Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Pondelok - 19. marec 2018 - Jozef | zajtra Víťazoslav, Klaudius

PIS.sk

Diskusná téma: Platy, zamestnanosť a podnikanie v SR

* registrovaný a prihlásený uživateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť

Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie

 • #68521

  Platy, zamestnanosť a podnikanie v SR 68521

   
   
  Kazo (ID: 2706) | 9% Začiatočník
  Kazo | 13.3.2018 11:45
  V nedeľných Televíznych novinách ČTV zaznelo, že v Čechách sa teraz oplatí zmeniť zamestnanie pre benefity ponúkané novým zamestnancom a vyššie platy. Ako príklad uviedli nástupný plat 28000 Kč (=1100€) pokladníčky v hypermarkete ! Čo myslíte, aké benefity a platy ponúkajú "podnikatelia" v SR ?! Radšej budú dovážať cudzincov, než by mali o niečo pomalšie zbohatnúť ! Táraniny podnikateľov a "analytikov" o vysokom odvodovom zaťažení a zdaňovaní príjmov sú známe výhovorky, nech sa idú pozrieť na západných kolegov... To isté platí aj pre konkurencieschopnosť ! Škoda, že u nás prvoradý záujem po zmene režimu bol na rozbití odborov a v podstate absolútnej voľnosti pri vyjednávaní pracovno-právnych vzťahov. Jedna ľahká otázočka pre ekonomických analytikov: Kedy trh konečne vyrieši cenu práce u nás !?
   

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný prihlásený používateľ. Registrácia

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS