Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Nedeľa - 18. február 2018 - Jaromír | zajtra Vlasta

PIS.sk

Prešovský kraj sa predstaví na výstave v Bratislave

Prešovský kraj sa predstaví na najväčšom slovenskom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2018. V pútavej expozícii sa návštevníci ocitnú v kraji kultúrnych pamiatok. Prezentované budú aj prírodné zaujímavosti a ďalšie atraktivity na území kraja.

Prešovský kraj sa každoročne prezentuje na rôznych výstavách cestovného ruchu, k najväčším patrí bratislavský veľtrh ITF Slovakiatour (25. – 28. 1. 2018). Od roku 2013 zabezpečuje účasť a prezentáciu Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska. Expozícia na ploche 180 metrov štvorcových patrí každoročne k najvýraznejším miestam celej výstavy.

Na aktuálny 24. ročník ITF Slovakiatour je pripravená špeciálna, tematicky ladená expozícia. Prešovský kraj sa bude prezentovať ako kraj kultúrnych pamiatok. „Téma sa prenesie aj do následnej letnej kampane, našou snahou je posilniť propagáciu kultúrnych zaujímavostí kraja, ktoré skutočne predstavujú veľké bohatstvo a silný turistický potenciál. Nadväzujeme zároveň na Európskou úniou vyhlásený Európsky rok kultúrneho dedičstva, “ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Expozícia ladená v štýle hradnej galérie bude určite patriť k vizuálne najpútavejším miestam výstavy. Jednotlivé obrazy na starovekých múroch budú pohľadmi na kultúrne pamiatky kraja.

Prešovský kraj má na svojom území takmer 4000 väčších i menších kultúrnych pamiatok, štyri zo siedmich lokalít UNESCO, najviac obnovovaných hradov, 27 unikátnych drevených kostolíkov, kráľovské mestá, skanzeny či múzeá a galérie s bohatými expozíciami. V Bratislave nebudú chýbať ani informácie o Vysokých Tatrách, Pieninách, NP Poloniny a ďalších atraktivitách kraja.

V expozícii zastúpi jednotlivé regióny kraja sedem oblastných organizácií cestovného ruchu. Okrem bohatej ponuky propagačných materiálov sa návštevníci môžu tešiť aj na ochutnávky výrobkov z Prešovského kraja, model Chodníka korunami stromov Bachledka a na miniatúry drevených chrámov.

Pestrý program
Súčasťou pestrého programu bude vo štvrtok 25. januára o 11.30 hod. odovzdávanie ocenení Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2017. Ocenenia si prevezmú osobnosti cestovného ruchu, najlepšie produkty CR a tiež víťazi online hlasovania verejnosti – NAJ zariadenia, NAJ zamestnanec a NAJ produkt online hlasovania. Medzi ocenených zavíta aj legenda medzi horskými vodcami a záchranármi Pavel Rajtár, ktorý si prevezme ocenenie za celoživotný prínos. Ocenenia odovzdajú predseda PSK Milan Majerský a predseda KOCR Severovýchod Slovenska Michal Sýkora.

V stánku tiež zaznejú nezvyčajné nástroje multiinštrumentalistu Michala Smetanku, pripravené sú súťažné kvízy o zaujímavé ceny, obľúbení maskoti mních Cyprián a rytier Johanes. V piatok sa v expozícii budú odovzdávať ceny VINUM VINORUM SLOVACIAE 2017 (1. Majstrovstvá slovenských výrobcov vín), organizátorom je Múzeum vín v Prešove.

Svätomariánska púť v Bratislave
KOCR Severovýchod Slovenska predstaví v Bratislave aj nový pripravovaný produkt pútnického turizmu Svätomariánska púť. Ide o v poradí druhú prezentáciu na medzinárodných výstavách. V minulom týždni bol produkt predstavený na výstave Regiontour v Brne, ktorú navštívilo vyše 30 000 návštevníkov. Po Bratislave spoznajú mariánske miesta na poľsko-slovenskom pohraničí aj návštevníci februárového veľtrhu Holiday World v Prahe, v marci na veľtrhu GLOBalnie v Katowiciach a v novembri na výstave TT vo Varšave.

Projekt Svätomariánska púť („Svetlo z východu“) je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014-2020. Projekt má za úlohu vytvoriť nový produkt cestovného ruchu, ktorý je inšpirovaný najznámejšou pútnickou trasou Santiago de Compostela. Súčasťou je dobudovanie prvkov turistickej infraštruktúry na vybraných pútnických miestach . KOCR je jedným z 13 partnerov projektu.

„Zámerom celej expozície je preniesť Prešovský kraj na štyri dni do Bratislavy a predstaviť ho ako kraj plný pamiatok, nádhernej prírody a zážitkov. Návštevníkov pozveme do nášho kraja za zábavou a poznaním, a samozrejme i na trávenie dovolenky pre celé rodiny, “ doplnil Janoško.

 
  • Oltár Majstra Pavla v Bazilike sv. Jakuba v Levoči jeden z obrazov v expozícii PSK
  • Radničné námestie Bardejov jeden z obrazov v expozícii PSK
  23.1.2018 | Autor: Barbora Čechová | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 164 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72290)

Ponúkame na predaj stavebný pozemok v Podhoranoch o výmere 5056 m2, prístup z asfaltovej cesty, rozmery pozemku, šírka: cca od 21 m do 25 m, dĺžka: cca od 184 m do 205 m, elektrina na pozemku, plyn cez cestu, možnosť osadiť čističku OV, krásne prostredie.

907030758 | ico | cena: 88.950,-€
ico

Reality: Predám (72240)

centrum mesta, priestory na prízemí so vstupom priamo z chodníka, celková výmera: 25 m2, cena 8.499, - EUR+DOHODA, prevádzka plne funkčná, odstúpenie so všetkým(tovar, regály, stojany, police), mesačný nájom 500, - Eur/mesiac s energiami, voľný po dohode, WC v pries

0907030661 | ico | cena: 8.499,-€
ico

Reality: Predám (72218)

Na predaj starší rodinný dom s pozemkom o výmere 495 m2, ktorý sa nachádza v časti Prešov - Solivar. Pôvodný stav, vhodný na rekonštrukciu. Stavebný materiál - nepálená hlina (války), zastavaná plocha domu cca 83 m2, sedlová strecha. Všetky IS.

0907030622 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72318)

Na predaj stavebný pozemok na Malom Šariši, prístup - hlavná asfaltová komunikácia. Všetky inžinierske siete pri pozemku.

0907030622 | ico | cena: 28.000,-€
ico

Reality: Predám (72220)

Ponúkame na predaj, 4-izbový byt s loggiou v osobnom vlastníctve, v Prešove, na ulici Záhradná, výmera:96 m2+pivnica 5 m2, vyvýšené prízemie, byt bol zrekonštruovaný asi pred 5 rokmi, predáva sa aj s garážou, priamo pod bytom.

907030758 | ico | cena: 119.500,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS