Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Štvrtok - 21. jún 2018 - Alojz | zajtra Paulína

PIS.sk

Pivovar Šariš spúšťa ďalší ročník grantového programu Šariš ľuďom. O tom, kto získa financie, tento rok rozhodnú aj ľudia

Región v okolí pivovaru Šariš znova ukáže viac zo svojich krás. Stane sa tak vďaka grantovému programu Šariš ľuďom, ktorého ďalší ročník vyhlasuje Plzeňský Prazdroj Slovensko.

Na projekty zamerané na rozvoj turizmu, obnovu pamiatok a ďalších významných symbolov východu aj tento rok Pivovar Šariš vyčlenil 16-tisíc eur. O finančné prostriedky sa môžu mimovládne organizácie uchádzať do 20. mája. V tomto ročníku bude o časti pridelených prostriedkoch rozhodovať aj verejnosť.
Už teraz sa mimovládne organizácie môžu uchádzať o podporu pre svoje projekty. Pivovar Šariš aj v roku 2018 pokračuje vo svojom grantovom programe, ktorým napomáha rozvoju Prešovského kraja. „Náš pivovar je spätý s regiónom Šariš už viac ako 50 rokov. Sme radi, že môžeme prispievať k rozvoju kraja. Vážime si ľudí, ktorí pracujú na zlepšovaní prostredia, v ktorom žijeme, na prospech nás všetkých, “ hovorí Ján Čerkala, manažér Pivovaru Šariš.

O príspevok sa môžu uchádzať slovenské mimovládne subjekty registrované ministerstvom vnútra. Každý zo žiadateľov môže predložiť výhradne jeden projekt, ktorým sa bude uchádzať o časť z celkovej sumy 16-tisíc eur.
Projekty, ktoré získajú grantový príspevok, vyberie grantová komisia programu Šariš ľuďom zložená zo zástupcov Pivovaru Šariš, členov správnej rady Komunitnej nadácie Veľký Šariš a miestnych odborníkov pre regionálny rozvoj. Zverejnené budú do 30. júna.

Organizácie sa však tento rok nebudú uchádzať len o priazeň odbornej poroty. Hodnotiť jednotlivé projekty budú môcť aj ľudia vo verejnom hlasovaní. Organizácia, ktorej projekt získa najviac hlasov, bude odmenená sumou tisíc eur. „Chceme zaangažovať východniarov do aktivít neziskových organizácií z ich okolia. Najlepšie vedia, ktorý z projektov bude pre nich najväčším prínosom, preto necháme spolurozhodovať práve miestnych ľudí, “ vysvetľuje novinku v pravidlách Ján Čerkala.

Hodnotenie verejnosti bude prebiehať na stránke www.sarisludom.sk. Ľudia budú môcť za svoj obľúbený projekt hlasovať od 2. júla do 25. augusta a víťaz bude slávnostne vyhlásený počas Dňa otvorených dverí Pivovaru Šariš, ktorý sa bude konať 1. septembra.
Podrobné informácie a formuláre k žiadostiam sa dajú stiahnuť na adrese: www.sarisludom.sk, mimovládne organizácie môžu projekty podávať do 20. mája 2018.

Grantový program Šariš ľuďom už viac desaťročie podporuje neziskové organizácie či občianske združenia, ktoré v kraji pôsobia. Od začiatku grantového programu v roku 2004 Pivovar Šariš daroval takmer 300-tisíc eur na celkovo 152 projektov. Prvých desať rokov ešte pod hlavičkou Občianska voľba, neskôr už pod názvom Šariš ľuďom.

 
  9.4.2018 | Autor: Stanislava Šantová | Spoločnosť | zobrazené: 225 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72927)

2 -izbový byt 58 m2, loggia 3 m2, Prešov - Šváby. 2. nadzemné podlažie/7, orientácia bytu V/Z. Kompletná rekonštrukcia - plastové okná, plávajúce podlahy. K bytu patrí priestranná pivnica.

0907030623 | ico | cena: 77.500,-€
ico

Reality: Predám (72923)

V Prešove na Sídlisku II. na ulici Marka Čulena Vám ponúkame na predaj 2,5 izbový byt s dvoma balkónmi v osobnom vlastníctve, o výmere 57 m2, nachádzajúci sa na 2/3 poschodí bytového domu. K bytu prislúchajú dve pivnice. Bližšie info na www.igreality.sk.

0903670564 | ico | cena: 68.499,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72914)

V Kanaši ponúkame na predaj novostavbu 4.izbového rodinného domu o podlahovej ploche 9,3 x 13,5 m + garáž, terasa a hospodárska miestnosť. Inžinierske siete vlastná studňa, elektrina a kanál. Pozemok o výmere 691 m2. Viac info aj na www.igreality.sk

0903670564 | ico | cena: 129.999,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS