Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Piatok - 25. máj 2018 - Urban | zajtra Dušan

PIS.sk

Univerzita plesala v historickej budove Skladu soli

Národná kultúrna pamiatka a zároveň jedna z najvýznamnejších technických pamiatok na Slovensku – prešovský Solivar po druhýkrát hostil Reprezentačný ples Prešovskej univerzity v Prešove (PU), ktorý patrí k dôležitým spoločenským podujatiam v meste Prešov.

Keď bola v roku 2009 v prešovskom Solivare po takmer 450 rokoch zastavená ťažba soli, málokto by predpokladal, že sa tieto priestory môžu stáť miestom honosného podujatia. Dnes je táto národná kultúrna pamiatka, ktorej história siaha až do 17. storočia, otvorená verejnosti a stáva sa okrem iného aj centrom noblesnej zábavy. Jej impozantné priestory aj tento rok prilákali približne 200 hostí z vedenia PU, jej zamestnancov, študentov ale i hostí a priateľov z mimo univerzitného prostredia, ktorí sa prišli zabaviť na 21. ročník Reprezentačného plesu Prešovskej univerzity.

Nespochybniteľným poznávacím znakom úspešnosti každého plesu je samozrejme spokojnosť hostí. Každoročne veľký záujem, precízne a zaujímavo navrhnutý program, a plný tanečný parket sú dôkazom narastajúcej obľuby tohto podujatia aj u širokej prešovskej verejnosti. Účastníkov plesu tradične víta hostiteľ večera rektor univerzity, prof. Peter Kónya s manželkou a k slávnostným stolom ich sprevádzajú študenti univerzity odetí v dobových kostýmoch. „Reprezentačné plesy Prešovskej univerzity majú pevné miesto v plesovej sezóne a vôbec v kultúrnom živote mesta Prešov, čo každým rokom dokazujú stále viac a viac. Aj týmto plesom sme chceli evokovať atmosféru starých prešovských plesov, ktoré boli známe pred sto, stopäťdesiatimi rokmi a myslím si, že sa nám tohto starého ducha aj podarilo vzkriesiť", zdôvodnil výber miesta i historických rób rektor PU, prof. Peter Kónya, ktorý zaželal univerzitnému plesu ešte veľa ďalších nezabudnuteľných ročníkov.

„Prešovská univerzita ako organizátor podujatia stavila tento rok pri príprave programu na talent a šikovnosť svojich kapacít. Celým večerom sprevádzali moderátori, absolventi univerzitnej televízie TV Mediálka. Hudobnú pestrosť a rôznorodosť celého plesu dotváral súbor Musica historica Prešov pod taktovkou doc. Medňanského z Katedry hudby PU a Ľudová hudba Štefana Cínu, “ priblížil prorektor pre vonkajšie vzťahy a marketing PU doc. Ladislav Suhányi, ktorý ples organizačne zastrešoval. Zároveň doplnil, že na tanečnom parkete sa predviedli aj študenti z univerzitnej tanečnej školy University dance center. Program vyvrcholil vystúpením Vaša Patejdla, jedného z hviezdnych hudobníkov legendárnej slovenskej kapely, ktorý bol highlightom večera.

 
  22.1.2018 | Autor: Anna Polačková | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 655 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72761)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

0903602897 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72450)

Dáme do prenájmu viaceré nebytové priestory na ulici T. Ševčenka v Prešove s voliteľbou výmerou 50 az 150 m2 vhodné ako ateliér, kancelárie, prevádzky služieb. Objekt s možnosťou parkovania sa nachádza vo veľkej záhrade v tichej štvrti v blízkosti centra.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72787)

Na predaj tehlový, 2 - izbový byt, 50 m2, Prešov - širšie centrum. Kompletná rekonštrukcia - plastové okná, nové stierky, drevené plávajúce podlahy. Samostatné kúrenie. Predáva sa aj s nábytkom nachádzajúcim sa v byte. K bytu je možné dokúpiť aj garáž

0907030623 | ico | cena: 78.900,-€
ico

Reality: Predám (72682)

pozemok č. 1 - šírka: cca 26 m - dĺžka: cca 33 m, orientácia: J/V pozemok č. 2 - šírka: cca 29 m - dĺžka: cca 28 m, orientácia: J/V elektrina cca 50 m od pozemku, plyn cca 50 m od pozemku, verejný vodovod cca 50 m od pozemku, kanalizácia cca 50 m od pozemku

0907030661 | ico | cena: 46.990,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS