Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Piatok - 20. apríl 2018 - Marcel | zajtra Ervín

PIS.sk

V máji Prešov opäť zaplavia dobrovoľníci

Dobrovoľnícky festival Milujem svoje mesto pokračuje aj v tomto roku. Medzi 21. až 25. májom sa do projektu môže zapojiť každý, kto chce, aby naše mesto bolo krajšie, čistejšie i zdravšie.

„To, že už do nultého ročníka unikátneho Festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti sa zapojilo takmer 1500 mladých ľudí znamená, že je to dobrý projekt, a že sa v ňom oplatí pokračovať, “ uviedla prešovská primátorka Andrea Turčanová počas stretnutia s organizátormi, zástupcami škôl či dobrovoľníckych organizácií, ktorí pripravujú pokračovanie úspešného projektu Milujem svoje mesto.

Tohtoročné pokračovanie projektu plánujú organizátori uskutočniť, podobne ako vlani, počas maturitného týždňa, od 21. do 25. mája, keď školy svojim žiakom vytvárajú náhradný program. Organizátori chcú do dobrovoľníckej činnosti zapojiť nielen čo najviac stredoškolákov, žiakov základných škôl, ale aj všetkých, ktorí chcú svojou prácou skrášliť Prešov. Dobrovoľníci sa môžu prihlásiť prostredníctvom registračného formulára, ktorý bude prístupný na webovej stránke www.milujemsvojemesto.sk/registracia/ .

V úvodnom ročníku si organizátori zo združenia Kresťania v politike spolu s mestom Prešov dali za cieľ ukázať, že v mladá generácia chce budovať pozitívny vzťah k svojmu mestu, a že pri správnej motivácii dokáže vytvárať aj nezištné hodnoty. „Išli sme do toho so srdcom, urobiť niečo pre svoje okolie iba tak, nezištne. Boli sme prekvapení nielen tým, koľko mladých ľudí prišlo, ale aj pozitívnym hodnotením tých, ktorí sa pri nás pristavovali, “ pripomenula Iveta Birošová svoje vlaňajšie skúsenosti z brigádovania so svojimi žiakmi..

To, že sa cieľ podaril, dokazuje aj fakt, že počas šiestich dní dobrovoľnej pomoci dobrovoľníci svojou prácou vytvorili hodnotu 19 000 eur. "Natreli sa zábradlia, ktorých sa dlhé roky nikto nechytil, vyčistili sa priestory, ktoré sa bežne nečistia, ale hlavný prínos bol v tom, že mesto žilo, že všade bolo vidno veľa mladých ľudí v krásnych červených tričkách, " skonkretizovala primátorka, ktorá v úvodnom ročníku tiež brigádovala pri obnove zábradlia na Námestí miestu.

Tohtoročný festival dobrovoľníctva oslovil aj predsedu PSK Milana Majerského, ktorý dobrovoľníkov povzbudil: "Dobrovoľníctvo má obrovský význam, pretože človek nerobí preto, že si robí nárok na odmenu , ale preto, že chce robiť dobro vo svojom okolí. Nech sa tieto prejavy dobrej vôle v oveľa väčšej miere ukážu aj v tomto roku a v tomto krásnom meste nech je vďaka mladým ľuďom krajšie."

 
  17.4.2018 | Pridal: Redakcia PIS | Mesto Prešov | zobrazené: 108 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72604)

Dom je dvojpodlažný, podpivničený, pozemok 393 m2. Je prepojený s garážou, kde je možné parkovať 3 autá. Jedná sa o rodinný dom riešený ako 2 byty s dvoma kuchyňami, kúpeľňou, vhodný na dvojgeneračné bývanie. V cene nie sú zahrnuté energie.

0907030623 | ico | cena: 500,-€
ico

Reality: Predám (72618)

Starší rodinný dom, 2 izby, kuchyňa, 2 komory, IS - elektrika, prípojka na plyn, vlastná studňa, možnosť napojenia na kanalizáciu. Obytná plocha cca 85 m2, pôvodný stav, zachovalý, suchý dom, slnečný pozemok s výmerou 704 m2.

0907030619 | ico | cena: 29.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Predám (72605)

5-izbový nadštandardný byt, s jedálňou, loggiou a šatníkom, celková výmera bytu 102 m2, Prešov, Sekčov. 5. poschodie/ 7, orientácia bytu V/ Z. Byt je po kompletnej rekonštrukcii materiálmi vyššej kvalitatívnej triedy. K bytu patrí aj pivnica cca 3 m2.

0907030623 | ico | cena: 107.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS