Utorok, 16. apríl 2024
Meniny má Dana, Danica | zajtra Rudolf
Diskusná téma:

moderna technika

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#66529
66529
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 7.8.2017 18:38
A čo oblečenie? 2x vyperiem a farby niet. 3 mesiace ponosím a tvaru niet.
#66407
RE: 66407
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 25.7.2017 22:29 | reakcia na: xelen (25.7.2017 22:26)
A našťastie nás v tomto EÚ chráni a spotrebiteľ má 2 ročnú záruku. Čo pamätníci pamätajú, že nebolo vždy tak. Takú záručnú dobu nemajú ani v USA.
#66406
66406
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 25.7.2017 22:26
Ja na kazítka neverím. Podľa mňa ak človek chce, dokáže si kúpiť aj dnes kvalitnú vec, čo vydrží roky. Ale potom taká vec stojí 3 platy... ako kedysi.

Dnes sa kupuje móda a nie kvalita. Výrobca správne predpokladá, že užívateľ po 2 rokoch výrobok vymení. Výrobcovi to umožňuje použiť omnoho lacnejšiu súčiastku s predpokladanou životnosťou 2 roky. A my sme radi, lebo máme stále nové veci za rozumné ceny.

Aj oblečenie. Módne a nevydrží pár nosení. O 2 roky je takéto oblečenie trendovo na smiech. Kvalitné oblečenie stojí aj 5x toľko.
#66364
66364
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 21.7.2017 09:05
Zijeme v dobe dostupnych informacii a vlastnych skusenosti. Napr. TV, neoplati sa ist do noviniek, lepsie je siahnut po modeloch co sa vyrabaju dlhsie, nove obrazovky nemusia byt spolahlive, to ukaze az cas. Napr. To je ako s autom, kupis novy model a potom si budes bit hlavu o stenu ale ak kupis model co sa vyraba viac rokov, tam su uz vyriesene chybicky, taky vyrobok je spolahlivejsi. S novinkami teda opatrne, je vyssia pravdepodobnost, ze sa budu kazit viac, ze skapu po zaruke a to plati pre vsetky vyrobky. Dalsim faktorom su recenzie, ak je na niektory vyrobok malo ohlasov od zakaznikov, je to viac neiste, ale ak urcity vyrobok kupilo vela ludi a dalo mu vysoke hodnotenia, na tom by sa uz dalo stavat. Napr. na heureke sa da pozriet nieoc take. Da sa tam precitat co napisali ludia co kupili dany produkt. Nikedy sa tam da dozvediet par zaujimavyhc detailov, napr. pri kupe pracky sa niekomu osvedcili antivibracne gumene podlozky aj vdaka tomu moze taka pracka vydrzat o par rokov viac. Nemenej dolezite je aj prelistovanie navodu na pouzivanie, uz len domnele pouzivanie vyrobku moze znacne znizovat jeho zivotnost a pritom v navode mozu byt uvedene dolezite informacie, ktore dokazu predlzit zivotnost vyrobku. Napr. pri chladnickach, niektore nemaju radi ak k jej boku pricapite sporak, ktory by ohriavl bok chladnicky, alebo aka ma byt medzera aby chladnicka dobre fungovala, mozem novu chladnicku nalozit potravinami a zapnut ju alebo musim najprv zapnut chladnicku naprazdno na niekolko hodin? To su casto veci, ktore rozhoduju o tom ci taky vyrobok prezije viac ako 2 roky.
#66363
66363
sangalo (ID: 5117) | 5% Pokročilý
sangalo | 21.7.2017 09:02
ano a vola sa to tvrdy kapitalizmus o)))
#66361
moderna technika 66361
orol1 (ID: 3156) | 25% Profesionál
orol1 | 21.7.2017 08:17
kedysi, ked sa domaci spotrebic pokazil, zasli sme za opravarom. Dnes ked vam odide mobil, fotak, notenbook, chladnicka, oprava by stala tolko, co novy pristroj. Je mi luto obcas vyhodit stary nemoderny, zastaraly pristroj, ked isiel bez opravy dlhe roky. Aj ten ciernobiely TV este funguje. Neviem , ktory moderny mi bude sluzit tolko rokov, bez opravy. Len preco tie moderne veci co som kupil, vydrzia tak kratko? Zeby sa vyrobcovia drzali hesla, pokazi sa, odhod, kup novy?

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK