Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Pondelok - 19. február 2018 - Vlasta | zajtra Lívia

PIS.sk

Svetový deň výživy 2017 v znamení strukovín

Svetový deň výživy sa v Prešove niesol v znamení strukovín v znamení strukovín. Kuchárky prešovských školských jedálni z nich vyčarili zdravé a chutné jedlá.

„Naše kuchárky svojimi rukami, svojimi skúsenosťami, prácou a tvorivosťou dokazujú, že vedia vytvoriť nádherné, chutné a zdravé jedlá. V Prešove máme jasnú víziu – zdravé mesto so zdravými obyvateľmi. Máme osvedčený systém školského Svetový deň výživy 2017 v znamení strukovín stravovania, ktorý víťazí aj na odborných fórach z oblasti výživy. Vyznamenania sú však aj záväzkami - pokračovať, vylepšovať a udržiavať si vedúcu pozíciu v tejto oblasti, “ skonštatovala primátorka Andrea Turčanová v príhovore zamestnancom škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov počas Svetového dňa výživy.

Mesto Prešov je známe tým, že dlhodobo a aktívne venuje veľkú pozornosť zdravej výžive, hlavne výžive detí, a zdravému životnému štýlu, a má za sebou v tejto oblasti aj viaceré kvalitné výsledky a prvenstvá. Dôkazom neustáleho úsilia v tejto oblasti je aj 10.ročník podujatia Svetový deň zdravej výživy.

Po minulých ročníkoch, ktoré sa niesli napríklad v znamení medu a včielok, alebo minulý ročník mal prívlastok „ryby“, tento rok sa kuchárky prešovských školských jedálni zamerali na pozitívne účinky konzumácie strukovín na ľudský organizmus, hlavne v detskom veku.

Súčasťou podujatia bola aj ochutnávka strukovinových jedál, ktoré pripravili zamestnanci zariadení školského stravovania v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Potvrdili tým, že gastronómia má svoje čaro, a že sa jej venujú radi a s naozajstnou láskou. Jedlá pritom vyberali z materiálno-spotrebných noriem pre školské stravovanie a viaceré z nich boli zaradené do spoločného jedálneho lístka pre školy v tomto týždni, ktorý je takisto zameraný na strukoviny.

Svetový deň výživy sa tak stal ukážkou vysokej profesionality a odbornej zdatnosti personálu, ktorý denne pripravuje jedlá pre školákov.

Novinkou 10.ročníka bolo aj tzv. živé varenie, kde päť špičkových kuchárov pred očami účastníkov pripravovalo strukovinové jedlá zo školského stravovania.

O priaznivých účinkoch konzumácie strukovín na ľudský organizmus zasa porozprávala nutričná špecialistka Mgr. Judita Páleniková.

O program sa postarali deti z materských škôl Fraňa Kráľ a Antona Prídavku.

Najlepšie jedlá Svetového dňa výživy 2017:

Cenu primátorky mesta Andrey Turčanovej získali muffiny mrkvové a makové – celiatické, ktoré pripravili v zariadení školského stravovania ZŠ Važecká.

Cenu vedúceho OŠKaCR Jozefa Muránskeho získallo jedlo strukovinové rezne, ktoré pripravili v zariadení školského stravovania MŠ Sabinovská.

Cenu predsedníčky Školskej komisie Renáty Fedorčíkovej získalo jedlo , ktoré pripravili v zariadení školského stravovania MŠ Bratislavská.

 
  19.10.2017 | Pridal: Redakcia PIS | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 645 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72218)

Na predaj starší rodinný dom s pozemkom o výmere 495 m2, ktorý sa nachádza v časti Prešov - Solivar. Pôvodný stav, vhodný na rekonštrukciu. Stavebný materiál - nepálená hlina (války), zastavaná plocha domu cca 83 m2, sedlová strecha. Všetky IS.

0907030622 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72347)

Ponúkame na prenájom obchodné priestory s výkladom v Prešove, na ulici Hlavná o výmere 30 m2, jedná sa o jednu miestnosť, priestor je vhodný na kanceláriu alebo obchod, cena: 600, - Eur/mesiac bez DPH, v cene je vykurovanie a voda bez elektrickej energie

907030758 | ico | cena: 600,-€
ico

Reality: Predám (72240)

centrum mesta, priestory na prízemí so vstupom priamo z chodníka, celková výmera: 25 m2, cena 8.499, - EUR+DOHODA, prevádzka plne funkčná, odstúpenie so všetkým(tovar, regály, stojany, police), mesačný nájom 500, - Eur/mesiac s energiami, voľný po dohode, WC v pries

0907030661 | ico | cena: 8.499,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72290)

Ponúkame na predaj stavebný pozemok v Podhoranoch o výmere 5056 m2, prístup z asfaltovej cesty, rozmery pozemku, šírka: cca od 21 m do 25 m, dĺžka: cca od 184 m do 205 m, elektrina na pozemku, plyn cez cestu, možnosť osadiť čističku OV, krásne prostredie.

907030758 | ico | cena: 88.950,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS