Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Streda - 18. júl 2018 - Kamila | zajtra Dušana

PIS.sk

Potmehút vypustil do sveta ďalšiu Silúziu

Potmehút vypustil do sveta ďalšiu Silúziu, ktorá impresionisticky zachytáva vzťah medzi vílou a dažďom.

Autorom námetu na klip, zároveň režisérom, kameramanom a strihačom je Tomáš Telepák. Pred kamerou, v hlavnej úlohe Karin Dianišková, ktorá musela znášať prácu v náročných podmienkach pri nízkych jesenných teplotách. Ďakujeme za odhodlanie. Pri natáčaní asistoval aj Michal Priestner hlavne pri simulácií špeciálnych efektov a zabezpečenia osvetlenia. Časť záberov je z Prešovskej kalvárie, časť z improvizovaného bytového štúdia (Tee Creation) a tiež z jedného tajného mestského parku.

Vonku je už niekoľko Silúzií, ktoré zdobia konto tejto nápaditej skupiny. Spomeňme Dymno, Nahí na hladine, Paraván v karavane, Amok a budú nasledovať aj ďalšie. Tomáš Telepák: „Mám takú víziu, že každá pieseň na tomto albume bude mať aj tú vizuálnu zložku“. Pýtate sa čo sú tie Silúzie? Tomáš Telepák nazval ostatnú Potmehútsku tvorbu týmto nezvyčajným pomenovaním. Vystihuje prítomnosť výtvarných siluet, nie len v audiovizuálnej zložke piesní, ale aj v samotnom momente tvorby. Opiera sa o Platónove učenie v podobenstve o Jaskyni a prepája to s pomenovaním „ilúzia“, teda so súčasným ekvivalentom skresleného vnímania. Vzniká jedinečné pomenovanie „Silúzia“. Môžeme chápať, že nejde o skutočné motívy na základe ktorých piesne vznikali, ako to býva pri klasickom folku, ale autor čerpá z priestoru fantázie a sústreďuje sa na metaforický opis daného vykonštruovaného momentu.

Kapela chystá album, ktorý bude niesť názov „Silúzie“ a jeho krst je naplánovaný na 27.12.2017 v literárnej kaviarni Viola v Prešove. Súčasťou krstu bude aj koncert a premietanie už vytvorených a dokončených silúzií s uvedením tej najaktuálnejšiej, ale to sa nechajme prekvapiť. Krstným otcom bude Peci Uher, ktorý prispel aj gitarovým sólom do jednej zo skladieb. Album si kapela nahrávala svojpomocne a taktiež si ho aj svojpomocne vydáva v obmedzenom zberateľskom náklade vo forme CD. O nahrávku a mixáž sa postaral ich dlhoročný známy Robert Bendík. Silúzie budú dostupné aj online a aj vo vizuálnej forme prostredníctvom Youtube.

PoTmeHút prešiel od roku 2010 rôznymi transformáciami v personálnom obsadení. Ostáva stály zakladajúci člen Tomáš Telepák a Tomáš Kubeník, ktorý už dlhšie zastáva bubenícky post. Pred viac ako rokom sa pripojil Peter Kečkéš so svojou sólovou gitarou a pred polrokom basgitarista Michal Priestner. Tomáš Telepák: „Preto bolo náročné nahrávanie už skôr napísaných piesní, keďže sa v polovici tvorivého procesu vystriedali ľudia, napr. aj pre milé udalosti ako je narodenie dieťaťa pokiaľ ide o Valériu (bývalú členku, sólo gitaristku). Keď sa k nám pridal Peter, vniesol do piesní a nahrávok nový, nám neznámy druh energie. Bol to prínos, ktorý si však vyžiadal aj časovú daň a nahrávanie ďalších skladieb sa muselo odložiť.“ S príchodom nového basgitaristu Michala Priestnera do našich plachiet opäť zavial svieži vietor, ale ten zatiaľ v týchto nahrávkach nie je zachytený. „Šetríme si to na novú tvorbu od roku 2018, kde Michal už ponúkol nejaké vízie ďalšieho smerovania kapely“. Členovia kapely Silúziami uzatvárajú jednu etapu tvorby a otvárajú ďalšiu, ale ešte chvíľu budú zamestnávať naše zmysly audiovizuálnymi siluzionistickými počinmi v roku 2018.

Predmetný videoklip Víla v Daždi:
https://youtu.be/mhvWm5vac1Y

 
  30.11.2017 | Autor: Tomáš Telepák | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 707 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72954)

Dobrá dispozičné riešenie, veľká kuchyňa a samostatná izba. Vlastné plynové kúrenie, nízke mesačné náklady, dostatok parkovacích miest pri bytovom dome. Tichá lokalita obce Veľký Šariš, zastávka MHD 150 m.

0907030693 | ico | cena: 45.000,-€
ico

Práca: Ponúkam (72986)

Prijmeme upratovačku na upratovanie na Plzenskej 2 v Prešove v termíne 23.7 - 3.8. Ponúkaná mzda 3 € / hod. Denne objem práce 5-6 hodín.

0918714387 | ico
ico

Reality: Predám (72927)

2 -izbový byt 58 m2, loggia 3 m2, Prešov - Šváby. 2. nadzemné podlažie/7, orientácia bytu V/Z. Kompletná rekonštrukcia - plastové okná, plávajúce podlahy. K bytu patrí priestranná pivnica.

0907030623 | ico | cena: 77.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72920)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

+421903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS