Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Pondelok - 18. december 2017 - Sláva, Slávka | zajtra Judita

PIS.sk

Desiatky žiakov základných škôl sa učili a hrali na Pedagogickej fakulte PU v Prešove

Po vydarenom podujatí pre deti z materských škôl zorganizovala Pedagogická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove (PF PU) tentokrát akciu, ktorej cieľovou skupinou boli žiaci základných škôl. Tretieho ročníka Dňa základných škôl, ktorý vznikol na podnet študentov PF, sa tento rok zúčastnilo 120 žiakov.

„Deň ZŠ organizovaný našou fakultou patrí k obľúbeným podujatiam, ktoré majú ambíciu stať sa tradíciou. Veľký záujem zo strany ZŠ je pre našu fakultu znamením, že svoju prácu robíme dobre, profesionálne, mnohí úspešní učitelia sú naši absolventi. Pedagogická fakulta aj takýmto podujatím rozvíja spojenie s praxou, ktoré považujeme aj vzhľadom na zameranie našej fakulty za viac ako dôležité, “ uviedla na otvorení dekanka PF doc. Jana Burgerová. Ako dodala, pre mimoriadny záujem zo strany škôl boli na fakultu pozvaní žiaci s pani učiteľkami počas dvoch dní, vzhľadom na to, že predchádzajúce ročníky sa realizovali v priebehu jedného dňa. Tretieho ročníka sa zúčastnilo dovedna 120 žiakov zo ZŠ Lesnícka, Kúpeľná, Ľubotice, Fričovce, SZŠ DSA Mukačevská.

„Cieľom tohto podujatia je poskytnúť priestor študentom, ktorí si chcú vyskúšať vzdelávanie inak, v takmer ideálnych podmienkach, recipročne poskytnúť pedagógom z cvičných škôl fakulty nové námety na výchovno-vzdelávací proces, “ priblížila organizátorka podujatia dr. Hedviga Hafičová z Katedry prírodovedných a technických disciplín PF. Zároveň doplnila, že podporný servis pri organizácii majú už tradične na starosti študenti nižších ročníkov (tento rok to boli študenti a študentky 1. ročníka bakalárskej stupňa), ktorí tento deň môžu viesť o niekoľko rokov.

Vzdelávací blok dvoch vyučovacích hodín viedli študentky denného aj externého štúdia 2. ročníka Učiteľstva pre primárne vzdelávanie PF. Vyučovacie bloky boli tento rok zamerali na oblasť informatiky, prírodovedy a slovenského jazyka. Žiaci pracovali vo vesmírnej triede, triede Robotov či triede Pampulónov. „V prvý deň podujatia bola na fakulte aj výstava tvorená prezentáciou prác študentov, ktorú si boli žiaci spolu pozrieť. Nechýbala ani krátka exkurzia po univerzitných priestoroch. Stretli sme sa aj s otázkou: Keď chcem byť vedkyňa, môžem teda študovať na vašej univerzite? , “ úsmevne uzavrela Hafičová.

 
  5.12.2017 | Autor: Anna Polačková | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 239 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72086)

Ponúkame na predaj, 4-izbový byt s loggiou osobnom vlastníctve, v Prešove, na ulici Záhradná, o výmere 96 m2 + pivnica 5 m2 + garáž, prízemie, čiastočná rekonštrukcia, tiché bývanie blízko centra

907030758 | ico | cena: 119.500,-€
ico

Reality: Predám (71929)

2-izbový byt s rozlohou 54m2 s balkónom a pivnicou. Byt prešiel kompletnou rekonštrukciou, nové rozvody elektriny, nové podlahy, stierky, plastové okná. Kúpou je hneď voľný. Pri rýchlom rozhodovaní možná dohoda na cene.

0907030693 | ico | cena: 65.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (71983)

Dáme do prenájmu viaceré nebytové priestory o celkovej výmere až 180 m2 (od 8 m2 až po 67 m2) a skladovacie priestory o výmere 2x30 m2. Parkovanie priamo pri budove. Ulica Tarasa Ševčenka.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (71928)

jednopodlažná murovaná chata pozostavajúca z 2 miestností (2 x 25 m2), podpivničená, v chate sú plastové okná, oplotený pozemok, elektrina - možné napojenie, studňa - možné vykopanie priamo na pozemku

0907030661 | ico | cena: 21.900,-€
ico

Reality: Predám (71930)

Byt prešiel kompletnou rekonštrukciou. Plastové okná, nové podlahy, stierky, rozvody, kuchynská linka. Má balkón a pivnicu, je čiastočne zariadený. Byt je v zateplenom bytovom dome a má dostatok parkovacích miest. Výhodou je pešia dostupnosť do mesta.

0907030693 | ico | cena: 75.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS