Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Piatok - 20. júl 2018 - Iľja, Eliáš | zajtra Daniel

PIS.sk

Festival komunitnej hudby

Festival komunitnej hudby je unikátnym podujatím, ktoré sa uskutoční v septembri - prvýkrát v Prešove, v takejto podobe aj prvýkrát na Slovensku, prvýkrát bude v rámci podujatia prezentovaná hudba Prešova.

Predstavia sa profesionálne telesá, ale aj amatérske zoskupenia detí, seniorov, ľudí s ťažkým zdravotným postipnutím i z marginalizovaných skupín. Dnes o tom informovali, za organizátorov, Beáta Balogová a primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Asociácia vzdelávateľov v sociálnej práci na Slovensku so sídlom v Prešove (AVSP) organizuje v spolupráci s Inštitútom edukológie a sociálnej práce Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove a Mestom Prešov unikátne podujatie, ktorého cieľom je vytvoriť priestor na prezentáciu „hudby prešovskej komunity“. „Hudba v sebe nesie mnoho prívlastkov, no ak do nej človek dá srdce, chytí za srdce aj ostatných. Som preto rada, že v našom meste sa spojili srdcia prešovskej komunity a ponúknu výnimočný kultúrny program a v prípade potreby aj ruku sociálnej pomoci, “ uviedla k podujatiu prešovská primátorka Andrea Turčanová, ktorá nad dvojdňovou akciou prevzala svoju záštitu. "Verím, že pred sebou máme výnimočné podujatie a že sa z neho stane nová prešovská tradícia, " dodala primátorka. Keďže podujatie má sociálny kontext, počas festivalu budú prezentované aj sociálne služby poskytovateľov v Prešove. Podujatie sa uskutoční v EkoParku Holá Hora, vstup na oba dni je zdarma.

„Hlavnou myšlienkou podujatia je prezentácia amatérskych umelcov, umelkýň a amatérskych hudobných zoskupení, s voľným vstupom pre verejnosť. Vystúpenia sú plánované v spolupráci s organizáciami bez nároku na honorár, keďže našim zámerom je prezentovať činnosť a potenciál prešovských umelcov a umelkýň a vytvoriť priestor pre kultúrne popoludnie s pridanou sociálnou hodnotou, “ vysvetlila predsedníčka AVSP Beáta Balogová. Podľa jej slov v dvojdňovom programe vystúpia hostia ako Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša, FS Torysa, Vocals, a ďalší.

Ako ďalej dodala predsedníčka asociácie, počas festivalu, konkrétne dňa 22. septembra 2017 je zámerom organizátorov v týchto priestoroch obohatiť kultúrne komunitné vystúpenia aj o Jesenný sociálny trh, na ktorom by sa verejnosti prezentovali činnosť a práca mimovládnych organizácii, rôznych občianskych združení či neziskových organizácií pôsobiacich v oblasti sociálnej práce. Jesenný sociálny trh navyše vytvorí priestor prezentovať sociálne služby v Prešove a verejnosti priblíži možnosti ich využitia v rôznych životných a sociálnych situáciách obyvateľov mesta.

Počas dvoch dní sú naplánované aj sprievodné podujatia pre rodiny s deťmi, ukážky dopravnej výchovy príslušníkov Mestskej polície v Prešove, bohatý program a vystúpení, pracovných a vedeckých workshopov, ktoré budú navyše „otvorené“ aj verejnosti a tak priblížia metódy sociálnej práce ako napr. muzikoterapia, biblioterapia, tréning sociálnych zručností a pod.

Podujatie sa uskutoční v dňoch 21. – 22. septembra v priestoroch EkoParku Holá Hora na Botanickej ulici v Prešove, jeho vedeckou garantkou je prof. PhDr. Beáta Balogová, PhD. , záštitu nad podujatím prevzala primátorka Prešova Ing. Andrea Turčanová. Festival je organizovaný vďaka finančnej podpore mesta Prešov. Partnermi podujatia sú Katedra hudby Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove, ABC - Centrum voľného času Prešov.

 
  5.9.2017 | Pridal: Redakcia PIS | Mesto Prešov | zobrazené: 793 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Práca: Ponúkam (72986)

Prijmeme upratovačku na upratovanie na Plzenskej 2 v Prešove v termíne 23.7 - 3.8. Ponúkaná mzda 3 € / hod. Denne objem práce 5-6 hodín.

0918714387 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (72920)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

+421903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72927)

2 -izbový byt 58 m2, loggia 3 m2, Prešov - Šváby. 2. nadzemné podlažie/7, orientácia bytu V/Z. Kompletná rekonštrukcia - plastové okná, plávajúce podlahy. K bytu patrí priestranná pivnica.

0907030623 | ico | cena: 77.500,-€
ico

Reality: Predám (72926)

Na predaj 4 -izbový byt, 98 m2, balkón 2 m2, loggia 3 m2, Prešov - centrum. 3. poschodie/3, orientácia bytu V/Z. Byt je po kompletnej rekonštrukcii, riešený ako bezbariérový. Zmenená dispozícia - nová kúpeľňa, premiestnená kuchynská linka.

0907030623 | ico | cena: 123.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS