Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Piatok - 22. september 2017 - Móric | zajtra Zdenka

PIS.sk

Festival komunitnej hudby

Festival komunitnej hudby je unikátnym podujatím, ktoré sa uskutoční v septembri - prvýkrát v Prešove, v takejto podobe aj prvýkrát na Slovensku, prvýkrát bude v rámci podujatia prezentovaná hudba Prešova.

Predstavia sa profesionálne telesá, ale aj amatérske zoskupenia detí, seniorov, ľudí s ťažkým zdravotným postipnutím i z marginalizovaných skupín. Dnes o tom informovali, za organizátorov, Beáta Balogová a primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Asociácia vzdelávateľov v sociálnej práci na Slovensku so sídlom v Prešove (AVSP) organizuje v spolupráci s Inštitútom edukológie a sociálnej práce Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove a Mestom Prešov unikátne podujatie, ktorého cieľom je vytvoriť priestor na prezentáciu „hudby prešovskej komunity“. „Hudba v sebe nesie mnoho prívlastkov, no ak do nej človek dá srdce, chytí za srdce aj ostatných. Som preto rada, že v našom meste sa spojili srdcia prešovskej komunity a ponúknu výnimočný kultúrny program a v prípade potreby aj ruku sociálnej pomoci, “ uviedla k podujatiu prešovská primátorka Andrea Turčanová, ktorá nad dvojdňovou akciou prevzala svoju záštitu. "Verím, že pred sebou máme výnimočné podujatie a že sa z neho stane nová prešovská tradícia, " dodala primátorka. Keďže podujatie má sociálny kontext, počas festivalu budú prezentované aj sociálne služby poskytovateľov v Prešove. Podujatie sa uskutoční v EkoParku Holá Hora, vstup na oba dni je zdarma.

„Hlavnou myšlienkou podujatia je prezentácia amatérskych umelcov, umelkýň a amatérskych hudobných zoskupení, s voľným vstupom pre verejnosť. Vystúpenia sú plánované v spolupráci s organizáciami bez nároku na honorár, keďže našim zámerom je prezentovať činnosť a potenciál prešovských umelcov a umelkýň a vytvoriť priestor pre kultúrne popoludnie s pridanou sociálnou hodnotou, “ vysvetlila predsedníčka AVSP Beáta Balogová. Podľa jej slov v dvojdňovom programe vystúpia hostia ako Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša, FS Torysa, Vocals, a ďalší.

Ako ďalej dodala predsedníčka asociácie, počas festivalu, konkrétne dňa 22. septembra 2017 je zámerom organizátorov v týchto priestoroch obohatiť kultúrne komunitné vystúpenia aj o Jesenný sociálny trh, na ktorom by sa verejnosti prezentovali činnosť a práca mimovládnych organizácii, rôznych občianskych združení či neziskových organizácií pôsobiacich v oblasti sociálnej práce. Jesenný sociálny trh navyše vytvorí priestor prezentovať sociálne služby v Prešove a verejnosti priblíži možnosti ich využitia v rôznych životných a sociálnych situáciách obyvateľov mesta.

Počas dvoch dní sú naplánované aj sprievodné podujatia pre rodiny s deťmi, ukážky dopravnej výchovy príslušníkov Mestskej polície v Prešove, bohatý program a vystúpení, pracovných a vedeckých workshopov, ktoré budú navyše „otvorené“ aj verejnosti a tak priblížia metódy sociálnej práce ako napr. muzikoterapia, biblioterapia, tréning sociálnych zručností a pod.

Podujatie sa uskutoční v dňoch 21. – 22. septembra v priestoroch EkoParku Holá Hora na Botanickej ulici v Prešove, jeho vedeckou garantkou je prof. PhDr. Beáta Balogová, PhD. , záštitu nad podujatím prevzala primátorka Prešova Ing. Andrea Turčanová. Festival je organizovaný vďaka finančnej podpore mesta Prešov. Partnermi podujatia sú Katedra hudby Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove, ABC - Centrum voľného času Prešov.

 
  5.9.2017 | Pridal: Redakcia PIS | Mesto Prešov | zobrazené: 353 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Voľný čas / hobby: Predám (68783)

Predám objektív Nikon Nikorr AF-S 18-55mm f/3.5-5.6 G II ED. Objektív je v 100% stave ako po mechanickej tak aj optickej stránke. Celý Čas bol nasadený filter. V cene je predná aj zadná krytka, dôvodom predaja je prechod na vyšší model.

0907768239 | cena: 80,-€
ico

Reality: Predám (71523)

Sídlisko III,35 m2+pivnica 3m2, Posch.5z7, v r. 2011 kompletne rekonštruovaný-murované jadro (rozšírenie), nová kuchyňa, stierky, podlahy, elektrina, okná, bezpečnostné dvere, orientácia-východ. Tichá lokalita, teplý, stredný byt, pekný výhľad, výborná občn. vybavenosť

0907030661 | ico | cena: 52.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (71575)

2 izbový byt, 53 m2, v osobnom vlastníctve, Prešov, ul. Matice Slovenskej. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou - plastové okná, plávajúce podlahy v dvoch izbách, dlažba v kuchyni, vymenené radiátory. Poschodie: 7 zo 7. Žiadaná lokalita.

0907030622 | ico | cena: 54.990,-€
ico

Reality: Predám (71576)

3 izbový byt, 78 m2, murovaná pivnica cca 8 m2, Prešov, ul. Vajanského. Orientácia: východ/západ. Pôvodný stav, byt vyprataný a pripravený na rekonštrukciu. Vhodné aj ako investícia na prenájom.

0907030622 | ico | cena: 79.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS