Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Piatok - 20. júl 2018 - Iľja, Eliáš | zajtra Daniel

PIS.sk

Rádiorallye 2018 – hetrik pre košické ŠTuRKo?

Približne 120 študentov zo slovenských univerzít a z jednej českej univerzity sa chystá do Prešova.

Asociácia členov a sympatizantov IRŠ a Internátne rozhlasové štúdio Rádio PaF z Prešovskej univerzity pozvalo svojich kolegov, amatérskych „rozhlasákov“, na 14. ročník medzinárodnej súťažnej prehliadky tvorby internátnych rozhlasových štúdií a univerzitných rádií RÁDIORALLYE 2018. Na akcii od štvrtka 22. marca 2018 do nedele 25. marca 2018 spolupracuje Slovenská spoločnosť elektronikov, odborným garantom je Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) - Slovenský rozhlas.

Rádiorallye je amatérska súťaž. Nahrávky si budú sami vzájomne hodnotiť účastníci podujatia - redaktori, moderátori, hudobní dramaturgovia a zvukári zo zúčastnených univerzitných rádií (TLIS Bratislava, Aetter Trnava, RAPEŠ Žilina, Rádio X Žilina, INRO Zvolen, PULZ rádio Ružomberok, ŠTuRKo Košice, Rádio 9 Košice a Rádio PaF Prešov). Pozvanie na stretnutie šiestykrát využilo Rádio K2 z Juhočeskej univerzity v Českých Budějoviciach. Tento rok, žiaľ, budú chýbať tvorcovia z Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka z Rádia Trenchtown.

Súťažné kolektívy poslali do uzávierky spolu 116 nahrávok (necelých päť hodín čistého času) v špecializovaných kategóriách: literárno-dramatické relácie, spravodajstvo a publicistika, hudobné programy i kompozície, zvučky, jingle a reklamy. V programe bude aj simulácia živého vysielania a kategória novinárskej pohotovosti: redaktorský tím si vyžrebuje niektorú z nadefinovaných tém a v časovom limite tri hodiny musí tému spracovať do vysielateľnej podoby s využitím bežných žurnalistických postupov a žánrov.
Prácu svojich možných budúcich rozhlasových kolegov budú sledovať zástupcovia z profesionálnych médií: Ľuboš Kasala /zakladateľ Rádiorallye a hlavný porotca/, Ladislav Eliaš, Michaela Slivková-Kirňaková (všetci traja Slovenský rozhlas RTVS); Martin Karlík (Český rozhlas Radiožurnál, Praha); Marek Mikušek, Juraj Arieli Neveselý a Katarína Vargová (všetci traja FUN rádio); Ivana Gáll Bajerová (Rádio Košice). Vysokoškolské internátne rozhlasové štúdiá sú v Česku skôr raritou, pretože nie sú rozšírené v takej miere ako na Slovensku. Aj to je jeden z dôvodov, prečo druhýkrát prijal pozvanie do odbornej poroty redaktor a moderátor Českého rozhlasu Martin Karlík: „Pre mňa je Rádiorallye akýsi barter, teda výmenný obchod. Študenti z IRŠiek na mňa chrlia svoje nadšenie a zápal pre rozhlasovú vec. Ja im na oplátku odovzdávam svoje skúsenosti. Na podujatí síce hodnotíme a bodujeme a potom odovzdávame diplomy, ale ja osobne zbožňujem túto možnosť zdieľať skúsenosti a elán.“

Súťaž Rádiorallye nadviazala na niekdajšie celoslovenské stretnutia „IRŠiek“ pod názvom „Amatérsky zvukový záznam“, z osemdesiatych a deväťdesiatych rokov minulého storočia. Prvý ročník obnovenej súťaže sa uskutočnil v roku 2005 na pôde študentského Rádia 9 v Košiciach. Titul najúspešnejšieho kolektívu z roka 2017 obhajuje ŠTURKO - Študentský rozhlas Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Ak sa podarí Košičanom vyhrať aj v tomto roku, bude to pre nich tretí rok po sebe, čo sa doposiaľ nikomu z účastníkov nepodarilo.

 
  21.3.2018 | Autor: Ľuboš Kasala | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 366 krát |  diskusia (5) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72681)

Ponúkame na predaj záhradku v osobnom vlastníctve o výmere 506 m2 s drevenou chatkou a altánkom, lokalita mimo obce

0907030661 | ico | cena: 8.990,-€
ico

Reality: Predám (72926)

Na predaj 4 -izbový byt, 98 m2, balkón 2 m2, loggia 3 m2, Prešov - centrum. 3. poschodie/3, orientácia bytu V/Z. Byt je po kompletnej rekonštrukcii, riešený ako bezbariérový. Zmenená dispozícia - nová kúpeľňa, premiestnená kuchynská linka.

0907030623 | ico | cena: 123.500,-€
ico

Reality: Predám (72954)

Dobrá dispozičné riešenie, veľká kuchyňa a samostatná izba. Vlastné plynové kúrenie, nízke mesačné náklady, dostatok parkovacích miest pri bytovom dome. Tichá lokalita obce Veľký Šariš, zastávka MHD 150 m.

0907030693 | ico | cena: 45.000,-€
ico

Reality: Predám (72927)

2 -izbový byt 58 m2, loggia 3 m2, Prešov - Šváby. 2. nadzemné podlažie/7, orientácia bytu V/Z. Kompletná rekonštrukcia - plastové okná, plávajúce podlahy. K bytu patrí priestranná pivnica.

0907030623 | ico | cena: 77.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS