Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Sobota - 21. júl 2018 - Daniel | zajtra Magdaléna

PIS.sk

Prešovská univerzita prehlbuje vzťahy s gymnáziami Prešovského a Košického kraja

Prešovská univerzita v Prešove (PU) dlhodobo pracuje na vytváraní dobrých vzťahov s inými univerzitami, strednými školami, inštitúciami či mestami.

V uplynulom období sa rozhodla zintenzívniť spoluprácu s gymnáziami Prešovského a Košického samosprávneho kraja, ktorá bola zavŕšená podpisom memoranda. Zúčastnili sa ho vyše dve desiatky riaditeliek a riaditeľov.

Prienik činností univerzity a gymnázií chcú obe strany hľadať predovšetkým vo vzdelávacej oblasti. Súčasťou spolupráce je spoločná realizácia a organizovanie podujatí, prednášok, kurzov, letných škôl, exkurzií a praxí pre stredoškolských a vysokoškolských študentov. Ich cieľom má byť participácia študentov na inovatívnych aktivitách smerujúcich k rozvoju oboch zmluvných strán.

„Som veľmi rád že u väčšiny gymnázií v Prešovskom a Košickom kraji mala naša iniciatíva pozitívnu odozvu. Kooperácia Prešovskej univerzity a gymnázií v oboch krajoch by mala dopomôcť k snahe vychovať novú a úspešnú generáciu, ktorá bude pracovať nielen v prospech celého východoslovenského regiónu, ale i celej krajiny, “ prihovoril sa riaditeľom na spoločnom stretnutí rektor PU Petra Kónya. Pri tejto príležitosť však upozornil na vážny problém, ktorým je masívny odliv študentov do zahraničia. Jedným z možných riešení by malo byť práve zvyšovanie povedomia u mladých ľudí o tom, že kvalitné vzdelanie môžu získať aj na domovských univerzitách. „Je dôležité aby sa mladí ľudia ešte počas štúdia na gymnáziu dostali do kontaktu s univerzitou, vysokoškolskou výučbou, študentským životom a samozrejme aj s kvalitnými laboratóriami, prístrojmi a vybavením, a presvedčili sa, že naše univerzity majú čo ponúknuť, “ doplnil rektor.
Univerzita a gymnázia sa pri podpise memoranda taktiež dohodli, že sa budú vzájomne informovať o aktuálnych otázkach vzdelávacieho systému a koordinovať formy a spôsoby prezentácie možností štúdia či už na jednotlivých gymnáziách alebo na Prešovskej univerzite.

„Táto iniciatíva zo strany univerzity ma príjemne prekvapila, pretože pre strednú ale aj vysokú školu môže byť len a len prínosom. Prínosom jednak pre učiteľov, čo sa týka skvalitnenia ich práce, ako aj študentov, ktorým sa otvárajú nové možnosti, “ vyzdvihla Mária Ténaiová, riaditeľka Gymnázia v Kráľovskom Chlmci. Jej slová následne doplnila aj Tatiana Švecová: „Nie je to náš prvý kontakt s univerzitou, nakoľko už dlhšiu dobu spolupracujeme s Fakultou športu. Pevne ale verím že naša spolupráca sa týmto prehĺbi ale zároveň aj rozšíri na úrovni ďalších fakúlt, nakoľko naši študenti majú taktiež záujem o štúdium odborov ako je geografia, občianska náuka či matematika, “ poznamenala riaditeľka Športového gymnázia v Košiciach.

Stretnutia, ktoré sa nieslo v priateľskom duchu, sa okrem vedenia univerzity a riaditeľov gymnázií, zúčastnili aj dekanky a dekani všetkých fakúlt Prešovskej univerzity, ktorí privítali takýto druh spolupráce.

 
  1.10.2017 | Autor: Anna Polačková | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 617 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72925)

Ponúkame na predaj 1-izbový byt po čiastočnej rekonštrukcii vo vyhľadavanej lokalite. V byte ostáva kompletné zariadenie. Byt sa nachádza na 1 poschodí (nie prízemie). Bytový dom zateplený. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE NA tel. čísle 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 53.000,-€
ico

Reality: Predám (72927)

2 -izbový byt 58 m2, loggia 3 m2, Prešov - Šváby. 2. nadzemné podlažie/7, orientácia bytu V/Z. Kompletná rekonštrukcia - plastové okná, plávajúce podlahy. K bytu patrí priestranná pivnica.

0907030623 | ico | cena: 77.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Predám (72988)

tichá lokalita, s pekným výhľadom, výmera pozemku: 700 m2, počet izieb : 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 200 m2, https://www.garantreal.sk/reality/13566-RD-LC-13566/garant-real-predaj-rodi nny-dom-pozemok-700-m2-mestska-cast-sidlovec-presov/

0907030661 | ico | cena: 214.990,-€
ico

Reality: Predám (72682)

pozemok č. 1 - šírka: cca 26 m - dĺžka: cca 33 m, orientácia: J/V pozemok č. 2 - šírka: cca 29 m - dĺžka: cca 28 m, orientácia: J/V elektrina cca 50 m od pozemku, plyn cca 50 m od pozemku, verejný vodovod cca 50 m od pozemku, kanalizácia cca 50 m od pozemku

0907030661 | ico | cena: 46.990,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS