Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Utorok - 19. jún 2018 - Alfréd | zajtra Valéria

PIS.sk

Advokáti poradia zadarmo v rámci osláv Dňa advokácie

Slovenská advokátska komora každoročne oslavuje výročie prijatia zákona, ktorým sa v roku 1990 vytvoril rámec pre novú, nezávislú advokáciu. Pri príležitosti Dňa advokácie, ako už býva zvykom, budú zástupcovia komory aj tento rok poskytovať vo vybraných mestách právne rady zadarmo.

Záujemcovia o právnu pomoc sa budú môcť poradiť s advokátmi v stredu 25. apríla 2018 v sídle Slovenskej advokátskej komory na Kolárskej 4, v regionálnej kancelárii SAK v Košiciach na Floriánskej 19 a na mestských úradoch v Trenčíne, Trnave, Banskej Bystrici, Žiline, Prešove, Poprade a v Nitre v čase od 9.00 do 14.00 hod.

Pri tejto príležitosti sme sa rozprávali s predsedom Slovenskej advokátskej komory JUDr. Tomášom Borecom.

Čo je úlohou advokáta a kedy je vhodné vyhľadať jeho služby?
Takmer všetky úkony nášho každodenného života nesú so sebou právny následok. Je preto dobré, ak máte pri sebe advokáta, s ktorým si môžete Vaše kroky skonzultovať a odborne sa poradiť. Advokát je bojovníkom za Vaše práva. Často býva jedinou osobou, ktorá je na Vašej strane a hľadá všetky možnosti, ako Vám pomôcť pri riešení Vašej situácie. Zastupuje Vaše práva a záujmy a v prípade, ak sú Vaše práva alebo slobody ohrozené, poukazuje na protizákonný stav.

Kedy navštíviť advokáta a prečo je prevencia lacnejšia?
Advokáta je ideálne navštíviť už v momente vstupovania do zmluvných vzťahov a záväzkov, akými sú napríklad kúpa či predaj nehnuteľnosti, založenie firmy a mnohé iné situácie, ktoré môžu mať pre Vás významné právne dôsledky. Táto forma prevencie sa napriek počiatočným výdavkom stáva v závere jednou z najlepších investícií. Nevyhnúť sa službám advokáta a zájsť k nemu po radu včas je pre Vás najlepšou prevenciou. Môžete tak predísť sporným situáciám a súdnym sporom.

Ako si vybrať advokáta?
Výber advokáta je dôležitý krok. Klient musí advokátovi úplne veriť, preto je dobré
vybrať si ho na základe referencií, odporúčaní, odbornej špecializácie, jazykových znalostí a regionálnej pôsobnosti. Všímajte si, či plní stanovené termíny, či Vás informuje o všetkých krokoch, skutočnostiach a ich možných dôsledkoch. Pomoc Vám prináša aj web stránka www.advokatinavasejstrane.sk, ktorá odkazuje priamo na sekciu Výber advokáta, ktorú vedieme pod Slovenskou advokátskou komorou.

 
  20.4.2018 | Pridal: Redakcia PIS | Spoločnosť | zobrazené: 460 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72837)

Predaj 3 izbového byt s balkónom v širšom centre mesta Prešov. Byt je v pôvodnom stave, vhodný na prerobenie podľa vlastných predstáv. Stredný teplý byt, nízke mesačné náklady. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE NA tel. čísle 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 75.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72920)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

+421903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72914)

V Kanaši ponúkame na predaj novostavbu 4.izbového rodinného domu o podlahovej ploche 9,3 x 13,5 m + garáž, terasa a hospodárska miestnosť. Inžinierske siete vlastná studňa, elektrina a kanál. Pozemok o výmere 691 m2. Viac info aj na www.igreality.sk

0903670564 | ico | cena: 129.999,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS