinátorka PDU.

Aj počas tohtoročnej detskej univerzity budú deti študovať v dvoch študijných stupňoch: „bakalárček“ (žiaci 1. – 4. ročníka ZŠ) a „magisterček“ (žiaci 5. – 9. ročníka ZŠ, resp. zodpovedajúcich tried 8-ročných gymnázií).
PDU sa tradične začína slávnostnou imatrikuláciou, na ktorej budú študentom odovzdané šiltovky, tričká s logom univerzity a špeciálne indexy, do ktorých si zapíšu ponúknutý študijný program, rovnomerne rozvrhnutý na každý deň od 8:00 do 16:00 h. Na záver svojho pobytu deti vypracujú absolventskú prácu a na slávnostnej promócii za účasti rodičov obdŕža diplom s udelením titulu „bakalárček“, resp. „magisterček“. Promócia bude sprevádzaná vernisážou detských umeleckých prác vytvorených počas celého univerzitného týždňa.

Prešovskú detskú univerzitu zabezpečuje Centrum celoživotného a kompetenčného vzdelávania PU spolu s Kabinetom výskumu detskej reči a kultúry Pedagogickej fakulty v spolupráci s ostatnými fakultami PU. V  priebehu 9 ročníkov absolvovalo PDU celkovo 810 magisterčekov a 840 bakalárčekov – spolu 1650 absolventov. Ak k tomu prirátame tento ročník (t. j. 195 študentov), tak za 10 rokov absolvovalo PDU 1845 študentov. Vrátane 10. ročníka sa o malých vysokoškolákov staralo vyše 300 študentov a program realizovalo približne 500 lektorov a prednášajúcich.

 

Prílohy

Program PDU 2017 BCČ
[  PDF - 269,4 kB]
Program PDU 2017 MGRČ
[  PDF - 208,6 kB]
  7.7.2017 | Autor: Anna Polačková | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 1321 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Predám (72681)

Ponúkame na predaj záhradku v osobnom vlastníctve o výmere 506 m2 s drevenou chatkou a altánkom, lokalita mimo obce

0907030661 | ico | cena: 8.990,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72682)

pozemok č. 1 - šírka: cca 26 m - dĺžka: cca 33 m, orientácia: J/V pozemok č. 2 - šírka: cca 29 m - dĺžka: cca 28 m, orientácia: J/V elektrina cca 50 m od pozemku, plyn cca 50 m od pozemku, verejný vodovod cca 50 m od pozemku, kanalizácia cca 50 m od pozemku

0907030661 | ico | cena: 46.990,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS