Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Utorok - 22. máj 2018 - Júlia, Juliana | zajtra Želmíra

PIS.sk

JAzyková Súťaž PrešOv 2018

Žiaci ZŠ Kúpeľná dominovali v 1. ročníku zábavno-vedomostnej súťaže JASPO 2018 – JAzyková Súťaž PrešOv.

Prvý ročník zábavno-vedomostnej súťaže JASPO 2018, ktorý zorganizovala ZŠ Kúpeľná 2, oslovil šesť prešovských základných škôl i študentov osemročného gymnázia na Konštantínovej ulici. Celkovo sa ho zúčastnilo 46 žiakov a ich pedagogických sprievodcov. Nad súťažou, ktorú navrhli, pripravili i uskutočnili učitelia cudzích jazykov ZŠ Kúpeľná, mala záštitu primátorka Andrea Turčanová. Najviac prvých miest si odniesli žiaci "domácej" ZŠ Kúpeľná 2, ktorí dominovali v štyroch súťažných jazykoch. Prvé miesto im ušlo len v španielčine, kde vyhrali gymnazisti z Konštantínovej ulice.

Trojčlenné žiacke družstvá zápolili v piatich cudzích jazykoch – v anglickom, nemeckom, ruskom, španielskom a francúzskom. Pod prísnym okom poroty, ktorá pozostávala z vyučujúcich daného jazyka z rôznych škôl a odborníkov v danom jazyku - garantov, ktorí boli zárukou objektivity priebehu súťaže, museli ukázať nielen ako daný jazyk ovládajú, ale prezentovali i svoju tvorivosť i vedomosti z iných oblastí.

V prvej, zábavnej časti súťaže, nazvanej Prezentácia tímov, predviedli svoju kreativitu vo forme dramatizácie, spevu i prezentácie v programe powerpoint.

Druhou časťou súťaže bol kvíz. Ten pozostávala z piatich okruhov:

1. Reálie hlavného mesta krajiny, ktorej jazyk sa učíme.
2. Osobnosti danej krajiny.
3. Pamätihodnosti daného hlavného mesta.
4. Prešov očami cudzinca.
5. Gramatika.

Žiaci zo všetkých zúčastnených škôl preukázali svoje vynikajúce zručnosti a vedomosti vo všetkých súťažných jazykoch a porotcovia i organizátori mohli konštatovať len vysokú spokojnosť. Medzi tímami boli malé bodové rozdiely, o čom svedčí aj výsledková listina (v prílohe).

Organizačný tím vyslovuje srdečné poďakovanie:
- primátorke Andrei Turčanovej za ústretovosť
- Ing. Štefanovi Kužmovi za osobnú podporu na súťaži
- Odboru školstva MsÚ za propagáciu súťaže
- účastníkom - súťažiacim za zodpovedný prístup k súťaži, ich pedagógom za vynikajúcu prípravu svojich žiakov v cudzích jazykoch, vedeniam škôl súťažiacich žiakov za podporenie žiakov a ich pedagógov, pedagogickému sprievodu žiakov na súťaži za cenné návrhy a pripomienky k súťaži,
- porotcom a garantom súťaže za profesionálne a objektívne hodnotenie,
- vedeniu ZŠ Kúpeľná za materiálnu i mentálnu podporu pri usporiadaní 1. ročníka súťaže JASPO 2018.

Pozývame vás na 2. ročník súťaže, o ktorom budú riaditelia škôl opäť včas informovaní.

Za realizačný tím Mgr. Eva Magdziaková

 
  7.3.2018 | Pridal: Redakcia PIS | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 276 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72681)

Ponúkame na predaj záhradku v osobnom vlastníctve o výmere 506 m2 s drevenou chatkou a altánkom, lokalita mimo obce

0907030661 | ico | cena: 8.990,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72450)

Dáme do prenájmu viaceré nebytové priestory na ulici T. Ševčenka v Prešove s voliteľbou výmerou 50 az 150 m2 vhodné ako ateliér, kancelárie, prevádzky služieb. Objekt s možnosťou parkovania sa nachádza vo veľkej záhrade v tichej štvrti v blízkosti centra.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72761)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

0903602897 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72682)

pozemok č. 1 - šírka: cca 26 m - dĺžka: cca 33 m, orientácia: J/V pozemok č. 2 - šírka: cca 29 m - dĺžka: cca 28 m, orientácia: J/V elektrina cca 50 m od pozemku, plyn cca 50 m od pozemku, verejný vodovod cca 50 m od pozemku, kanalizácia cca 50 m od pozemku

0907030661 | ico | cena: 46.990,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS