Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Utorok - 22. august 2017 - Tichomír | zajtra Filip

PIS.sk

Druhý stupeň odvolaný, mesto ďakuje všetkým, ktorí pomáhajú

Po nedeľňajšej smršti, ktorá spôsobila nemalé škody, pracovníci úradu v spolupráci so zmluvnými firmami sú počas týchto dní v teréne, pri odstraňovaní následkov spolupracujú aj pracovníci MOS (menšie obecné služby). Zapájajú sa však aj Prešovčania, ktorí nie sú voči verejným priestranstvám ľahostajní.

Druhý stupeň povodňovej aktivity bol odvolaný. Na odstraňovaní následkov škôd, poškodených stromov a úlomkov konárov sa od nedeľňajšej búrky podieľajú odborní pracovníci, nezamestnaní, mestské spoločnosti i zmluvní partneri. Do pomocných prác a upratovania okolia svojich bydlísk, ako aj iných verejných priestranstiev sa zapájajú aj obyvatelia. „Ďakujeme všetkým, ktorým záleží na ich meste a sú ochotní spolupracovať na jeho záchrane a skrášľovaní najmä v rámci tejto mimoriadnej situácie, kedy mesto postihli dve živelné búrky v krátkej dobe za sebou, “ povedala primátorka Andrea Turčanová. Príkladom sú napr. seniorky na ul. M. Benku, mladé rodiny na ul. Sibírskej, obyvateľov Solivaru, Záhradnej ulice, Volgogradskej, Ďumbierskej, Plzenskej a Pavlovičovho námestia, Smrekovej a Tehelnej, „ruku k dielu“ pridali aj obyvatelia z Prostějovskej pri obratisku.

„Obeťami“ búrky sa stali aj stromy v centre mesta, niektoré spadli, iné silná búrka poškodila natoľko, že vytvárali potenciálne nebezpečenstvo a profesionálnymi pilčíkmi boli, po konzultácii s Krajským pamiatkovým úradom, spílené. „Odborné útvary už pracujú na pláne preventívnych opatrení a rovnako tak záhradní architekti na projekte novej výsadby v Južnom parku, “ potrvrdila primátorka, ktorá zároveň dodala, že mesto ju uhradí zo zdrojov určených na náhradnú výsadbu.

Mesto je monitorované a škody na mestskom majetku a verejnej zeleni sa priebežne vyčísľujú. Prešov naposledy zasiahla obdobná búrka začiatkom júla, odhad vzniknutých škôd bol cca 60 000 eur.

Pracovníci mesta škody naďalej monitorujú priamo v teréne. „Ďakujeme obyvateľom aj za nahlasovanie poškodených drevín, ktoré podľa rozsahu poškodenia ošetrujeme alebo odstraňujeme, aby neohrozovali životy a zdravie ľudí, alebo nespôsobili ďalšie škody na majetku, “ dodala na záver A. Turčanová.

Obyvatelia môžu naďalej spadnuté stromy a nánosy konárov z verejných priestranstiev na ich odstránenie nahlasovať na:

tel. : 051/3100 246, 051/3100 505 (počas úradných hodín, 08.00 - 16:00 h)

email: petronela.galdunova@presov.sk, ingrid.garajova@presov.sk .

 
  28.7.2017 | Pridal: Redakcia PIS | Mesto Prešov | zobrazené: 220 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (71250)

Predaj pozemok, záhrada s drevenou stavbou,382 m2, Prešov, Cemjata. Pozemok je rovinatý, prístup - asfaltová cesta, oplotený. Na pozemku sa nachádza staršia drevená chatka (nutná rekonštrukcia, IS - elektrina, voda (studňa)

+421907030623 | ico | cena: 19.900,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Voľný čas / hobby: Predám (68783)

Predám objektív Nikon Nikorr AF-S 18-55mm f/3.5-5.6 G II ED. Objektív je v 100% stave ako po mechanickej tak aj optickej stránke. Celý Čas bol nasadený filter. V cene je predná aj zadná krytka, dôvodom predaja je prechod na vyšší model.

0907768239 | cena: 80,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (69770)

Prenajmeme priestory vhodné pre štúdio/ateliér v suteréne na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Priestory sú zabezpečené SBS, k dispozícii vzduchotechnika, internet, dokonalé zatemnenie, nie je tam prístup denného svetla.

905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (70913)

Ponúkame na predaj tehlový 3-izbový byt s loggiou v obci Šar. Sokolovce. Byt sa predáva s garážou o výmere 14,50 m2. Byt je v osobnom vlastníctve s výmerou 79 m2, loggia 3,50 m2. Byt je po čiastočnej rekonštrukcii. Nízke mesačné náklady.

0907030676 | ico | cena: 41.450,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS