Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Pondelok - 21. máj 2018 - Zina | zajtra Júlia, Juliana

PIS.sk

Senior reprezentanti KK Junior Presov

Prinášame Vám rozhovory so SENIORSKYMI reprezentantami, ktorí robia super meno PREŠOVU a Slovenskej republike.

Lucia LANGOŠOVÁ 2- násobná Majsterka Európy:

1. Si dvojnásobná Majsterka Európy SHITO RYU 2017, aké boli tvoje pocity po tomto úspechu?

Vedela som, že mám cieľ ísť aspoň po jedno zlato. Keďže konkurencia bola zas tento rok veľmi silná, bola som veľmi šťastná že celá drina priniesla ovocie vo forme dvoch zlatých medailí. Mala som tam úžasnú podporu. Je to neopísateľný pocit ak sa podarí takýto úspech. Touto cestou sa chcem veľmi poďakovať svojmu tímu trénerov za prípravu a ľuďom ktorí ma podporujú. Je to náš spoločný úspech.  

2. Ako hodnotíš sezónu, ktorá práve skončila? Cítiš že ti pomohol prestup do domovského Prešova z Košíc kde si zápasila predtým?

Túto sezónu hodnotím veľmi úspešnú. Dokonca si dovolím tvrdiť, že to pre mňa bola jedna zatiaľ z najúspešnejších sezón. Určite mi veľmi pomohol prestup z Košíc do Prešova. Už letnú prípravu som mala veľmi profesionálnu. Počas súťažnej sezóny som mala nastavený tréningový proces tak, že som bola pripravená na každý turnaj ako nikdy. Vďaka môjmu klubu KK JUNIOR PREŠOV a sponzorom som dostala šancu a chopila som sa jej. Dostala som sa aj na súťaže do krajín, kde to bez tejto pomoci a poriadnej prípravy určite nejde, len tak zápasiť so svetovou špičkou.  

3. V akej fáze sa nachádzaš teraz čo sa týka prípravy a čo ťa čaká najbližšie obdobie?

Je obdobie letných prázdnin. V tomto období sa nachádzam v letnej príprave, kde som v tréningom procese v ktorom postupne prechádzam mezocyklami od všeobecnej vytrvalosti, cez dynamiku, výbušnosť až po špeciálnu rýchlosť. Letná príprava trvá do konca leta. Od septembra ma čakajú opäť európske a svetové turnaje. Najvýraznejším turnajom a takým by som povedala najdôležitejším, na ktorý sa hlavne pripravujem je svetový pohár Karate 1 - Premier  League v Tokyu.  

4. Musíš sa ako športovkyňa kontrolovať aj v strave? Držíš nejaký špeciálny režim aj v iných činnostiach?

Tak strava robí svoje to vie každý vrcholový športovec. Ale zas nejaké tvrdé diéty nedržím. Samozrejme životospráva a správne volené jedlá sú základom úspechu. Okrem stravy je veľmi dôležitý oddych. Pre mňa je najlepším oddychom kvalitný spánok 

5. Si poverčivá? Máš nejaký svoj talizman čo ti prináša štastie?

Áno poverčivá som, ale tak primerane :-) Mám svoje rituály, ktoré pred zápasmi dodržiavam. Mám aj svoj talizman od blízkej osoby, ktorý mi prináša šťastie. Stále ho mám so sebou a nesmie nikde chýbať 

6. Prešla si počas pôsobenia v Prešove do nižšej váhovej kategórie, t. j. do 61 kg? Zápasí sa ti lepšie v tejto váhovej kategórii, alebo to bolo len náhodne rozhodnutie?

Od tej doby čo som prestúpila do KK JUNIOR PREŠOV mám viac kvalitných tréningov. Tým že viac trénujem, váha šla postupne dole. Rozhodli sme sa s trénermi, že nebudeme špekulovať a budem zápasiť takú , , váhovku , , aká mi je prirodzená v období, keď mi sezóna vrcholí. Musím však priznať, že mi táto váhová kategória vyhovuje oveľa viac ako predchádzajúca , , ťažšia váha, , a zápasí sa mi v nej veľmi dobre.  

7. Vieme že koncom augusta organizujete sportový tábor v JUNIORE, nielen pre karatistov, ale aj deti - NEŠPORTOVCOV? Prečo by mali rodičia prihlásiť dieťa ku Vám do tábora, resp. Campu?

Tábor je zameraný na všeobecný pohybový rozvoj. Deti budú pod dozorom našich špičkových trénerov, ktorí majú pripravený bohatý program, plný športu a Hier. Tábor začína 21.8 a končí 27.8.  2017 na SIGORDE - ZELENOM BREHU. Srdečne všetkých pozývame. :D

Júlia LANGOŠOVÁ sa je sestra LUCIE a vrátila sa na súťažné tatami po niekoľkých rokoch. Bývala reprezentantka Slovenskej republiky a Majsterka Slovenska:

1. Ako dlho robíš karate a kto ťa k tomuto športu priviedol?

Karate sa venujem od malička. Už to bude, hádam 18 rokov. Nebol to však prvoplánový koníček, nakoľko som bola prijatá hrať na flaute :-) Ale po absolvovaní prvého tréningu karate sa tento šport stal mojou súčasťou.

2. Aké výsledky si dosiahla počas svojej kariéry?

Bola som účastníčkou ME v Taliansku a Francúzku, dvojnásobná Majsterka Slovenka a víťazka mnohých zahraničných súťaží ešte v juniorskej kategórii. Nakoľko som športové karate v seniorskej kategórii “zavesila na klinec” dosť skoro, získala som v danej kategórii striebro na Majstrovstvách Slovenska.

3. Čo ťa motivovalo vrátiť sa späť na súťažné tatami po dlhšej prestávke?

Popravde sa musím priznať, že to bola moja sestra ale aj prístup klubu Junior Prešov:-) Počas mojej “prestávky” som sa karate stále venovala. Trénovala som deti v klube a robila tvz. sparing partnera mojej sestre Lucke. V tomto období som si však uvedomila, že ma to na zápasisko stále ťahá a že by som ešte rada prežila ten pocit, keď stojíte na tatami, s malými motýľmi v bruchu :-D, pripravený ukázať to najlepšie čo viete.
Ako som spomínala, prístup klubu Junior Prešov veľmi ovplyvnil moje rozhodnutie. Už teraz, keď som vo fáze prípravy na sezónu, vidím veľké rozdiely medzi Košicami, kde som trénovala a Prešovom. Je veľmi dôležité ak športovca klub plne podporuje v tréningovom procese, ale aj finančne, nakoľko sa karate na Slovensku živiť nedá.

4. Ako hodnotíš fungovanie JUNIORU ako klubu, keďže vieme že si sa do Prešova vrátila po niekoľkoročnom pôsobení v Košiciach?

Áno, trénovala som v Košiciach od roku 2008 pod vedením vtedajšieho reprezentačného trénera Františka Kretoviča. V tom období to bola najlepšia voľba, keďže v Prešove karate ako šport upadol. Bolo mi to ľúto, že musím odísť z Prešova, pretože mal vždy veľký potenciál byť úspešný nie len na slovenskej pôde ale aj v zahraničí.
O to väčšiu radosť som mala, keď ma v roku 2015 kontaktovali tréneri z Junioru Prešov, že zmobilizovali svoje sily. Postupne som navštevovala ich tréningy. Zapáčil sa mi ich prístup k trénovaniu a manažovaniu klubu. Je vidno, že túto prácu robia s nadšením viesť svojich zverencov k dosiahnutiu ich najväčších športových úspechov ale aj pomáhať druhým, čím je najväčším príkladom projekt Juniorko. Preto som neváhala v najbližšom období prestúpiť naspäť do rodného Prešova.

5. Aké sú tvoje športové ciele do budúcna? Chceš ísť aj na bájnu Olympiádu?

Myslím si, že účasť na Olympiáde je sen každého športovca a je úžasné, že po toľkých rokoch sa karate dostalo medzi športy, ktoré budú na OH v Tokiu.
Mojím cieľom je však odviesť tú najlepšiu robotu v športovej sezóne, preto sa budem sústrediť na každú súťaž zvlášť a po čase uvidíme kam ma to až zavedie.

6. Pracuješ popri trénovaní karate, alebo sa uživíš len tým ?

:-D samozrejme, že pracujem. Ako som vyššie spomínala, karate žiaľ nie je šport, ktorým by sa dalo živiť na Slovensku. Pracujem v Prešove ako záchranárka. Táto práca ma baví a taktiež mi umožňuje venovať sa športovému karate.

7. Prečo by si odporučila karate ako šport pre dievčatá, resp. rodičov, ktorí sa rozhodujú kam dať v septembri svoje dcéry?

Karate nie je len šport, ale je to životný štýl. Vďaka karate som sa naučila sebadisciplíne a pokore.
Na druhej strane, vďaka športovému karate som sa naučila prehrávať, čo je si myslím veľmi dôležité nie len v športe ale aj v živote, pretože naučiť sa prehrou motivovať a nevzdať sa je pravý recept na úspech.

Dávid KOSTOLNÍK prestúpil do KK Junior Presov v júli a je 11 - násobný MAJSTER SLOVENSKA a seniorsky reprezentant Slovenskej republiky:

1. Ako dlho robíš karate a kto ťa k tomuto športu priviedol?
Karate robím už 15 rokov a k tomuto športu ma priviedla moja mama. Celá rodina sme dosť športovo založení a aj ostatní súrodenci sa venovali karate, avšak len ja som pri tomto športe zotrval.

2. Aké výsledky si dosiahol počas svojej kariéry?
Počas svojej kariéry som dosiahol množstvo skvelých výsledkov z ktorých možno spomenúť napríklad, že som 11-násobný majster Slovenskej republiky, skončil som na 10. mieste na Majstrovstvách sveta, obsadil 2. miesto na Majstrovstvách Európy a prvé miesto na Croatia Open, Budapest Open alebo Grand Prix Slovakia.

3. Čo ťa motivovalo k prestupu do Prešova?
K prestupu do Prešova ma motivovali lepšie podmienky, či už na trénovanie, kvalita tímu ale aj výborný kolektív.

4. Vieme, že si v Prešove krátko, si ale spokojný zatiaľ, že si tento krok urobil?
Určite áno, som nadmieru spokojný. Tréningy sú úžasné a taktiež aj prístup trénerov.

5. Aké sú tvoje športové ciele do budúcna? Chceš ísť na Olympiádu?
Určite sa umiestňovať na najvyšších priečkach a taktiež sa zúčastňovať Majstrovstiev sveta a Majstrovstiev Európy. Čo sa týka Olympiády, je to určite snom každého športovca a preto budem na sebe tvrdo pracovať aby sa tento môj sen stal skutočnosťou.

6. Nebojíš sa nastupovať v najťažšej váhovej kategórii v športovom zápase? Čo ti ide hlavou pred zápasom?
Báť sa, to určite nie. Možno je to skôr rešpekt čo mám. Predsa len veľakrát proti mne nastúpi súper, ktorý je odo mňa 2x väčší, no takéto veci vôbec neriešim. Dôležitá je rýchlosť a skúsenosti. Pretože aj súper o ktorom by ste to vôbec nepovedali vás môže ľahko poraziť.
Pri každom zápase mi ide hlavou niečo iné, ale cieľ je vždy rovnaký – zvíťaziť.

7. Prečo by si odporučil karate ľuďom, ktorí by chceli dať svoje dieťa niekde športovať?
Je to určite zaujímavý šport, pri ktorom sa deti naučia hlavne disciplíne a keď sa dostanú do dobrého klubu, kde sa im tréneri budú venovať, bude to pre nich určite aj zábavou.

 
  • LUCIA LANGOŠOVÁ
  • JÚLIA LANGOŠOVÁ V POPREDÍ
  • DÁVID KOSTOLNÍK
  18.7.2017 | Autor: Ľuboš Lukáč | Šport | zobrazené: 1870 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72681)

Ponúkame na predaj záhradku v osobnom vlastníctve o výmere 506 m2 s drevenou chatkou a altánkom, lokalita mimo obce

0907030661 | ico | cena: 8.990,-€
ico

Reality: Predám (72682)

pozemok č. 1 - šírka: cca 26 m - dĺžka: cca 33 m, orientácia: J/V pozemok č. 2 - šírka: cca 29 m - dĺžka: cca 28 m, orientácia: J/V elektrina cca 50 m od pozemku, plyn cca 50 m od pozemku, verejný vodovod cca 50 m od pozemku, kanalizácia cca 50 m od pozemku

0907030661 | ico | cena: 46.990,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72450)

Dáme do prenájmu viaceré nebytové priestory na ulici T. Ševčenka v Prešove s voliteľbou výmerou 50 az 150 m2 vhodné ako ateliér, kancelárie, prevádzky služieb. Objekt s možnosťou parkovania sa nachádza vo veľkej záhrade v tichej štvrti v blízkosti centra.

0903602897 | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS