Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Sobota - 24. marec 2018 - Gabriel | zajtra Marián

PIS.sk

Múdre riešenia pre Prešovčanov

Prešov je jedným z dvoch slovenských miest, ktoré získali technickú pomoc v rámci iniciatívy JASPERS a Európskej investičnej banky pod názvom "Inteligentné mestá a regióny".

Parkovacie senzory zabudované na parkovacích miestach, automatické počítanie vozidiel, diaľkové odpočty energií či vody, ale aj čidlá monitorujúce teplo, vlhkosť ovzdušia, otvorené okná, alebo strážiace priestor. To nie je hudba budúcnosti, to sú už existujúce reálne riešenia, ktorých výsledkom sú rôzne dáta.

„Ak ich vieme vhodne prepojiť, kombinovať a využiť, zmenia sa na niečo, čo slúži na zlepšovanie služieb, “ zaznelo počas rokovania o možnostiach využívania otvorených dát, ktoré verejnosti poskytuje prešovská radnica. S predstaviteľmi spoločností, ktoré SMART riešenia navrhujú a realizujú, diskutovali zástupcovia odborných útvarov MsÚ, poslanci i predstavitelia mestských spoločností.

„Je to jedno zo stretnutí, ktorými pasportizujeme tak zbierané dáta, ako aj ich využívanie v našom meste, resp. zisťujeme možnosti, akým smerom sa v tejto oblasti vieme a chceme uberať. Ideálne totiž je, ak vzniknú aplikácie, ktoré budú akoby ušité na mieru priamo Prešovčanom, “ skonštatoval na stretnutí Vladimír Benč, koordinátor Smart City.

„Prešovský koncept SMART CITY sme prezentovali aj prešovským podnikateľom, s ktorými na jeho realizácii chceme tiež spolupracovať, “ pripomenula primátorka Andrea Turčanová.

Mesto Prešov zároveň pripravuje 18. - 20. mája 2018 stretnutie programátorov na historicky prvom Šarišskom hackhathone. Priamo v našom meste tak vzniknú rôzne zaujímavé aplikácie pre zlepšenie kvality života Prešovčanov.

Mesto súčasne hľadá partnerstvá so spoločnosťami i občanmi pre tvorbu SMART riešení, aby rôzne nápady smerujúce k tejto koncepcii dostali šancu byť zrealizovanými. Prešovský projekt Inteligentné mesto Prešov - SMART CITY totiž dostal "zelenú" v rámci iniciatívy JASPERS a Európskej investičnej banky pod názvom "Inteligentné mestá a regióny".

Cieľom iniciatívy je poskytnúť pomoc vybraným 8 mestám a regiónom v štyroch krajinách V4 v oblasti inteligentného rozvoja, vrátane konkrétnych odporúčaní pre mesto, konkrétnych riešení, či projektov. Mesto Prešov tak počas osemnástich mesiacov dostane bezplatnú odbornú pomoc zo strany EIB a agentúry JASPERS pri tvorbe konceptu SMART CITY.

 
  1.3.2018 | Pridal: Redakcia PIS | Mesto Prešov | zobrazené: 352 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72470)

stavebný pozemok 588 m2, Veľký Šariš, okr. Prešov. Pozemok je rovinatý, slnečný, nachádza sa v zastavanom území obce v blízkosti existujúcich rodinných domov. Prístup na pozemok je po asfaltovej ceste, ktorá pri pozemku prechádza do nespevnenej cesty.

0907030623 | ico | cena: 25.200,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72497)

Dom je dvojpodlažný, podpivničený, je prepojený s garážou, kde je možné parkovať 3 autá. Je riešený ako 2 byty s dvoma kuchyňami, kúpeľňou, vhodný na dvojgeneračné bývanie. Prenajíma sa ako nezariadený. V cene sú zahrnuté energie .

0907030623 | ico | cena: 700,-€
ico

Reality: Predám (72539)

V Prešove, len 10 min pešo od centra na Sídl. II. , ul. F. Kráľa Vám ponúkame na predaj veľmi pekný 2.izbový byt s balkónom v osobnom vlastníctve nachádzajúci sa na 2/3 poschodí tehlového bytového domu. Bližšie info a viac foto aj na www.igreality.sk

0903670564 | ico | cena: 74.999,-€
ico

Reality: Predám (72491)

Ponúkame na predaj 3-izbový byt s loggiou, v osobnom vlastníctve, v Prešove na ulici Matice Slovenskej, výmera: 66 m2 + pivnica 3 m2 + loggia 4 m2, poschodie: 10 z 12, čiastočne zrekonštruovaný, výborná lokalita

0907030758 | ico | cena: 76.990,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS