Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Nedeľa - 27. máj 2018 - Iveta | zajtra Viliam

PIS.sk

Úspešní futsalisti navštívili Klub nadaných detí v Prešove

Šport zohráva v živote človeka dôležitú úlohu. Keď sa však zmení z obyčajnej záľuby na profesionálnu aktivitu, možno očakávať úspechy. V Klube nadaných detí Prešov privítali nadaní žiaci športovcov, ktorí by sa futbalovej lopte venovali najradšej celý život.

Mladí úspešní futsalisti: Kristián Medoň, Dávid Trojan, Filip Marton už zažili množstvo úspešných zápasov, dostali zaujímavé ocenenia a reprezentovali, ako sa patrí. Trojica mladých futsalistov je držiteľom ocenení: Majstri Slovenska do 18 rokov, Víťazi Slovenského pohára do 18 rokov, Vicemajstri Slovenska do 20 rokov, či 3. miesta Slovenského pohára do 20 rokov a 1. miesta Pohára Východoslovenského regiónu (A – mužstvo). O svojich úspechoch, tréningoch, zápasoch a futsale sa prišli porozprávať nadaným školákom z Klubu nadaných detí.

Najlepší hráč Slovenska do 19 rokov (podľa fanúšikov) Kristián Medoň prezentoval svoje úspechy, ktorých je neúrekom. Medaily, spomienky, či samotné záznamy z jednotlivých zápasov osviežili stretnutie s futsalistami. Samotné ocenenia a úspechy sú dôkazom Kristiánovej cieľavedomosti a snaživosti. Nemenej zaujímavými boli zdokumentované ocenenia Najlepší hráč tímu Slovenského pohára do 18 rokov, 2. miesto za reprezentáciu SR do 17 rokov na súťaži Ostrava Cup, 5. miesto Európskej kvalifikácie na olympijské hry (reprezentácia SR do 17 rokov), 3. miesto za reprezentáciu SR do 19 rokov na Budapešť Cup, 3. miesto na General Cup vo Vsetíne za reprezentáciu SR do 19 rokov, a mnohé ďalšie.

Mladí športovci ochotne odpovedali na otázky zvedavých detí. Zaujímal rozdiel medzi futbalom – futsalom, či tréningový proces a záujem športovcov o iné športy (snowboarding, bedminton), či záľuby. Mladí stredoškoláci nezabudli pripomenúť, že okrem športového nadania je potrebné ovládať cudzí jazyk. Nejeden turnaj sa koná mimo Slovenska a snom každého športovca je reprezentovať Slovensko, či zahrať si v zahraničí. Nechýba pravidelný denný režim, disciplína a zdravý životný štýl.

Žiakov zaujala praktická ukážka futbalových „koníčkov“, ktorú predviedol držiteľ ocenení Najlepší strelec v lige (do 20 rokov, do 18 rokov) a Najlepší strelec TOP LIGY Filip Marton.

Stretnutie s nádejnými športovcami sa deťom z Klubu nadaných detí veľmi zapáčilo. Jeho súčasťou bolo spoločné fotografovanie s prísľubom zúčastnenia sa na niektorom z futsalových zápasov.

 
  10.5.2018 | Autor: Ingrid Storinská, Ľuboš Lukáč | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 179 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Predám (72681)

Ponúkame na predaj záhradku v osobnom vlastníctve o výmere 506 m2 s drevenou chatkou a altánkom, lokalita mimo obce

0907030661 | ico | cena: 8.990,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72761)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

0903602897 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72450)

Dáme do prenájmu viaceré nebytové priestory na ulici T. Ševčenka v Prešove s voliteľbou výmerou 50 az 150 m2 vhodné ako ateliér, kancelárie, prevádzky služieb. Objekt s možnosťou parkovania sa nachádza vo veľkej záhrade v tichej štvrti v blízkosti centra.

0903602897 | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS