Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Štvrtok - 23. november 2017 - Klement | zajtra Emília

PIS.sk

20.ročník Pečovskonovoveského jarmoku

Pečovskonovoveský jarmok napíše už svoju 20-tu kapitolu a vedenie obce si pri príležitosti tohto výročia pripravilo pre návštevníkov viacero noviniek.

V predvečer jarmoku sa už tradične bude konať koncert na miestnom amfiteátri a o kultúrny program sa postará Ľudová Hudba Stanislava Baláža a kapela AMC Trio. Už tretí rok po sebe bude súčasťou program aj domáci hudobník, čo len ukazuje, že aj Pečovská Nová Ves je liaheň hudobných talentov. Starosta obce PhDr. Jaroslav Dujava zároveň ocení Cenou starostu obce jednotlivcov alebo a organizácie, ktoré prispeli k rozvoju obce. Mená laureátov sú utajené a verejnosť ich spozná až priamo pri oceňovaní.
Sobota sa začne omšou v kostole sv. Ondreja, ktorá bude spojená s poďakovaním za úrodu. Po nej sa slávnostný sprievod vyberie k amfiteátru kde bude slávnostné otvorenie jarmoku. Jarmok otvorí tohtoročná novinka, vystúpenie šermiarov, ktorí zvedú súboj o kľúče od obce. Okrem tohto súboja si šermiari pripravili aj program pre deti, ktoré budú zápasiť o ruku spanilej princeznej.
Ďalšou tohtoročnou novinkou je ukážka kováčskeho remesla, kováč bude priamo pred zrakom návštevníkov vyrábať podkovu, ktorou následne podkuje koníka. Aspoň čiastočne tak priblížime remeslo, ktoré boli v minulosťou bežnou súčasťou života na dedine.
Návštevníci budú môcť obdivovať aj ďalšie práce zručných majstrov a samozrejme k jarmoku patrí dobré jedlo. V babinej kuchni bude na ochutnávku pripravená obľúbená mačanka, nebudú chýbať ani sladké jedlá a grilované klobásky.
Jarmok však nebude iba o zábave ale aj o pomoci druhým ľuďom v podobe jarmočnej kvapky krvi.
Nebude chýbať ani tombola a program bude pokračovať aj neskoro večer kedy je na programe jarmočná zábava.
Jarmok sa prvýkrát presúva z Kostolnej ulice do areálu školy. Cieľom je vytvoriť jedno miesto, kde to žije remeslami, hudbou a dobrým jedlo, nakoľko sa po minulé roky kultúrny program konal na amfiteátri ale ukážka remesiel bola na Kostolnej ulici. Veríme, že podujatiu bude priať aj počasie a prinesieme návštevníkom neopakovateľné zážitky.

 
  25.8.2017 | Pridal: Ľuboš Anguš | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 738 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (71923)

Ponúkame na predaj 3 izbový byt na ulici Antona Prídavku. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou - plastové okna, podlahy, dlažby, stúpačky. Výborná lokalita. Pre bližšie informácie nás kontaktujte na tel. čísle 0907 030 676.

0907030676 | ico
ico

Reality: Predám (71922)

Ponúkame na predaj 4 izbový byt v Sabinove. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou - vymenené okna , plávajúce podlahy, sadrokartonové jadro. Byt sa nachádza na 6 poschodí. Pre bližšie informácie nás kontaktujte na tel. čísle 0907 030 373

0907030676 | ico
ico

Reality: Predám (71928)

jednopodlažná murovaná chata pozostavajúca z 2 miestností (2 x 25 m2), podpivničená, v chate sú plastové okná, oplotený pozemok, elektrina - možné napojenie, studňa - možné vykopanie priamo na pozemku

0907030661 | ico | cena: 21.900,-€
ico

Reality: Predám (71919)

2 -izb. byt, OV, 51 m2, 3. posch. /3, orientácia - západ, lokalita Prešov, Sídlisko II. Pôvodný, zachovalý stav, pôvodné okná, umakartové jadro. Vymenené stúpačky (r.2012), bytový dom zateplený minerálnou vlnou, strecha po rekonštrukcii (r.2014).

0907030623 | ico | cena: 56.900,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS