Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Sobota - 25. november 2017 - Katarína | zajtra Kornel

PIS.sk

Ako sa živiť hudbou na východe, radili odborníci. Pre vysoký záujem museli pridávať stoličky

Na podujatí s podtitulom Ako sa živiť hudbou nechýbal PR manažér Edo Kopček, marketér Martin „Kuxo“ Kukoľ, hudobník Martin Višňovský z kapely Chiki liki Tu-A či zástupcovia organizácie SOZA.

Zľava Martin Višňovský, Alexander Čerevka, Ľubomír Burgr Prečo potrebujú hudobníci SOZU (Slovenský ochranný zväz autorský), PR propagáciu alebo sociálne siete? Aj o tom bola reč na podujatí LALA Experience, ktoré sa uskutočnilo 9. -10. novembra v košickej Tabačke a prešovskom Wave klube. O svojich skúsenostiach prišli porozprávať ľudia, ktorí sa pohybujú v hudobnej brandži už niekoľko rokov.

Na podujatí s podtitulom Ako sa živiť hudbou nechýbal Edo Kopček, ktorý robí hudobné PR už desať rokov pre rôzne slovenské kapely, ako Chiki liki Tu-A či Komajota, ďalej Martin „Kuxo“ Kukoľ, ktorý je marketér, ale zároveň manažér kapiel ako Vec či Walter Schnitzelsson. O mýtoch a faktoch spojených so SOZOU zase hovorila Stanka Žáková a Róbert Osvald. „Sú rôzne mýty, ktoré chceme zbúrať. Aj preto tu bol napríklad Martin Višňovský z Chiki liki Tu-A, ktorý hovoril o svojich skúsenostiach so SOZOU, aj zo svojej 20-ročnej kariéry. Veď všetci dobre vieme, že natočil aj skladbu Ďakujem ti SOZA, “ priblížil Alexander Čerevka z Občianskeho združenia LALA Slovak Music Export, ktoré podujatie organizovalo.

Prejavila sa silná hudobná komunita
So vzdelávaním okolo hudobného priemyslu začali najprv v Bratislave. Ale keďže východ Slovenska je najväčšou muzikantskou liahňou, presunuli podujatie aj do Prešova a Košíc. Ako uviedol Čerevka, práve v Prešove sa ukázalo, že je tu silná hudobná komunita, ktorá ocenila rady odborníkov. „Je tu veľa hudobníkov, veľa šikovných ľudí a je to vidieť aj dnes v Prešove. Je zaujímavé, že keď sme robili predpredaj, tak bol nulový. Hovorili sme si, že do kelu, snáď tu bude aspoň 20 ľudí. A nakoniec to bolo úplne nad očakávania. Museli sme pridávať stoličky, takýto záujem sme až nečakali, “ povedal prekvapený Čerevka.

Zároveň dodal, že v takýchto vzdelávacích networkingových podujatiach na východe plánujú pokračovať. Nabudúce možno zavítajú aj na Spiš. Kedy to presne bude, a s akou periodicitou, zatiaľ konkretizovať nevedel. Potenciál a zmysel v tom však vidí a rád sa s podujatím vráti na východ, čo najskôr.

LALA Slovak Music Export je neziskové občianske združenie, ktoré tvoria ľudia z praxe, ako promotéri, PR-isti, organizátori festivalov alebo nezávislí vydavatelia. Rôznymi aktivitami sa snažia pomôcť nezávislej slovenskej hudobnej scéne. Podporujú najmä vzdelávanie, spoluprácu, networking. Ich cieľom je vytvoriť koncepciu dlhodobej podpory a prezentácie slovenskej hudobnej scény v zahraničí. Darí sa im to aj prostredníctvom kompilácie Ostrov hudby, kde prepájajú nezávislé vydavateľstvá a slovenských alternatívnych hudobníkov.

Foto: Tomáš Telepák

 
  • Alexander Čerevka
  • Edo Kopček
  • Martin Kuxo Kukoľ
  13.11.2017 | Autor: Alexander Čerevka | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 222 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (71920)

stavebný pozemok, 625 m2, v zastavanom území obce Terňa, katast. územie Hradisko, okr. Prešov. Pozemok je svahovitý, v spodnej časti rovinatý, prístup po asfaltovej ceste. Elektrina v dosahu pozemku, voda - v blízkosti studňa, ktorá nie je priamo na pozemku

0907030623 | ico | cena: 8.700,-€
ico

Reality: Predám (71930)

Byt prešiel kompletnou rekonštrukciou. Plastové okná, nové podlahy, stierky, rozvody, kuchynská linka. Má balkón a pivnicu, je čiastočne zariadený. Byt je v zateplenom bytovom dome a má dostatok parkovacích miest. Výhodou je pešia dostupnosť do mesta.

0907030693 | ico | cena: 75.000,-€
ico

Reality: Predám (71928)

jednopodlažná murovaná chata pozostavajúca z 2 miestností (2 x 25 m2), podpivničená, v chate sú plastové okná, oplotený pozemok, elektrina - možné napojenie, studňa - možné vykopanie priamo na pozemku

0907030661 | ico | cena: 21.900,-€
ico

Reality: Predám (71874)

Rodinný dom na 20-á pozemku, Miklušovce, okr. Prešov. Dom je riešený na dvoch podlažiach s dvoma oddelenými vstupmi. Na prízemí sa nachádza dvojizbový byt s kuchyňou, predsieňou. Na prvom poschodí je 3 - izbový byt s kuchyňou, kúpeľňou s WC. Pôvodný stav.

0907030623 | ico | cena: 58.000,-€
ico

Reality: Predám (71922)

Ponúkame na predaj 4 izbový byt v Sabinove. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou - vymenené okna , plávajúce podlahy, sadrokartonové jadro. Byt sa nachádza na 6 poschodí. Pre bližšie informácie nás kontaktujte na tel. čísle 0907 030 373

0907030676 | ico
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS