Utorok, 16. apríl 2024
Meniny má Dana, Danica | zajtra Rudolf
Diskusná téma:

UPOZORNENIE NA DODRŽIAVANIE ZÁSAD SLUŠNÉHO SPRÁVANIA A KÓDEXU DISKUSIE

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
strana 1 / 2
#54099
UPOZORNENIE NA DODRŽIAVANIE ZÁSAD SLUŠNÉHO SPRÁVANIA A KÓDEXU DISKUSIE 54099
pis.sk (ID: 9) | -5% Začiatočník
pis.sk | 25.6.2015 11:46
Vzhľadom na skutočnosť, že nás čoraz častejšie oslovujú orgány činné v trestnom konaní o súčinnosť pri pátraní po identite osôb, ktoré pridávajú poburujúce, nepravdivé, či inak neprípustné príspevky, Vás opakovane žiadame o dodržiavanie zásad slušnosti, zákonnosti a dodržiavanie kódexu diskusie.

Keďže je diskusia na portáli pis.sk čiastočne anonymnou, niektorí diskutéri sa schovávajú za relatívnu anonymitu a cielene vyvolávajú nevraživosť voči konkrétnym osobám, skupinám, či predstaviteľom verejného života.

Na základe týchto skutočností sme zaviedli pravidlo o časovom obmedzení pridávania príspevkov do diskusie po porušení kódexu diskusie.

- Po 5. porušení kódexu užívateľ nebude môcť pridávať príspevky 3 dni
- Po 10. porušení kódexu užívateľ nebude môcť pridávať príspevky 10 dní
- Po 15. porušení kódexu užívateľ nebude môcť pridávať príspevky 30 dní

Nad 20 porušení kódexu diskusie bude prístup užívateľovi zablokovaný úplne.

V tejto súvislosti upozorňujeme na bod č. 2 kódexu o zákaze vytvárania viacnásobných kont.

Chystáme tiež zvýhodnenie užívateľov s overenou identitou.

Pokiaľ máte záujem zachovať toto diskusné fórum, vystúpte z anonymity a diskutujte v medziach slušného človeka.

Štatistika
#54101
RE: UPOZORNENIE NA DODRŽIAVANIE ZÁSAD SLUŠNÉHO SPRÁVANIA A KÓDEXU DISKUSIE 54101
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 25.6.2015 12:10
Súhlasím, poriadok musí byť. Mohlo by sa to týkať aj toho hanobenia rasy, národností a menšín (i sexuálnej). Nielen nevraživosti voči konkrétnym osobám verejného života, ktorí sú na kritiku zvyknutý. Ale zase vulgarizmy a nepodložené ohováračky, to sem naozaj nepatrí.

Inak, by sa mohli tie počty rátať od určitého dátumu a nie takto do minulosti.

Nech zvíťazí slušnosť.
#54105
zazijete trestne oznamenia az sa vam panenky otocia 54105
jankakor2 (ID: 4910) | 50% Začiatočník
jankakor2 | 25.6.2015 15:01
Kadejaki podvodnici, zlodeji, ktori su uz trestne stihani, poniektori uz aj obvineni, sudeni a aj odsudeni, si este budu stazovat... Pôsobili v Presove vo verejnych funkciach, na postoch v roznych organizaciach... a len pozeraju ako sa vyvliect z toho co napachali, aby sa o nich nic nepisalo, potichucky vsetko ututlat, zmiest pod koberec, aby sa verejnost nic nedozvedela... ked sa im mali, môzu nasledovat na nich dalsie trestne oznamenia... nehovoriac o kadejakych separatistoch, extremistoch, sovinistoch, ktori neustale verejne broja proti Slovenskej republike, urazaju Slovakov a Slovensko... neporusila som ani len kodex diskusneho fora a blokujete mi nick... tak pozor, lebo uz sa s vami nebudem bavkat v rukavickach a budu na vas podane trestne oznamenia, ze sa vam panenky otocia... a rozvlacim vas internetom, az budete radi, ze budete môct zaliezt, schovat sa do nejakej mysacej diery, ak nejaku este najdete...
#54122
RE: zazijete trestne oznamenia az sa vam panenky otocia 54122
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 25.6.2015 18:48
Ak máte nejaké informácie o rozkrádaní a neveríte našej polícii, tak potom vám odporúčam sa obrátiť na organizácie tretieho sektora, ktoré ohlasovateľov korupcie a klientelizmu podporujú. Napríklad zastavmekorupciu podporil finančne zakladateľ Esetu.

Nikomu by sa nepáčilo, ak by ho tu niekto bezdôvodne ohováral.
#54156
RE: RE: zazijete trestne oznamenia az sa vam panenky otocia 54156
jankakor3 | 26.6.2015 10:54

Tento príspevok porušil kódex diskusného fóra (3. bod), a preto bol odstránený.

#54102
RE: UPOZORNENIE NA DODRŽIAVANIE ZÁSAD SLUŠNÉHO SPRÁVANIA A KÓDEXU DISKUSIE 54102
koala (ID: 3007) | 9% Pokročilý
koala | 25.6.2015 12:51
Admin nick moskyt bol myslim moj... Niekedy dávno... Neprispieva l som z neho. Ako dlho? Nerozumiem dovod blokovania..
#54107
co bedakas? 54107
jankakor2 | 25.6.2015 15:11

Tento príspevok porušil kódex diskusného fóra (3. bod), a preto bol odstránený.

#54137
RE: preto 54137
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 25.6.2015 20:04
„Predstavuješ pre lóžu Msz bezpečnostné riziko, “pretože máš veľa tajných správ. Ide New Age a preto ťa chcu vysánkovať z diania na PIS-e
- slušní ľudia, reprezentovaní redakciou, sa zabezpečujú kódexmi, pravidlami alebo jednoduchým vylúčením z diskusie pod článkami, tých cezpoľných diskutérov, ktorí im nedrukuju. Ďalšími metódami trestov sú vymazanie príspevku alebo zablokovanie konta, čo je v podstate anihilácia diskutéra.
Taký diskutér zbytočne píše do redakcie: "V čom som porušil kódex?", "Jano nadáva horšie a nezmazali ste ho, " "napísal som len fakt, že..." a pod.. Rozhodnutie je konečné a k použitiu trestu dochádza po "znaleckom posudku" redaktora alebo po udaní pochlebovačmi diskusie spriaznených s redakciou.
-- lokaji-poskoci sa svojmu správaniu učili priamo v redakciách komunistických denníkov a svoje predstavy slušnosti majú hlboko zakorenené.
- udavačom vytvorili vzorné podmienky v rubrike: "Oznám príspevok redakcii."
-Hlavným motívom spomínanej činnosti redaktorov však nie je bránenie diskusii. To je len prostriedok. Cieľ je , aby tu zostali len "" statočni prisluhovači a pritakavči.""
-Tí čo zažili židoboľševikov to majú jednoduchšie lebo je to teraz to isté.
-Preto diskusiu na fórach berieme s humorom. Ako beh na špeciálnej olympiáde.
-Napiš, že nebojuješ proti ľuďom, ale proti pokrytectvu a pretvárke...next
#54145
RE: RE: preto 54145
Mizu Presovsky (ID: 100) | -14% Majster
Mizu Presovsky | 26.6.2015 07:47
Po každej revolúcii, dôjde k požraniu jej detí. Často to je tým, že totalisti chcú prísť k moci, je im jedno pod akým izmom, potrebujú odstrániť slušných. Mnohí slušní sa zasa zmenia na tých totalitárov, neustoja moc a boja sa zodpovednosti.
Zažil som "židobolševikov" a musím povedať, že som precitlivený na takéto prejavy a nie že mi je to jednoduchšie.
Nemyslím si teda, že je to vecou veku, je to vecou osobnosti.
V USA vraj už aj novinár môže byť nepriateľským bojovníkom. V Ukrajine to už bežne praktizujú a keďže sa im to osvedčilo (asi to testovali pre Amíkov), tak to títo už presadzujú do doktrín bezpečnostných služieb. Zasa začnú miznúť ľudia s iným názorom. Asi končím s diskusiami, začína to byť ozaj ako pred WW II v Nemecku, či v USA v období studenej vojny. Vlastne tá je tu zasa... .
Asi nie ...next, ako hovoríš, ale ...last... ..
P. S. A zablokujte si Ruské servre na FB... .
#54153
RE: co bedakas? 54153
koala (ID: 3007) | 9% Pokročilý
koala | 26.6.2015 09:53
no daj ake svinstvo som robil na fb :) napis konkretne. toto je tvoje pisat klamstva, lzi...obvinovat a spinit hagyariho, turcanovu, drutarovskeho, pavlovicovu a vsetkych dookola... o tebe je tato tema...a pevne verim ze organy cinne v trestnom konani ti to zrataju... ja uz na mieste admina pisu by som dal na teba trestne za vyhrazanie sa...
#54155
RE: RE: vieme co si zac 54155
jankakor3 | 26.6.2015 10:46

Tento príspevok porušil kódex diskusného fóra (3. bod), a preto bol odstránený.

#54174
RE: RE: co bedakas? 54174
Divla (ID: 4752) | 67% Praktikant
Divla | 26.6.2015 18:11
No asi máš pravdu
#54111
RE: UPOZORNENIE NA DODRŽIAVANIE ZÁSAD SLUŠNÉHO SPRÁVANIA A KÓDEXU DISKUSIE 54111
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 25.6.2015 17:06
Z toho som paf. Aké sú to poburujúce, nepravdivé, či inak neprípustné príspevky?
#54201
RE: UPOZORNENIE NA DODRŽIAVANIE ZÁSAD SLUŠNÉHO SPRÁVANIA A KÓDEXU DISKUSIE 54201
Roobert (ID: 2742) | 32% Majster
Roobert | 28.6.2015 07:10
Na jednom obrazku mam zakaz prispievat do 27.6. A na druhom do 12.7. Pritom toto pravidlo zavadzate az teraz. dajak tu zlyhava logika. O zdravom rozume nehovoriac...
#54203
RE: RE: UPOZORNENIE NA DODRŽIAVANIE ZÁSAD SLUŠNÉHO SPRÁVANIA A KÓDEXU DISKUSIE 54203
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 28.6.2015 10:29
v redakcii si musia priznať, že sa stále maju čo veľa učiť , ako obhajovať hodnoty N. W. O jedinej správnej demokracie, rovnosti, bratstva a slobody.
-Bod č.xxx: Bezpečnosť predovšetkým, alebo Veľky Brat ťa sleduje!
Aby sa nám občania nebáli, presadíme kamerové a odpočuvacie systémy do každej rodiny. Na súkromné pozemky a do domov a bytov budú môcť mimo exekútorov vstupovať bez povolenia aj policajti a ich pomocná stráž. Len tak môžeme eliminovať živly, ktorí neštudujú každý deň Zbierku zákonov.
-Jednotne weby establišmentu zabezpečia u každého občana správny jednotný názor vypracovaný oddelením propagandy. Zaslúžilí umelci , v dotovaných kampaniach a masove sionmédiá za stanovené výpalné už len budú názory stáda korigovať podľa momentálnej spoločenskej situácie. ...next
#54206
RE: RE: UPOZORNENIE NA DODRŽIAVANIE ZÁSAD SLUŠNÉHO SPRÁVANIA A KÓDEXU DISKUSIE 54206
pis.sk (ID: 9) | -5% Začiatočník
pis.sk | 28.6.2015 21:38
Na prvom obrazku je hodnotenie od vzniku portalu. Na druhom je hodnotenie za poslednych 365 dni. Ten prvy vznikol skor, potom sme limit znizili na jeden rok. Je to uvedene aj v popisoch tychto obrazkov.
#54207
RE: RE: RE: UPOZORNENIE NA DODRŽIAVANIE ZÁSAD SLUŠNÉHO SPRÁVANIA A KÓDEXU DISKUSIE 54207
Roobert (ID: 2742) | 32% Majster
Roobert | 28.6.2015 22:14
nič to nemení na fakte o absencii logiky a zdravého rozumu. zavádazte pravidlo v zmysle. od dnes je maximálka v meste 40 km/h, ty si včera išiel v meste 50 km/h takže dnes dostaneš pokutu za včera, aj keď nové pravidlo je ohlásené až dnes. ale čo od Vás čakať :)
#54208
RE: RE: RE: RE: UPOZORNENIE NA DODRŽIAVANIE ZÁSAD SLUŠNÉHO SPRÁVANIA A KÓDEXU DISKUSIE 54208
pis.sk (ID: 9) | -5% Začiatočník
pis.sk | 28.6.2015 22:39
Ano, nema to logiku, ze uz 21-krat sme to vo Vasom pripade riesili dohovorom.
#54210
RE: RE: RE: RE: RE: UPOZORNENIE NA DODRŽIAVANIE ZÁSAD SLUŠNÉHO SPRÁVANIA A KÓDEXU DISKUSIE 54210
orol1 (ID: 3156) | 25% Profesionál
orol1 | 29.6.2015 05:30
prispevky Rooberta hodnotim pozitivne. Nechajme to na pisatelov, aka bude odozva, ak niekto nieco zle napise...ved ide o nazor, diskusiu. Bez Rooberta a podob to nebude mat tu stavu.
#54212
RE: RE: RE: RE: UPOZORNENIE NA DODRŽIAVANIE ZÁSAD SLUŠNÉHO SPRÁVANIA A KÓDEXU DISKUSIE 54212
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 29.6.2015 09:09
Rada PIS-u sa zišla s jediným bodom programu a to
Vyšetrenie, odsúdenie a exemplarne potrestanie Rooberta, lebo nesuhlasil s rozhodnutim Rady PIS-u pre verejnoprávnosť , pre ochranu čistoty demokracie, pre čistotu ľudských práv a slobody prejavu, pre ochranu čistoty lásky k N. W. O
Naši dedovia nás v kauzách z 50-tych rokov naučili ako nakladať s nepriateľmi ľudovej demokracie.
Je na nás, aby sme tieto skúsenosti našich predkov pretavili do kauzy Rooberta, ako nepriateľa jedinej správnej demokracie.
Tu je jasný dôkaz ako prispevky Rooberta zhubne pôsobia na čitateľov a zasievaju zrnká nedovery voči jedinemu spravnemu nazoru. Preto ho anonymne udali správcovi..next
#54240
RE: RE: RE: RE: RE: UPOZORNENIE NA DODRŽIAVANIE ZÁSAD SLUŠNÉHO SPRÁVANIA A KÓDEXU DISKUSIE 54240
Roobert (ID: 2742) | 32% Majster
Roobert | 30.6.2015 16:33
Si perfektny
#54110
54110
mam dosť (ID: 2697) | 10% Pokročilý
mam dosť | 25.6.2015 17:01
A preco hladaju organy osoby tu? Mesto plne kriminality a hladaju ludi, ktory pisu prispevky ktore sa nepacia mestkym poslancom. Cele PIS je plne poslancov a pod.funkcionarov, ktori nemaju gule si povedat pravdu do oci a chodia sa osocovat tu. A ked im niekto nieco napise, tak uz ziadaju organy o vysetrenie. Co sme v komunizme?hnus.
#54112
RE: 54112
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 25.6.2015 17:11
Ja sa pôjdem prihlásiť sám. Nech ma vypočujú, lebo neviem či sa im podarí ma nájsť.
#54113
54113
obcan111 (ID: 4575) | 56% Majster
obcan111 | 25.6.2015 17:35
odteraz co napisete, bude pouzite proti vam
#54115
RE: 54115
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 25.6.2015 17:39
Robím screenshot, ak by ma cenzor demokraticky zmazal.
#54117
alebo 54117
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 25.6.2015 18:04
úradník Winston Smith..
-na každom kroku aj v súkromí ho sleduje MYŠLIENKOVA POLICIA...
-Deti sú vychovávané tak, aby pri najmenšom podozrení udávali svojich rodičov... .
-Proletariát je považovaný za menejcenný, pokiaľ sa neobjaví niekto, kto by sa mohol pre KOHO??? ?nebezpečný.
-Nakoniec sú zatknutí a odvedení do ciel Ministerstva lásky... .
---NWO... . korporatny fašizmus už aj v Prešove... ..next
#54118
Hľedam, hľedfam vof 54118
Hangari (ID: 287) | 16% Idol
Hangari | 25.6.2015 18:11
telefonnim zozname a take priezvisko - pis - som ňenašol.
#54120
54120
mam dosť (ID: 2697) | 10% Pokročilý
mam dosť | 25.6.2015 18:26
SIS :slovenska informacna sluzba. PIS :presovsky informacny server. Uz mi to doslo... ..
#54121
54121
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 25.6.2015 18:46
Ľudia nezveličujte. Ak sa správate ako bežní ľudia a nikoho nebude bezdôvodne napádať, nemáte byť prečo blokovaný. Si musíme zvyknúť, že sloboda nesie so sebou aj zodpovednosť za vlastné činy.
#54123
RE: 54123
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 25.6.2015 18:49
Časom sa nájde rovnováha medzi prezentáciou svojho názoru a verejným priestorom (internet).
#54124
54124
obcan111 (ID: 4575) | 56% Majster
obcan111 | 25.6.2015 18:56
a v cinskom jazyku mozem porusit kodex?
#54125
Pluralita názorov nepripúšťa 54125
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 25.6.2015 19:07
nič než jeden - ten správny - jednotny-- N. W. O.
-keď sa na to pozrieme celostne, môžeme v tom vidieť sofistikovaný útok na myslenie jedinca, rodiny, celej spoločnosti.
-Ak chceš niekoho kontrolovať potrebuješ ho monitorovať. A iný dôvod monitoringu v takomto rozsahu ako ten, že chceš mať obyvateľstvo pod kontrolou neexistuje.
- diskusie pod článkami sa nepovoľujú zo strachu pred ľuďmi a ich skutočnými názormi
-Je to presne metóda nastupujúceho fašizmu ako v rokoch 1930 - 1938.
-počuvame to, čo naši rodičia a dedovia počuli pri nástupe fašizmu pred začatím 2. svetovej vojny a čo sme dodnes nazývali goebelsovská propaganda.
-Jedna vec je istá, táto séria udalostí predstavuje posolstvo politiky kde sú orgie pokrytectva, ale skutočný záujem o problémy človeka je na tom, ale skutočne naj naj naj najposlednejšom mieste.
Akonáhle občan vyjadrí názory nezhodujúce sa s oficiálnou politikou pánov sveta, stáva z neho špinavá handra. Predpokladám, že s postupom času bude šaškovitosť toho divadla čoraz jasnejšia až neuveriteľnejšia.
-Však o tom, čo je protiprávny komentár rozhodne asi nejaký hejhula v talári podľa toho ako sa vyspí.
Som presvedčený že stojíme na prahu novej diktatúry ktorá bude vďaka novým technológiám omnoho horšia ako tie predošlé.
Boh nám pomáhaj.
P. S
-Boja sa. To je dobrá správa. Bojí sa vlezdoprdelisti a politické prostitútky, boja sa slovenski zradcovia a kolaboranti.
- Boja sa. Napriek svojim funkciam, peniazom, napriek štátnemu represívneho aparátu. ...next
#54127
RE: Pluralita názorov nepripúšťa 54127
Hangari (ID: 287) | 16% Idol
Hangari | 25.6.2015 19:19
ja čul od jedneho papalaša z HZDS, kec buľi najvekše kingoše v 90 rokoch /bul europoslanec/, že ich, tzn. poľitikoch zaujimaju ľudze ľem jak voličoch. Potim už ich ňezaujimaju. Ta že od prvotnopospolnej až do teraz, cez kadzijake izmi še to ňezmeňelo. Pan ostaňe panom a ivan ivanom. Žadni pan už ňechce klesnuc medzi ivanoch, aľe šicke ivaňi chcu bic panami. Čim glupše, tim vecej ich to caha "hore" a tam, še dobre zabetonovac.
#54128
RE: Pluralita názorov nepripúšťa 54128
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 25.6.2015 19:20
Je to správna vec. Neverili by ste, koľko normálnych ľudí je znechutených chodiť na neregulované servery. A pritom ich názor by osviežil diskusiu. Niektorí ľudia nie sú stavaní na agresivitu neregulovaných diskusií.

Nikto Vám nič nezakazuje. Jednoducho ide o to, aby sme sa držali zásad slušného správania. Čo nechceš aby robili tebe, nerob ani ty im.

Ak máte naozaj podložené dôkazy, konajte s organizáciami, ktoré Vás prípad posunú k cieľu. Osočovanie nepatrí medzi sebavedomých ľudí. Je čas vyrásť a dospieť.

Pozrite si také diskusné fórum modrý koník - tam nikto bezdôvodne neosočuje iných. Trex, ukážte, že aj vy sa viete správať slušne.
#54129
pre plateneho diskutera 54129
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 25.6.2015 19:30
Joseph Goebbels taktiež rád hovoril že ak nerobíš nič zlé, nemáš sa čoho báť. A mal pravdu. Ak si bol vzorový občan a dobrý fašista, Židov si považoval za ohrozenie slobody, nadšene si prijímal teóriu o vyšších druhoch a ochotne si sa nechal monitorovať štátom, nemal si sa čoho báť.
---takej manipulácii nepodľahneme , lebo ten kto jej podľahne, ten sa potom stáva bezduchou ovcou, iducou spokojne na bitunok establišmentu .
- Zverstvo doby je v prepočítavaní ľudských životov na eurá, doláre, zlaté tehličky, funkcie...next
#54130
54130
mam dosť (ID: 2697) | 10% Pokročilý
mam dosť | 25.6.2015 19:42
Piste vsetci modrym perom, ina farba nebude
piste vsetci rovnako, rovnake aaaa rovnake oooo
Rovnake pismo, rovnake vzdialenosti,
Kupte si vsetci modry atrament...
#54131
54131
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 25.6.2015 19:49
Podľa mňa ste hysterickí.

Ešte raz, sloboda neznamená slobodu robiť čo chcete. Takáto sloboda je totiž anarchia. V demokracii je sloboda spojená so zodpovednosťou za vlastné činy.

Ak niekto niekoho bezdôvodne napáda, útoči a očierňuje, musí niesť aj následky svojho konania.

Nastupuje nová éra - slušnosti. A ja sa na ňu teším.
#54133
54133
mam dosť (ID: 2697) | 10% Pokročilý
mam dosť | 25.6.2015 19:55
Ved taka era uz tu bola. Tiez sa vsetci na nu tesili a potom boli radi ze uz tu nieje. Ale bohuzial ostali tu potomkovia tejto ery.
#54134
Apropo kritika verejne činných osôb... 54134
mladypresoucan (ID: 2246) | -6% Praktikant
mladypresoucan | 25.6.2015 19:56
Ja si myslím, že verejne činné osoby, pôsobiace v platenej funkcii, musia zniesť určitý podiel kritiky na svoju hlavu, ba dokonca si trúfam povedať, že ich postavenie verejne činného funkcionára ich k väčšej tolerancii voči prezentovaniu odlišného názoru priam predurčuje. Žiaľ, nie sú bohovia a kritiku zo strany širšej verejnosti jednoducho musia zniesť.

V opačnom prípade budem nútený myslieť si, ako už uviedol trex, že v záujme akejsi pofídérnej ochrany reprezentantov establishmentu, aby sa náhodou tie verejne činné chúdence necítili ukrivdené, bude pod všemožnými sofistikovanými hrozbami povolená prezentácia iba jedného-jediného "správneho" názoru, ktorý postupne nadobudne charakter obligatórnosti či povahu zákona a každý, kto by sa tomuto jedinému legálnemu pohľadu na určitý problém náhodou opovážil odporovať, bude označený za tzv. "hrozbu demokracie", "totalitára", "nevzdelanca", "nebezpečnú osobu" a pod pláštikom tzv. "ochrany slobody a demokracie" bude všemožne kontrolovaný a šikanovaný, či už zo strany polície alebo tajnej služby, budú sa naň posielať domové prehliadky, viesť zložky, bude sa musieť pravidelne hlásiť a pod.

Azda chceme dospieť až do takéhoto štádia všeobjímajúcej absolútnej kontroly všetkých, ktorí sa odchýlia od jediného správneho pohľadu na svet, teda takého, ktorý slúži na ochranu establishmentu a jeho peňazí, majetkov, moci a vplyvu?

Toto vnímam ako veľmi nebezpečné ohrozenie slobody prejavu.
#54139
RE: Apropo kritika verejne činných osôb... 54139
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 25.6.2015 20:37
Vždy môžete kritizovať činnosť politických činiteľov. Vždy si môžete povedať svoj názor. Asi som to tu pochopil len ja. Nemôžete však bezdôvodne fabulovať a vyhrážať sa.

Je to jednoduché. Neklamte a nehaňte a ste v súlade s etickým kódexom. No čo už môže byť len na tom totalitné?

Určite je to namierené proti notorickým porušovateľom. Aj všetci vieme, ktorí z nás tú večne sa navážajú a konšpirujú ku národnostiam. Normálni diskutéri nemajú mať prečo v gatiach.
#54142
RE: RE: Apropo kritika verejne činných osôb... 54142
koala (ID: 3007) | 9% Pokročilý
koala | 25.6.2015 21:57
Plný suhlas...pomenovali ste to presne...
#54161
RE: Apropo kritika verejne činných osôb... 54161
gerard4 (ID: 64) | 16% Pokročilý
gerard4 | 26.6.2015 13:44
Toto vsetko sa uz bohuzial deje. Najodvaznejsi, ktori sa neboja pod svojou identitou poukazat na kriminalne zivly z politickeho prostredia su monitorovane, kontrolovane, sikanovane, vyhlasovane za psychicky chorych ludi. Ako priklad uvadzam pana Martina Dana.
To co tu viaceri spominaju, ze podaj trestne oznamenie ak mas dokazy je nezmysel. Dokazy existuju, boli predlozene, boli vystrovane, odlozene do suflika a skartovane. Takisto obraciat sa na treti sektor je nezmyselne, pretoze establishment si presne u tychto organizacii kupuje medializovanu uroven demokracie. Demokracia bud je, alebo nie je. Slovensky pripad je taky, ze tu demokracia nie je.
#54170
RE: RE: Apropo kritika verejne činných osôb... 54170
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 26.6.2015 17:31
To znie ako by ste neverili nikomu, iba tým, čo rozprávajú to, čo chcete počuť vy.

Tretí sektor a investigatívni novinári sú piliere demokracie. Vidno to na tom, že politici tretí sektor by najradšej zrušili. Odvážny je ten, čo nedeptá, ale rieši korupciu.
#54177
RE: RE: RE: Apropo kritika verejne činných osôb... 54177
Hangari (ID: 287) | 16% Idol
Hangari | 26.6.2015 18:43
Zatľik še mi zda, že treci sektor je piate koľeso u voza. Ľem bububu jak ustav pameti naroda. Nikto z boľševikoch ňešedzi. A ja zvedavi, kto placi toten treci sektor? Či tiž žiju z daňoch šickich? Mňe še zda jak kebi buľi ľudove milicie z Bileho domu.
#54211
RE: RE: RE: Apropo kritika verejne činných osôb... 54211
gerard4 (ID: 64) | 16% Pokročilý
gerard4 | 29.6.2015 08:14
Tak to ste na velkom omyle. Verim tomu kto kona, nie tomu kto rozprava, bez ohladu, co presne rozprava. Apropo ako je to s Vami? Verite vsetkym ktori rozpravaju, co chcete pocut? Resp. aj niektorym, ktori rozpravaju to, co pocut nechcete?
Treti sektor nie je pilierom demokracie. Pretoze vsetko zalezi od toho o akych konkretnych organizaciach sa bavime. Takisto to plati s investigativnymi novinarmi.
#54138
a čo pišu ini??? 54138
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 25.6.2015 20:35
Primátorka Prešova čelí škandálu rodinkárstva: Synovej neveste mala pomôcť k teplému miestečku

PREŠOV - Primátorka Prešova Andrea Turčanová (48) čelí prvému vážnemu škandálu. Synovej priateľke, s ktorou má dcéru, mala pomôcť vybaviť miesto učiteľky v materskej škole. Čo na to pani primátorka?

Primátorkin syn Martin má priateľku Michaelu Dorkovú, ktorej sa podaril šikovný kúsok. Pravdepodobne bez potrebnej kvalifikácie sa jej podarilo dostať na miesto učiteľky v prešovskej materskej škole. Upozornil nás na to náš čitateľ. Michaela má tiež s primátorkinim synom malú dcérku. Otehotnieť mala ešte na strednej škole. Budúcej neveste tak mala Turčanová dohodiť pohodlný flek a to bez potrebnej kvalifikácie.

Úrad primátorky sa však bráni. Podľa nich došlo k neočakávanému výpadku pracovnej sily a museli to nejako pokryť. "Michaela Dorková má pracovnú zmluvu dobu určitú od 3. júna do 30. júna 2015, teda na necelý mesiac, v jednej z prešovských materských škôl, kde došlo k výpadku pracovnej sily, " zareagoval pre Topky tlačový referent Milan Grejták s tým, že Turčanová "odmieta akékoľvek spájanie jej osoby s prijatím do zamestnania Michaely Dorkovej."

Na priamu otázku, či má mladá slečna potrebnú kvalifikáciu, odpovedali z úradu iba toľko, že si ju aktuálne robí. "Čo sa týka kvalifikácie, Michaela Dorková bola prijatá na vysokú školu pedagogického smeru, čo je v súlade s paragrafom 60 zákona 317/2009 o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch, " dodal Grejták.

Na otázky, aby vysvetlila pani primátorka vzťah k Dorkovej, nám z prešovského úradu doteraz neodpovedali, ani po doplňujúcej otázke. Zjavne je to citlivá vec a preto držia bobríka mlčanlivosti... .next
#54141
RE: a čo pišu ini??? 54141
majo35 (ID: 4079) | 100% Pokročilý
majo35 | 25.6.2015 20:48
Akosi mi unika súvis daného prispevku s touto diskusnou témou...niektorí z Vás by si fakt mali poriadne prečitať kodex diskusie, ešte predtým než sa začnu ohaňať slobodou slova a cenzúrou !!!
#54148
RE: RE: a čo pišu ini??? 54148
Mizu Presovsky (ID: 100) | -14% Majster
Mizu Presovsky | 26.6.2015 08:14
Akože, to je práve test možnosti kritiky verejného funkcionára... Asi.
#54144
54144
nonazdar (ID: 231) | 5% Majster
nonazdar | 25.6.2015 22:23
já nič, ja muzikant
#54157
54157
obcan111 (ID: 4575) | 56% Majster
obcan111 | 26.6.2015 12:08
navod, ako nic neporusim ... .pip... ... ... .

.pipippp... ... ... ... ... ... ...pi... ... .pi... ...

pi... ..pi... ..piiiii... .pi
#54158
koala 54158
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 26.6.2015 12:57
jankukor blokujú, vymažú každý príspevok čo napíše a ty sa teraz na nej odbavuješ? Si ty veľký hrdina. Včera som tu písal, že všetko zaznamenávam. Svojimi príspevkami k tejto téme neporušila kódex diskusného fóra. Jej príspevok, ktorý bol reakciou na tvoje útoky, je pravdivý.

"Nevyhrazam sa, ale konam a za tym, co napisem a poviem, si aj stojim a kedykolvek a kdekolvek si to aj obhajim... Vsetci o tebe vieme, co si zac... ake svinstvo si robil na diskusnom fore este pred nastupom na post veduceho kancelarie primatora: spamoval diskusie, urazal... Si klzky had, intigan, udavac... a teraz si sa vratil... bodaj by aj nie, ked po odchode z radnice si osem mesiacov nezamestnany, motas sa po sidlisku, po meste, nakupnych centrach... otravujes kadekoho. Po odvolani veducej Hagyariho kancelárie, ktora bola trestne stihana a potrebovali sa jej na radnici narychlo zbavit, si Hagyari vybral teba, cloveka bez chrbtovej kosti, mal ta precitaneho... Cez diskusne forum pis si sa prepracoval k zavratnej kariere, preberal si rozumy z diskusii, pouzil, vlastne zneuzival, diskutovane info vo svoj prospech, udaval, donasal, ... a teraz si sa vratil na pis... azda si myslis, ze opät takymito spôsobmi prerazis do funkcie?"

koala, keď píšem, že všetko zaznamenávam, ver tomu. Mám toho na teba až až, kompletné záznamy tvojich príspevkov aj zo starého .pis. a nechci, aby som ich použil.
#54159
RE: koala 54159
koala (ID: 3007) | 9% Pokročilý
koala | 26.6.2015 13:22
Na neviem či jej admin zablokuje konto alebo nie..len odpovedam a bránime sa aj ja.. No daj aky som udavac... Aký som intrigan...velmi rad si to vypocujem... Ale opäť len kecy jednej frustrovanej tetky..
#54236
RE: RE: koala 54236
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 30.6.2015 15:57
Neútoč na diskutujúcich s iným názorom. Ich príspevky majú jednoznačne vyššiu úroveň ako príspevky skrachovancov z radnice, ktorí sa nikde inde neujali.
Želám všetkým prítomným diskutérom mat aspoň 1/5 z intelektového a vzdelanostného potenciálu tých diskutérov, ktorých ste na fóre ocejchovali ako SISkárov.
#54241
RE: RE: RE: koala 54241
koala (ID: 3007) | 9% Pokročilý
koala | 30.6.2015 16:56
Treba pomaly nosiť čapku alebo štýlovy klobucik...slnko prihrieva... Neprospieva to mozgovemu potencialu niektorých jednotlivcov.
#54160
RE: koala 54160
Mizu Presovsky (ID: 100) | -14% Majster
Mizu Presovsky | 26.6.2015 13:24
Vstanú noví ŠTBáci. Teda podaktorí len prehadzujú kabáty.
Čo sa zneužilo z diskusií? Ja píšem diskusie aby sa to "zneužilo", takže ak niečo uviedol v povedomie, nech sa mu ten hore odmení.
No a to neomalené zastrašovanie, boli tu už takí čo aj na férovku volali.
Ďalší ako ty zaznamenávajú a potom... . Jedného takého máme aj v parlamente. Tiež si zaznamenával, ako navrhoval podvádzanie a potom to prezentoval ako zlý úmysel toho, ktorého na to nahováral.
#54217
Agenti SIS na fóre odhalení 54217
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 29.6.2015 16:07
Páni, z vašej diskusie: "Agenti SIS na tomto fóre"

Keďže k diskusii vy už prístup, pravdaže, nemáte.

No, dospeli sme k tomu tak, ze pis zverejnil, ze je to domena sis.gov.sk.
Robia z ludi blbcov a len na spresnenie, kedze neviem co je to za host, ale urcite viem, ze host/domena sis.gov.sk je z rozsahu adries uradu vlady
$ host -t any sis.gov.sk
sis.gov.sk MX 100 mx2.gov.sk
sis.gov.sk MX 10 mail.gov.sk

$ host -t any 195.49.190.2
Name: www.sis.gov.sk
Address: 195.49.190.2

takze...
no ništ...

HTTP/1.1 200 OK
Server: Apache
Last-Modified: Fri, 23 Nov 2007 06:48:56 GMT
ETag: "1f50d-a3c-474677d8"
Accept-Ranges: bytes
Content-Length: 2620
Connection: close
Content-Type: text/html

No veľmi zaujímavé. www.sis.gov.sk používajú protokol http 1.1, na serveri Apache, server neodpovedá, čiže porty sú zavreté a posledná zmena na ich serveri bola urobená ...06:48:56 GMT

Pre zaujímavosť, pripojenie im poskytuje SWAN.
Posledný server, ktorý odpovedá na trasovaní IP www.sis.gov.sk je server Slovenska technicka univerzita - Centrum vypoctovej techniky
zaujimave, takze server neodpoveda odpovedou?
Neodpovedá na pingy... Neskenoval som všetky porty. Presnejšie odpovedá tým, že porty sú zavreté. Ak to chceš presne.
OK, Teraz si uz len na nich pockam. A ak si myslel, ci SIS vyuziva servery gov. , tak to neviem, ale aspon svoju stranku tam urcite maju www.sis.gov.sk

Jasne, že majú oficiálnu stránku na servere Úradu vlády. A ak je to náhodou vlastná iniciatíva nejakých zamestnancov SIS, ktorí sú tak tupí, aby neboli odhaliteľní, tak by ich mala SIS prepustiť zo svojich služieb, pretože sa v práci tak nudia, že majú čas vypisovať provokačné príspevky do fóra, a to pritom pod oficiálnou hlavičkou SIS, keď to ide zo servera sis.gov.sk... Poprípade vyvstáva ešte posledná možnosť, že tie príspevky sú oficiálnou aktivitou SIS, ale v tom prípade treba zrušiť SIS celú.

Ale mozno sa mylim a o par sekund mi zomrie PC.

Počkaj, počkaj, ja by som si taký istý nebol. Čo keď Ti dostanú do PC nejakého trójskeho koňa, alebo spyware s backdoor-om? Oni to dobre vedia, ako na to! Zajtra Ti zazvonia pri dverách s úsmevom na tvári a so slovami. Pustíte nás na chvíľku? Vyhrali ste koňa!

Len aby sme neboli nakoniec všetci prekvapení, naprogramujú rovno nový zákerný rootkit a zajtra len budeme všetci čumieť, ako píšeme provokačné správy na PIS

urcite ten kto tu pise tak je zo SIS...

ak ano velmi velmi lahko by sa mohlo stat, ze by z toho mohol mat velke problemy...ako uzitocne vyuziva pracovny cas..ak samozrejme nema pisanie na toto forum v pracovnej naplni, ak by tu pisal nejaky SISkar nikdy sme sa o tom nemali dozvediet...

každopádne je nanajvýš pravdepodobné, že nejedná na legálne poverenej úlohe.

zabudli ste este na jednu moznost. a to, ze niekto sa do nich nabural a urobil si z nich redirect/proxy...

Týmto siskarom evidentne o niečo ide, a mne to pripadá, akoby im išlo o prezentovanie krajne pravicových nacionalistických názorov. Ale môže v tom byť aj iný zámer.

Neviem. Vo vacsine tem sa agenti vobec neobjavia, ale vo svojich temach prispievaju.
#54222
RE: Agenti SIS na fóre odhalení 54222
Mizu Presovsky (ID: 100) | -14% Majster
Mizu Presovsky | 30.6.2015 07:57
No a čo tým pán "zhromažďovateľ" chcel povedať? Ukladáš celú diskusiu? Vieš sa nabúrať schustymu na záložný server? Alebo len vystavuješ svoju IPčku v zozname pracovníkov ŠTB?
#54223
RE: RE: Agenti SIS na fóre odhalení 54223
obcan111 (ID: 4575) | 56% Majster
obcan111 | 30.6.2015 08:13
moj nazor na sis-ku , su to darmozraci. aj kopa z vojenskej rozviedky, okrem agenta 007.
#54224
RE: RE: Agenti SIS na fóre odhalení 54224
trex | 30.6.2015 08:40

Tento príspevok porušil kódex diskusného fóra (3. bod), a preto bol odstránený.

#54225
RE: RE: RE: Agenti SIS na fóre odhalení 54225
obcan111 (ID: 4575) | 56% Majster
obcan111 | 30.6.2015 08:51
kuklac aj v rozpravke, otvorte kozliatka, ja som vasa mamicka
#54237
RE: RE: RE: RE: Agenti SIS na fóre odhalení 54237
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 30.6.2015 16:05
Si bystrý.
Kontakt pre uchádzača o zamestnanie.
http://www.sis.gov.sk/kontakty/kontakty-zamestn...
#54235
RE: RE: Agenti SIS na fóre odhalení 54235
deja_vu (ID: 543) | 29% Pokročilý
deja_vu | 30.6.2015 15:52
Chcem tým povedať, že príslušníci SIS vždy a všade, za každých okolností, striktne dodržiavajú etický kódex!
http://www.sis.gov.sk/o-nas/eticky-kodex.html
#54163
54163
tepšička (ID: 1299) | -6% Pokročilý
tepšička | 26.6.2015 14:13
Podľa mňa by sa mohol aplikovať nasledovný postup:
- autor/-ka napíše text
- text pošle VC MsÚ (Veľkému cenzorovi mestského úradu)
- cenzor text opraví a vráti
- autor text zverejní
Tento postup zaručí, že príspevky budú pekné, pozitívne a občanom Prešova sa vytvorí pohodová atmosféra, potrebné pre existenciu terajšieho MsZ do konca volebného obdobia.
#54165
54165
obcan111 (ID: 4575) | 56% Majster
obcan111 | 26.6.2015 14:32
co so zivota, ked sa dobre nevyspis, nenajes, v stredu dobre nepomilujes, obcas nepoklebetis, neponadavas neobzries na peknu postavu a niekedy aj neporusis kodex na PIS? vsak aj v raji cosi porusili.

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK