Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Piatok - 24. november 2017 - Emília | zajtra Katarína

PIS.sk

Svetový deň výživy 2017 v znamení strukovín

Svetový deň výživy sa v Prešove niesol v znamení strukovín v znamení strukovín. Kuchárky prešovských školských jedálni z nich vyčarili zdravé a chutné jedlá.

„Naše kuchárky svojimi rukami, svojimi skúsenosťami, prácou a tvorivosťou dokazujú, že vedia vytvoriť nádherné, chutné a zdravé jedlá. V Prešove máme jasnú víziu – zdravé mesto so zdravými obyvateľmi. Máme osvedčený systém školského Svetový deň výživy 2017 v znamení strukovín stravovania, ktorý víťazí aj na odborných fórach z oblasti výživy. Vyznamenania sú však aj záväzkami - pokračovať, vylepšovať a udržiavať si vedúcu pozíciu v tejto oblasti, “ skonštatovala primátorka Andrea Turčanová v príhovore zamestnancom škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov počas Svetového dňa výživy.

Mesto Prešov je známe tým, že dlhodobo a aktívne venuje veľkú pozornosť zdravej výžive, hlavne výžive detí, a zdravému životnému štýlu, a má za sebou v tejto oblasti aj viaceré kvalitné výsledky a prvenstvá. Dôkazom neustáleho úsilia v tejto oblasti je aj 10.ročník podujatia Svetový deň zdravej výživy.

Po minulých ročníkoch, ktoré sa niesli napríklad v znamení medu a včielok, alebo minulý ročník mal prívlastok „ryby“, tento rok sa kuchárky prešovských školských jedálni zamerali na pozitívne účinky konzumácie strukovín na ľudský organizmus, hlavne v detskom veku.

Súčasťou podujatia bola aj ochutnávka strukovinových jedál, ktoré pripravili zamestnanci zariadení školského stravovania v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Potvrdili tým, že gastronómia má svoje čaro, a že sa jej venujú radi a s naozajstnou láskou. Jedlá pritom vyberali z materiálno-spotrebných noriem pre školské stravovanie a viaceré z nich boli zaradené do spoločného jedálneho lístka pre školy v tomto týždni, ktorý je takisto zameraný na strukoviny.

Svetový deň výživy sa tak stal ukážkou vysokej profesionality a odbornej zdatnosti personálu, ktorý denne pripravuje jedlá pre školákov.

Novinkou 10.ročníka bolo aj tzv. živé varenie, kde päť špičkových kuchárov pred očami účastníkov pripravovalo strukovinové jedlá zo školského stravovania.

O priaznivých účinkoch konzumácie strukovín na ľudský organizmus zasa porozprávala nutričná špecialistka Mgr. Judita Páleniková.

O program sa postarali deti z materských škôl Fraňa Kráľ a Antona Prídavku.

Najlepšie jedlá Svetového dňa výživy 2017:

Cenu primátorky mesta Andrey Turčanovej získali muffiny mrkvové a makové – celiatické, ktoré pripravili v zariadení školského stravovania ZŠ Važecká.

Cenu vedúceho OŠKaCR Jozefa Muránskeho získallo jedlo strukovinové rezne, ktoré pripravili v zariadení školského stravovania MŠ Sabinovská.

Cenu predsedníčky Školskej komisie Renáty Fedorčíkovej získalo jedlo , ktoré pripravili v zariadení školského stravovania MŠ Bratislavská.

 
  19.10.2017 | Pridal: Redakcia PIS | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 393 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (71928)

jednopodlažná murovaná chata pozostavajúca z 2 miestností (2 x 25 m2), podpivničená, v chate sú plastové okná, oplotený pozemok, elektrina - možné napojenie, studňa - možné vykopanie priamo na pozemku

0907030661 | ico | cena: 21.900,-€
ico

Reality: Predám (71874)

Rodinný dom na 20-á pozemku, Miklušovce, okr. Prešov. Dom je riešený na dvoch podlažiach s dvoma oddelenými vstupmi. Na prízemí sa nachádza dvojizbový byt s kuchyňou, predsieňou. Na prvom poschodí je 3 - izbový byt s kuchyňou, kúpeľňou s WC. Pôvodný stav.

0907030623 | ico | cena: 58.000,-€
ico

Reality: Predám (71930)

Byt prešiel kompletnou rekonštrukciou. Plastové okná, nové podlahy, stierky, rozvody, kuchynská linka. Má balkón a pivnicu, je čiastočne zariadený. Byt je v zateplenom bytovom dome a má dostatok parkovacích miest. Výhodou je pešia dostupnosť do mesta.

0907030693 | ico | cena: 75.000,-€
ico

Reality: Predám (71923)

Ponúkame na predaj 3 izbový byt na ulici Antona Prídavku. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou - plastové okna, podlahy, dlažby, stúpačky. Výborná lokalita. Pre bližšie informácie nás kontaktujte na tel. čísle 0907 030 676.

0907030676 | ico
ico

Reality: Predám (71920)

stavebný pozemok, 625 m2, v zastavanom území obce Terňa, katast. územie Hradisko, okr. Prešov. Pozemok je svahovitý, v spodnej časti rovinatý, prístup po asfaltovej ceste. Elektrina v dosahu pozemku, voda - v blízkosti studňa, ktorá nie je priamo na pozemku

0907030623 | ico | cena: 8.700,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS