Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Utorok - 24. október 2017 - Kvetoslava | zajtra Aurel

PIS.sk

Prešovská univerzita prehlbuje vzťahy s gymnáziami Prešovského a Košického kraja

Prešovská univerzita v Prešove (PU) dlhodobo pracuje na vytváraní dobrých vzťahov s inými univerzitami, strednými školami, inštitúciami či mestami.

V uplynulom období sa rozhodla zintenzívniť spoluprácu s gymnáziami Prešovského a Košického samosprávneho kraja, ktorá bola zavŕšená podpisom memoranda. Zúčastnili sa ho vyše dve desiatky riaditeliek a riaditeľov.

Prienik činností univerzity a gymnázií chcú obe strany hľadať predovšetkým vo vzdelávacej oblasti. Súčasťou spolupráce je spoločná realizácia a organizovanie podujatí, prednášok, kurzov, letných škôl, exkurzií a praxí pre stredoškolských a vysokoškolských študentov. Ich cieľom má byť participácia študentov na inovatívnych aktivitách smerujúcich k rozvoju oboch zmluvných strán.

„Som veľmi rád že u väčšiny gymnázií v Prešovskom a Košickom kraji mala naša iniciatíva pozitívnu odozvu. Kooperácia Prešovskej univerzity a gymnázií v oboch krajoch by mala dopomôcť k snahe vychovať novú a úspešnú generáciu, ktorá bude pracovať nielen v prospech celého východoslovenského regiónu, ale i celej krajiny, “ prihovoril sa riaditeľom na spoločnom stretnutí rektor PU Petra Kónya. Pri tejto príležitosť však upozornil na vážny problém, ktorým je masívny odliv študentov do zahraničia. Jedným z možných riešení by malo byť práve zvyšovanie povedomia u mladých ľudí o tom, že kvalitné vzdelanie môžu získať aj na domovských univerzitách. „Je dôležité aby sa mladí ľudia ešte počas štúdia na gymnáziu dostali do kontaktu s univerzitou, vysokoškolskou výučbou, študentským životom a samozrejme aj s kvalitnými laboratóriami, prístrojmi a vybavením, a presvedčili sa, že naše univerzity majú čo ponúknuť, “ doplnil rektor.
Univerzita a gymnázia sa pri podpise memoranda taktiež dohodli, že sa budú vzájomne informovať o aktuálnych otázkach vzdelávacieho systému a koordinovať formy a spôsoby prezentácie možností štúdia či už na jednotlivých gymnáziách alebo na Prešovskej univerzite.

„Táto iniciatíva zo strany univerzity ma príjemne prekvapila, pretože pre strednú ale aj vysokú školu môže byť len a len prínosom. Prínosom jednak pre učiteľov, čo sa týka skvalitnenia ich práce, ako aj študentov, ktorým sa otvárajú nové možnosti, “ vyzdvihla Mária Ténaiová, riaditeľka Gymnázia v Kráľovskom Chlmci. Jej slová následne doplnila aj Tatiana Švecová: „Nie je to náš prvý kontakt s univerzitou, nakoľko už dlhšiu dobu spolupracujeme s Fakultou športu. Pevne ale verím že naša spolupráca sa týmto prehĺbi ale zároveň aj rozšíri na úrovni ďalších fakúlt, nakoľko naši študenti majú taktiež záujem o štúdium odborov ako je geografia, občianska náuka či matematika, “ poznamenala riaditeľka Športového gymnázia v Košiciach.

Stretnutia, ktoré sa nieslo v priateľskom duchu, sa okrem vedenia univerzity a riaditeľov gymnázií, zúčastnili aj dekanky a dekani všetkých fakúlt Prešovskej univerzity, ktorí privítali takýto druh spolupráce.

 
  1.10.2017 | Autor: Anna Polačková | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 242 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (71713)

3 izbový byt, 86 m2, centrum mesta - Vajanského ulica, Prešov ZÁKLADNÉ ÚDAJE: - lokalita: centrum mesta - výmera bytu: 78 m2 + murovaná pivnica cca 8 m2 - poschodie: 2 zo 6 - pôvodný stav, vyprataný a pripravený na rekonštrukciu

0907030622 | ico | cena: 79.900,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (71774)

1 - izbový byt 43 m2, Prešov, Sídlisko Šváby, Švábska ul. Byt sa nachádza na vyvýšenom prízemí, je po kompletnej rekonštrukcii. Nie pre študentov.

0907030623 | ico | cena: 310,-€
ico

Reality: Predám (71711)

2 izbový byt, 53 m2, v osobnom vlastníctve, Prešov, ul. Matice Slovenskej. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou - plastové okná, plávajúce podlahy v dvoch izbách, dlažba v kuchyni, vymenené radiátory. Poschodie: 7 zo 7. Žiadaná lokalita.

0907030622 | ico | cena: 54.990,-€
ico

Reality: Predám (71582)

5 izbový rodinný dom na predaj 130m2 obytná plocha. Dom prešiel čiastočnou rek. Za domom pozemok vhodný na realizáciu dalšieho domu. Všetky inžinierske siete. Výborné napojenie na dialnicu D1 Prešov Poprad. Cena 89 000, - EUR + DOHODA

0907030676 | ico | cena: 89.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS