Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Nedeľa - 21. január 2018 - Vincent | zajtra Zora

PIS.sk

Prešovská univerzita prehlbuje vzťahy s gymnáziami Prešovského a Košického kraja

Prešovská univerzita v Prešove (PU) dlhodobo pracuje na vytváraní dobrých vzťahov s inými univerzitami, strednými školami, inštitúciami či mestami.

V uplynulom období sa rozhodla zintenzívniť spoluprácu s gymnáziami Prešovského a Košického samosprávneho kraja, ktorá bola zavŕšená podpisom memoranda. Zúčastnili sa ho vyše dve desiatky riaditeliek a riaditeľov.

Prienik činností univerzity a gymnázií chcú obe strany hľadať predovšetkým vo vzdelávacej oblasti. Súčasťou spolupráce je spoločná realizácia a organizovanie podujatí, prednášok, kurzov, letných škôl, exkurzií a praxí pre stredoškolských a vysokoškolských študentov. Ich cieľom má byť participácia študentov na inovatívnych aktivitách smerujúcich k rozvoju oboch zmluvných strán.

„Som veľmi rád že u väčšiny gymnázií v Prešovskom a Košickom kraji mala naša iniciatíva pozitívnu odozvu. Kooperácia Prešovskej univerzity a gymnázií v oboch krajoch by mala dopomôcť k snahe vychovať novú a úspešnú generáciu, ktorá bude pracovať nielen v prospech celého východoslovenského regiónu, ale i celej krajiny, “ prihovoril sa riaditeľom na spoločnom stretnutí rektor PU Petra Kónya. Pri tejto príležitosť však upozornil na vážny problém, ktorým je masívny odliv študentov do zahraničia. Jedným z možných riešení by malo byť práve zvyšovanie povedomia u mladých ľudí o tom, že kvalitné vzdelanie môžu získať aj na domovských univerzitách. „Je dôležité aby sa mladí ľudia ešte počas štúdia na gymnáziu dostali do kontaktu s univerzitou, vysokoškolskou výučbou, študentským životom a samozrejme aj s kvalitnými laboratóriami, prístrojmi a vybavením, a presvedčili sa, že naše univerzity majú čo ponúknuť, “ doplnil rektor.
Univerzita a gymnázia sa pri podpise memoranda taktiež dohodli, že sa budú vzájomne informovať o aktuálnych otázkach vzdelávacieho systému a koordinovať formy a spôsoby prezentácie možností štúdia či už na jednotlivých gymnáziách alebo na Prešovskej univerzite.

„Táto iniciatíva zo strany univerzity ma príjemne prekvapila, pretože pre strednú ale aj vysokú školu môže byť len a len prínosom. Prínosom jednak pre učiteľov, čo sa týka skvalitnenia ich práce, ako aj študentov, ktorým sa otvárajú nové možnosti, “ vyzdvihla Mária Ténaiová, riaditeľka Gymnázia v Kráľovskom Chlmci. Jej slová následne doplnila aj Tatiana Švecová: „Nie je to náš prvý kontakt s univerzitou, nakoľko už dlhšiu dobu spolupracujeme s Fakultou športu. Pevne ale verím že naša spolupráca sa týmto prehĺbi ale zároveň aj rozšíri na úrovni ďalších fakúlt, nakoľko naši študenti majú taktiež záujem o štúdium odborov ako je geografia, občianska náuka či matematika, “ poznamenala riaditeľka Športového gymnázia v Košiciach.

Stretnutia, ktoré sa nieslo v priateľskom duchu, sa okrem vedenia univerzity a riaditeľov gymnázií, zúčastnili aj dekanky a dekani všetkých fakúlt Prešovskej univerzity, ktorí privítali takýto druh spolupráce.

 
  1.10.2017 | Autor: Anna Polačková | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 408 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72220)

Ponúkame na predaj, 4-izbový byt s loggiou v osobnom vlastníctve, v Prešove, na ulici Záhradná, výmera:96 m2+pivnica 5 m2, vyvýšené prízemie, byt bol zrekonštruovaný asi pred 5 rokmi, predáva sa aj s garážou, priamo pod bytom.

907030758 | ico | cena: 119.500,-€
ico

Reality: Predám (71928)

jednopodlažná murovaná chata pozostavajúca z 2 miestností (2 x 25 m2), podpivničená, v chate sú plastové okná, oplotený pozemok, elektrina - možné napojenie, studňa - možné vykopanie priamo na pozemku

0907030661 | ico | cena: 21.900,-€
ico

Reality: Predám (72240)

centrum mesta, priestory na prízemí so vstupom priamo z chodníka, celková výmera: 25 m2, cena 8.499, - EUR+DOHODA, prevádzka plne funkčná, odstúpenie so všetkým(tovar, regály, stojany, police), mesačný nájom 500, - Eur/mesiac s energiami, voľný po dohode, WC v pries

0907030661 | ico | cena: 8.499,-€
ico

Reality: Predám (72223)

Rodinný dom, pôvodný stav, pozemok 20-á, Miklušovce, okr. Prešov. Dom je riešený na dvoch podlažiach s dvoma oddelenými vstupmi. Na prízemí sa nachádza 2-izbový byt s kuchyňou, predsieňou. Na prvom poschodí je 3-izbový byt s kuchyňou, kúpeľňou s WC.

0907030623 | ico | cena: 52.000,-€
ico

Reality: Predám (72222)

Na predaj 2 a pol izbový byt, 64 m2, pivnica 2,5 m2, Prešov, Sekčov, Šrobárova ul.. Kompletná rekonštrukcia - kúpeľňa, kuch. linka, podlahy, okná. V spálni a v predsieni je vstavaná skriňa robená na mieru.

0907030623 | ico | cena: 77.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS