Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Sobota - 25. november 2017 - Katarína | zajtra Kornel

PIS.sk

UNESCO Philosophy Day/Night 2017

UNESCO Philosophy Day/Night 2017 v Prešove prekvapí bohatým programom, v ktorom okrem iného predstaví celosvetovo známy World Eye Contact Experiment, s cieľom podporiť hodnotu ľudskosti a zdôrazniť vzájomné ľudské prepojenie.

Pri príležitosti Svetového dňa filozofie UNESCO (UNESCO World Philosophy Day) sa dňa 9. 11. 2017 v čase od 10:30 do 00:30 hod. v priestoroch Wave – centrum nezávislej kultúry uskutoční UNESCO Philosophy Day/Night 2017. Organizátorom v poradí už druhého ročníka tohto podujatia je Katedra bioetiky UNESCO v spolupráci s Inštitútom etiky a bioetiky, Inštitútom filozofie a Inštitútom politológie Filozofickej fakulty PU v Prešove. Podujatie je podporené Slovenskou komisiou pre UNESCO pri Ministerstve zahraničných vecí Slovenskej republiky, Prešovskou univerzitou v Prešove (v rámci Týždňa vedy a techniky 2017), Slovenským filozofickým združením pri SAV a Fondom na podporu umenia.

Tradícia Svetového dňa filozofie UNESCO začala v roku 2005. Jej cieľom je vyzdvihnúť význam a prínos filozofie v dejinách, ale i aktuálnych kontextoch ľudského myslenia. Celosvetovo pripadá Svetový deň filozofie každoročne na tretí novembrový štvrtok. Cieľom je oceniť nezastupiteľnú úlohu filozofického myslenia pri dôležitých výzvach dnešnej doby. Podľa slov Generálnej riaditeľky UNESCO Iriny Bokovej „je filozofická úvaha predovšetkým výzva k pokore, urobiť krok späť a zapojiť sa do zdôvodneného dialógu, vybudovať riešenia výziev, ktoré sú mimo našej kontroly. To je najlepší spôsob vzdelávania osvietených občanov, ktorí sú schopní bojovať proti hlúposti a predsudkom“. Akcie organizované v rámci Svetového dňa filozofie, ako napr. UNESCO Philosophy Day/Night v Prešove, sa usilujú o vytvorenie priestoru pre otvorený filozofický dialóg na miestnej, národnej, no i medzinárodnej úrovni. V rámci UNESCO Philosophy Day/Night v Prešove je pre odbornú aj laickú verejnosť pripravený bohatý program s niekoľkými inovačnými aktivitami, ako napríklad World Eye Contact Experiment 2017 Prešov, celodenná prezentácia a predaj kníh (predovšetkým filozofických, etických a estetických diel) pod taktovkou prešovskej pobočky kníhkupectva Artforum, videoprojekcia spojená s diskusiou a živé vystúpenia. V závere podujatia je naplánovaná panelová diskusia na tému Filozofia v živote.

Východiskovou témou série verejných prednášok, textových seminárov a workshopov je Pôvod a zmysel morálky. Snahou organizátorov je vytvoriť podmienky pre produktívny prienik filozofie, etiky, umenia a každodennej praxe s cieľom zvýšiť povedomie verejnosti o celospoločenskom význame filozofie, etiky a umenia, podporiť filozofické a racionálne úvahy, motivovať ľudí k sebapoznávaniu a nabádať každého účastníka k aktívnemu uvažovaniu o (dnešnom) svete. Program určite zaujme nielen akademických pracovníkov či študentov, ale aj širokú verejnosť.

 
  8.11.2017 | Autor: Anna Polačková | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 146 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (71923)

Ponúkame na predaj 3 izbový byt na ulici Antona Prídavku. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou - plastové okna, podlahy, dlažby, stúpačky. Výborná lokalita. Pre bližšie informácie nás kontaktujte na tel. čísle 0907 030 676.

0907030676 | ico
ico

Reality: Predám (71874)

Rodinný dom na 20-á pozemku, Miklušovce, okr. Prešov. Dom je riešený na dvoch podlažiach s dvoma oddelenými vstupmi. Na prízemí sa nachádza dvojizbový byt s kuchyňou, predsieňou. Na prvom poschodí je 3 - izbový byt s kuchyňou, kúpeľňou s WC. Pôvodný stav.

0907030623 | ico | cena: 58.000,-€
ico

Reality: Predám (71922)

Ponúkame na predaj 4 izbový byt v Sabinove. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou - vymenené okna , plávajúce podlahy, sadrokartonové jadro. Byt sa nachádza na 6 poschodí. Pre bližšie informácie nás kontaktujte na tel. čísle 0907 030 373

0907030676 | ico
ico

Reality: Predám (71928)

jednopodlažná murovaná chata pozostavajúca z 2 miestností (2 x 25 m2), podpivničená, v chate sú plastové okná, oplotený pozemok, elektrina - možné napojenie, studňa - možné vykopanie priamo na pozemku

0907030661 | ico | cena: 21.900,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS