Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Piatok - 20. apríl 2018 - Marcel | zajtra Ervín

PIS.sk

Rádiorallye 2018 – hetrik pre košické ŠTuRKo?

Približne 120 študentov zo slovenských univerzít a z jednej českej univerzity sa chystá do Prešova.

Asociácia členov a sympatizantov IRŠ a Internátne rozhlasové štúdio Rádio PaF z Prešovskej univerzity pozvalo svojich kolegov, amatérskych „rozhlasákov“, na 14. ročník medzinárodnej súťažnej prehliadky tvorby internátnych rozhlasových štúdií a univerzitných rádií RÁDIORALLYE 2018. Na akcii od štvrtka 22. marca 2018 do nedele 25. marca 2018 spolupracuje Slovenská spoločnosť elektronikov, odborným garantom je Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) - Slovenský rozhlas.

Rádiorallye je amatérska súťaž. Nahrávky si budú sami vzájomne hodnotiť účastníci podujatia - redaktori, moderátori, hudobní dramaturgovia a zvukári zo zúčastnených univerzitných rádií (TLIS Bratislava, Aetter Trnava, RAPEŠ Žilina, Rádio X Žilina, INRO Zvolen, PULZ rádio Ružomberok, ŠTuRKo Košice, Rádio 9 Košice a Rádio PaF Prešov). Pozvanie na stretnutie šiestykrát využilo Rádio K2 z Juhočeskej univerzity v Českých Budějoviciach. Tento rok, žiaľ, budú chýbať tvorcovia z Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka z Rádia Trenchtown.

Súťažné kolektívy poslali do uzávierky spolu 116 nahrávok (necelých päť hodín čistého času) v špecializovaných kategóriách: literárno-dramatické relácie, spravodajstvo a publicistika, hudobné programy i kompozície, zvučky, jingle a reklamy. V programe bude aj simulácia živého vysielania a kategória novinárskej pohotovosti: redaktorský tím si vyžrebuje niektorú z nadefinovaných tém a v časovom limite tri hodiny musí tému spracovať do vysielateľnej podoby s využitím bežných žurnalistických postupov a žánrov.
Prácu svojich možných budúcich rozhlasových kolegov budú sledovať zástupcovia z profesionálnych médií: Ľuboš Kasala /zakladateľ Rádiorallye a hlavný porotca/, Ladislav Eliaš, Michaela Slivková-Kirňaková (všetci traja Slovenský rozhlas RTVS); Martin Karlík (Český rozhlas Radiožurnál, Praha); Marek Mikušek, Juraj Arieli Neveselý a Katarína Vargová (všetci traja FUN rádio); Ivana Gáll Bajerová (Rádio Košice). Vysokoškolské internátne rozhlasové štúdiá sú v Česku skôr raritou, pretože nie sú rozšírené v takej miere ako na Slovensku. Aj to je jeden z dôvodov, prečo druhýkrát prijal pozvanie do odbornej poroty redaktor a moderátor Českého rozhlasu Martin Karlík: „Pre mňa je Rádiorallye akýsi barter, teda výmenný obchod. Študenti z IRŠiek na mňa chrlia svoje nadšenie a zápal pre rozhlasovú vec. Ja im na oplátku odovzdávam svoje skúsenosti. Na podujatí síce hodnotíme a bodujeme a potom odovzdávame diplomy, ale ja osobne zbožňujem túto možnosť zdieľať skúsenosti a elán.“

Súťaž Rádiorallye nadviazala na niekdajšie celoslovenské stretnutia „IRŠiek“ pod názvom „Amatérsky zvukový záznam“, z osemdesiatych a deväťdesiatych rokov minulého storočia. Prvý ročník obnovenej súťaže sa uskutočnil v roku 2005 na pôde študentského Rádia 9 v Košiciach. Titul najúspešnejšieho kolektívu z roka 2017 obhajuje ŠTURKO - Študentský rozhlas Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Ak sa podarí Košičanom vyhrať aj v tomto roku, bude to pre nich tretí rok po sebe, čo sa doposiaľ nikomu z účastníkov nepodarilo.

 
  21.3.2018 | Autor: Ľuboš Kasala | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 239 krát |  diskusia (5) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72618)

Starší rodinný dom, 2 izby, kuchyňa, 2 komory, IS - elektrika, prípojka na plyn, vlastná studňa, možnosť napojenia na kanalizáciu. Obytná plocha cca 85 m2, pôvodný stav, zachovalý, suchý dom, slnečný pozemok s výmerou 704 m2.

0907030619 | ico | cena: 29.000,-€
ico

Reality: Predám (72610)

1 izbový byt, OV, 41 m2 + loggia, Prešov, Bernolákova ul. , 4/8 posch. , čiastočná rekonštrukcia eurookná, murované jadro, plávajúca podlaha v izbe, vstavaná skriňa na chodbe, vymenené interiérové dvere a zárubňa pripravená k osadeniu. Stredový byt.

0907030622 | ico | cena: 46.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72617)

Na dlhodobý prenájom 3-izbový nezariadený byt na Martina Benku, tichá lokalita, 74 m2 + loggia, samostatné WC a kúpeľňa, poschodie 1/12, čiastočne rekonštruovaný, ihneď voľný, cena 470 vrátane energií

0907030619 | ico | cena: 470,-€
ico

Reality: Predám (72647)

Vo vyhľadávanej lokalite Prešova, na Sídl. II. , ul. F. Kráľa ponúkame na predaj celkovo rekonštruovaný 2. izbový tehlový byt s balkónom nachádzajúci sa na 2/3 poschodí. Kúpna cena 72.999, - Eur + dohoda Bližšie info a viac foto aj na www.igreality.sk

0903670564 | ico | cena: 72.999,-€
ico

Reality: Predám (72605)

5-izbový nadštandardný byt, s jedálňou, loggiou a šatníkom, celková výmera bytu 102 m2, Prešov, Sekčov. 5. poschodie/ 7, orientácia bytu V/ Z. Byt je po kompletnej rekonštrukcii materiálmi vyššej kvalitatívnej triedy. K bytu patrí aj pivnica cca 3 m2.

0907030623 | ico | cena: 107.500,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS