Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Pondelok - 22. január 2018 - Zora | zajtra Miloš

PIS.sk

V Prešove vznikla Športová akadémia Mateja Tótha

Jedným z krokov rozvoja športu v Prešove je aj podpora mladých talentov. Možnosti sa im otvárajú aj v Základnej škole Šrobárová, kde vznikla Športová akadémia Mateja Tótha. Tento úspešný olympionik dnes školu navštívil osobne.

Obrovskú radosť i motiváciu si včera odnášali žiaci Základnej školy Šrobárová, ktorí mali naozaj netradičný začiatok vyučovania. Zavítal medzi nich olympijský víťaz Matej Tóth, aby škole odovzdal certifikát Športovej akadémie Mateja Tótha o získaní grantu spoločnosti Dr. Max. V rámci grantu škola získala tiež sady dresov, ktoré budú slúžiť v rámci rozvoja športových schopností najmenších žiakov vo veku 6 až 11 rokov. Ide pritom o jedinú takúto akadémiu v okrese Prešov.

Športová akadémia Mateja Tótha (ŠAMT)
Ide o jedinečný celoslovenský projekt pre deti predškolského a mladšieho školského veku. Cieľom je ponúknuť kvalitnú voľnočasovú aktivitu v podobe pravidelných športových krúžkov s prepracovanou metodikou a jedinečným tréningovým programom. Pohybový program akadémie je vytvorený aj pre mladší školský vek 6 -11 rokov. Deti budú navštevovať v tejto škole (ako jedinej základnej škole v okrese Prešov) športový krúžok pod vedením vyškolených trénerov.

Cieľom tréningového programu Športovej akadémie je:
- vytvoriť a zdokonaliť pohybový základ detí pomocou všestrannej atletickej prípravy,
- vytvoriť motorický a funkčný potenciál s dodržaním a rešpektovaním špecifických zákonitostí a zásad vývoja dieťaťa,
- využívať inovatívne metódy, v ktorých tvorcovia programu skĺbili najnovšie poznatky zo športového tréningu detí s poznatkami z fyzioterapie, vývojovej kineziológie a detskej psychológie. Táto jedinečná kombinácia cvičení vyvolá v detskom organizme celú radu zmien, ktoré umožňujú lepšiu reakciu organizmu na zaťaženie,
- tréningový program Športovej akadémie Mateja Tótha je vystavaný tak, že nezanedbáva žiadne dôležité súčasti športového tréningu mládeže a tým dáva šancu každému dieťaťu stať sa špičkovým športovcom.

Množstvo výskumov a štúdii dokazuje, že neexistuje lepší spôsob na vytvorenie zdravšieho a šťastnejšieho života ako je športovanie a hlavne športovanie detí.

Metodika sa opiera o psychodiagnostické testovanie a následný mentálny tréning detí, ktorý bol špeciálne vytvorený pre Športovú akadémiu Mateja Tótha.

- vychádza sa z poznania, že každé dieťa je individuálna bytosť s určitými osobnostnými vlastnosťami, schopnosťami a s rozdielmi v charakteristických vzorcoch myslenia, cítenia a správania,
- v predškolskom veku a mladšom školskom veku má významnú úlohu v živote dieťaťa aj tréner, správny prístup zo strany trénera pomáha deťom pri budovaní sebavedomia a pozitívneho sebaobrazu, sebahodnotenia,
- na základe psychodiagnostiky, bude tréner vedieť nájsť tú najlepšiu motiváciu tak pre introvertné dieťa ako aj pre dieťa extrovertné,
- diagnostika odhalí aktuálny stav dieťaťa a zároveň ponúkne odporúčania pre trénerov na zlepšenie slabých stránok detí.

Diagnostický a testovací program akadémie:

- diagnostické sledovanie detí bude prebiehať jedenkrát štvrťročne,
- k diagnostike detí je zostavená špeciálna batéria testov, ktorá pozostáva:
-- testy všeobecnej pohybovej výkonnosti – sledujeme cielený rozvoj pohybových schopností (rýchlosť, sila, základná koordinácia),
-- test stabilizácie – testom sledujeme správny telesný vývoj dieťaťa, (test a hodnotiacu stupnicu vypracoval osobný fyzioterapeut Mateja Tótha),
- psychologické testovanie osobnosti dieťaťa (2x do roka) – testovaním odhalíme tie najdôležitejšie osobnostné predpoklady dieťaťa.
Výsledky budú dôležité pre rodičov, ale hlavne pre trénerov, ktorí budú vedieť ako majú pristupovať k dieťaťu. Pozitívne zmeny v osobnosti detí uvidia rodičia na základe testovania (psychodiagnostické testy vypracovala a aj vyhodnocuje detská psychologička),
- testovanie prebieha počas samotného tréningového procesu,
- konkrétne testy sú jednoduché, nenáročné a motivačné,
- výsledky testovania budú prístupné pre každého rodiča na webovej stránke akadémie.

 
  19.10.2017 | Pridal: Redakcia PIS | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 653 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (71930)

Byt prešiel kompletnou rekonštrukciou. Plastové okná, nové podlahy, stierky, rozvody, kuchynská linka. Má balkón a pivnicu, je čiastočne zariadený. Byt je v zateplenom bytovom dome a má dostatok parkovacích miest. Výhodou je pešia dostupnosť do mesta.

0907030693 | ico | cena: 75.000,-€
ico

Reality: Predám (72218)

Na predaj starší rodinný dom s pozemkom o výmere 495 m2, ktorý sa nachádza v časti Prešov - Solivar. Pôvodný stav, vhodný na rekonštrukciu. Stavebný materiál - nepálená hlina (války), zastavaná plocha domu cca 83 m2, sedlová strecha. Všetky IS.

0907030622 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72219)

Na predaj stavebný pozemok na Malom Šariši, prístup - hlavná asfaltová komunikácia. Všetky inžinierske siete na pozemku.

0907030622 | ico | cena: 28.000,-€
ico

Reality: Predám (72222)

Na predaj 2 a pol izbový byt, 64 m2, pivnica 2,5 m2, Prešov, Sekčov, Šrobárova ul.. Kompletná rekonštrukcia - kúpeľňa, kuch. linka, podlahy, okná. V spálni a v predsieni je vstavaná skriňa robená na mieru.

0907030623 | ico | cena: 77.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (71983)

Dáme do prenájmu viaceré nebytové priestory o celkovej výmere až 180 m2 (od 8 m2 až po 67 m2) a skladovacie priestory o výmere 2x30 m2. Parkovanie priamo pri budove. Ulica Tarasa Ševčenka.

0903602897 | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS