Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Utorok - 19. jún 2018 - Alfréd | zajtra Valéria

PIS.sk

Druhý ročník aktivít iniciatívy Rozumieme nadaným úspešne ukončený

Program aktivít celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným zameraných na nadaných žiakov má za sebou ďalší úspešný rok.

Projekt Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove zaujal nadaných žiakov základných a stredných škôl, množstvo učiteľov, rodičov žiakov i širokú verejnosť.

Vznik celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným podporil začiatkom školského roka 2015/2016 vtedajší minister školstva SR Juraj Draxler. Netradičné vyučovanie, aktivity a projekty, rozvoj čitateľských zručností a matematiky, finančnej gramotnosti, logického úsudku, verbálneho myslenia, rozvoja talentu a rôznych druhov inteligencie, boli predsavzatia, ktoré sa naplnili.
Mladých fotografov zaujal projekt iniciatívy pod názvom Mladý fotograf, prostredníctvom ktorého žiaci základných škôl spoznali prácu s digitálnym fotoaparátom a získali základné informácie o fotografii, či fotografovaní. Nezabudnuteľnými boli stretnutia mladých fotografov a výlety „za nádhernými fotografiami“. Jedinečným bolo fotografovanie nakrúcania rozprávky Perinbaba, ktorého sa členovia projektu fotografie zúčastnili na pozvanie slovenského režiséra Juraja Jakubiska.
Možnosť zasúťažiť si v umení fotografie priniesla celoslovenská súťaž Fotografia očami detí. Súčasťou projektu fotografovania boli i náučné fotografické workshopy pre žiakov základných škôl.

Aj v tomto ročníku vycestovali nadaní žiaci z Prešova za poznávaním európskych inštitúcií v Štrasburgu na pozvanie poslanca Európskeho parlamentu Vladimíra Maňku.

„Lov na talenty“ sme odštartovali súťažou Talent základných škôl regiónu Šariš. Stovky žiakov základných škôl malo možnosť preveriť si logické myslenie, najprv v školských kolách a neskôr aj vo finálovom kole, ktoré sa konalo v zasadačke MsÚ v Prešove.
V druhom ročníku aktivít pre nadaných žiakov sme podporili žiakov štvrtého ročníka z Prešova pri realizácii netradičného vlastivedného projektu spoznávania regiónu Šariša. Cestovaním po dedinách v sprievode starostov sa školáci oboznamovali so životom na dedine, chovom domácich zvierat a učili sa o histórii i súčasnosti. Prostredníctvom Šariš Tour navštívili žiaci Uzovce, Šarišské Sokolovce, Bodovce, Ratvaj, Hubošovce, Terňu, Mošurov, Malý Slivník, Veľký Slivník a Chminiansku Novú Ves.

Úspešne sa skončilo i celoslovenské finálové kolo Logickej olympiády nadaných žiakov. Množstvo zaregistrovaných žiakov z celého Slovenska, veľký záujem zo strany škôl, učiteľov i rodičov stavia súťaž v logickom myslení pre intelektovo nadaných žiakov na piedestál aktivít určených nadaným. Logická olympiáda patrí, už tradične, medzi obľúbené a najväčšie akcie určené intelektovo nadaným žiakom. Súťaž organizujeme v spolupráci s Pedagogickou fakultou Prešovskej univerzity v Prešove.

Súčasťou olympiády nadaných žiakov bol odborný seminár Rozumieme nadaným, na ktorom zazneli prednášky odborníkov na výchovu a vzdelávanie nadaných žiakov. Nadaným žiakom boli zasa určené nemenej zaujímavé prednášky o Šarišskej galérii a jej logický kurz kresleného humoru a O divadle i predstavenie a ukážka práce Dívadla Komika.

Po prvýkrát sme verejne ocenili poďakovaním kyticou i pamätnou plaketou Rozumieme nadaným odborníkov na výchovu a vzdelávanie nadaných žiakov, a to priamo počas otvorenia Logickej olympiády.

Viac ako tisíc predškolákov z celého Slovenska sa zapojilo do Malej Logickej Olympiády. Testovanie logického myslenia najmenších prinieslo zábavu, rozvoj predstavivosti a v neposlednom rade zisk certifikátu o absolvovaní súťaže pre všetkých súťažiacich.
IQáčik – logické sústredenie intelektovo nadaných žiakov opäť zaujalo školákov z Humenného i Prešova. Trojdňové sústredenie bolo plné zábavy, experimentov zameraných na fyzikálne deje okolo nás, čítania knihy všetkých generácií - Malého princa, pohybu na čerstvom vzduchu, ale aj riešení logických úloh.

Premiéru mal projekt Žime zdravo, v ktorom žiaci z Prešova predviedli, že naozaj vedia, čo je zdravý životný štýl. Potešili mydlá z farmy, netradičné pozvania na zdravé raňajky, či informačná kampaň zameraná na mladších spolužiakov.
Nechýbali ani aktivity a projekty žiakov na celom Slovensku, ktoré celoslovenská iniciatíva podporila: hodiny logického myslenia, rozvoj komunikácie a reči, rôzne vzdelávacie hry i ekologické hračky.

Zaujímavým projektom, ktorý získal podporu je súkromná iniciatíva prešovských učiteľov, ktorí zo záujmového útvaru vytvorili jedinečný projekt vzdelávania nadaných a talentovaných deti pod názvom Klub nadaných detí Prešov. Desiatky aktivít počas celého školského roka a zanietenosť učiteľov si zaslúžia pozornosť.

Druhý ročník aktivít celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným je za nami. Úspešný priebeh, široká podpora a obrovská zaangažovanosť detí, rodičov a učiteľov nás veľmi teší. Ďakujeme!

Tretí ročník aktivít a projektov Rozumieme nadaným predstavia organizátori už začiatkom nového školského roka.

 
  20.7.2017 | Autor: Ľuboš Lukáč | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 586 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72837)

Predaj 3 izbového byt s balkónom v širšom centre mesta Prešov. Byt je v pôvodnom stave, vhodný na prerobenie podľa vlastných predstáv. Stredný teplý byt, nízke mesačné náklady. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE NA tel. čísle 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 75.000,-€
ico

Reality: Predám (72914)

V Kanaši ponúkame na predaj novostavbu 4.izbového rodinného domu o podlahovej ploche 9,3 x 13,5 m + garáž, terasa a hospodárska miestnosť. Inžinierske siete vlastná studňa, elektrina a kanál. Pozemok o výmere 691 m2. Viac info aj na www.igreality.sk

0903670564 | ico | cena: 129.999,-€
ico

Reality: Predám (72681)

Ponúkame na predaj záhradku v osobnom vlastníctve o výmere 506 m2 s drevenou chatkou a altánkom, lokalita mimo obce

0907030661 | ico | cena: 8.990,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72920)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

+421903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72788)

Novostavba rodinného domu v obci Hubošovce, okres Sabinov (14 km od Prešova, 12 km od Sabinova), výmera pozemku: 2353 m2, vínna pivnica na pozemku o výmere 79 m2, 3 izbový rodinný dom, zastavaná plocha 116 m2, úžitková plocha cca 95 m2. Tichá lokalita.

0907030622 | ico | cena: 209.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS