Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Piatok - 25. máj 2018 - Urban | zajtra Dušan

PIS.sk

Novoročná čaša vína na Prešovskej univerzite

K tradičným univerzitným podujatiam, konajúcim sa začiatkom nového kalendárneho roka, neodmysliteľne patrí novoročná časa vína, ktorá sa na pozvanie rektora Prešovskej univerzity v Prešove (PU) prof. Petra Kónyu uskutočnila 22. januára v Študentskej jedálni PU.

Tohtoročného priateľského stretnutia s vedením univerzity sa zúčastnilo vyše 350 pedagogických zamestnancov.

„Uplynulý rok bol významným v živote univerzity. Bol to rok, kedy sme si pripomenuli 20. výročie založenia PU a taktiež 350. výročie počiatkov vysokého školstva v našom meste. Samozrejme, ani zďaleka nebol naplnený len oslavami, ale taktiež významnými výsledkami a úspechmi či už v oblasti vedy, výskumu a vzdelávania, “ zneli úvodné slová rektora univerzity.

Prof. Kónya zároveň doplnil, že univerzite sa aj napriek nepriaznivému demografickému vývinu darí udržať pomerne vysoký záujem uchádzačov o štúdium, čoho dôkazom je umiestnenie v prvej štvorke najväčších slovenských univerzít tomto akademickom roku. „Som rád, že naša univerzita úspešne pokračuje aj v internacionalizácii, čo sa prejavuje na zvyšovaní počtu zahraničných študentov, čím sa opäť dostávame medzi popredné nielen slovenské univerzity v týchto ukazovateľoch, “ bilancoval rektor, ktorý neopomenul ani najväčšie investičné akcie za uplynulý rok.

„Stojíme na prahu nového roka, roka, ktorý bude v porovnaní s tým minulým asi menej bohatý na celouniverzitné oslavy, som však presvedčený, že bude minimálne taký bohatý na naše výsledky a úspechy. Čaká nás tvrdá práca, ale verím, že spoločnými silami zvládneme všetky ťažkosti a problémy, ktoré budú vyplývať z mnohých výziev stojacich pred nami, “ uviedol rektor prof. Kónya, ktorý na záver svojho príhovoru všetkým zamestnancom úprimne poďakovať za vykonanú prácu v uplynulom roku. „Želám Vám pevné zdravie, veľa šťastia, úspechov a elánu do práce v novom roku, “ uzavrel rektor.

 
  24.1.2018 | Autor: Anna Polačková | Spoločnosť | zobrazené: 710 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72761)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

0903602897 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (72450)

Dáme do prenájmu viaceré nebytové priestory na ulici T. Ševčenka v Prešove s voliteľbou výmerou 50 az 150 m2 vhodné ako ateliér, kancelárie, prevádzky služieb. Objekt s možnosťou parkovania sa nachádza vo veľkej záhrade v tichej štvrti v blízkosti centra.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72787)

Na predaj tehlový, 2 - izbový byt, 50 m2, Prešov - širšie centrum. Kompletná rekonštrukcia - plastové okná, nové stierky, drevené plávajúce podlahy. Samostatné kúrenie. Predáva sa aj s nábytkom nachádzajúcim sa v byte. K bytu je možné dokúpiť aj garáž

0907030623 | ico | cena: 78.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS