Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Pondelok - 24. apríl 2017 - Juraj | zajtra Marek

PIS.sk

Diskusia k článku: Kniha o Prešove! Získala striebro!

* registrovaný a prihlásený uživateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť

Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie • #64957

  Kniha o Prešove! 64957

   
   
  jankakor (ID: 2715) | 7% Majster
  jankakor | 8.4.2017 11:48
  Turcanova popodpisovala dodatky k zmluvam k 1. a 2.dielu monografie Dejiny Presova, podpisala odklad, ktoreho termin uz ubehol, podpisala dalsie navysenie nakladov na monografiu o tisice eur...
  Spekulanti, podvodnici, estebaci, exbolsevici, kadejaki konvertiti a kadejaka ina pozberana haved, peniaze danovych poplatnikov zhrabli a knizka nikde. Rozpocet vycleneny na tri diely: 140682 Eciek, z toho z mestskej kasy 109740 Eciek. Ako je v Presove zvykom, vyhodene milioniky tymto pozberancom nestacia, Presovcania sa im este budu skladat na dodatky a dodatky k dodatkom...
  A hlavny kontrolor? napriklad knizka Presov-mesto a jeho cas z r. 1997 zostavovatelom bol A. Ernst a v autorskom kolektive Peter Konya a exriaditelka muzea Bozena Tomasova... no a ze preco Ernst s tym nic nerobi?

  Konya to je znama firma, on taketo nieco neurobil prvykrat... vylaka peniaze z mestskej kasy i z rôznych inych zdrojov: granty, prispevky, dotacie... naslubuje, hrabe, peniaze vyuzije na iny ucel, a ked uz mu idu po krku, tak sa ako veduci autorskeho kolektivu vyhovara na autorsky kolektiv, ze mesto s nimi uzavrelo zmluvy, nie on, pritom zmluvu podpisoval s mestom Konya a autorov ma tiez zazmluvnenych Konya... peniaze samozrejme nevrati, vykruca sa a rôznymi uskokmi sa snazi rozpocet na publikaciu este navysit, na to este treba, na hento este treba, taka je pricina, hentaka je pricina, to chce doplnit, hento este vylepsit, sak on chce len dobre... balamuti, vinu hadze na spoluautorov monografie, na kadekoho. Vypocitavost Konyu, v Presove vypocitavost prozelytov v evanjelickej cirkvi sa tiahne celymi nimi pisanymi dejinami. Mame sa na co tesit. Na radnici v Sabinove by ti mohli o Konyovi vela toho rozpravat, o Konyovi vedia svoje... s Konyom raz a nikdy viac. Rovnako, ako Presovcanov, odrbaval i Sabinovcanov.

  Nevydali co by len prvy diel monografie a Bozena Tomasova zobrala peniaze, peniaze Presovcanov, tak nech tie tisice eur, ktore nepravom zhrabla vrati. Nech vrati peniaze, ktore od mesta dostali. Dohodla sa s Konyom a Konya to tak robi, ze vraj on uz peniaze vratit nemôze, lebo ich uz vyplatil.
  A autorsky kolektiv: Konya a Konyova, Derfinak a Derfinakova, Matlovic a Matlovicova... rodinkarstvo a klientelizmus v Presove prekvita.
   
  • #64967

   RE: Kniha o Prešove! 64967

    
    
   civilisations (ID: 921) | 40% Profesionál
   civilisations | 10.4.2017 13:39
   Podpis autorských zmlúv: Božena Tomášová, Peter Konya, René Matlovič
    
   • civilisations: Podpis autorských zmlúv: Božena Tomášová, Peter Konya, René Matlovič
   • civilisations: Podpis autorských zmlúv: Božena Tomášová, Peter Konya, René Matlovič
   • #65024

    RE: RE: Kniha o Prešove! 65024

     
     
    jankakor (ID: 2715) | 7% Majster
    jankakor | 18.4.2017 11:51
    O tychto spinavostiach diskutujeme len my extremisti, ostatni sa boja pisat, aby im deti, alebo niekoho z pribuznych, nevyhodili zo skusok, nevyliali z niektorej z fakult Presovskej univerzity za to, co na rektora, dekanov, docentov, profesorov popisali na fore...
     
 • #65072

  Náklady a zmluvy 65072

   
   
  civilisations (ID: 921) | 40% Profesionál
  civilisations | 20.4.2017 12:29
  Do súťaže bolo možné prihlásiť obrazovo-textové knihy, ktoré vydali v posledných troch rokoch pred rokom prihlášky.
  Porovnajte, otvorte a prelistujte tieto dve knihy: Prešov mesto a jeho čas z roku 1997 a najnovšie vydanie Prešov, mesto a jeho čas/ Prešov, the town and its times!
  Autori: Ernst Alexander, Božena Tomášová, Peter Kónya, Mária Kyseľová, Dionýz Dugas
  Aké boli rozpočtové náklady na "novú ocenenú" publikáciu? Kde sú zverejnené zmluvy?
   
  • civilisations: Prešov mesto a jeho čas, rok 1997
  • civilisations: Prešov, mesto a jeho čas/ Prešov, the town and its times

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný prihlásený používateľ. Registrácia

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS