Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Pondelok - 20. november 2017 - Félix | zajtra Elvíra

PIS.sk

Prešovu schválili 4 milióny eur

Nenávratné finančné prostriedky (NFP) vo výške viac ako 4 mil. eur Prešov investuje do dopravnej infraštruktúry. Takmer dvoma miliónmi bol podporený projekt rekonštrukcie predstaničného priestoru, schválené sú aj štyri projekty cyklochodníkov.

Prestupný uzol Masarykova
Zmluva o čerpaní NFP na rekonštrukciu predstaničného priestoru na Masarykovej ulici je v týchto dňoch podpísaná. Práce na skrášlení vstupnej brány do Prešova plánuje mesto začať ešte v tomto roku, aktuálne sa pripravuje proces verejného obstarávania.

Projekt rekonštrukcie a modernizácie predstaničného priestoru rieši opravu pešieho podzemného podchodu, konštrukčných vrstiev a opatrenia na zvýšenie bezpečnosti chodcov a cyklistov), plánuje sa aj rekonštrukcia priestoru súvisiaceho s prestupným uzlom - bezbariérové rampy, schody, eskalátory, výťahy, vodiace línie pre zrakovo postihnutých, kamerový systém.

Ďalšou dôležitou stránkou projektu je rekonštrukcia zastávok a zastávkového priestoru vrátane prvkov drobnej infraštruktúry, ako aj zavedenie inteligentného informačného systému, softwérového aj hardwérového vybavenia a prepojenia informačného systému autobusovej, železničnej stanice so systémom mestskej hromadnej dopravy. To predpokladá aj vybudovanie inteligentných zastávok s prenosom údajov a hlasu.

Podpora cyklodopravy v Prešove
Navrhovaná výstavba cykloželezničky prechádza územím: Prešov – Dulova Ves – Kokošovce – Zlatá Baňa v celkovej dĺžke trasy 9 043 m. Schválená bola realizácia 1. etapy cyklotrasy v dĺžke 6,5 km v trase Prešov / Solivar – Kokošovce / Malý Muk. Z hľadiska šírkového usporiadania ide o asfaltový chodník pre cyklistov v celkovej šírke 3 m. Trasa cyklochodníka kopíruje historickú trasu bývalej lesnej železničky, neskôr pionierskej železničky.

Cyklochodník ul. Masarykova (medzi ul. Kuzmányho a ul. Hurbanistov)
Projekt sa týka dvoch samostatných jednosmerných cyklochodníkov, bez účasti peších. Súčasťou je tiež prekládka nástupnej plochy zastávky MHD pri Čiernom moste a čiastočná zmena usporiadania dopravy na miestnej komunikácii. Kryt chodníkov bude z červeného asfaltu, šírka je 1,25 m, ich celková dĺžka je 1 290 m.

Cyklocesta Mestská hala – Wilec hôrka
Mesto vybuduje časť novej cyklistickej cestičky pozdĺž rieky Torysa od komunikácie na ul. Pod Wilec hôrkou až po plánované pokračovanie prístupovej komunikácie v rámci protipovodňových opatrení okolo rieky Torysa. Šírka chodníka je 3 m, celková dĺžka je 270 m, kryt chodníka je naprojektovaný z asfaltobetónu. Navrhovaným priechodom pre cyklistov cez miestnu komunikáciu na ul. Pod Wilec hôrkou sa cyklocesta napája na lávku pre cyklistov cez Torysu zrealizovanou v rámci stavby pod investorstvom Slovenskej správy ciest. Cesta pôjde od lávky (od mosta Pod Wilec Hôrkou) smerom k mestskej hale a napojí sa na cyklocestu, ktorá bude vybudovaná ako súčasťou protipovodňových opatrení Slovenským vodohospodárskym podnikom. Cyklocesta tvorí súčasť medzinárodnej trasy Eurovelo 11.

Podpis zmlúv na získanie NFP na cyklodopravu z prvého kola je naplánovaný na september. Mesto Prešov plánuje v krátkom čase začať verejné obstarávania na stavebné práce a tiež ich realizáciu už tento rok.

Mesto sa zapojilo aj do II. kola výzvy s dvoma projektmi - Cyklochodník na Sekčovskej ulici, Kryté parkovacie zariadenia pre bicykle a pripravuje sa aj do III. kola s projektom Mlynský náhon (od Kúpeľnej ul. po PU). Pracuje sa aj na príprave ďalšieho cyklochodníka - Jesenná - IPZ a nové projekty budú zároveň súčasťou Plánu investičnej výstavby na rok 2018.

 
  • Prestupný uzol Masarykova
  • Podpora cyklodopravy v Prešove
  16.8.2017 | Pridal: Redakcia PIS | Mesto Prešov | zobrazené: 610 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (71929)

2-izbový byt s rozlohou 54m2 s balkónom a pivnicou. Byt prešiel kompletnou rekonštrukciou, nové rozvody elektriny, nové podlahy, stierky, plastové okná. Kúpou je hneď voľný. Pri rýchlom rozhodovaní možná dohoda na cene.

0907030693 | ico | cena: 65.000,-€
ico

Reality: Predám (71928)

jednopodlažná murovaná chata pozostavajúca z 2 miestností (2 x 25 m2), podpivničená, v chate sú plastové okná, oplotený pozemok, elektrina - možné napojenie, studňa - možné vykopanie priamo na pozemku

0907030661 | ico | cena: 21.900,-€
ico

Reality: Predám (71919)

2 -izb. byt, OV, 51 m2, 3. posch. /3, orientácia - západ, lokalita Prešov, Sídlisko II. Pôvodný, zachovalý stav, pôvodné okná, umakartové jadro. Vymenené stúpačky (r.2012), bytový dom zateplený minerálnou vlnou, strecha po rekonštrukcii (r.2014).

0907030623 | ico | cena: 56.900,-€
ico

Reality: Predám (71582)

5 izbový rodinný dom na predaj 130m2 obytná plocha. Dom prešiel čiastočnou rek. Za domom pozemok vhodný na realizáciu dalšieho domu. Všetky inžinierske siete. Výborné napojenie na dialnicu D1 Prešov Poprad. Cena 89 000, - EUR + DOHODA

0907030676 | ico | cena: 89.000,-€
ico

Reality: Predám (71874)

Rodinný dom na 20-á pozemku, Miklušovce, okr. Prešov. Dom je riešený na dvoch podlažiach s dvoma oddelenými vstupmi. Na prízemí sa nachádza dvojizbový byt s kuchyňou, predsieňou. Na prvom poschodí je 3 - izbový byt s kuchyňou, kúpeľňou s WC. Pôvodný stav.

0907030623 | ico | cena: 58.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS