Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Piatok - 22. jún 2018 - Paulína | zajtra Sidónia

PIS.sk

Koncert rodákov mal úžasnú atmosféru. Aj napriek dažďu.

Počas veľkého Koncertu rodákov sme mali možnosť vidieť množstvo prešovských umelcov na jednom mieste. Na amfiteátri sa ich zišlo toľko, že väčšina z nich mohla odohrať len jedinú pieseň. A napriek tomu, že podujatiu počasie neprialo, ujsť si ho nenechali tisícky ľudí. Tak zaplnený legendárny kultúrny priestor si Prešov nepamätá ani počas Dobrého festivalu v rokoch 2012 až 2014 a to pred tromi rokmi aj s účasťou Stevena Seagala.

Akciu moderoval, ako inak, Prešovčan Michal Hudák. Zabával publikom šarištinou, či dokonca prešovčinou a sem-tam vyspovedal účinkujúcich.

Plejáda Prešovčanov

Dramaturgia programu bola vyskladaná na minútu presne a priebeh programu sa musel meniť veľmi rýchlo, pretože o pár sekúnd po ukončení vystúpenia jedného interpreta sa už prihováral divákom ďalší. Podujatie otvorila Ľudová hudba Prešovčan, v ktorej sa predviedli aj Petra Humeňanská či Hanka Servická. Postupne sa na pódiu vystriedali aj legendárni Mloci, Andy Belej, Edo Klena, Michaella Papp či kapela Hrzda. Každý mal divákom čo ponúknuť a možno až teraz si mnohí našinci uvedomili, koľko známych mien z nášho mesta pochádza.

Zladiť všetkých na jeden termín je však ťažké, preto sa aspoň videopozdravmi uviedli aj herci Juraj Kukura, Gabriela Marcinková či pretekár Igor Drotár. V programe chýbali Peter Nagy a Katka Knechtová, ktorí však takisto publikum pozdravili aspoň cez video.

Hudák o Merčiakovi

„Videopozdravom sa vám prihovorí aj človek, ktorý si pamätá a vie hádam aj to, čo ste vy tu všetci kedy vo svojom živote robili, “ žartoval Hudák na margo komentátora Marcela Merčiaka. Po ôsmej hodine sa v galaprograme predstavil ešte Peter Lipa s pesničkou Balada o štyroch koňoch, Katka Koščová spievala pieseň Na Toryše, PUĽS uviedol pre zmenu silnú skladbu Kôň v ruštine. Ohlas mali najmä kapely Chiki liki tu-a a Heľenine oči. „Je to neuveriteľná skutočnosť, ale najčastejšie koncertujúca slovenská kapela v zahraničí je práve Chiki liki tu a, “ prezradil zaujímavosť moderátor Hudák.

Nechýbal ani ohňostroj

Jemu v zákulisí basgitarista kapely Martin Višňovský vtipne na margo počasia poznamenal, že raz za 770 rokov v Prešove predsa môže pršať. Gapa a Groovin´Heads takisto rozprúdili krv v žilách ľudí a Komajota prítomných naladila známou prešovskou hymnou Mesto v nás. Na záver sa predstavili ešte FS Šarišan a IMT Smile. Ivan Tásler pridal okrem hitu Ľudia nie sú zlí s kapelou aj hit Hej, sokoly, ktorým výnimočné podujatie zakončil. Následne čakal zaplnený amfiteáter aj ohňostroj. Tretie najväčšie mesto Slovenska si teda pripomenulo aj týmto veľkým podujatím svoje 770. výročie, ktoré oslavuje celý rok 2017. 

A ako to počas akcie vyzeralo si pozrite vo fotogalérii:
 presov.dnes24.sk/velkolepa-oslava-v-obrazoch-presovcania-si-napriek-dazdu-uzili-koncert-rodakov-279412

 
  18.9.2017 | Pridal: Redakcia PIS | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 1101 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72927)

2 -izbový byt 58 m2, loggia 3 m2, Prešov - Šváby. 2. nadzemné podlažie/7, orientácia bytu V/Z. Kompletná rekonštrukcia - plastové okná, plávajúce podlahy. K bytu patrí priestranná pivnica.

0907030623 | ico | cena: 77.500,-€
ico

Reality: Predám (72681)

Ponúkame na predaj záhradku v osobnom vlastníctve o výmere 506 m2 s drevenou chatkou a altánkom, lokalita mimo obce

0907030661 | ico | cena: 8.990,-€
ico

Reality: Predám (72924)

Na predaj tehlový, 2 - izbový byt 50 m2, kompletná rekonštrukcia, vyvýšené prízemie/ 2, orientácia bytu V/ Z. Predáva sa aj s nábytkom nachádzajúcim sa v byte. K bytu patria 2 pivnice.

0907030623 | ico | cena: 78.900,-€
ico

Reality: Predám (72837)

Predaj 3 izbového byt s balkónom v širšom centre mesta Prešov. Byt je v pôvodnom stave, vhodný na prerobenie podľa vlastných predstáv. Stredný teplý byt, nízke mesačné náklady. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE NA tel. čísle 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 75.000,-€
ico

Reality: Predám (72923)

V Prešove na Sídlisku II. na ulici Marka Čulena Vám ponúkame na predaj 2,5 izbový byt s dvoma balkónmi v osobnom vlastníctve, o výmere 57 m2, nachádzajúci sa na 2/3 poschodí bytového domu. K bytu prislúchajú dve pivnice. Bližšie info na www.igreality.sk.

0903670564 | ico | cena: 68.499,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS