Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Nedeľa - 27. máj 2018 - Iveta | zajtra Viliam

PIS.sk

Mladí Slováci môžu podporiť výzvu pápeža, pozýva k tomu tím P18

Tím Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove od utorka spustil novú kampaň. Podporí ňou výzvu Svätého Otca. Pápež František si želá, aby našlo milión mladých ľudí, ktorí nielen poznajú sociálne učenie cirkvi v rozličných oblastiach, ale aj žijú podľa neho.

Slovenská kampaň bude na internete, potrvá 12 týždňov. Mladých zoznámi so špeciálnou príručkou DoCat, ktorá tieto myšlienky propaguje. Má tiež 12 kapitol. Sprevádza témami ako rodina, zmysel práce, hospodárstvo, politika, životné prostredie, politika alebo mier. Tím P18 ich predstaví na sociálnej sieti prostredníctvom obrázkových šablón. Spolupracuje pri tom eRkom - Hnutím kresťanských spoločenstiev detí. Súčasťou kampane bude aj predstavenie miest angažovanosti. Ide o jeden z bodov programu P18. Ďalšou časťou budú kvízy z DoCatu či súťaž o obed s biskupmi na P18. Cieľom kampane je priblížiť mladým význam sociálnej náuky cirkvi cez príručku DoCat, povzbudiť ich k jej využívaniu v živote a k účasti na Národnom stretnutí mládeže P18.

Do kampane pozýva tím s eRkom. Slová Svätého Otca tlmočí jeho predseda Juraj Králik. "Želám si jeden milión mladých ľudí, alebo ešte lepšie celú jednu generáciu, ktorá sa stane chodiacou sociálnou náukou cirkvi, teda mladí ľudia, ktorí poznajú učenie cirkvi o médiách, o daniach, o rodine, o politike a rôznych sférach, ktoré žijeme v spoločnosti ako občania. A tomto sne sa budeme rozprávať na na Národnom stretnutí mládeže P18, " hovorí v špeciálnom videu Juraj. Mladých pozýva prihlásiť sa do Prešova. Zároveň im predstavuje novinku, vďaka ktorej sa budú môcť mladí zoznámiť viac s myšlienkami DoCatu. "Buďte aj vy jedným z milióna mladých ľudí alebo členmi novej generácie, o ktorej sníva pápež František, " dodáva.

Názov diela DoCat, ktorý nadväzuje na obľúbenú sériu pre mladých YouCat, je odvodený od slovesa "to do" (robiť). Odpovedá na otázku: Čo robiť? V dvanástich kapitolách kniha sprevádza mladého čitateľa témami ako Boží plán lásky, jedinečná hodnota každého človeka, rodina, zmysel práce, hospodárstvo, politika, životné prostredie alebo mier. Stránky sú doplnené fotografiami, ilustráciami a citátmi slávnych osobností. Dielo pripravil tím pod vedením kardinálov Christopha Schönborna a Reinharda Marxa. Spolupracovali s nimi známi vedci a mladí ľudia. Ku knihe existuje aj anglická aplikácia dostupná v Google Play a AppStore. Nemecký originál po schválení Pápežskej rady pre novú evanjelizáciu publikovala Rakúska biskupská konferencia a pred dvomi rokmi ju zdarma odovzdala mladým ľuďom na Svetových dňoch mládeže v Krakove formou aplikácie pre mobilné telefóny. Kniha vychádza z najdôležitejších sociálnych dokumentov pápežského magistéria. Predhovor ku knihe napísal Svätý Otec.

 
  5.5.2018 | Autor: Komunikačný tím P18 | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 185 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72788)

Novostavba rodinného domu v obci Hubošovce, okres Sabinov (14 km od Prešova, 12 km od Sabinova), výmera pozemku: 2353 m2, vínna pivnica na pozemku o výmere 79 m2, 3 izbový rodinný dom, zastavaná plocha 116 m2, úžitková plocha cca 95 m2. Tichá lokalita.

0907030622 | ico | cena: 209.000,-€
ico

Reality: Predám (72803)

V tichej časti mesta Veľký Šariš ponúkame na predaj slnečný a rovinatý pozemok s výhľadom na hrad o celkovej výmere 765 m2, rozmery cca 51 x 15 m, územným plánom mesta Veľký Šariš určený na výstavu rodinných domov. Požadovaná kúpna cena je 32 Eur/m2.

0903670564 | ico | cena: 24.479,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (72761)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

0903602897 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS