Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Utorok - 19. jún 2018 - Alfréd | zajtra Valéria

PIS.sk

Sezóna Majstrovstiev Slovenska v rely štartuje už tento víkend v Prešove

Klasické trate, kompaktnosť súťaže a divácke nadšenie boli vždy charakteristickým znakom rely v centre Šariša. V polovici apríla je na programe už 24. ročník Rally Prešov.

Ilustračné foto: Smartin
Ilustračné foto: Smartin
Nadšenie pre rely má na Šariši dlhoročnú tradíciu a slovenskému automobilovému športu vychovalo hneď niekoľko legendárnych osobností. Veď za všetkých stačí spomenúť azda len Igora Drotára, Vlada Bánociho, či Tibora Cserhalmiho a každý fanúšik už vie
o akom meste je reč.

Tohtoročná sezóna má na programe šesť súťaží a štartuje sa práve v Prešove. „Som veľmi rád, že ani tentoraz nesklameme prešovských fanúšikov a súťaž sa uskutoční“, vraví predseda Organizačného výboru, Vlado Bánoci. „Bude to klasická jednodňová súťaž s krátkymi prejazdmi, čo zvyšuje kompaktnosť podujatia. Po vlaňajšej kombinácii šotoliny s asfaltom sme sa znova rozhodli vrátiť výlučne k asfaltovému povrchu. Celá rely sa teda odjazdí na kvalitnom povrchu, čo určite súťažiaci ocenia pri nastavovaní auta.

24. Rally Prešov sa bude jazdiť v termíne 13. - 14. apríla 2018, keď v piatok dopoludnia absolvujú posádky obhliadku trate, popoludní shakedown a podvečer slávnostný štart. Do boja s časom na meraných úsekoch potom súťažné vozidlá vyrazia v sobotu ráno. Víťazov by sme mali poznať v rovnaký deň podvečer, kedy bude slávnostné vyhlásenie výsledkov na námestí pred prešovskou radnicou.

Tento rok organizátori zvolili klasické eresky v okolí Prešova. Celková dĺžka meraných úsekov je 90 kilometrov ku ktorým treba pripočítať 225 kilometrov prejazdov (spolu 315 km). Jazdiť sa bude na troch úsekoch, ktoré posádky absolvujú trikrát. Deväť eresiek je pritom rozdelených nepravidelne do troch sekcií.

Na štart úvodného podujatia Majstrovstiev Slovenska v rely sa prihlásilo 49 posádok. Do MSR sa prihlásilo 35 posádok, pričom najobsadenejšia je Trieda 5, kde by malo štartovať deväť vozidiel (Smékal (CZ), Fero Fusko, Keszi, Cireň, Popovič, Leško, Pochlopieň (PL), Haluška, Ďurej). Hneď druhou najobsadenejšou triedou je divácky najatraktívnejšia Trieda 2, kde s vozidlami špecifikácie R5 sa prihlásilo osem posádok. Okrem Maďara Trencsényiho a Poliaka Marczyka v najsilnejšej triede nebudú v bojoch o absolútny titul v tomto roku chýbať Martin Koči, Igor Drotár, Grzegorz Grzyb, Vlado Hanuš, či Jaro Melichárek.
Milým prekvapením je príchod Petra Gavláka, ktorý sa rozhodol vyštartovať do sezóny s Fabiou R5. Naopak v tejto najsilnejšej triede bude chýbať Tomáš Kukučka, ktorý zvolil štart so staršou Octaviou WRC v triede 11.

Šesť posádok je prihlásených do Triedy 3, kde vedľa domáceho Tomáša Konečného budú bojovať aj Lapdavský, Čech, Ingram (PL), Kekeňák a zatiaľ neoznačený pretekár nového SK DER Rally teamu, ktorým by mohol byť jeden z bývalých ex-majstrov Slovenska, ale nebudeme predbiehať a počkáme si na oficiálne potvrdenie.

V Triede 6 sa do súboja dvoch Martinov, Koiša a Kysuckého, teraz rozhodol prehovoriť Roland Pecúch. Päticu štartujúcich bude v Prešove v tejto triede dopĺňať aj Poliak Wróblewski a Čech Kubík. V Triede 7 sú prihlásené tri posádky na čele Tamásom, Stoklasom a Plichtom. Rovnaký počet je aj v Triede 8, kde máme Šveca, Hudyho a Debnárovú. V Triede 11 je jediným štartujúcim už spomínaný Tomáš Kukučka a do „majstráku historikov“ sa prihlásil Jožo Béreš so svojou legendárnou Mazdou 323. Pre všetky prihlásené posádky je ešte dôležitou informáciou správa Vykonávacieho nariadenia č.1, podľa ktorého shakedown nebude organizovaný. A úplne na záver si ešte povedzme, že vlani vyštartovalo v Prešove do MSR tiež 35 posádok, no počet SRP bol iba deväť, takže môžeme konštatovať mierny nárast. A to je dobrá správa.

Tlačové stredisko 24. Rally Prešov 2018

 
  9.4.2018 | Autor: Ľuboš Kašický | Šport | zobrazené: 904 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72925)

Ponúkame na predaj 1-izbový byt po čiastočnej rekonštrukcii vo vyhľadavanej lokalite. V byte ostáva kompletné zariadenie. Byt sa nachádza na 1 poschodí (nie prízemie). Bytový dom zateplený. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE NA tel. čísle 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 53.000,-€
ico

Reality: Predám (72914)

V Kanaši ponúkame na predaj novostavbu 4.izbového rodinného domu o podlahovej ploche 9,3 x 13,5 m + garáž, terasa a hospodárska miestnosť. Inžinierske siete vlastná studňa, elektrina a kanál. Pozemok o výmere 691 m2. Viac info aj na www.igreality.sk

0903670564 | ico | cena: 129.999,-€
ico

Reality: Predám (72924)

Na predaj tehlový, 2 - izbový byt 50 m2, kompletná rekonštrukcia, vyvýšené prízemie/ 2, orientácia bytu V/ Z. Predáva sa aj s nábytkom nachádzajúcim sa v byte. K bytu patria 2 pivnice.

0907030623 | ico | cena: 78.900,-€
ico

Reality: Predám (72681)

Ponúkame na predaj záhradku v osobnom vlastníctve o výmere 506 m2 s drevenou chatkou a altánkom, lokalita mimo obce

0907030661 | ico | cena: 8.990,-€
ico

Reality: Predám (72837)

Predaj 3 izbového byt s balkónom v širšom centre mesta Prešov. Byt je v pôvodnom stave, vhodný na prerobenie podľa vlastných predstáv. Stredný teplý byt, nízke mesačné náklady. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE NA tel. čísle 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 75.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS