Piatok, 29. marec 2024
Meniny má Miroslav | zajtra Vieroslava
Diskusná téma:

Volby do PSK - des a hroza

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
strana 1 / 2
#66970
Volby do PSK - des a hroza 66970
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 6.10.2017 18:35
No je to des a hroza. O kandidatoch som zatial vela nepostrehol. Jedine co vidam su tie hlupe predvolebne vyroky na bilboardoch. A ked stretnes niekoho, rec skoro furt sklzne na Chudika a ze treba volit ineho, bo nova tvar. A ked sa pytas co je to zac ta nova tvar, ta nevie. Zda sa ze ucast bude zase nizka. Emocie budu tiez hrat zase velku rolu, racionalna diskusia je zase odsunuta na vcedlajsiu kolaj aby sa ako vzdy zrutila do priepasti. Zacinam pochybovat o vyzname volieb do VUC, ludia zdivoceli, neda sa s nimi normalne hovorit, je to hnus, asi volit ani nepojdem. Vsade same urazky, hlupe podozrievave reci, nalepkovanie, nema to ziadnu uroven, ako keby sme sedeli v krcme a volili krcmara. Ked mas privela otazok, automaticky si Chudikov agent. :D Ludia maju o volbach asi taku predstavu, ta novy clovek a hotovo. Carimarifuk! Uz mi to pripada ako tombola. Zatocime kolesom s listockami a vyberieme naslepo nejakeho stastlivca.
#66973
RE: Volby do PSK - des a hroza 66973
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 6.10.2017 19:25
--my, svetaznalí cynici, vieme svoje

, ,, Média-źijuci organizmus, ozajstný VOTRELEC v ľudskej , že vraj ešte slobodnej mysli, parazit ovladajuci svojho hostiteľa, pušťajuc do jeho mysle jed manipulacie a v masovom meritku už ovládajuci ľudsku dušu
--čo je cieľ toho sofistikovaneho mediálneho rachotu? Ovplyvniť nalady a pocity milionov voličov

, ,sledujúc situáciu bez grcov z mainstreamových médií odkazujem

--Nám je to jedno, koho si vyberiete a ktorý team vyhrá.
My sme majitelia tohto kasína, my vyhrávame vždy.
S pozdravom GP
#66986
RE: Volby do PSK - des a hroza 66986
prepo (ID: 2287) | 29% Praktikant
prepo | 9.10.2017 10:43
A čo tak neísť voliť a dosiahnuť napr. 5% účasť? Ako by sa cítili zvolení kandidáti?
Keď už žiaden kandidát nie je vhodný, nebolo by to jasné vyjadrenie nespokojnosti? Keď sa nikomu nechce ísť na protestné akcie pre pohodlnosť (ale aj strach), načo potom ísť na voľby? Toto sa ľuďom chce? Pohodlne z domu si takto zaprotestujem bez násilia a "námahy".
#66995
RE: Volby do PSK - des a hroza 66995
Richard Drutarovský (ID: 4123) | -5% Praktikant
Richard Drutarovský | 11.10.2017 22:55
Hoci je toto anonymné fórum, tak dopredu napíšem, že kandidujem.

To nálepkovanie a zjednodušovanie je žiaľ rozšírené.

Racionálna diskusia chýba veľmi aj mne a je príčinou mnohých úplne zlých rozhodnutí.

Mojim desivým zistením je, že tí, ktorí zlé rozhodnutia robia, si ich dosahy často ani neuvedomujú. To je ešte horšie, ako situácia, keď ich robia úmyselne - čo je samozrejme tiež zlé.

Málo sme sa zatiaľ naučili diskutovať, t. j. :

- počúvať a pochopiť ostatných,
- potom vyjadriť svoje názory (a pri tom vziať do úvahy aj počuté),
- a svoje názory podoprieť argumentmi.

Na kandidátnu listinu pozerám tak, ako asi každý - väčšinu kandidátov nepoznám a nepožívajú ani prenesenú dôveru niekoho alebo niečoho iného, koho/čo by som poznal. Takých logicky nevolím - predpokladám, že tak postupuje veľa ľudí.

Mnohí nepoznajú nikoho. Tiež sa zachovajú racionálne...

Predsa len by som si však zo súčasnej kandidátky niečo vybral, ak pripustím, že na nej nehľadám anjela - ktorý je z definície absolútne dobrý ... ale taký medzi nami nežije.

Čo môže každý urobiť, ak chce aj pre seba niečo urobiť - je venovať voľbám trochu zamyslenia, "kalkulovať" s tým, ako asi budú rozhodovať iné skupiny voličov a snažiť sa nakloniť výberom z danej ponuky výsledok viac k sebe.

Áno, je to veľmi pragmatické, trochu namáhavejšie, ale alternatívou je už len neísť vôbec voliť.

Je ľudskou vlastnosťou, že:

- preceňujeme čas a úsilie vynaložené na rozhodovanie (Ísť? Neísť? A koho?),

- ale podceňujeme "výnos" takto vynaloženého úsilia.

Stačí "dostať" do zastupiteľstva (ak diskutujeme teraz len o voľbách do zastupiteľstva) tých normálnejších ľudí a výsledok päťročného vládnutia môže byť trochu normálnejší, než by to bolo bez nich.

Na ďalšiu diskusiu je, prečo šikovní ľudia v dostatočnom počte nechcú prevziať zodpovednosť, kandidovať a uplatňovať svoju predstavu v zastupiteľstve. Na škodu samých seba a aj ostatných.
#66996
RE: RE: Volby do PSK - des a hroza 66996
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 12.10.2017 08:21
Ludia nechodia volit nielen preto, zeby boli lenivejsi ale i preto, lebo nevedia koho volit. Mnoho kandidatov sa velmi sustreduje na ohovaranie svojich konkurentov a malo hovoria o sebe ak vobec, lebo vseobecne hesla na bilboardoch nemozno povazovat za prezentaciu schopnosti daneho kandidata. Ten bilboardizmus dost degeneruje politiku, ja to volam doslova bilboardove volby. Priamy kontakt politikov s volicom je coraz mensi.
#67003
RE: RE: Volby do PSK - des a hroza 67003
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 12.10.2017 17:53
Ked uz kandidujes za minipidimikro stranu OKS si presvedceny, ze si uz PRAVÝ PATRICIJ alebo len taky ""syntetický "" ??? ...next
#67006
RE: RE: RE: Volby do PSK - des a hroza 67006
Hangari (ID: 287) | 16% Idol
Hangari | 12.10.2017 19:42
Mňe še ľubia tote co še prehlašuju, že še prihlašuju jak nezavisle.
Napr. vof BSK, že maju voľic paštikara, že ňezavisli. No aľe zos zakulisia višlo vonka, že až taki ňezavisli ňeňi. Bo rodinni prislušnici pracuju vof mimovladkach Ďurka Sorošaa un im dodava paštiki. No ta zato še šicke vzdavaju v jeho prospech, bo dostaľi vraj od Ďurka po meloňe. Za to i Andrej stoji za ňim, bo tiž mu dava fuki.
#66971
Bratia češi maju 66971
Hangari (ID: 287) | 16% Idol
Hangari | 6.10.2017 18:40
krasnu pripoviedku: O všech hloupích na všech sloupcích.
#66987
66987
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 9.10.2017 12:51
Mne s paci rusky system, tam moze prezident odvolat predsedu kraja ak si nerobi svoje povinnosti. Niekto by nad nimi mal byt, mali by mat nad hlavou neustale vysiaci damoklov mec, aby im pripominal, ze ich urad nie su niekolkorocne garantovane prazdniny. Prezident by si mal na pravidelnej baze predvolavat na kobercek predsedov krajov a pred kamerami zhodnotit ich doterajsiu pracu. Paci sa mi myslienka prezidenta ako auditora samospravy. Ak by doslo na pochybenia, dal by im cas na napravu ak by to i tak odignorovali, nasledovalo by odvolanie. Nasledne by prezident vypisal nove volby pre kraj.
#66990
RE: ma uliate presule 66990
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 9.10.2017 15:42
ale su mu na dve veci, ,
--Bývalý generálny riaditeľ veľkej vietnamskej banky, ktorý sa potom stal šéfom štátneho ropného giganta PetroVietnam, bol v piatok odsúdený k trestu smrti za podvody týkajúce sa nelegálnych pôžičiek v hodnote milión dolárov. ...next
#66997
66997
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 12.10.2017 08:42
Tak napr. Pavol Gasper, kandidat na zupana PSK

Na svojej stranke ma spisane ciele, no skor sa to podoba na nepodlozene basnicky, nieco ako recicky bez zaruky. Citujem jedno z nich: "Každá práca prináša ziska

Preto je nutné zamestnať každého, kto pracovať chce. Mám reálny plán na vytvorenie 10 000 pracovných pozícií v Prešovskom kraji a ďalších 2 000 manažérskych a technicko-hospodárskych miest.
VIAC"

Ked na to kliknete, cakate, ze naozaj viac pocitate o tom ako to chce ten pan realizovat ale nie, preklikate sa na stranku so zoznamom lokalnych osobnosti, jeho podporovatelov, ktory ho tam ospevuju. A ked kliknete na ine ciele zase sa ukaze ta ista stranka. Robi si z na Gasper hlupakov? To co ma toto znamenat? A ty si vedec Gasper? Toto je tvoja vedecka metodika?
#66998
66998
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 12.10.2017 09:35
Jedno vam poviem, ak by to neboli volby ale pracovny pohovor a kandidati by hovorili na pohovore iba tie hlupe vseobecne udaje, ktore maju na svojich strankach, tak by kazdeho z nich vyrazili tak rychlo, ze by po nich neostal ani smrad. Este i sustruznik musi zo seba vypotit viac na pohovore aby presvedcil zamestnavatela o tom, ze sa na danu pracu hodi.
#66999
aj 66999
gorozlypes (ID: 909) | 9% Profesionál
gorozlypes | 12.10.2017 13:43
tak vyhrá obora nášho kraja, náš peťo. zbytočne sa vzrušovať.
#67000
vyzva 67000
obcan111 (ID: 4575) | 56% Majster
obcan111 | 12.10.2017 14:00
mile sestry a bratia, od Kalinova, Habury, az po Tatry.
a tiez, mile sestry a bratia z osady.

vydrzte do volieb, po nich budete mat pokoj.
#67001
67001
peko (ID: 92) | 12% Majster
peko | 12.10.2017 14:12
Ked idem na aute po PO sa citim ako v Ziline v najlepsich casoch opilca Sloptu.. Slovenska narodna sranda nas v PO pekne oblepila..
#67004
67004
orol1 (ID: 3156) | 25% Profesionál
orol1 | 12.10.2017 18:32
Dost bolo Chudika.
Preco? Kolkokrat prezliekol kabat ? Za chvilu dochodca, co sa stane, ked bude po tolkej dobe, len poslancom v parlamente? NIC. Bude sa moct venovat s Kubankom svojim firmam, s plnou parou dochodcu. 15 rokov, by normalnemu milionarskemu politikovi mali stacit a dat priesator mladsiemu, sikovnejsiemu. Ved o com je zivot?
Len skoda, ze tu nekandiduje kotlebovec, snad by sa aj okrem NR, BB usla pozornost aj Presovu a neakej rozumnej taktiky, voci milionarovi zupanovi.
#67005
RE: 67005
Hangari (ID: 287) | 16% Idol
Hangari | 12.10.2017 19:33
Ňet ľepšeho povolaňa, jak poľitik s povolaňa.
Mišľim, že županom budze dovtedik, kim ho s nohami dopredu ňeviňešu zos uradu, zabaľeneho vof župaňe.
#67012
67012
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 13.10.2017 09:51
Tak to mame 4 najhorucejsich kandidatov, Peter Chudik, Milan Majrsky, Andrej Gmitter, Jan Garaj.

Co sa da vytknut vsetkym naraz? Jednoznacne je to forma ich stranok, ziadalo by si to jednotnejsi model, aby volic nemusel lustit mapu stranky u kazdeho uchadzaca jednotlivo. Dalsia zavazna vec je ubohy popis programov, vsetci kandidati pouzivaju vseobecne vyjadrenia, nie je z nich citit autentickost, ze to co tvrdim je naozaj realizovatelne, ze viem co hovorim. Nemenj dolezita vec je az priam extremny marketingovy zapach ich stranok, ako keby ich stranky navrhovali ludia, ktori beru ludi ako predvidatelne tupe zvierata, ktore pritahuju ciste fotografie umelohmotnych usmevov. V tomto duchu sa mi najviac nepacila stranka pana Garaja.

Ak by som mal hodnotit web kazdeho z nich. Najlepsie dopadol asi Andrej Gmitter. Aj ked jeho program stal za hovno, tak ako u ostatnych, pacil sa mi supis udajov o kraji a celkom dobra identifikacia problemov kraja. V tomto smere musim podciarknut aj snahu Petra Chudika, ktory tiez aspon ako tak popisal v cislach svoje vysledky na svojej stranke. Ostatni dvaja Majersky a Garaj neuvadzaju takmer ziadne cisla. Toto sa mi nepacilo najviac. Jedna vec sa mi este zapacila u Garaja, ze je tam hlasovanie, komu by ste dali hlas spomedzi vsetkych kandidatov. Otazne je iba to, nakolko je to doveryhodne.

Záverom, najslabsiu stranku ma podla mna Majersky s Garajom, o cosi lepsie si viedol Chudik, stranka Andreja Gmittera bola mierne lepsia ako Chudikova.
#67017
RE: deje sa 67017
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 13.10.2017 17:48
toho veľa alebo..
V utorok ráno zhoreli v Košiciach dve luxusné Audi. Na jednom z nich jazdil kandidát na predsedu PSK Andrej Gmitter
--jeho perly ducha pre presstitutov
----to nie je moje auto, iba na ňom jazdím-- pracuje pre niekoho, ale nikto nevie pre koho a ten sa mu dáva voziť na audine.
-ja tam nebývam, len tam niekedy chodievam...next
#67013
67013
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 13.10.2017 10:20
Odkaz pre pana Garaja, na cloveka s titulom MBA som cakal viac. Vasa stranka je skutocne zaujimava, uvadzate na nej stretnutia v roznych mestach presovskeho kraja ale v Presove ani jedno a to tu posobite. Ludi nezaujima, co o vas pisu iny ludia ale co o sebe napisete vy. Podla mna vas predbehol ucnovkar Andrej Gmitter, ktory si neskor urobil vyskum, jeho stranka je obsahovo hodnotnejsia. Ale nehadzme flintu do zita, mozno sa este ohliadnete a v duchu MBA zvyklosti, date obcanom nalezite udaje o vasich zameroch, nemusim vam snad vysvetlovat, ze tieto udaje by mali byt dostojne drzitela titulu MBA.
#67016
RE: iluSION 67016
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 13.10.2017 17:20
alebo alebo vydávanie nerealistických predstáv za realitu , dokonale charakterizuje ťažky patologický osobnostný profil kandidatov.
--v skratke:. Kandidati na predsedu PSK predstavuju ad hoc, univerzálny program pravdy, lásky, všeobecného blahobytu, budúcej prosperity a šťastných zajtrajškov.
---Veľmi starostlivo z pozícií starostov, poslancov či opozičných lavíc analyzovali dianie celé minulé volebné obdobie a zistili, že sa všetko robí úplne zle. Konečne však vychádza Slnko obnovy, prichádza záchrana v osobach kandidatov.

--Bod č. 1: Čisté mesta, čisté ulice, žiadne psie stolice!!! !
-Bod č. 2: Zabezpečíme prácu, investície, peniaze, vybudujeme, postavíme, zariadime.!! !!
-Bod č. 3: Bezpečnosť predovšetkým, alebo Veľká Strana ťa sleduje!
Aby sa nám občania nebáli, presadíme kamerové systémy do každej rodiny. Len tak môžeme zabezpečiť riadnu prevenciu kriminality a eliminovať živly, ktorí neštudujú každý deň Zbierku zákonov.
--Bod č. 4: Podporujeme vzdelávanie, životné prostredie, kultúru, rodiny s deťmi a dôchodcov
--Zaslúžilí umelci , v dotovaných kampaniach a masove sionmédiá za stanovené výpalné už len budú názory stáda korigovať podľa momentálnej spoločenskej situácie.. Dôchodcovia nebudú potupne umierať na chodbách predražených nemocníc, ale keď už nebude mať štat na ich dôchodky, zomrú v pokoji hladom, v rodinnom kruhu...
Vážení priatelia, súdruhovia, bratia, sestry a vôbec všetci priaznivci našej krištáľovo čistej, transparentnej, kamarátskej politiky , sociálnych istôt, pozitív a dobropáchajuceho prerozdelenia dani.
--náš program vychádza z požiadaviek demokratickej väčšiny ovčanov v našej republike , podľa prieskumu volebných hesiel a plagátov z rokov 1990 až dodnes. Ak sa Vam z toho nechce zvracať ... spomeňte si pri volebnej urne, že mate ešte zdravy rozum... .next
#67014
67014
santamental (ID: 288) | 5% Pokročilý
santamental | 13.10.2017 13:27
beztak nic neurobia pre nas takze. v provm rade si budu plnit vlastne vrecka ako je tu zvykom. cize neverte im nic co pisu. sladke reci pred volbami, stara znama vec.
#67023
67023
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 15.10.2017 08:59
A just pôjdem voliť. Aj keď je to podľa mňa zbytočnosť, mať toľko poslancov a politkov. Lebo môžem a je to moje právo na vyjadrenie. A hneď ako sa zjaví niekto, kto povie, že chce znížiť počet poslancov a politikov, toho zvolím.
#67027
mala exkurzia do minulosti 67027
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 15.10.2017 12:03
alebo... . A hneď ako sa zjaví niekto, kto povie, že chce znížiť počet poslancov a politikov, toho zvolím..ha ha , už sa tešime...ha ha ha

--BRATISLAVA. Počet poslancov Národnej rady SR by sa mal znížiť zo 150 na 100. Navrhujú to poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko.

--- Zo 49 na 44 chce predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marian Kotleba (ĽSNS) znížiť počet krajských poslancov v budúcom volebnom období.
--sluby sa maju plnit, tak uz vies koho mas volit...next
#67028
RE: mala exkurzia do minulosti 67028
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 15.10.2017 18:33
Ktorý zo svojich 1488 predvolebných sľubov ĽSNS už splnila?
#67042
RE: RE: mala exkurzia do minulosti 67042
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 16.10.2017 15:27
-si daj bacha, aby u teba zidnanskej gestapo nenaslo uctenku z obchodu , kde bude suma 14,88 risskych mariek ...zavru ta za prechovavanie extremistickleho materialu...kuw@a...next
#67044
RE: RE: RE: mala exkurzia do minulosti 67044
Hangari (ID: 287) | 16% Idol
Hangari | 16.10.2017 19:02
Perši to vihodnoca najľepše matematici na komplexne a imaginarne čísla. Hlavňe na stojate ňekoňečno. Milo, Šebej, Havran, Smatana, Benčík, Schutz, Klus, Mičev, Sulík, Najľepši učtovňik Kiska, Magda Vašarijová, Mesežňikov, ... .vekšinu placené agenci CIA a Mosadu.
#67029
67029
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 16.10.2017 07:39
Ja by som sa nedivil, keby to vyhral aj u nas kotlebovec. Pri taktike, ze treba vymenit zupana za kazdu cenu ... Pisem si s clovekom od BB a zeby tam Marian porobil zazraky sa neda povedat, skor naopak. Okrem ineho podosadzoval si na stolicky v urade skoro celu svoju familiu a spriaznene duse a pritom ma plnu hubu o boji proti korupcii. Priamo na župe sú zamestnaní obaja jeho bratia aj manželka Frederika, ktorá dostala flek v najväčšej župnej firme - Banskobystrickej regionálnej správe ciest. Projekt Krompáče a lopaty, ktorý ľuďom v Banskobystrickom kraji sľuboval 10 - 15-tisíc nových pracovných miest. Podľa aktivistov župan sľuby nenaplnil ani na 1% - reálne podľa nich vzniklo v rámci projektu iba 90 pracovných miest, aj to nie trvalých ...

Marian je nadherny priklad ako sa da vyuzit hnev volicov vo vlastnych prospech. A pritom nejde o zmenu k lepsiemu.
#67030
RE: 67030
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 16.10.2017 08:51
Mam fakt obavu aby nas kraj nedopadol este horsie, ak volic nezvladne svoj slepy hnev, ktory je ziveny zo vsetkych stran. Aby sme nedopadli ako BB kraj. Ak nie horsie. Vravieva sa, ze kazdy dostane iba to co si zasluzi. A preto volme s pokojom v srdci. Zmiernime vasne, aby sme nakoniec nelutovali.
#67036
67036
semafor1 (ID: 4765) | 100% Začiatočník
semafor1 | 16.10.2017 11:40
CHUDIK davam ti cervenu, STOP. Ze ti nie je hanba, znovu oblbovat ludi.
#67058
67058
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 18.10.2017 10:57
Trocha o financovani:

CHUDIK
Súčasný prešovský župan Peter Chudík (Smer) nás informoval, že do znovuzvolenia investuje spolu so svojou stranou zhruba 100-tisíc eur. „Pôjde predovšetkým o peniaze zo Smeru. Do kampane investujem aj vlastné zdroje vo výške zhruba 10- až 15-tisíc eur a predpokladám, že časť finančných prostriedkov mi príde aj od mojich podporovateľov a sympatizantov. Všetky údaje budú prístupné na transparentnom účte, kde je možné sledovať aj čerpanie, “ uviedol pre Korzár. Pri pohľade na transparentný účet, kde má zatiaľ príjmy 23-tisíc, sa medzi prispievateľmi vyskytujú fyzické osoby, ktoré nekandidujú na poslancov. Doteraz najväčšiu sumu, 10-tisíc eur, poslal Chudíkovi na kampaň jeho obchodný spoločník, známy podnikateľ, majiteľ a šéf hádzanárskeho klubu Tatran Prešov Miloslav Chmeliar.

MAJERSKY
Aj Chudíkov hlavný vyzývateľ Milan Majerský (KDH) očakáva, že výdavky na jeho kampaň budú okolo cifry 100-tisíc eur, nemali by presiahnuť 120-tisíc. „Túto sumu sme si stanovili na začiatku kampane a zatiaľ sme pod jej limitom, “ skonštatoval spoločný kandidát pravice v Prešovskom kraji. Ako dodal, na kampaň mu najvýraznejšie prispeje materské KDH, od ktorého má prisľúbených 75-tisíc eur, čo-to by malo prísť aj od jednotlivých kandidátov na poslancov z ich koalície a cez crowdfunding. Na transparentnom účte má doposiaľ uvedený vklad od „hlinovcov“ vo výške 30-tisíc eur. Ani v Majerského prípade sa zatiaľ poslaneckí kandidáti finančne nijako neprejavili. „Môj osobný príspevok do kampane sa bude pohybovať v sume do 5-tisíc eur a jednotliví kandidáti na poslancov prispejú čiastkou v priemere asi 500 eur, v závislosti od rozsahu osobnej kampane, “ dodal.
#67061
67061
Opteron (ID: 5234) | -17% Profesionál
Opteron | 19.10.2017 08:06
GARAJOV PLATENY CLANOK V SME:
https://tlacovespravy.sme.sk/c/20675309/necakan...

Poznamka: K clanku bola zakazana diskusia.
#67065
nech pracujú ako poslanci 67065
KATKA fer (ID: 4914) | 81% Začiatočník
KATKA fer | 19.10.2017 13:05
ale bez veľkých odmien a poplatkov
#67068
vyroba 67068
trex (ID: 653) | 1% Majster
trex | 19.10.2017 16:51
masmedialneho guru alebo jedneho gazdu s titulom Judr, uz raz ssionmedia vyrobili, ale realitan volieb bola velmi kruta
-dnes po nom ani pes nestekne
---panko si zaplatil , tak ho ospevuju az do neba... ha ha ha ..next

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK