Štvrtok, 28. marec 2024
Meniny má Soňa | zajtra Miroslav
Diskusná téma:

!!! prosba o pomoc- AQUA trend !!!

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#42362
!!! prosba o pomoc- AQUA trend !!! 42362
lilka (ID: 214) | 17% Začiatočník
lilka | 7.3.2014 21:44
Vedel by niekto pomôcť, ako odstúpiť od kúpnej zmluvy so spoločnosťou AQUA trend? Zavolajú Vás do kancelárie na Slovenskej ulici s ponukou práce v kancelárii. Nasleduje prezentácia o vodných filtroch. Masírovaním mozgu vypíšu zdrap o kúpe filtra, so sumou mesačnej splatkou, ale už chýba počet splatiek a s dohodou zamontovania v byte. Príde servisák, zamontuje filter a pred odchodom odovzdá zmluvu o kúpe a splátkový kalendár. Po jeho odchode a preštudovaní infarktový stav, nakoľko cena filtra je pomaly dvojnásobná, (cez 2300 €) a zrejme aj nevypovedateľná, nakoľko sa nejedná o podomový predaj, ale predaj v spoločnosti. Prosím Vás má niekto podobnú skúsenosť a ako pomôcť priateľke s minimálnym dôchodkom. Vyjadrujte sa prosím iba ako a čo je potrebné urobiť.
#42363
RE: !!! prosba o pomoc- AQUA trend !!! 42363
tomas285 (ID: 2087) | -15% Praktikant
tomas285 | 7.3.2014 22:05
Kedy bola zmluva uzatvorená ??? Podľa toho čo tu čítam, treba počítať dni od montáže, a pokiaľ má priateľka minimálny dôchodook a situácia prebiehala tak ako ste opísali, jedná sa o konanie v rozpore s dobrými mravmi, nátlak... . Treba si uvedomiť, že neexistuje v spotrebiteľskom práve , ,nevypovedateľná zmluva, skúste mi poslať súkromnú správu ako to celé prebiehalo a prípadne sa spojíme alebo dáme to na súd, samozrejme bezplatne... .
#42374
RE: RE: !!! prosba o pomoc- AQUA trend !!! 42374
droid (ID: 40) | -67% Profesionál
droid | 8.3.2014 14:59
drzim palce, nech sa to podari
#42375
RE: !!! prosba o pomoc- AQUA trend !!! 42375
shuster (ID: 2) | 1% Pokročilý
shuster | 8.3.2014 15:36
Filter s reverznou osmózou ma hodnotu tak 300€, výdajník vody s RO tak do tisícky
#42377
RE: !!! prosba o pomoc- AQUA trend !!! 42377
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 8.3.2014 19:47
www.okospravodlivosti.sk,,oskenuj si zmluvu do PDF, potom ju vloz do okna OVERTE SI VASU ZMLUVU, ak su tam formulacie v rozpore so zakonom malo by ich ti zvyraznit, vela stastia, ,,
#63920
RE: !!! prosba o pomoc- AQUA trend !!! 63920
ancamarca (ID: 3242) | 20% Začiatočník
ancamarca | 22.1.2017 10:10
Tak, Lilka, tvoja kamarátka buď 20 rokov, od kedy sú tu títo šmejdi, žila na inej planéte, alebo je to vééééééľmi jednoduchá žena. To je jedno. Od každej zmluvy sa dá bez dôvodu odstúpiť do 14 dní. Tú lehotu už zrejme prešvihla, takže tak, ako radia iní. Inak týmto šmejdom fandím, nech ťahajú peniaze od tých, ktorí sú nepoučiteľní. Celé dní presedia pred televízormi a nedokážu si zapamätať tisíckrát opakované odstrašujúce prípady týchto predajov. Čo k tomu dodať.

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

#63922
RE: !!! prosba o pomoc- AQUA trend !!! 63922
Mizu Presovsky (ID: 100) | -14% Majster
Mizu Presovsky | 23.1.2017 15:39
Ako pise Ancamarka, do 14 dni sa da odstupit od kazdej zmluvy. Na praktiky treba upozornit obchodnu inspekciu aby legislative stihala za smejdami...
#75680
RE: !!! prosba o pomoc- AQUA trend !!! 75680
Som v BB (ID: 5664) | 0% Začiatočník
Som v BB | 27.4.2022 10:05
Včera bolo sedenie v BB, samozrejme že som nevedela o čo ide. Skoro dve hodiny debata o životnom štýle , jedle, ovocí, zelenine a potom pitný režim a nakoniec ponuka spolupráce ako asistentka s tým, že vám namontujú okamžite filter za 1450 € v splátkach 29 € mesačne a servis 1x ročne 100 €. A spolupráca za mesačnu odmenu, prilepšenie k dôchodku. Človek je taký oblbnuty, že im na to skočí. Po príchode domov som si našla na nete potrebné informácie a túto diskusiu a bolo jasné že ide o podvod. Medzitým mi už volali zo Žiliny že technik príde namontovať filter, no ja som povedala, že dávam výpoveď, ruším zmluvu, a pani to akceptovala. Ale už som aj písomne na ich email zasiala výpoveď. Prišla mi odpoveď že ju akceptujú. Zavádzajúce je že vás pozvú na pohovor s tým, že ide o poradenstvo ohľadne zdravia, nič bližšie nechcú povedať. Mňa 2 roky pozývala pani, odmietala som , až po 4 telefonáte som si povedala že teda skúsim o čo ide. Po tým hodinách kecov ma tak bolela hlava, že som už nevládala logicky rozmýšľať až doma v kľude mi to došlo. Takže predpokladám že už budem mať od tejto firmy pokoj. Nikdy som nerobila neuvážene rozhodnutia, toto prvýkrát ale to preto, že vás oblbnu a nedajú čas na rozmyslenie a zistenie si informácií. Pani mi potom rozčúlena volala, že so mnou strácala čas a jej na to, že keby som vedela vopred že ide o predaj filtrov, nebola by som na pohovor prišla.
#42378
iba 42378
#63914
AQUATREND = Čistá voda Žilina 63914
Nováčik (ID: 5195) | -100% Začiatočník
Nováčik | 21.1.2017 19:35
Firma Aquatrend Žilina spôsobila mnohým svojim zákazníkom problémy a je už taká známa svojimi praktikami, že sa nenápadne pretransformovala na firmu Čistá voda Žilina a pokračuje ďalej. Nenaleťte im na krásne reči o vode !!! O vodu im vôbec nejde, ani o zdravie a spokojnosť zákazníka, je to čistý biznis !!!
Poslednou fintou Aquatrendu, ktorý už len dovyciciava starých zákazníkov je, že vám po 10 rokoch "bezplatne" vymenia filter. Servisný technik, ktorý vám namontuje filter vám dá podpísať kúpnu zmluvu, ktorú v eufórii z "velkorysého" daru si neprečítate, alebo prečítate dodatočne, ale už je neskoro. Podpíšete zmluvu s podmienkami, ktorú by ste inak v živote nepodpísali. Upíšete sa na povinné servisovanie filtra každých 10 mesiacov za 97, -euro počas 10 rokov (97x12=1164, - euro!) a keď to porušíte, tak musíte vrátiť Aquatrendu plnú hodnotu filtra t.j. 1160, -euro !!! Aj keď sa vám to stane napr. po 9 rokoch !!! Za filter, ktorý vám dali akože zadarmo !!! Jednotlivec proti nim veľa nezmôže, ale keď sa spojíme, tak hromadnou žalobou máme šancu.
Na ich webe ani na facebooku (aquatrend aj čistá voda) nezverejnia nič proti nim, vymazávajú príspevky a komentáre. Nechávajú iba svoje kladné a pán Papík a spol si ich sami aj lajkujú !!!
#64323
Stop zlu a závisti na Slovensku 64323
Sivicke (ID: 5212) | -200% Začiatočník
Sivicke | 24.2.2017 00:00
Neviem kto si , alé určite to nemáš v hlave v poriadku. Firma Aquatrend je spoločnost, kde množstvo šikovných pracovitých ľudí sa snaží a takito darebáci závistlivi a primitívni chcú zničiť všetko, čo sa len dá znevážiť s posliapat. Zavidis, že firma má vysledky, že ponuka vodu, ktorá ľuďom pomáha, s vodou sa predsa nedá hazardovať však ju pijú aj kojenci, Je veľké zlo na svete , sú ľudia ako si ty a všetko chcú prevrátiť na zlo. Som jednou z tisíce spokojných zákazníčok , kde má voda vyliečila z chronickej vážnej choroby a poznám veľa ľudí , čo majú výborné referencie na vodu z Aquatrendu a pracovníci spoločnosti sú ustretovi príjemní a zodpovední ľudia, ktorí sa v práci vyznajú, vedia profesionálne poradiť a pomôcť, A čo je úplná primitivnost tvojho myslenia , že mi spokojní zákazníci sme šťastní a vážime si toho , že máme možnosť sa dostať k ďalšiemu filtru na ďalších 10 rokov a len taká prázdna hlava môže povedať, že firma ten servis robí len pre biznis. Rozmyslaj kúp si vysávač a nechaj v ňom odpad , čo sa stane, však ta voda prechádza cez organizmus a musi sa výrobok kontrolovať a čistiť. A nikto sa neupisuje servisu, kto chce a rozmýšľa si to dá urobit. Vies s inteligentnom sa viem porozpravat s primitívnym človekom, ako si ty určite nie. Je mi Tá ľúto a ja chcem na zaver len toľko povedat za nas spokojnych zákaznikov, že ďakujeme pánovi Papikovi zato , že zriadil túto spoločnost, ktorá už dlhé roky uspokojuje veľa rodín na Slovensku! . A ty choď na pol deci , tam môžeš trepať takéto hlúposti, pretože taký šmejd ako si ty si takúto vodu určite nezaslúžis.
#64343
RE: Stop zlu a závisti na Slovensku 64343
Noro (ID: 2994) | 20% Začiatočník
Noro | 25.2.2017 00:28
Veľmi pekne ste to napísali pán Papík
#64345
Prosba 64345
Sivicke (ID: 5212) | -200% Začiatočník
Sivicke | 25.2.2017 12:34
Pane myslím si.ze by bolo dobre trošku sa preliečiť , myslím, že máte psychické problémy a viac vám nebudem na vaše primitívne hlúposti reagovať , na to nemám čas, len poradím zamyslite sa nad sebou a neurazajte p. Papika, môžte na to doplatiť. Pekny deň a skúste riešiť svoj osobný život možno sa vylepši s budete šťastnejší a nebudete vypúšťať jedy z vášho vnutra
#67915
RE: Prosba 67915
kawa (ID: 5350) | 0% Začiatočník
kawa | 27.1.2018 22:54
Sivicke ste asi predajca aquatrend, ked ich tak bránite. Já som na nich naletel viac ako pred 10 rokmi som ju kúpil skoro za 40 000sk
na splátky. No po rokoch som začal mať problémy zo stavcami a klbami
kosti sa mi začali odvápnovať a teraz mám čo robiť aby som sa dal do poriadku a to bude dosť problém. Už len to je dôkaz, že ked varíte roky v kanvici túto vodu, tak je uplne lesklá bez známky vod.kamena, dokonca aj ked je kamenom zanesená tak stačí par krát povarit s tuto vodu a kamen sa rozpustí. Navyše dealer čo mi to predal tak mi predal osmozu do domu na studnu a nie na byt, čiže nielen zbytočná ale aj niekoľko násobne predražená, sú to obyčajní šmejdi do base s nimi!
#64365
oficialna odpoved spoločnosti 64365
Peter1405 (ID: 5215) | -200% Začiatočník
Peter1405 | 28.2.2017 13:47
Dobrý deň,
píšem v mene spoločností Aquatrend & ČistáVoda a rád by som poskytol spätnú väzbu na túto diskusiu, samozrejme si už každý z nej vezme to svoje. Budem reagovať v bodoch k jednotlivým témam.
- Pani a načo, prečo ste zmluvu podpísali? Samozrejme, že sa dá odstúpiť dnes už od takmer každej zmluvy a robíme to dennodenne, verte, že sú s tým len spojené starosti. My by sme taktiež boli najradšej, keby ľudia zmluvu podpísali až vtedy, keď sú s ňou naozaj stotožnení. Tiež sú to pre nás zbytočné náklady. Máte zmluvu čítať celú a taktiež nechápem vážmu rozčudovaniu ohľadom splátok, momentálne stojí u nás prietoková osmóza 1455€, pri navýšení splátok to môže byť suma nad 2000€, ale to už je "biznis" splátkových spoločností.

- Určite nie sme "títo šmejdi", ako argument môže poslúžiť naša pôsobnosť na trhu vyše 15 rokov s reálnym sídlom, kde dennodenne nájdete desiatky zamestnancom. My sa neskrývame neutekáme a podobne. Kľudne príďte.

- Odstúpiť od zmluvy podľa zákona sa nedá od každej do 14 dní, kedže pani uzravrela zmluvu v prevádzke. To znamená, že SAMA prišla do jednej z našich prevádzok, kde po prednáške podpísala zmluvu. To je ako keby ste prišli do NAY elektrodom a kúpili ste televízor na splátky, ktorý ste videli v reklame a chceli ho vrátiť. Aj napriek tomu vo väčšine prípadov ODSTUPUJEME NAD RÁMEC zákona od takýchto zmlúv, kedže nás zväčša s nimi čaká len množstvo problémov.

- Čo sa týka servisovania, áno máte pravdu. Po 10 rokoch dostanete najnovší model osmózy zadarmo, s tým, že je k tomu povinnosť servisovať prístroj. Avšak, čo je na tom zlé? Veď predsa sa opäť každý môže rozhodnúť. Uvedomujete si aj fakt, že ten kto k vám príde presne na čas každý rok odservisovať zariadenie potrebuje tovar, auto, koordinátora a zaškolenie? Veď predsa to všetko stojí peniaze, pokiaľ o túto zmluvu nemáte záujem, môžete si stále servisovať svoj starý filter, prípadne ho neservisovať vôbec, môžete ho predať, môžete ho vyhodiť. Je to naozaj len na vás. PS: Servis už nestojí 97€, ale od 1.3.2017 100€.

- Na FB tolerujeme aj negatívne príspevky, pokiaľ nie sú písané vulgárne. Pokiaľ by ste prelistovali Aquatrend, určite ich tam nájdete dosť. Nebránime sa relevantnej diskusii a vždy sa snažíme odpovedať, pokiaľ ide o diskusiu založenú na argumentoch, nie je problém. Pri toľkých klientoch a tak veľkej obchodnej sieti sa bohužial spokojnosť nedá udržať na 100%. To je štatistika, preto sú aj negatívne komentáre našou starosťou. A ešte k FB, pán Jozef B. , nechcem tu teda uvádzať vaše meno, ale svojim správaním ste dokonca z fakeových profilov nadávali na FB. Nehovoriac o tom, že ste aj pani riaditeľke vynadali do hovád. Naozaj si skúste trochu nastaviť zrkadlo.

- Na záver, len spomeniem, že pokiaľ máte záujem, spíšte si samozrejme žalobu. Je to opäť vaša slobodná voľba. Ja len pripomínam, že pán Jozef B. , my sme seriózna firma, ktorá zamestnáva dlhodobo okolo 25 ľudí s tým, že čo sa týka úpravy vody sme najkomplexnejší a najväčší v porovnaní so Slovenskou konkurenciou. Čo sa týka ČistejVody, tak nie je to žiadna tranformácia firmy, ale len logický krok vytvorenia prehľadného internetové obchodu, kde ľudia nájdu všetky maličkosti ohľadom vody a filtrov. ČistáVoda je nezávislá od Aquatrendu, a myslím, že právo na zvolenie si názvu pre eshop nám ostalo, či? :) Inak obchod nájdete na adrese www.cistavoda.sk , kde nájdete všetky podstatné záležitosti, ba dokonca aj fotku nášho tímu. Naopak firma Aquatrend je dnes pravdepodobne najväčší dovozca zariadení na úpravu vody a mesačne vykoná stovky servisov, máme VO partnerov po celom Slovensku a namontované úpravovne vody v najväčších mliekarniach, nemocniciach, čerpacích staniciach, továrniach. To všetko nájdete na webe aquatrend.sk v referenciach a taktiež tam opäť nájdete sídlo firmy aj s fotkou. Verím, že na základe týchto FAKTICKÝCH a podložených argumentoch som aspoň niektorým ľudom ukázal aj druhú stranu mince a nemusí tu po fórach kolovať naozaj len nenávisť a osočovanie.

V mene spoločnosti Aquatrend prajem pekný deň :) a PS: verte, že pán Papík nemal a ani nikdy nebude mať vo firme za úlohu kontrolovať vaše nenávistne komentáre. Má na starosti naozaj len manažerské kroky v spoločnosti.
#75681
mor ho 75681
vlkodlak | 27.4.2022 14:26

Tento príspevok porušil kódex diskusného fóra , a preto bol odstránený.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK