Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Streda - 20. jún 2018 - Valéria | zajtra Alojz

PIS.sk

Svetový deň výživy 2017 v znamení strukovín

Svetový deň výživy sa v Prešove niesol v znamení strukovín v znamení strukovín. Kuchárky prešovských školských jedálni z nich vyčarili zdravé a chutné jedlá.

„Naše kuchárky svojimi rukami, svojimi skúsenosťami, prácou a tvorivosťou dokazujú, že vedia vytvoriť nádherné, chutné a zdravé jedlá. V Prešove máme jasnú víziu – zdravé mesto so zdravými obyvateľmi. Máme osvedčený systém školského Svetový deň výživy 2017 v znamení strukovín stravovania, ktorý víťazí aj na odborných fórach z oblasti výživy. Vyznamenania sú však aj záväzkami - pokračovať, vylepšovať a udržiavať si vedúcu pozíciu v tejto oblasti, “ skonštatovala primátorka Andrea Turčanová v príhovore zamestnancom škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov počas Svetového dňa výživy.

Mesto Prešov je známe tým, že dlhodobo a aktívne venuje veľkú pozornosť zdravej výžive, hlavne výžive detí, a zdravému životnému štýlu, a má za sebou v tejto oblasti aj viaceré kvalitné výsledky a prvenstvá. Dôkazom neustáleho úsilia v tejto oblasti je aj 10.ročník podujatia Svetový deň zdravej výživy.

Po minulých ročníkoch, ktoré sa niesli napríklad v znamení medu a včielok, alebo minulý ročník mal prívlastok „ryby“, tento rok sa kuchárky prešovských školských jedálni zamerali na pozitívne účinky konzumácie strukovín na ľudský organizmus, hlavne v detskom veku.

Súčasťou podujatia bola aj ochutnávka strukovinových jedál, ktoré pripravili zamestnanci zariadení školského stravovania v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Potvrdili tým, že gastronómia má svoje čaro, a že sa jej venujú radi a s naozajstnou láskou. Jedlá pritom vyberali z materiálno-spotrebných noriem pre školské stravovanie a viaceré z nich boli zaradené do spoločného jedálneho lístka pre školy v tomto týždni, ktorý je takisto zameraný na strukoviny.

Svetový deň výživy sa tak stal ukážkou vysokej profesionality a odbornej zdatnosti personálu, ktorý denne pripravuje jedlá pre školákov.

Novinkou 10.ročníka bolo aj tzv. živé varenie, kde päť špičkových kuchárov pred očami účastníkov pripravovalo strukovinové jedlá zo školského stravovania.

O priaznivých účinkoch konzumácie strukovín na ľudský organizmus zasa porozprávala nutričná špecialistka Mgr. Judita Páleniková.

O program sa postarali deti z materských škôl Fraňa Kráľ a Antona Prídavku.

Najlepšie jedlá Svetového dňa výživy 2017:

Cenu primátorky mesta Andrey Turčanovej získali muffiny mrkvové a makové – celiatické, ktoré pripravili v zariadení školského stravovania ZŠ Važecká.

Cenu vedúceho OŠKaCR Jozefa Muránskeho získallo jedlo strukovinové rezne, ktoré pripravili v zariadení školského stravovania MŠ Sabinovská.

Cenu predsedníčky Školskej komisie Renáty Fedorčíkovej získalo jedlo , ktoré pripravili v zariadení školského stravovania MŠ Bratislavská.

 
  19.10.2017 | Pridal: Redakcia PIS | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 810 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72920)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

+421903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72682)

pozemok č. 1 - šírka: cca 26 m - dĺžka: cca 33 m, orientácia: J/V pozemok č. 2 - šírka: cca 29 m - dĺžka: cca 28 m, orientácia: J/V elektrina cca 50 m od pozemku, plyn cca 50 m od pozemku, verejný vodovod cca 50 m od pozemku, kanalizácia cca 50 m od pozemku

0907030661 | ico | cena: 46.990,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72926)

Na predaj 4 -izbový byt, 98 m2, balkón 2 m2, loggia 3 m2, Prešov - centrum. 3. poschodie/3, orientácia bytu V/Z. Byt je po kompletnej rekonštrukcii, riešený ako bezbariérový. Zmenená dispozícia - nová kúpeľňa, premiestnená kuchynská linka.

0907030623 | ico | cena: 123.500,-€
ico

Reality: Predám (72837)

Predaj 3 izbového byt s balkónom v širšom centre mesta Prešov. Byt je v pôvodnom stave, vhodný na prerobenie podľa vlastných predstáv. Stredný teplý byt, nízke mesačné náklady. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE NA tel. čísle 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 75.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS