Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Sobota - 21. apríl 2018 - Ervín | zajtra Slavomír

PIS.sk

Spolupráca s mestom Sabinov

K existujúcim partnerským mestám Prešovskej univerzity pribudlo tento semester aj mesto Sabinov. V zastúpení rektora PU prof. Petra Kónyu a primátora mesta Sabinov Ing. Petra Molčana došlo v priebehu mesiaca október k podpísaniu Memoranda o vzájomnej spolupráci.

Na spoločnom stretnutí sa obe strany v súlade so zámermi rozvoja PU v Prešove a mesta Sabinov dohodli, že sa budú na princípoch vzájomnej dôvery a porozumenia usilovať o spoluprácu pri rozvoji turistického ruchu a ďalších odvetví hospodárstva, ako aj pri usporadúvaní vzdelávacích akcií a organizovaní spoločných podujatí. Budú si nápomocní pri podávaní žiadostí a riešení národných a medzinárodných projektov a v spolupráci so základnými a strednými školami budú realizovať i letnú prázdninovú univerzitu. Univerzita ponúka odbornú pomoc pri tvorbe stratégie rozvoja vzdelávania v meste Sabinov, pričom v spolupráci s ním deklaruje význam a dôležitosť v rómskych komunitách. Nemenej dôležitá bude aj pomoc pri implementácii mesta Sabinov v programe Smart city.

„Podpis memoranda je prvým oficiálnym krokom k prehĺbeniu a rozšíreniu spolupráce medzi našou univerzitou a mestom Sabinov, osobitne v oblasti školstva, národnej a regionálnej kultúry, histórie, ako aj spoločenského života, “ uviedol pri podpise rektor univerzity prof. Kónya, ktorý verí, že spolupráca bude efektívna a prospešná pre obe strany.

„Naším cieľom je nadviazať priamy kontakt s vedeckou inštitúciou a dosiahnuť tak pokrok a väčšiu racionalizáciu našich aktivít za podpory vzdelaných ľudí. Častokrát nemáme personálne ani odborné kapacity na to, aby sme mohli všetky oblasti detailne skúmať. Mojím krédom je dať sa poučiť ľuďmi, ktorí na to majú a ktorí tomu rozumejú, “ priblížil svoje očakávania primátor Ing. Molčan. Zároveň doplnil, že v tejto súvislosti dal za úlohou odboru školstva pripraviť návrhy tém záverečných prác zameraných na špecifické problémy a oblasti, ktorými by sa mohli študenti PU zaoberať a následne sa po skončení štúdia prípadne v meste aj zamestnať. Ako podotkol primátor, mesto má skúsenosť so spoluprácou s Prešovskou univerzitou, a to pri príprave publikácie o dejinách mesta Sabinov, ktorá bola pod gesciou prof. Petra Kónyu vydaná v roku 1998. Vzhľadom na odstup času obaja účastníci stretnutia vidia priestor na jej revidovanie.

Vychádzajúc z obsahu memoranda budú obe strany hľadať prienik svojich činností pri tvorbe a realizácii spoločných projektov, pri vzájomnom skvalitňovaní komunikácie a výmene informácií, ale taktiež pri spoločnej prezentácii a propagácii výsledkov ich spoločnej činnosti.

 
  31.10.2017 | Autor: Anna Polačková | Mesto Prešov | zobrazené: 424 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72605)

5-izbový nadštandardný byt, s jedálňou, loggiou a šatníkom, celková výmera bytu 102 m2, Prešov, Sekčov. 5. poschodie/ 7, orientácia bytu V/ Z. Byt je po kompletnej rekonštrukcii materiálmi vyššej kvalitatívnej triedy. K bytu patrí aj pivnica cca 3 m2.

0907030623 | ico | cena: 107.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72617)

Na dlhodobý prenájom 3-izbový nezariadený byt na Martina Benku, tichá lokalita, 74 m2 + loggia, samostatné WC a kúpeľňa, poschodie 1/12, čiastočne rekonštruovaný, ihneď voľný, cena 470 vrátane energií

0907030619 | ico | cena: 470,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72604)

Dom je dvojpodlažný, podpivničený, pozemok 393 m2. Je prepojený s garážou, kde je možné parkovať 3 autá. Jedná sa o rodinný dom riešený ako 2 byty s dvoma kuchyňami, kúpeľňou, vhodný na dvojgeneračné bývanie. V cene nie sú zahrnuté energie.

0907030623 | ico | cena: 500,-€
ico

Reality: Predám (72610)

1 izbový byt, OV, 41 m2 + loggia, Prešov, Bernolákova ul. , 4/8 posch. , čiastočná rekonštrukcia eurookná, murované jadro, plávajúca podlaha v izbe, vstavaná skriňa na chodbe, vymenené interiérové dvere a zárubňa pripravená k osadeniu. Stredový byt.

0907030622 | ico | cena: 46.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS