Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Pondelok - 23. júl 2018 - Oľga | zajtra Vladimír

PIS.sk

Šariš prináša do piatich miest pravú folklórnu veselicu My sme východ

Dávame iskru slovenskému folklóru a on nám ju vracia späť! Presvedčiť sa o tom môžete na 5. ročníku série letných podujatí My sme východ, ktoré do piatich miest na východe prináša pivo Šariš ako hrdý partner slovenského folklóru. Pre návštevníkov je pripravený poriadne nadupaný program s rezkou muzičkou či súťažami ladenými na ľudovú nôtu.

Prešov Ľudové tradície a remeslá v poslednom období zaznamenávajú veľký „comeback“. Pivo Šariš ako hrdý partner slovenského folklóru reaguje na tento trend a aj tento rok upevňuje pozíciu východniarskej muziky. Pre milovníkov zlatistého moku Šariš už tradične pripravil na leto podujatia s ľúbezným názvom My sme východ, ktoré sú plné niekoľkohodinového
hudobno-zábavného programu spojeným s aktivitami s východoslovenskými prvkami.
Okrem obľúbených kapiel sa o skvelú zábavu postarajú aj srdcom východniari – hudobník Marian Čekovský a moderátor Milan Junior Zimnýkoval. Letný program vyvrcholí na začiatku septembra na obrovskej východniarskej párty priamo na Dni otvorených dverí v pivovare Šariš.

Klobúkový tanec s krígľami či súťaž v zapínaní Jánošíkovho opasku

O pravú východniarsku zábavu sa tento rok postarajú Čeky band, Lukáš Adamec či Katka Knechtová, do tanca zahrá aj obľúbená skupina Helenine oči či Šarišanci a vaše bránice potrápi stand-up komik Juraj Šoko Tabaček.
Pripravené sú aj súťaže ladené na folklórnu nôtu. Návštevníci podujatia budú môcť preveriť svoje znalosti a uhádnuť ľudové porekadlá a piesne na základe nápovedí alá emoji ikony. Dámy si vyskúšajú, ako sa kedysi s obliekaním potrápili ich staré mamy a v časovom limite si budú musieť obliecť čo najviac sukní na motív pesničky Sedemdesiat sukien mala. Páni zase budú súťažiť v tom, ako rýchlo si dokážu zapnúť Jánošíkov opasok. Kto si trúfne, môže si s ostatnými na hlavnom pódiu vyskúšať klobúkový tanec s krígľami plnými piva. Vyhráva ten tím, ktorý rozleje najmenej piva.
Návrat k národným, regionálnym i lokálnym tradíciám sa stal celosvetovým trendom, ktorý ovplyvnil aj módu Slovákov. Jedinečné kúsky s ľudovými vzormi teraz môžete mať aj vy. Na podujatiach My sme východ sa totiž bude predávať špeciálna edícia farebných folklórnych tričiek či originálnych plátenných tašiek.

Podporte projekty vo vašom regióne

Pivovar Šariš chce byť dobrý sused a záleží mu na tom, ako sa darí celému regiónu. V rámci svojho grantového programu Šariš ľuďom, ktorým podporuje miestne projekty, spúšťa prvýkrát verejné hlasovanie o špeciálnu prémiu tisíc eur. Zapojiť sa do hlasovania môžete online na stránke www.sarisludom.sk a po prvý raz aj na podujatiach My sme východ, a to formou putovného informačného panelu. Oceniť úsilie a prácu ľudí môžete až do 25. augusta. Víťaz verejného hlasovania bude slávnostne vyhlásený na DOD v pivovare Šariš 1. septembra 2018!

Stretneme sa vždy v sobotu od 15:00 hod. v mestách:
Prešov 7.7.2018, kde vystúpia Čeky Band, Heľenine oči, Šarišanci
Humenné 14.7.2018, kde vystúpia Lukáš Adamec, Heľenine oči, Šarišanci
Bardejov 28.7.2018, kde vystúpia Katarína Knechtová, Lukáš Adamec a Šarišanci
Vranov nad Topľou 18.8.2018, kde vystúpia Čeky Band, Heľenine oči, Šarišanci
Michalovce 25.8.2018, kde vystúpia Lukáš Admaec, Heľenine oči, Šoko
Deň otvorených dverí – pivovar Šariš - 1.9.2018 sa od 11:00 hod môžete tešiť na Katarínu Knechtovú, Lukáša Adamca, Petra Nagyho, IMT Smile a ďalších hostí, ktorí sú na východe doma.

VSTUP ZDARMA

 
  4.7.2018 | Pridal: BK | Mesto Prešov | zobrazené: 308 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72927)

2 -izbový byt 58 m2, loggia 3 m2, Prešov - Šváby. 2. nadzemné podlažie/7, orientácia bytu V/Z. Kompletná rekonštrukcia - plastové okná, plávajúce podlahy. K bytu patrí priestranná pivnica.

0907030623 | ico | cena: 77.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Predám (72681)

Ponúkame na predaj záhradku v osobnom vlastníctve o výmere 506 m2 s drevenou chatkou a altánkom, lokalita mimo obce

0907030661 | ico | cena: 8.990,-€
ico

Reality: Predám (72954)

Dobrá dispozičné riešenie, veľká kuchyňa a samostatná izba. Vlastné plynové kúrenie, nízke mesačné náklady, dostatok parkovacích miest pri bytovom dome. Tichá lokalita obce Veľký Šariš, zastávka MHD 150 m.

0907030693 | ico | cena: 45.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS