Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Sobota - 24. marec 2018 - Gabriel | zajtra Marián

PIS.sk

Rande s Prešovskou univerzitou

Začiatok letného semestra na Prešovskej univerzite v Prešove (PU) sa už tradične spája s Dňom otvorených dverí. Tohtoročný šiesty ročník sa uskutočnil v deň sv. Valentína (14. februára) a niesol sa v znamení hesla “Daj si rande so svojom univerzitou“.

Deň otvorených dverí na PU patrí medzi uchádzačmi o štúdium k obľúbeným podujatiam. Počas neho navštívi univerzitu v priemere až dve tisíc stredoškolákov, ktorí môžu spoznávať vysokoškolské priestory, učebne, laboratória, možno i svojich budúcich spolužiakov a pedagógov, ale predovšetkým získať všetky informácie o štúdiu na jednom mieste. Nebolo tomu inak ani tento rok, kedy univerzita doslova praskala vo švíkoch.

Prešovská univerzita si pre zvedavých návštevníkov pripravila bohatý kultúrny program spojený predstavením fakúlt, celouniveritných pracovísk či študijných programov. Priestor na prezentáciu mali i študentské organizácie a univerzitné súbory.

Celodenný program prebiehal jednak v Univerzitnej knižnici PU, kde sa už o 8. 45 hod. rozozvučali akordeóny, na ktorých zahrali Kristína Daňková, Juraj Feltovič a Ján Onder. Nechýbala ani tradičná beseda s rektorom univerzity „Na slovíčko pán rektor“. Po nej nasledovalo vystúpenie hudobného hosťa, úspešného absolventa PU Tomáša Buranovského alias BuranoWski, ktorého posledný hit je v súčasnosti jedným z najhranejších slovenských songov. Paralelne s ním sa odohrával kultúrny program aj vo foyeri univerzity, kde sa predstavil Vysokoškolský folklórny súbor Torysa a miešaný spevácky zbor Nostro canto.

V rámci univerzitného mestečka sa detailne odprezentovali aj jednotlivé fakulty, ktoré si pre svojich budúcich možných študentov pripravili to najlepšie, čo ponúkajú. Záujemcovia mali možnosť navštíviť napríklad „playroom“ na Fakulte humanitných a prírodných vied, vyskúšať si pipetovanie, spoznávať kostrový materiál človeka, pozrieť si názornú izoláciu DNA, ale tiež objavovať svet pod mikroskopom. Fakulta športu počas DOD hľadala najväčšieho siláka či siláčku prostredníctvom merania sily stisku ruky na základe testu ručnej dynamometrie. Uchádzači o štúdium na Fakulte zdravotníckych odborov zase pracovali so simulačnými modelmi využívanými na počúvanie srdcových oziev, tlkotu srdca plodu, či mali možnosť vyskúšať si meranie panvy alebo nosenie tehotenskej vesty. Gréckokatolícka teologická fakulta si pripravila zase ikonopiseckú dielňa, v ktorej prebiehala praktická ukážka písania ikony. Možnosť vyskúšať si rôzne zábavno-edukačné hry a aktivity mali aj študenti na Pedagogickej fakulte, rôzne manažérske hry spojené s kvízom zase na Fakulte manažmentu. Filozofická fakulta ponúkala napríklad neformálne diskusie na aktuálne témy a rôzne modelové prednášky.

Ďakujeme všetkým návštevníkom, ktorí sa rozhodli Valentínske dopoludnie stráviť práve v spoločnosti Prešovskej univerzity.

Foto: Marcel Mravec, Marcel Kušnír, AVS CCKV PU v Prešove

 
  19.2.2018 | Autor: Anna Polačková | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 244 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72491)

Ponúkame na predaj 3-izbový byt s loggiou, v osobnom vlastníctve, v Prešove na ulici Matice Slovenskej, výmera: 66 m2 + pivnica 3 m2 + loggia 4 m2, poschodie: 10 z 12, čiastočne zrekonštruovaný, výborná lokalita

0907030758 | ico | cena: 76.990,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72497)

Dom je dvojpodlažný, podpivničený, je prepojený s garážou, kde je možné parkovať 3 autá. Je riešený ako 2 byty s dvoma kuchyňami, kúpeľňou, vhodný na dvojgeneračné bývanie. Prenajíma sa ako nezariadený. V cene sú zahrnuté energie .

0907030623 | ico | cena: 700,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72450)

Dáme do prenájmu viaceré nebytové priestory na ulici T. Ševčenka v Prešove s voliteľbou výmerou 50 az 150 m2 vhodné ako ateliér, kancelárie, prevádzky služieb. Objekt s možnosťou parkovania sa nachádza vo veľkej záhrade v tichej štvrti v blízkosti centra.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (72471)

Na prenájom 2-izbový byt 58 m2, Prešov, širšie centrum. Orientácia V/Z, 1. poschodie. Byt je po čiastočnej rekonštrukcii, kompletne zariadený. Cena 420, - eur/mesiac je vrátane energií.

0907030623 | ico | cena: 420,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS