Štvrtok, 28. marec 2024
Meniny má Soňa | zajtra Miroslav
Diskusná téma:

Pár slov k víkendovej tragédii žien-matiek z východu Slovenska

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#67048
Pár slov k víkendovej tragédii žien-matiek z východu Slovenska 67048
mladypresoucan (ID: 2246) | -6% Praktikant
mladypresoucan | 17.10.2017 12:53
Viem, je to ešte príliš čerstvá udalosť a v žiadnom prípade nechcem pôsobiť dojmom, že sa na tragickej smrti 9 žien z mikrobusu pri Prievidzi chcem nejako lacno priživovať, no už tretí deň cítim potrebu niečo k tomuto napísať, lebo z určitých dôvodov pociťujem vo vzťahu k tejto zbytočnej smrti mladých žien nielen obrovský smútok, ale aj hnev.

V prvom rade, odhliadnuc od skutočnosti, že opatrovateľky z východu si v Rakúsku zarobia veľmi slušné peniaze, ktoré by doma nemali v žiadnom prípade, sú tu ešte ďalšie aspekty.

Dobre, uznávam, že bez slušných peňazí sa dnes človek nepohne ďalej, ale je naozaj nutné, aby sme naše ženy-matky takto násilne nútili oddeľovať od ich detí kvôli tým pár šestákom, čo dostanú za prebaľovanie rakúskych dôchodcov? Na pomery Rakúska sú to fakt iba šestáky pre Untermenschen z východu, plus, pokiaľ viem, obživu rodiny má zabezpečovať chlap a nie žena. Žena má fungovať doma predovšetkým ako matka svojich detí, v nijakom prípade by ich nemala na dlhé dva týždne opúšťať.
#67049
Ešte pokračovanie 67049
mladypresoucan (ID: 2246) | -6% Praktikant
mladypresoucan | 17.10.2017 13:08
Dnes je to síce už dávno, ale keď som bol menší, moja mama istý čas asi 3-4x do roka pracovne chodievala na 5 dní do Prahy. Už keď som videl tú jej zbalenú cestovnú červenú tašku, začal som veľmi plakať, pretože mi bolo jasné, že svoju mamičku do soboty neuvidím (cestovala vždy v pondelok). Chudák môj otec, ktorý sa každý večer musel vytrápiť s plačúcim synátorom. Všade som ju hľadal, všade som cítil jej vôňu, otváral som skrine, dvere do kúpeľne, na WC a bál som sa, že ju už nikdy neuvidím. Ten psychický stres 5- až 7-ročného chlapca z odlúčenia od mamičky si neviete nikto predstaviť.

Preto mi pripadá až zločinné, že si naše šikovné ženy-matky sami dobrovoľne vyháňame do cudziny vykonávať podradné práce za tamojších pár šupov.

Ak majú ich rodiny finančné problémy, čo robia ich chlapi? Šikovný kamionista alebo zájazdový autobusár vie zarobiť tých 1500 E v čistom aj doma v SR. Vždy to bolo tak, že žena zabezpečuje pokoj v rodine, oheň v krbe a chlap loví mamuta, stará sa o živobytie svojej rodiny. Preto nechápem ten boom opúšťania rodín zo strany našich žien za účelom zarobiť si plienkovaním zahraničných penzistov. Prečo neodíde za robotou chlap?

Ja svoju manželku milujem dosť na to, aby som jej dovolil odísť od nášho dieťaťa (pokiaľ nejaké bude) za účelom takejto pofídérnej činnosti, navyše, keby malo byť najhoršie, tak okrem VŠ vzdelania mám odšoférované 3 roky za volantom autobusu, tak pevne verím, že svoju manželku nebudem musieť vyháňať, aby zarobila peniaze plienkovaním penzistov.

Okrem VŠ vzdelania mám odšoférované 3 roky za volantom autobusu, tak pevne verím, že svoju manželku nebudem musieť vyháňať, aby zarobila peniaze plienkovaním penzistov.
#67050
RE: Ešte pokračovanie 67050
nonazdar (ID: 231) | 5% Majster
nonazdar | 17.10.2017 13:17
??? ??. ...
#67055
RE: Ešte pokračovanie 67055
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 17.10.2017 20:18
Sú ľudia, ktorí to vidia aj inak. O role ženy vo spoločnosti. To je na dlhú debatu. Je dobré, že ľudia sú rôzni.

Dakedy napríklad posielali deti do internátov, aby z nich dačo bolo. Do Rakúska chodí pomerne veľa starších žien, ktoré už majú deti odrastené.

Skorej sa muži zamyslite, či je dobre opustiť ženu a deti kvôli milenke.

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

#67056
67056
grogi (ID: 134) | 5% Pokročilý
grogi | 18.10.2017 10:54
Čo to tá posledná veta? Máš zlé skúsenosti? Veď to s tou smutnou témou vôbec nesúvisí.
#67057
RE: 67057
grogi (ID: 134) | 5% Pokročilý
grogi | 18.10.2017 10:57
To bolo pre xelen.
#67059
RE: RE: 67059
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 18.10.2017 12:14
Čo je téma príspevku?

Mal som pocit, že téma nie je havária ale odsúsenie slovenských žien pracujúcich v Rakúsku.
#67060
Identifikácia 67060
Nostradamus (ID: 133) | 49% Pokročilý
Nostradamus | 18.10.2017 18:01
Vie niekto, ako sa volala nebohá Ľubica za slobodna? Stačí mi počiatočné písmeno priezviska za slobodna. S jednou Ľubicou (vek súhlasí ) som sedel v jednej lavici na ZDŠ v piatom ročníku.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK