Štvrtok, 28. marec 2024
Meniny má Soňa | zajtra Miroslav
Diskusná téma:

Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#8691
Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 8691
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 20.11.2010 18:20
Minulý týždeň napísal Tom Nicholson článok, kde pozbieral a pospájal fakty o tunelovaní NADSME (Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania), z ktorej "zmizli" peniaze daňových poplatníkov.

Článok má názov "Skrytá tvár rizikových fondov" a šikovnejší si ho vedia vygúgliť v plnom znení.

V článku sa píše o firme EEI s.r.o. , ktorá v Prešove chce na základe koncesnej zmluvy prevádzkovať platené parkovanie na sídliskách o čom svedčia napríklad aj tieto linky pre tých, ktorí by ani tomu neverili:

- http://www.presov.sk/portal/content/article/fil...
- http://www.presov.sk/portal/content/article/fil...
- http://www.presov.sk/portal/content/article/fil...

Firma si mimochodom nedávno zmenila sídlo z daňového raja: http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=39340&SID=2&P=1

V článku Toma Nicholsona a spol. sú popísané celkom škandalózne súvislosti, vyberám pre nedostatok priestoru len kúsok (skrátené):

"Príbeh sa začal po nástupe vlády R. Fica, keď B. Berthotyho na čele agentúry nahradil nominant Smeru-SD Milan Jankura.

M. Jankura sedel ako šéf agentúry aj v investičnom výbore Slovenského rastového kapitálového fondu (SRKF), teda jediného fondu, ktorý v rámci NADSME vznikol za éry premiéra Roberta Fica. Aj vďaka hlasu šéfa agentúry fond investoval 2,7 milióna eur do firmy EEI. Na internetovej stránke obchodného registra stačia z tejto firmy dvakrát kliknúť, aby sa na monitore zobrazilo meno Valérie Jankurovej, manželky šéfa fondu."

Článok je dosť dlhý, veľmi konkrétny a dáva dosť príležitostí na hľadanie ďalších prepojení, pokiaľ to niekoho zaujíma a chce lepšie porozumieť niektorým súvislosťam v našom meste.

Táto firma má teda pod palcom "riešenie parkovania" na prešovských sídliskách. Mám obavy, že firma s takto čudným pozadím to zvládne k spokojnosti obyvateľov a zastupiteľstva v budúcnosti.

Bohužiaľ stále je akosi problém, aby radnica skončila šuškandy, oprávnené podložené obavy a zverejnila napr. :

- zmluvy, ktoré podpísal primátor s firmou EEI s.r.o. ,

- referencie firmy EEI s.r.o. , ktoré boli podmienkou získania koncesie.

Čo myslíte, kto bude platiť za problém o ktorý si koledujeme?

Pokiaľ by chcel niekto špekulovať, že prečo práve teraz o tom píšem, práve v kampani - informácie sú z minulého týždňa, tak preto.
#8695
RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 8695
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 20.11.2010 18:36
Článok na objednávku pred voľbami ?? :-)
Ďalší blud, ktorý šírite ?
Keď som si pozrela vystúpenie Vášho pána Mateja, som sa skoro povracala z toľkého klamstva.

Ale k veci. Teraz som telefonovala s primátorom, ktorý ma uistil, že spoločnosť prešla riadnym výberovým konaním, ktoré minimálne mesiac bolo zverejnené, takže mal ktokoľvek možnosť sa prihlásiť. Bola oslovená aj firma Vinci, tá však nemala záujem sa zúčastniť súťaže.
A kto je za touto firmou ? Nejaká košická spoločnosť a pán Selegy, ako som si to dobre zapamätala.

Char, je fajn, že do budúcnosti tu takéto špekulácie nebudú. Ešte dnes bude zverejnený volebný program primátora, tak sa dočítaš.
#8696
RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 8696
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 20.11.2010 18:40
A ešte jednu vec, ak by Vaši poslanci mali záujem v rozpočte zahlasovať za vybudovanie parkovísk za mestské peniaze, nebolo treba žiadne výberové konania na dodávateľa vybudovania a prevádzkovania parkovísk.

Takže ak bolo treba akútne riešiť problém parkovania, a chýbala vôľa aj peniaze, tak toto bola jediná možnosť. Nájsť spoločnosť, ktorá zainvestuje.

Po 5 rokoch sa tieto vybudované parkovacie miesta vrátia späť mestu.

Amen :-)
#8697
RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 8697
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 20.11.2010 18:55
Neraz sa tu spomínalo, že primátor mal väčšinu v zastupiteľstve, takže by ma zaujímalo, prečo mu to "jeho" väčšina neschválila.

Daj teda linku na hlasovanie, kde sa o parkoviskách v tomto kontexte hlasovalo, ako píšeš, aby sme si o tom mohli urobiť sami názor, ako to vlastne bolo...

Keďže píšeš, že podľa Teba niekto nemal záujem hlasovať, tak nech vidíme kto. Idú voľby, môžeme sa ich v kampani opýtať a nezvoliť ich.

Ten zvyšok a prepojenie, čo si napísala v prvej vete, nebudem vyvracať a ani potvrdzovať, pretože vychádza z Tvojich špekulácií a nie z toho, čo som v diskusii na tomto anonymnom fóre napísal.
#8701
RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 8701
Synklastyk (ID: 204) | 0% Pokročilý
Synklastyk | 20.11.2010 19:05
Nikak, tvoje príspevky mi vždy zlepšia náladu.
Po 5 rokoch sa tieto vybudované parkovacie miesta vrátia späť mestu. Teším sa a nemôžem sa dočkať. A nikak, ja osobne tam nikdy nezaparkujem a je mi len ľúto stromov čo tam bezohľadne vyrúbali. Ale prešovčania sú blbí a keď im aj nos ukradnú medzi očami, tak aj tak budú s nadšením voliť PH, ML a iné čudá. Jediná cesta ku kontrole a potieraniu "záhad" je zavedenie elektronických aukcii. Ale tomu sa nejak Hagyari vyhýba.
#8702
RE: 8702
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 20.11.2010 19:25
Nevyhýba sa, má to v programe:
Jedným z bodov vrámci Transparentného mesta je:

-Zavedieme systém elektronických aukcií pri verejných obstarávaniach

viac už čoskoro..

Ja sa tiež ohromne pobavila, že ideš voliť Bidovsého :-)))
Spraviť capa záhradníkom :-)))

Darmo, ako píše klasik: Dva darebáci se i ve velké společnosti najdou okamžitě, jako by na klopě nosili nějaký odznak ...
#8708
RE: RE: 8708
Synklastyk (ID: 204) | 0% Pokročilý
Synklastyk | 20.11.2010 19:58
Super! Obidvaja máme navzájom zo seba srandu. Napíš prečo je Bidovský capom a ja možno zmením názor. Hagyari ide zaviesť systém elektronických aukcii? No kuknem na web, a a a... .. tu to mám:

Začali sme zverejňovať zmluvy podpísané mestským úradom a pôjdeme v transparentnosti ešte ďalej
Zavedieme systém elektronických aukcií pri verejných obstarávaniach
Otvorená samospráva – zverejníme informácie nad rámec zákona
Zrealizujeme pripravovanú elektronizáciu samosprávy - projekt, ktorý bol schválený cez fondy EU (vybavovanie žiadostí z pohodlia obývačky)

Fíha! ...ta to žeby som rozmýšľal, že budem voliť Hagyariho. Len nechápem, čo mu bránilo, aby tieto body z volebného programu nezaviedol už dajme tomu pred rokom? Vybil by tromfy všetkým oponentom z rúk!
#8716
RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8716
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 20.11.2010 20:28
poslanec Bidovský.. , pred pár rokmi odkúpil pozemky na Starej Tehelni na stavbu sociálnych bytoviek pre neprispôsobivých od mesta za 4, či 6 miliónov korún, neviem teraz celkom presne a mestu ich za dva roky predal za 20 miliónov korún ??? A poslanci to odsúhlasili..
Veľký kamarát p. Kopčáka, bývalého primátora za čias ktorého mesto v minulosti podpísalo nevýhodnú zmluvu na Delňu a ktorý teraz žiada od mesta ďalších 50 miliónov na inžinierske siete ku kúpeľnemu domu !! Ktorý v tom čase podpísal veľmi zvláštnu zmluvu na prenájom tenisových kurtov ? Člen slávneho kindermanažmentu VSŽ ? Takýto človek tu na bilboardoch hovorí o slušnosti a spravodlivosti ?
On už bol spravodlivý komunista, spravodlivý kresťan, spravodlivý liberál, len odvšadiaľ ho vykopli...
Odkiaľ má tento pán rozprávkové bohatstvo, keď jeho daňové príjmy sú nulové a je nonstop v strate ?
To je môj pohľad na toho pána. Pre mesto by to bola katastrofa. Podľa mňa tento človek nemá absolútne žiadne zábrany.
#8752
RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8752
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 20.11.2010 22:02
Aký je teda teraz rozdiel medzi Pavlom Hagyarim a Antonom Bidovským?
#8754
RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8754
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 20.11.2010 22:04
To neskúmaj, to nepochopíš...
#8758
RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8758
abotak (ID: 156) | 0% Začiatočník
abotak | 20.11.2010 22:08
na bilboardoch rozhodne vo veľkosti hlavy :-D
#8763
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8763
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 20.11.2010 22:11
A vo volebných programoch je aký rozdiel medzi Antonom Bidovským a Pavlom Hagyarim?

Programové rozdiely ma zaujímajú oveľa viac, ako rozdiely na bilboardoch.
#8764
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8764
abotak (ID: 156) | 0% Začiatočník
abotak | 20.11.2010 22:12
a ty čo nevieš čítať?
#8771
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8771
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 20.11.2010 22:30
Hagyari nepatrí do klubu priemerných. Je proste iný...

Aj v minulosti aj dnes sú a boli ľudia, ktorí sa líšili od iných spôsobom myslenia, kreativitou, odvahou a tí to mali v spoločnosti ťažké. Zároveň ale platí, že práve takíto ľudia vždy boli aj budú hybnou silou každej spoločnosti.

Byť iný je kľúčom k úspechu. Všetky úspešné firmy a projekty sú závislé na ľuďoch, ktorí dokážu prísť s jedinečnými nápadmi, s ľuďmi ktorí narúšajú bežné spoločenské konvencie... Takíto ľudia pripadajú priemerným ľuďom zvláštny, priam divný. Títo ľudia sú pripravení spochybniť status quo, pozerajú sa na svet dokorán otvorenými očami, sú schopní odvrhnúť pravidlá, prehliadať obmedzenia a spochybňovať normy. Sú pripravený niesť aj osobné riziko. Na svete sú milióny schopných ľudí s vysokým IQ, ale nie každý má odvahu a schopnosť skúsiť preskúmať neznámy terén.
Priemernosť nevedie nikam. Nevedie k pokroku.

Kreatívny a inovátorskí ľudia sú ochotní a pripravení niesť aj neúspech, majú odvahu ísť do rizika z neúspechu. Ale neúspech je najsilnejším hnacím motorom ľudského pokroku. Keby nebolo všetkých tých bláznov, ktorí sa opovážili vstúpiť na neprebádanú pôdu znova a znova, ešte stále by sme žili v jaskyni a ohrýzali slonie kosti :-)
Pre degenerované myslenie bez tvorivého ducha a kreativity a ťažkopádne skostnatelé byrokratické štruktúry musí takýto človek pôsobiť ako blázon... :-)

No a tieto slová som nevymyslela ja :-) požičala som si z jednej mojej obľúbenej knihy.
#8775
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8775
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 20.11.2010 23:06
Nikak,

verím, že Tvoje vyznanie je úprimné. Verím tomu, že Pavel Hagyari nie je priemerný.

Demokratické mesto v demokratickej krajine potrebuje na čele mesta politika.

Pavel Hagyari vstúpil do politiky možno už pred 20-timi rokmi. Nie je nepopísanou tabuľou, práve naopak.

Pavel Hagyari je možno nie je priemerným človekom, ale nie je to politik. Je mi to ľúto. Škoda. Žiaľ.

Aj "ja som Prešov". Mojim pocitom z jeho kandidatúry je obava.

To je môj názor a môj pocit, ktorý mám.
#8780
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8780
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 20.11.2010 23:26
Mesto nepotrebuje politiku Char, mesto potrebuje schopného manažéra, ktorý vidí ďalej ako len na koniec nosa, alebo koniec svojho funkčného obdobia.

Politiky a politikárčenia sme si tu už užili dosť.
To je môj názor.
#8785
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8785
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 20.11.2010 23:59
Takže je to jedna k jednej, rozhodnú všetci ostatní :-).
#8811
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8811
peko (ID: 92) | 12% Majster
peko | 21.11.2010 12:21
Char povedz mi meno politika ktorý kandiduje za primátora. Nech sa pobavime.!! !
#8827
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8827
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 21.11.2010 16:23
Char mozno mas pravdu ... to by ukazal cas ci politika ci manazera ... ale teraz ak beriem realne do uvahy kandidatov na primatora, tak su tu 3ja najsilnejsi - Hagyari, Matej a mozno este Laca. Z tychto troch je nielen podla mojho nazoru najneschopnejsi pan Matej - neviem preco by sme mali volit politika - len preto, ze nim je - hoc je neschopny a v minulosti to uz velakrat dokazal. Moj osobny postoj bol taky - ze je dobre volit niekoho, kto je z vladnej garnitury. Ale ked prisla kandidatura Mateja - tak som ostal neprijemne prekvapeny. Pan Matej je mozno politik - ale urcite by som mu nezveril ani starostlivost o psa a uz vobec nie mesta!
#8865
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8865
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 21.11.2010 21:20
Robiino,

pred každými voľbami zvažujem, koho voliť a prečo. Zvyknem sa nad tým zamyšľať hlbšie a neostávam len pri hodnotení vzhľadu a verbálneho prejavu kandidátov. Pokiaľ pracuješ s ľuďmi, tak možno vieš, aké môže byť mylné "odpísať" napríklad koktavého či zajakavého človeka.

Z trochu zvláštneho, takého "uponáhľaného" verbálneho prejavu Ondreja Mateja mám dojem, že síce spravidla presne vie o čom hovorí, ale v niektorých chvíľach vyvoláva dojem, že nevie.

Podobne pôsobil aj Pavel Hagyari pred 4 rokmi, ale nezazlieval som mu to. Človek, ktorý nesedí na radnici a má iné povinnosti, nemusí mať vždy taký prehľad ako úradujúci primátor. Čo neznamená automaticky diskvalifikáciu, lebo každý je raz primátorom prvý raz.

Kandidatúra Ondreja Mateja je výsledkom kompromisu tak, aby sa dokázal po prípadnom zvolení efektívne pohybovať v politickom priestore, kde je politická kvalifikácia, prirodzené kontakty a podpora veľkou výhodou.

Táto schopnosť, ak sa správne usmerní a využije, môže byť prínosom pre obyvateľov.

Pripúšťam však, že pre ľudí, ktorí očakávajú, že sa objaví jedinec a vyrieši ich problémy, je z momentálnej ponuky Pavel Hagyari asi najprijateľnejší kandidát. Ostatní si môžu vybrať tiež, prípadne neísť voliť a nechať to na vkus ostatných a to je len dobre.

Už som inde napísal, že poslanci sú dôležitejší ako primátor. V zdravej samospráve sú vyššie poslanci, primátor má najmä naplňať ich legitímne rozhodnutia, to je jeho psia povinnosť, takže ak má na to lepšie predpoklady, je to jednoduchšie a viac sa môže podariť.

Čo sa týka manažérskych schopností a porovnania "Hagyari - manažér" - "Matej - politik"...

... je také porekadlo, že manažér je človek, ktorý robí veci správne. Ten druhý zasa robí správne veci. Teda, mali by.

Ak by aj mal budúci primátor náhodou nejaký deficit v manažérskych schopnostiach (čo ja neviem vopred posúdiť a ani to nenaznačujem, a myslím buď deficit skúseností alebo času), smerom do úradu sa to dá bez väčších ťažkostí napraviť dobrým výberom prednostu mestského úradu - čo je výsostne manažérska funkcia, ak ju primátor nezdeformuje zle motivovaným výberom.

Vieš, mne nestačí argument, že by som mal voliť Pavla Hagyariho preto, aby sa skoncovalo s vplyvom politických strán, alebo dokonca ako vyjadrenie pomsty Ondrejovi Matejovi. To prvé je veľmi zlá vec, to druhé je hlúposť.

Vo mne rezonuje ešte jedna súvislosť. Cez mestský rozpočet pretečie počas volebného obdobia dosť veľa miliárd korún. Zmanažovať s takouto finančnou silou tzv. 200 zlepšení nie je až taký veľký problém, preto význam tých 200 zlepšení nepreceňujem a skôr ma mrzí to, čo sa neurobilo.

Toľko môj pokus o racionálnejšie zhodnotenie volebnej ponuky, keď si už napísal ten Tvoj. Z politikmi asi nikdy nebudeme úplne spokojný. To je podobné ako s manželkami a manželmi :-).
#8867
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8867
monte (ID: 80) | 2% Profesionál
monte | 21.11.2010 21:26
ta z teba už ani vôl nevyjde.
Ta raz vyčitaš Hagymu co neurobil, hned na to napišeš že "Vo mne rezonuje ešte jedna súvislosť. Cez mestský rozpočet pretečie počas volebného obdobia dosť veľa miliárd korún. Zmanažovať s takouto finančnou silou tzv. 200 zlepšení nie je až taký veľký problém, preto význam tých 200 zlepšení nepreceňujem a skôr ma mrzí to, čo sa neurobilo." a nakonec že si Matejovec. No ale šak za roky 1998-2006 v PO SDKU-DS, ktorej je Matej členom zrobilo 3km rusinskej cesty. Okrem toho zrobilo še len to, že Prešov išol do muky. Ta v co ty prosimťa veriš?
#8885
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8885
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 21.11.2010 22:20
Monte, my dvaja to tu nerozsúdime, a našťastie ani nemusíme, lebo toto zhodnotia voliči vo voľbách.

Ty sa vraciaš do minulosti, čo rešpektujem. Podobnými úvahami sa však môžeme dostať k tomu, že všetci vychodniari sú alkoholici a preto aj my dvaja sme alkoholici.

Podobne potom môžeme písať aj to, že Pavel Hagyari bol predsedom Demokratickej strany, ktorá sa neskôr spojila do dnešnej SDKÚ-DS. Dobrá haluz, že?

Z tohto prepojenia prosím Ťa vyvodíš aký záver? Môžeš, aký chceš, aj to budem rešpektovať ako Tvoj názor a dovolím si mať vlastný.

Ja sa pozerám na to, že ideme v Prešove voliť zastupiteľstvo a k tomu primátora pre obdobie 2011 až 2015. Snažím sa na to pozerať očami dneška, cez moje skúsenosti a z môjho pohľadu na súvislosti, pričom si rád na túto tému vymieňam názory s ostatnými, čo tu nakoniec robíme viacerí.
#8868
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8868
monte (ID: 80) | 2% Profesionál
monte | 21.11.2010 21:27
a ešček toto, ak si zhrnieme, Hagy čo za 4 roky porobil a čo sa za vlady sdku-ds porobilo ta Hagy vyhrava takmer kontumačne.
#8906
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8906
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 22.11.2010 10:47
akurat som si spomenul na jednu vetu znameho, ktory vravel: "ze ak bol neschopny veduci, resp. riaditel zavodu, tak sa posunul este vyssie niekde na podnik, aby nenarobil viacej skody" ... v komunalnej politike - a dufam ze to ludia uz chapu viacej - ide predovsetkym o ludi a ich schopnosti. Pre nas je vzdialena Blava (a my sme pre Blavu este dalej) , ale komunalna politika sa robi tu a s ludmi, ktory by mali byt dobrymi gazdami (a to nielen prednosta) a samozrejme mat aj strategicky nadhlad ... .. ale kvoli nejakym politickym kompromisom v BA znasat nejakeho neschopneho cloveka ... . a ja k tvojemu porekadlu dodam - ze dobreho politika nerobi clenstvo vo vladnej strane
#8907
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8907
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 22.11.2010 11:14
Ako to myslíš s kompromismi v Bratislave?

To máš tak, že primátorom/starostom je vždy politický vybraný človek, vyplýva to z toho, že je volený občanmi.

Vyberá sa vždy z veľmi uzkej skupiny niekoľkých ľudí, ktorí sa rozhodnú kandidovať.

Slovenský volebný systém nie je založený na tom, že si občania zvolia super odborníka a super manažéra, lebo takí spravidla v mestách nekandidujú, keďže sa vedia realizovať spokojnejšie na iných postoch.

Preto je na Slovensku viac ako dôležité, aby po zvolení existovala poriadna spätná väzba a voliči pochopili, že ich možnosť zaujímať sa o veci verejné nekončí voľbami, ale práve naopak.

Ja od primátora a poslancov očakávam práve to, aby dokázali a chceli využiť potenciál (odbornosť, záujem, iniciatívu), ktorý sa ukrýva v obyvateľoch mesta.

31 + 1 zvolených človekov :-) na radnici vie tak možno o jednom percente vecí, ktoré by mali riešiť a ktoré z titulu svojich právomocí majú riešiť. Potom to tak aj vyzerá, ale to nie je chyba len tých 32 zvolených šťastlivcov, ktorým ako občania odovzdáme na štyri roky moc.
#8786
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8786
abotak (ID: 156) | 0% Začiatočník
abotak | 21.11.2010 00:40
ľudia sú veľmi skeptickí - neveria ničomu ... ... s výnimkou ohovárania
#8799
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8799
Synklastyk (ID: 204) | 0% Pokročilý
Synklastyk | 21.11.2010 11:12
Nikak. Ja dakedy rozmýšľam, či ty náhodou nie si do Hagyariho zamilovaná. Nože, skús napísať, či má Hagyari aj nejakú chybu.
#8800
RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8800
bigii1 (ID: 1497) | 0% Začiatočník
bigii1 | 21.11.2010 11:31
Trepeš ako vždy. Bidovský nebol kindermanžment to bol tuším mladý Ďusko a spol a už vôbec nerozumiem ako vieš aký má Bidovský zdaniteľné príjmy aby ťa náhodou nežaloval. To dúfam vieš že bol niekedy aj prokurátorom.
#8805
RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8805
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 21.11.2010 11:56
Poznám ho veľmi dobre, neboj, viac ako si myslí, aj s rodinými detailami... A po tom, čo už on predviedol na adresu Hagyariho mi môže vyliezť na hrb. Bezcahrakterný človek, ktorý ťa bez hanbby pichne nožom od chrbta.
A že bol komunistickým prokurátorom ? , to viem...
#8807
RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8807
monte (ID: 80) | 2% Profesionál
monte | 21.11.2010 12:03
prv, než niečo budeš tvrdiť, over si čo tvrdíš. Ináč vyzeráš ako klamár alebo hlupák. Stačí si zadať do google bidovského a vsž.
A som zvedavý či máš gule sa ospravedlniť.
#8809
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 8809
Bill (ID: 55) | 3% Praktikant
Bill | 21.11.2010 12:17
Hej a ešte aj pridať OZKN. Toto by mali vedieť všetci, čo tam prišli o prácu.
#9255
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 9255
cuditko (ID: 1548) | 0% Začiatočník
cuditko | 24.11.2010 17:42
Kámoško, mýliš si pojmy a trochu trepeš. OZKN dorazil Migaš a jeho ctená manželka. Malý ujo Migaš z blšáku si zobral cez svojho cteného malého Migaša z parlamentu OZKN. A le možno tým ľuďom dá prácu Migaš na Sigorde.
#9257
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 9257
Rangers (ID: 353) | 3% Začiatočník
Rangers | 24.11.2010 18:05
Jasné, cuditko, Bidovský rabovačku začal, Migaš dokončil :-)
#9265
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 9265
Bill (ID: 55) | 3% Praktikant
Bill | 24.11.2010 18:47
Kámoško, dátumy nepustia :-)
#9206
RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 9206
studooo (ID: 1549) | 0% Začiatočník
studooo | 24.11.2010 13:24
Keď žiješ v PO, tak asi vieš, že pozemky tehelne nekupoval Bidovský, ale firma Ozex, ktorej Bidovský už asi 10 rokov nie je. Ozex aj predal pozemky. A predaj išiel cez mestské zastupiteľstvo a nie cez Kopčáka. Takže je to len ďalšia jedovatá slina. A príjmy Bidovského ? Ty budeš asi z daňového úradu /alebo SIS/, ak vieš, aké má Bidovský príjmy.
#9256
RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 9256
Rangers (ID: 353) | 3% Začiatočník
Rangers | 24.11.2010 18:03
Studooo, keď Bidovský pozemky mestu predával, bol ešte v Ozexe. Veď byty na Tehelni stoja asi 12 rokov, nejaký čas na výstavbu, takže jednoducho bol tam. Jasné, nekupoval Kopčák ale zastupiteľstvo. Súhlas. Zastupiteľstvo, v ktorom väčšinu mala pravica (KDH, DÚ a DS, čo dnes je SDKÚ a KDH)schválilo zakúpenie pozemkov za nehoráznu cenu. Chcel by som vedieť, za koľko v tom čase mesto predávalo pozemky, za koľko bežne kupovalo a koľko štvorákov kúpilo od Bidovského za tých 24 miliónov. Vtedy Bidovský nechcel ozdravovať mestskú kasu? Vtedy ozdravoval svoju vlastnú.
Druhý aspekt, ktorý ma zaujal v tomto príspevku je to, že: Kopčák nekúpil, kúpilo zastupiteľstvo. Ale nech terajšie zastupiteľstvo schválilo alebo neschválilo čokoľvek, môže zato Hagyari. Nejako nemáme rovnaký meter na každého, však?
#9326
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 9326
studooo (ID: 1549) | 0% Začiatočník
studooo | 25.11.2010 10:54
Kámoško, uniklo ti, že Hagyari vedel obísť zastupiteľstvo resp. aj tak si urobiť, čo chce. Napr. za éry p. Hagyariho sa často pri zakázkach používa pojem "havarijný stav". To v preklade znamená, že nemusí byť výberové konanie (a ani nebývalo) a firma môže dostať priamo zakázku.
#9345
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 9345
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 25.11.2010 12:34
Buď konkrétny a daj zopár podložených príkladov, kedy primátor "dal" zákazku nejakým firmám bez výberového konania pre "havarijný stav".
#9385
RE: RE: RE: RE: RE: Cap záhradníkom ? Ta asi tak... 9385
Bill (ID: 55) | 3% Praktikant
Bill | 25.11.2010 17:35
A pozrel si si obchodný register?
#8776
RE: RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 8776
Rangers (ID: 353) | 3% Začiatočník
Rangers | 20.11.2010 23:09
Prešovčania sú blbí, treba ich vymeniť... Tak si to myslel? A ty nie si Prešovčan? Len dúfam, že pod inými čudami myslíš aj svojho obľúbeného Bidovského, ktorého si už v ktorejsi téme proklamoval :-)
#9012
RE: RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 9012
Mizu Presovsky (ID: 100) | -14% Majster
Mizu Presovsky | 23.11.2010 10:48
Neviem o čom točíš. Že stromy vyrúbali... Aké? Veď sa parkoviská robia na starých ihriskách kde sa už kvôli kvalite asfaltu aj tak nedalo hrať.
To mi pripomína z OM plagátu nedávno hodeného do schránok, ako jedna suseda, pani Slávka tvrdí, že syn "prišiel domov plačom, že nebudú mať kde hrať futbal". Ale ten tam už nikto nehral aj tak, lebo okrem toho, že plocha bola povydúvaná, už dávno tam cez trávniky zaparkovávali ľudia autá. A zrusili pieskovisko - riadna hlúposť. To bolo skôr večovisko pre mačky a psov a tá hmota vnútri sa už roky nepodobala na pieskovisko.
Alebo ihrisko pri herni: tiež pre neznalých, lebo len o trocha ďalej je kostol. Stačilo záber nafotiť len o pár stupňov doprava a bol by v zábere. A keby som mal malé deti, s radosťou by som tam zašiel na pivo s tým, že by som mal deti pod kontrolou.
Mňa Matej a ľudia akolo neho len presvedčili, že sú schopní ohnúť aj neuvarené a to aj v zuboch.
A ten tím na plagáte Spoločne pre Prešov: Kahanec Hurný a majster sveta Kyslík je za všetko.
#9020
RE: RE: RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 9020
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 23.11.2010 11:13
Mižu nedrístaj, Chceš foto či video záznamy. Minimálne 2 ihriská na Volgogradskej, ktoré boli aktívne dennodenne využívané na hru rodičov s deťmi alebo na hranie futbalu boli zrušené a zničené. Stromov padne na trojke na volgogradskej zo 20. Mám nafotený súčasný stava a potom ti dam stav po realizácii, aby si tu nezavádzal! Všade kde sa na Volgogradskej robia nové parkoviská bola tráva - žiaden asfalt!
#9025
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 9025
Mizu Presovsky (ID: 100) | -14% Majster
Mizu Presovsky | 23.11.2010 11:44
Nám na Skčove dali info len o sekčovskej situácii a tu je taká ako hovorím. Na trojke je to možno tak ako hovoríš ty.
Nakoniec, tam máte stromov až až, takže ak ich padne 20 a vznikne 100 parkovacích miest, tak to nebude až také zlé. Zdá sa že na Trojke to ani nepotrebujete. Tie parkoviská. Na Sekčove nemáme ani stromy, ani parkoviská a ani miesta nazvyš kvôli zahusťovaniu výstavby v posledných rokoch socializmu. Takže sa nemôžeme hrať na zelených kreťanskodemokratických či demokratických ochranárov ak chceme parkovať.
Nuž a v čase primátorovania "pravicových primátorov" sa predlažbovávalo centrum ale nič nerobilo s parkovaním na sídliskách.
#9026
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 9026
Mizu Presovsky (ID: 100) | -14% Majster
Mizu Presovsky | 23.11.2010 11:48
Tak neviem hovoríš raz o tráve inokedy o ihriskách, na čom sa tie parkoviská vlastne stavajú. A koľko. Keď na Volgogradskej štyri, tak to je zjavne asi veľa. Zrušil by som vám to... Zachvíľu by ľudia parkovali tak či tak, ako u nás na Sekčove, na tej tráve či ihriskách.
#9083
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 9083
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 23.11.2010 20:42
Mizu ty si videl niekedy ihrisko ? ... to nie su len tie betonove :o) ... ale aj zelene ... aj futbal sa hra na trave, nielen na betone :o) a lavicky a pieskoviska sa vacsinou umiestnovali na sidlisku III v zelenych plochach :o) a vies, ze niektore su aj aktivne vyuzivane ?! no vidis :o)
#9099
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 9099
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 23.11.2010 23:37
Mám dojem, že sekčovské deti, najmä tam zo Sibírskej, berú hru na asfaltovej ploche a medzi autami za štandard - zvykli si. Lezenie po stromoch nezažili, takže im nechýba. Plochy na poriadne kopanie do lopty, tam akoby ani neboli.

Zato od rodičov počujú nadávanie pri hľadaní parkovania, už od útleho veku keď sedia v aute priviazané k sedačke.

S takýmito hodnotami budú o 10 - 15 rokov kandidovať za primátorov a poslancov a pre nich to budú "normálne" problémy a štandard.

Atmosféra Sídliska 3 im nebude nič hovoriť.

Pritiahnuté za vlasy? Možno.
#9107
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 9107
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 24.11.2010 06:52
vystizne :o)
#9248
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 9248
Mizu Presovsky (ID: 100) | -14% Majster
Mizu Presovsky | 24.11.2010 17:19
Robino robis zo seba dilino. Ako hovoris vam tam na trojke parkoviska netreba.
Alebo skor s Charom ak by sa parkoviska nestavali by si krical ze sa nestavaju a ked sa zacali, kricis ze sa stavaju.
Neviem ci ty ale Char je jasny stranicky kader, chrobak truhlik, vsadebol a vsetkovidel.
Oridaj sa k nemu mozno ti zaplati. Ci uz?
#9261
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 9261
abotak (ID: 156) | 0% Začiatočník
abotak | 24.11.2010 18:30
like it :-)
#9081
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 9081
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 23.11.2010 20:38
suhlasim ... podla infa od znamych ide o aktivne odpocinkovo vyuzivane relaxacne plochy - niekde medzi bytovkami a teraz vraj tam maju dat parkovisko - takze teraz ti ludia co si pozerali z okien do okien a mali tam aspon kusok tejto zelenej plochy so stromami, kde sa vraj hrali deti a sedeli tito obyvatelia a popijali kavu - tak im tam daju parkovisko ... . noooo sidlisko III som bral ako pekne riesene sidlisko, zelene, no asi "odbornici" na utvare hlavneho architekta so svojim sefom si povedali - ze zjednotia urbanisticky so sidliskom sekcov a svaby aj sidlisko III - ved tam nebyvaju tak co :o) ... no nakoniec nebudem zavidiet ludom na IIIjke :o) ... ... apropo som rad, ze ludia vyuzili moznost vyjadrit svoju nespokojnost peticiou - zacina sa prebudzat u ludi zaujem o veci verejne a priestor okolo seba ... . no dufam, ze tychto peticii pribudne :o)
#9088
RE: RE: RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 9088
Synklastyk (ID: 204) | 0% Pokročilý
Synklastyk | 23.11.2010 22:26
Obetujem práve stavané parkoviská na sídlisku 3 pre sídlisko sekčov. Mižu sú tvoje.
#8703
RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 8703
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 20.11.2010 19:30
Nikak, prečo blud? Čo nie je pravda na tom, čo som napísal? Čo nie je pravda v článku Toma Nicholsona a spol.?

Je ľahké označiť kohokoľvek príspevok za blud, avšak akosi mi vždy chýba, aby si konkrétne napísala v čom je príspevok blud.

Nesúhlasím s Tebou a myslím si, že som nenapísal bludy. Názor môžem zmeniť, ak dokážeš napísať čo konkrétne sú bludy.

Súhlasím, že vyberové konanie bolo zverejnené.

Vieš napísať aj to, kto a na koho pokyn vypracoval súťažné podmienky do ktorej sa prihlásila AŽ JEDNA firma z CYPRU?
#8704
RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 8704
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 20.11.2010 19:31
Opravujem: Vlastená firmou z Cypru?
#8711
RE: RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 8711
Synklastyk (ID: 204) | 0% Pokročilý
Synklastyk | 20.11.2010 20:04
Škoda že ten článok je možné čítať až po zaplatení. Niekde inde ako v trende nie je? Mimochodom, keď pozrieš problematiku IP Záborské, aj tam boli zapojené firmy z Cypru, respektíve na Cyprus išli peniažky...
#8755
RE: RE: RE: RE: RE: Parkovacia firma EEI je podozrivá z tunelovania 8755
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 20.11.2010 22:05
Máš pravdu, ale je veľmi dlhý na to, aby som ho tu skopíroval a ani by sa to nemalo robiť.
#8745
re.. 8745
anna39 (ID: 1365) | 5% Praktikant
anna39 | 20.11.2010 21:42
No tie parkoviska su poriadne svinstvo. Aj kto to vlastni, aj kto to robi. A nakoniec na to doplati sam obcan. Tu veru vela hlasov nedostane.
#8777
RE: re.. 8777
Rangers (ID: 353) | 3% Začiatočník
Rangers | 20.11.2010 23:13
:-) anička, jasné že od tvojej partie, ktorých si proklamovala, že treba voliť za poslancov, nedostane hlasy a byť na jeho mieste, také hlasy by som ani nechcel. Dúfam, že nikto z nich sa po voľbách do MZ nedostane, lebo ľudia, ktorých proklamuješ boli najväčšou tragédiou Prešova od roku 1990.
#8778
RE: RE: re.. 8778
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 20.11.2010 23:18
Tebe sa páči "fašizmus", keď píšeš takéto slová?
#8781
RE: RE: RE: re.. 8781
Rangers (ID: 353) | 3% Začiatočník
Rangers | 20.11.2010 23:41
Char, z ktorej mojej vety si vydedukoval taký záver?
#8784
RE: RE: RE: RE: re.. 8784
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 20.11.2010 23:58
Z celého príspevku.
#9015
RE: RE: RE: RE: RE: re.. 9015
Mizu Presovsky (ID: 100) | -14% Majster
Mizu Presovsky | 23.11.2010 10:52
Char, aj keď som uznával teba ako silného snaživca, s názormi som síce nesúhlasil, ale toto si už prehnal. Nie si z tej volebnej propagandy trocha vedľa?
#8791
RE: RE: re.. 8791
anna39 (ID: 1365) | 5% Praktikant
anna39 | 21.11.2010 08:25
Prosim?? ved ja som sa tu len pytala, ci aj tito nezavisli patria do "ligy osobnosti"- trebalo by si precitat vsetko, nie len jednu vetu!!! !
#9017
RE: RE: RE: re.. 9017
Mizu Presovsky (ID: 100) | -14% Majster
Mizu Presovsky | 23.11.2010 10:54
z tvojho príspevku som otázku o lige osobností vôbec nevedel vyčítať. Tak ako z Rengersovej fašizmus.
#8888
8888
anna39 (ID: 1365) | 5% Praktikant
anna39 | 21.11.2010 23:00
uz to vlastne nie je ta LIga osobnosti.
#8935
necakane stretnutie 8935
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 22.11.2010 17:16
Dnes som sa v meste stretol so znamymi co byvaju na sidlisku III a akurat isli zo stretnutia so zastupcami mesta - stazovali sa , ze im idu stavat parkoviska akurat do zelene - kde sedia v jari, lete a jeseni mlade mamicky s detmi a umiestnili to rovno do maleho zeleneho pristoru medzi bloky ... nakoniec z celeho stretnutia zo zastupcov mesta vysiela najlepsie podla nich (bez ironie) sucasny primator - ktory sa rozhodol to preverit a empaticky sa postavil k veci ... na druhej strane vraj sucasny hlavny "architekt" Ligus pozeral na pritomnych z piedestalu minimalne Cezara. No osobne som sa len presvedcil o arogancii niektorych sucasnych veducich predstavitelov MsU ... . az sa idem zajtra prejst po sekcove ... nech aj mi spiseme nejaku peticiu ... . zaver - bol som rad, ze ludia sa zacinaju ozyvat a nenechaju si diktovat veci s ktorymi nesuhlasia
#8970
RE: necakane stretnutie 8970
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 22.11.2010 21:36
Nuz, o sucasnom hlavnom architektovi idu zle chyry uz dlho, rovnako ako o jeho predchodcovi.

V kazdom pripade je politicky zodpovedny za hlavneho architekta prave primator.

Trochu vacsi problem vsak je, kde a ako zohnat pre Presov solidneho hlavneho architekta, aby Presov konecne takeho mal.

Vie niekto odpovedat na tuto otazku, alebo ma aspon nejaky napad?

No a najvacsi problem je, ze v politike radnice (kde zahrnujem nielen primatora a poslancov) sa davno stratilo miesto obcana, ako obyvatela mesta.

Znicenie zelene, pre "dobro vsetkych", je toho uz len dosledkom. Ja sa kvoli tomu necitim v takej samosprave dobre.
#8971
RE: RE: necakane stretnutie 8971
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 22.11.2010 21:51
Ó, Ty najmúdrejší spasiteľ sveta !

Práve si objavil problém hlavného architekta ?

NIKTO to robiť nechce!!! NIKTO sa do súťaže neprihlásil, NIKTO z architektov nechce túto funkciu prijať.

Choď robiť za 600 EUR, či koľko majú vedúci odborov a nechaj sa pravidelne drbať odborníkmi na všetko- myslím poslancov, keď dokážeš vo svojej živnosti zarobiť iné peniaze...

Áno, útvar hlavného architekta by veľmi potreboval zmenu ... .
#8980
RE: RE: RE: necakane stretnutie 8980
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 22.11.2010 23:20
Nie, problém s hlavným architektom som neobjavil teraz, ale teraz som o ňom napísal.

Nepočul som od primátora, že by hovoril o svojom podriadenom - o hlavnom architektovi, ako o probléme, hoci veľkým problémom pre toto mesto je a každý rok jeho pôsobenia zanecháva nezmazateľné stopy.

Ak primátor videl problém s hlavným architektom (a ten problém tu naozaj je) - primátor je zodpovedný za nájdenie riešenia.

Ak nie je problém objednať len tak urbanistickú štúdiu pre cudzí pozemok za takmer 30.000 eur, tak by nemal byť až taký neriešiteľný problém pre primátora nájsť cestu, ako zaplatiť dobrého urbanistu.

Možno aj cestou reorganizacie úradu.
#8984
RE: RE: RE: RE: necakane stretnutie 8984
andrej (ID: 1094) | 7% Pokročilý
andrej | 23.11.2010 07:25
Char a čo keby si to vzal Ty? Dohodni sa s mestom na kumulovanej funkcii a budeš robiť:

1. Primátora
2. Celé mestské zastupiteľstvo
3. Odborníka na dopravu
4. Odborníka na rozvoj turistického ruchu
5. Hlavného architekta
6. Hlavného demagóga
7. ...

Nechám na doplnenie mojích spoludiskutujúcich. Sorry, ale nakoľko si platený z mojích daní mám právo Ťa tu kritizovať za spôsob napĺňania Tvojho poslaneckého mandátu. Nebudem menovať, vyjadrujem svoje pohoršenie a svoje osobné stanovisko.
#8985
RE: RE: RE: RE: RE: necakane stretnutie 8985
tonotono (ID: 1122) | 0% Začiatočník
tonotono | 23.11.2010 07:36
Ta ja doplnim, Char - hlavny ideovo - politicky školiteľ mužstva :-)
spravca web stranky mesta
hlavny kontrolor i ekonom i učtovnik

Ta ja neznam, ale to ešči nikto neprišol nato, že v calym našim mesce by stačil Char??? Znace keľo peňežoch by sme ušetrili??? Char, ja ce budzem volic, lem povidz, jake maš čislo :-)
#8998
RE: RE: RE: RE: RE: necakane stretnutie 8998
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 23.11.2010 09:52
mily andrej to co som si teraz precital od nikak ... ma vedie uplne k tomu co pises, ze to vsetko mozeme pokojne dat robit jednemu cloveku ... .sak sa nikto neprihlasil ... .. a na doplnenie by som dodal - je potrebna ZMENA - no Matej mi zrovna nesedel - ale ak pride teraz s tym ze da hoci len prislubik (hoc plati, sluby sa slubuju atd) tak ho volim ... . sak toto co je teraz (a urcite aj za vsetky minule obdobia) NIE JE NORMALNE ... . neprihlasil sa nikto , tak je tam ten hoc je to nestastie ... .uffff no strach ta nasa verejna a statna sprava uffff
#9002
RE: RE: RE: RE: RE: necakane stretnutie 9002
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 23.11.2010 10:05
Andrej, to čo si napísal, sú len Tvoje špekulácie a dohady, nebudem Ti ich ani potvrdzovať a ani vyvracať a mohol si ich napísať len tak, že si si ich vymyslel, pretože nič také som tu v diskusii nenapísal.
#8997
RE: RE: RE: necakane stretnutie 8997
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 23.11.2010 09:47
no nikak normalne si ma vylakala :o( ... . to mi chces povedat, ze veduce funkcie su obsadzovane halabala - len preto, ze nikto ich nechce??? ??? ? jezisss maaariaaa jozeeef ... .. ak je to pravda tak potom potrebujee mesto maximalnu zmenu!!! ! a nech tam pride niekto kto tomu spravi koniec!!! ... myslis si, ze zverejnovanie nejakych vyberovych konani na stranke mesta staci ??? ?? alebo azda na nejakej tabuli pred MsU ??? ? to snad nie je ani pravda toto ... . to je zly sen - nikto sa nechcel prihlasit ... nech sa aj pri takychto veciach postupuje ako v sukromnych spolocnostiach (presov.sk a pis.sk citame len mi tu diskutujuci a mozno inzerenti - inac je to mrtve - preto ak niekto da na taky portal vyberove konanie tak je maximalny diletant) - nech sa oslovia velke naborove spolocnosti a inzercia aj cez ine profesisticke portaly ... . no nielen MsZ potrebuje prevetrat ... sak MsU je podobne zatuchnuta institucia (a to o tych 600 eura - dobry zart )
#9018
RE: necakane stretnutie 9018
Mizu Presovsky (ID: 100) | -14% Majster
Mizu Presovsky | 23.11.2010 11:00
Jedine to z prvej strany plagáta Ondreja Mateja je na zelenej ploche, ostatné su na starých ihriskách. Nuž a ak sa zvyšné ihriská dajú do poriadku, tak to bude OK, lebo momentálne tu je parkovanie väčší problém.
Či sa ujme platené parkovanie ukáže čas, ale je tu určité riešenie s pozitývnym smerovaním v DANEJ situácii.
#9066
9066
anna39 (ID: 1365) | 5% Praktikant
anna39 | 23.11.2010 19:09
No to je blbost, ake stare ihriska?? Ved nase bolo funkcne, vyuzivane, aj ked uz malo 40 rokov, ved predsa tolko tu byvame.
Dostali sme od P. H. letacik do schranky, s blidmi o skolach a pod, . vraj parkovisko zaplatia a naplnia podnikatelia so sluzobnymi autami, tak to som zvedava. No na stretnutie co avizoval v Druzbe neprisiel, preco asi?
#9067
RE: 9067
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 23.11.2010 19:13
asi mal stretnuie obyvateľov dotknutých ulíc na radnici :-)
#9097
RE: 9097
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 23.11.2010 23:31
Ak by existoval biznis model pre spoplatnené ihriská, tak by sa v Prešove budovali spoplatnené ihriská.

Bábo by malo vyhradenú preliezku za 1 euro, bolo by to pre deti podnikateľov, ktorí by si to mohli dať do nákladov.

Spoplatnené by bolo tiež hranie každého ďalšieho dieťaťa z rodiny. Cieľom by bolo, aby sa jedno dieťa z rodiny mohlo hrať na ihrisku zadarmo.

Ostatné deti by sa mohli na ne pozerať, alebo by sa chodili postaviť do radu pred bezplatnú šmýkačku.

Dúfam, že ste to pochopili ako vtip.
#9263
RE: RE: 9263
Synklastyk (ID: 204) | 0% Pokročilý
Synklastyk | 24.11.2010 18:35
Tvoj návrh sa mi náhodou páči. Dám to do svojho volebného programu. Ďakujem a vôbec to nepokladám za ftip. Konečne trošku závan realizmu v tejto debate... .
#9091
9091
anna39 (ID: 1365) | 5% Praktikant
anna39 | 23.11.2010 22:51
hm...ze o tom nic nevieme...to sa nejedna len o jeden blok..
#9279
9279
hundros (ID: 151) | 0% Pokročilý
hundros | 24.11.2010 21:25
co sa tyka sidliska 3, navrhujem aby to ludia surovo odignorovali a neplatili za parkovanie pred vlastnym blokom. ked to doteraz vydrzali, nech to vydrzia este par mesiacov a potom uvidime ako bude musiet EEI stiahnut ceny. ved to je nenormalne platit 365 eur rocne za parkovanie pod holym nebom.
#9280
RE: 9280
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 24.11.2010 21:32
Hundros,

uz som to inde pisal. Pri takych projektoch sa zmenou dopravneho rezimu (zakazy, intenzivnejsie vymahanie spravneho parkovania) "dosiahne", ze vodici sa "dobrovolne" rozhodnu zakupit si parkovacie miesta.

Preto tu tlciem do toho, aby primator ukazal podpisane parkovacie zmluvy, pretoze v podobnych pripadoch sa samosprava zvykne zaviazat k tomu, ze bude podporovat ziskovost prevadzkovatela takychto parkovisk.

Otvorene - nijaky sukromnik nepride budovat parkoviska, ak nema garantovany zisk a dobru navratnost pripadne odskodne pre pripad, ze sa to tak nestane. Ja na to vela motivacnych nastrojov, presvedcit "partnera" z radnice, aby na take podmienky ako statutar mesta pristupil.
#9290
RE: RE: 9290
hundros (ID: 151) | 0% Pokročilý
hundros | 24.11.2010 21:49
neviem aka je koncesna zlmuva a tak sa mozem len bat...
ak by ludia nesli parkovat na platene parkoviska, tak by to bol signal nie len pre firmu EEI, ale hlavne pre nasu skvelu radnicu ze tu nie je nieco v poriadku. velmi by som chcel aby to ludia zvladli a postavili sa proti plateniu takymto tichym nenasilnym sposobom a-la gandhi

p.s. preco si mesto nespravilo na vlastnom pozemku parkoviska? keby 10 rokov boli platene za nejaky maly poplatok, tak naklady by sa urcite vratili. a hlavne mestu, nie nejakej firme.

p.s.2 ak bude musiet podnikatel zaplatit za parkovanie na platenom parkovisku, tak radsej zaparkuje vedla pred blokom a usetri. slovenska logika, nie?
#9293
RE: RE: RE: 9293
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 24.11.2010 22:09
Hundroš, skúsim vyjadriť môj názor na tie otázky, ktoré si položil:

"Preco si mesto nespravilo na vlastnom pozemku parkoviska?"

- Urobit naraz parkoviska znamena, ze mesto by si na taku investiciu muselo pozicat peniaze od banky.

Uver by bolo nutne splacat, cize urok aj istinu az do splatenia uveru. V praxi to znamena, ze kazdy mesiac by banke odisla ista cast penazi, ktore by potom chybali v rozpocte a tak by sa jednoducho zo sucasneho rozsahu mestom poskytovanych sluzieb muselo skrtat. Napriklad by sa investicne menej alebo vobec dotovala MHD a podobne sluzby, kde HNED NIE JE VIDIET, ze tam ide menej penazi. V extremnejsom pripade by sa skrtli dotacie, zacalo by sa vypinat v noci mestske osvetlenie a podobne.

- Dalsia vec je, ze mesto uz aj tak vyrazne zvysilo svoj dlh, je blizsie k nutenej sprave, takze rizikova prirazka v banke by bola vyssia - vyssi urok, vyssie splatky.

"Ak bude musiet podnikatel zaplatit za parkovanie na platenom parkovisku, tak radsej zaparkuje vedla pred blokom a usetri. slovenska logika, nie?"

- Toto sa presne moze stat, ak "podnikatelovo" auto prichadza na sidlisko v skorsich popoludnajsich hodinach, pripadne ide o auto vodica, ktory jazdi malo a z parkoviska odide predpoludnim a vrati sa popoludni - napriklad dochodca.

- V praxi by to dopadlo tak, ze najskor by boli "tlaceni" do kupy parkovacieho miesta ti, ktorych denny rezim predpoklada navrat na sidlisko vecer - ci uz pracovne alebo zo sukromnych dovodov. Fikcia o tom, ze parkovacie miesta budu platit najma "podnikatelia", je momentalne skor nepodlozene zelanie, ako nejaky seriozny predpoklad.

Moj dojem z kauzy parkovisk je taky:

- Primator chcel urobit nieco rukolapne pre obcanov, aby sa im zavdacil, ved predsa vsade sa hovori o potrebe parkovisk. Ze je to trochu komplikovanejsi problem bez takeho jednoducheho riesenia ako si predstavoval, to uz nevidel. Nepovedali mu to ani jeho poradcovia, ktorych vlastne ani nema - co je mimochodom jeho dost podcenovany problem.

- Prihlasila sa sukromna firma, pre ktoru je presovske parkovanie len strojcekom na peniaze a nasli dalsieho hlupaka (s prepacenim, ale inak to vyjadrit neviem), ktory bez problemu na seba zobral politicke dosledky.

- Kruh sa uzatvara. Odkial bude mat firma peniaze na vybudvanie parkovisk? Ved aj firma by si mala zobrat uver a aj firma bude muset platit urok a splacat uver... Nuz, presne tato firma to urobit nemusi, lebo vytunelovala fond. O tom bol uplne prvy prispevok v tejto teme.

- Primator ako osoba nesie minimalne riziko, prinajmensom mu par volicov neda hlas a nejake odskodnenie ci ine financne dosledky bude riesit zastupitelstvo, ktore rozdeluje nase peniaze.

Presne podobny princip zodpovednosti, ako pri priemyselnom parku alebo parkovacej zmluve s Vinci.
#9304
RE: RE: RE: RE: 9304
andrej (ID: 1094) | 7% Pokročilý
andrej | 25.11.2010 07:53
Chard. Konečne som prišiel na to čo a koho mi pripomínajú Tvoje výroky a komenty a vlastne všetko. Pozri si film Sexualne praktiky pozemšťanov. Si presne ako ten komentátor. :) Nižšie je uvedený link s ukážkou na tento film.

http://www.youtube.com/watch?v=TlhkcAxnD-g
#9295
RE: RE: RE: 9295
Rangers (ID: 353) | 3% Začiatočník
Rangers | 24.11.2010 22:13
hundros, to by naši slávni páni poslanci museli na postavenie mestských parkovísk schváliť peniaze, lebo žiadna firma nepôjde stavať zadarmo. Bez vôle poslancov to bolo jediné možné riešenie, ako vyriešiť parkovanie na sídliskách. Neviem, či si to uvedomujete, ale poslanci, ktorí sedeli v MZ v tomto volebnom období, držali nás, obyvateľov ako rukojemníkov v svojom politickom boji proti primátorovi. Alebo možno aj nepolitickom boji, pri ktorom poslancom išlo o všetko možné, len nie o nás.
#9309
RE: RE: RE: RE: 9309
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 25.11.2010 08:09
Okrem toho tu bol projekt, ktorý po vzore iných projektov pána primátora vyšiel s veľkým humbukom v troch článkoch uverejnených v regionálnych denníkoch, vytvoril sa poradovník, ľudia boli ochotný platiť a platby by pokryli výstavbu týchto parkovísk. Zrazu tento projekt niekto z ničoho nič zmenil v neprospech občanov a v prospech súkromnej firmy. Pre neznalých išlo o projekt vyhradených parkovísk. Citujem z článku a z mailov:
Jednoduchším a rýchlejším riešením je budovanie vyhradených parkovísk na nevyužívaných plochách. Východisko vidím v mestských pozemkoch, ktoré by sme nájomcom dávali do dlhodobého prenájmu, “ hovorí primátor JUDr. Pavel Hagyari a ďalej konkretizuje svoj zámer: „Nájomca by zaplatil náklady na výstavbu parkovacieho miesta. Teda finančne by sa podieľal na výstavbe parkovacieho miesta, ktoré by patrilo iba jemu.“
Mesto doposiaľ vytypovalo 12 lokalít na Sídlisku III. a na Sekčove. Ich zoznam bude umiestnení na web stránke mesta. Zároveň bude k nahliadnutiu na oddelení dopravy, energetiky a životného prostredia. Ak majú vodiči, vo svojom okolí lokalitu, ktorá by bola vhodná na vyhradené parkovisko, môžu to oznámiť na uvedenom oddelení.
„Vodiči vnímajú nedostatok parkovacích miest veľmi intenzívne. Verím, že tento spôsob našej spolupráce s nimi bude spečatený novými parkovacími miestami, “ vyjadril svoj neskrývaný optimizmus P. Hagyari.
Hlavnými výhodami vyhradených parkovísk sú každodenná istota voľného miesta, komfort, bezpečie, možnosť inštalácie blokovacieho zariadenia a pochopiteľne, istota, že parkovacie miesto patrí Vášmu vozidlu.

Dobrý deň,
Vaša žiadosť bola zaevidovaná na Oddelení dopravy, energetiky a životného prostredia, tel. : 3100 207, Jarková 24, č.dv. 420 - 3. posch..
V tomto týždni bude dohodnutý presný postup realizácie (projekt, výstavba, financovanie), o výsledku Vás budeme informovať.

S pozdravom

J. Mačo 16.3.2009
#9315
Videl som 2 projekty na Mukačevskej 9315
Synklastyk (ID: 204) | 0% Pokročilý
Synklastyk | 25.11.2010 09:28
Pred dvoma rokmi som videl niekde na internete projekt parkoviska na Mukačevskej ulici. Teraz som videl druhý projekt v tej istej lokalite. Rozdiel? V prvom sa počítalo s rozšírením parkovania asi pre 20 áut, zrúbali by sa asi 4 stromy, ostal by zachovaný trávnik a detičky by sa mali kde sánkovať. V druhom realizovanom projekte, ten čo má na starosti firma z daňového raja, je už parkovisko rozšírené na celý trávnik, deti majú smolu, sánkovať sa v zime nebudú. Prvý projekt bol úplne dostačujúci a vyriešil by problémy s parkovaním, ale firma z daňového raja sa rozhodla zväčšiť parkovisko na úkor stromov a trávnika. A myslíte si, sa ľudí bývajúcich na Mukačevskej ulici niekto pýtal čo by chceli a ako si to predstavujú? Ale kdeže! Veď to je už len detail...
#9317
RE: Videl som 2 projekty na Mukačevskej 9317
turbo (ID: 705) | 0% Začiatočník
turbo | 25.11.2010 09:44
Na ako dlho by sa vyriešilo parkovanie s 20 parkovacími miestami? Veď áut pribúda a pribúda. V mnohých rodinách dve aj tri autá. Je potrebné myslieť aj nato, čo bude o 10, 15 rokov. Lebo raz treba urobiť rázny rez, poriadne naplánovať, postaviť, na voľných priestranstvách urobiť zelené plochy a ihriská pre deti, aby o 15 rokov nemuseli byť znova likvidované. Celý sídliskový problém s parkovaním spočíva práve v tom, že sa pred 20 a viac rokmi nepočítalo s takým množstvom áut. Dnes plačeme nad zeleňou a stromami, ktoré stihli vyrásť. Preto treba robiť tak, aby sa to v budúcnosti nezopakovalo.
#9318
RE: RE: RE: RE: RE: 9318
turbo (ID: 705) | 0% Začiatočník
turbo | 25.11.2010 09:49
Ak by aj občan zaplatil povedzme dopredu mestu za v budúcnosti vytvorené parkovacie miesto, dostalo by sa to len jednoducho do rozpočtu mesta a opäť by museli rozhodovať poslanci o tom, čo s peniazmi. Hmlisto si pamätám, že podobný materiál bol na zastupiteľstve ohľadom parkovania na Sekčove a Sekčovskí poslanci to zmietli zo stola. Vôľa poslancov nebola, primátor našiel riešenie bez nich, aby sme my mali kde odstaviť našich štvorkolesových miláčikov.
#9319
RE: RE: RE: RE: RE: RE: 9319
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 25.11.2010 09:57
Vidíš, zaujímavé, že v jednom prípade to primátor nedokáže presadiť aj keď to v médiách obhajuje a v druhom prípade, kedy zjavne ide o iné peniaze, tak zrazu to primátor presadí aj bez poslancov. Zamyslel si sa prečo sa podpisujú zmluvy na prenájmy na 5 rokov a nie na viac? Lebo primátor môže podpísať zmluvu bez schválenia MsZ max na 5 rokov. Apropo, neviem o tom, že by poslanci zamietli tento návrh, čo sa týka sídliska III.
#9376
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 9376
turbo (ID: 705) | 0% Začiatočník
turbo | 25.11.2010 15:13
Ak by boli poslanci schválili takýto projekt na sídlisku III, nebola by sa dala podpísať nájomná zmluva s nejakou firmou. Uznesenie je záväzné. Takže asi ani na tomto sídlisku poslanci nič neschválili. Áno, je jednoduchšie podpísať zmluvu na 5 rokov bez poslancov, ako vôbec nič neurobiť s poslancami. Žiaľ, že sme mali v zastupiteľstve takých poslancov, ktorí nedokázali sa svojich voličov zabojovať, ale práve naopak, na úkor nás, obyvateľov, si vybíjali svoje ambície a zamietali takmer všetko, čo primátor predložil. Možno mnohé veci nepredložil nakoniec na finiš do zastupiteľstva aj z toho dôvodu, že mu poslanecké kluby avízovali, že to aj tak neschvália a zbytočne by tam hodinu k jednému materiálu vybíjali svoje vášne a nakoniec by aj tak z toho nič nebolo. Na jeho mieste by som konal podobne. Alebo mal radšej hodiť flintu do žita a neurobiť nič pre ľudí? Mal sa zachovať ako Benč a povedať nedaše? Mne sa na ňom páči jedna vec: ak nejde niečo tak, hľadá iný spôsob. A vždy ho našiel.
#9377
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 9377
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 25.11.2010 15:23
Stále som nedostal odpoveď prečo sa neriešil pôvodný projekt. Sám som napočítal 20 ľudí ochotných zaplatiť 700 EUR na vyhradené parkovanie na 20 rokov. Obhajovla ho aj primátor, urobil a zaplatil sa projekt, rozbehla sa medializácia a po roku zrazu zmena v cene, v množstve a spôsobe a schválená. :-( Apropo, ja už tam neparkujem, vyriešil som to inak. Keby sa napríklad staval parkovací dom a cena by bola 3000-5000 Eur na box, ver tomu, že by sa tie miesta zaplatili bez problémov. Garáž stojí 7000 a na trojke ich je strašne málo. A ako by boli podzemné parkoviská a na vrchu normálne ihrisko to by bol ideál. Podobne by som v PO nedovolil postaviť (okrem mokrín) žiadny Obchodný dom bez podzemného parkoviska aj s rezidentným parkovaním.
#9404
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 9404
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 25.11.2010 22:07
turbo na com ficis? :o)) asi na Hagyariho peniazoch ?? :o) alebo si v klube "nezavislych" ktori podporia Hagyarimu hoci co napriklad aj zburanie kostola na hlavnej :o) ... to je fakt sila toto ... ... sidlisko III teda pan Hagyari riadne pokaslal ... uz len tym, ze to nechal na presovsky UHA ... ale ked sa vraj nikto neprihlasil do vyberka :o) ... ti ludia co byvaju v okoli vraj uz hovoria o tom, ze to bola akcia sucasneho primatora pred volbami ryxlo, ryxlo ... no a ich hlasi uz stratil - hlavne ked sa dozvedeli ze prave v tom ich mieste medzi blokmi maju byt jeden reflektor na jednej strane a druhy na druhej :o) super svetelna pohodicka vecer :o)... no ja som po dnesnej "kavicke" s jednym z nich a prave pri tom modrom plote vypocul ako nikto s nimi nekomunikoval a ako im mesto berie funkcnu zelenu odychovu plochu - a ked som to aj na vlastne oci videl - suhlasim s nimi ... a odpoved na tvoju otazku ci hodit flintu do zita? ANO ako takato zbabrana akcia ... p. Hagyari ako skuseny developer mal spolu s Renem vybrat mozno niektoreho architekta co im robi osadzovaky alebo studie realizovatelnosti a vybrat si lepsi variant ... hold na to asi nemal zaujem ... a ako pises vzdy ho nasiel - najlepsi prenho, ale nie pre obcanov !!!
#9401
RE: RE: RE: RE: RE: RE: 9401
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 25.11.2010 22:01
turbo ... no neviem ako na sekcove :o) to ti napisem :o) ... ale co sa tyka sidliska III tak to je sprostost co tam spiskal Hagyari (pisem on - lebo on je primator a ma zastupovat ludi od ktorych chce hlas)
#9296
RE: RE: RE: 9296
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 24.11.2010 22:14
Hundroš, odpoviem ti na tvoje otázky.

Je akútny problém v mnohých mestských častiach parkovať.
Mestské zastupiteľstvo neodsúhlasilo investíciu do parkovísk.

Aké boli možnosti ? Také, ako v mnohých iných mestách na svete. Prešov nič nové nevymyslel, toto je bežný spôsob riešenia situácie s parkovaním, keĎ samospráva nemá možnosti vlastného finančného riešenia.

Mesto dá do prenájmu mestský pozemok. Na 5 rokov.
Vypíše konkurz na stavbu parkovísk a na ich spravovanie na 5 rokov.

Parkovacie miesto di prenájme len ten, kto bude chcieť mať isté parkovacie miesto a väčšie firemné autá.

Tým sa uvoľnia parkovacie miesta pre bežných občanov pri bytovkách, pre ktorých sa nič nemení, nič neplatia, len majú viac miesta na parkovanie.

Po 5 rokoch sa vrátia vystavané parkovacie miesta mestu.

Záver ?
Ak nechceš platiť nemusíš. Ak niekto chce mať rezervované miesto a nehľadať každý večer beznádejne miesto na zaparkovanie, zaplatí si to a dá si to do výdavkov tak ako benzín, či poistenie...
#9360
RE: RE: RE: RE: 9360
pepep (ID: 313) | 0% Začiatočník
pepep | 25.11.2010 14:06
Len jedna podotázka. Kde parkuješ ty a či tam platíš 12000 ročne?
#9373
RE: RE: RE: RE: RE: 9373
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 25.11.2010 14:54
Zatiaľ parkujem na verejnom priestore zdarma. Sama som žiadala prenájom parkovacieho miesta aj v minulosti. Keďže prichádzam z práce domov večer, moje šance na zaparkovanie sú takmer nulové. Obchádzam priestor dookola aj trikrát a zvyčajne zaparkujem pri smetnom koši a čakám, kedy ma odtiahnu smetiari... za parkovanie na hranici chodníka a zelene som už pokutu zaplatila...

Takže ja si rezerváciu miesta rozhodne zaplatím.

Ale Ty nemusíš, tak prečo Ťa to tak irituje ?
#9409
RE: RE: RE: RE: RE: RE: 9409
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 25.11.2010 22:16
prosim Ta len mi nepis, ze to nas primator urobil kvoli tebe :o) to uz by bolo ... .astvo :o) ... dnes som bol na tom mieste aj ja ked som tam odvazal znameho a videl som to - hlavne tu blbost na zelenej ploche medzi tymi tromi veziakmi (tam asi nebyvas :o) ) - tam som aj ja sem tam sedel na cigaretke so znamym a videl tam kopec ludi a deti - to sa panu primatorovi fakt podarilo :o(
#9362
RE: RE: RE: RE: 9362
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 25.11.2010 14:22
Nikak,

za určitých okolností je to, čo si napísala, celkom racionálna úvaha. Ale:

- Stromy, trávnik, zeleň sú tiež dosť zásadné preto, aby sa ľuďom dobre bývalo a cítili sa mieste svojho bydliska príjemne. Rozumiem tomu, že vyťažený občan, s ako tak odrastenými deťmi vysloví názor, že "načo trávnik, však aj tak tam len chodia psi srať". Je to legitímny názor, podľa mňa síce zjednodušený, ale má na neho názor. Lenže to nie je jediný názor a jediná potreba.

- Znehodnotenie (áno, nebojím sa povedať toto slovo) lokalít na Sídlisku 3 zničením zelene, je prakticky neobnoviteľné a ak náhodou aj áno, tak je drahé, ale NAJMA, trvá to velmi dlho (20 rokov?) v pomere k ľudskému životu.

- K tomu, že "to neodsúhlasili poslanci": Stále sme sa nedopracovali k zneniu uznesenia, v ktorom výstavbu parkovísk poslanci údajne neodsúhlasili a nevieme, kto a ako hlasoval a ani to, či také hlasovanie vôbec existuje.

Lenže, mestský rozpočet nie je naťahovacia gumička či nafukovací balónik. Pri takom prípadnom hlasovaní poslancov bola na mieste otázka a diskusia o tom, čo sa ukráti, aby sa uprednostnila výstavba parkovísk. Alebo to malo byť za cenu zadĺženia mesta?

- V každom prípade navrhované riešenie spoplatnených parkovísk bude vyťahovať peniaze z vreciek obyvateľov navyše. Ja viem, že tie peniaze pôjdu mimo mestského rozpočtu, ale ľuďom budú chýbať.
#9374
RE: RE: RE: RE: RE: 9374
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 25.11.2010 14:57
Char, Ty ako liberál očakávaš, že Ti všetko zaplatí štát, mesto ?

Odpovedz mi na otázku. Ak v meste ročne pribudne 3 tis. áut, je mesto povinné na svoje náklady Ti zabezpečiť parkovacie miesto ktorí stojí 7.ti. Eur?

Bolo by to síce krásne, ale je to utópia.
#9378
RE: RE: RE: RE: RE: RE: 9378
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 25.11.2010 15:47
Nie je, ale rovnako legitímna je otázka, či je správne pre zabezpečenie parkovacieho miesta bez diskusie s obyvateľmi nejakej lokality a nájdenia dohody urobiť vážny a nezvratný zásah do prostredia, v ktorom žijú.

Primátorom "pretlačený" spôsob organizácie parkovania na sídlisku nie je jediný možný. On rozhodol za obyvateľov - a to nie je v poriadku. Podľa mňa.

Samozrejme na to môžeš mať iný názor. Je veľmi nešťastné, ak sa súhlas či nesúhlas s parkovaním bude vyjadrovať teraz vo voľbách.

Ak bude zvolený Pavel Hagyari, ako sa to bude vykladať? Zrejme tak, že obyvatelia zo spoplatnením parkovania súhlasia.
#9382
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 9382
anna39 (ID: 1365) | 5% Praktikant
anna39 | 25.11.2010 16:59
Dnes moj sused prilepil na FB tuto temu a ziadal pana H, dal to na jeho profil o vysvetlenie. Link bol vymazany bez odpovede. Takyto je prispup p. H. k otazkam. Ritolezcov ma tam dost, ale ak niekto chce nieco konkretne, vymaze sa to.
Inak, stale tu diskutuijete o tych parkoviskach. OK: nech su plattene, ale vsetky a pre vsetkych. Som v nemom uzase, ako ich obhajuju ti, co byvaju uplne inde a nebudu mudiet za parkovanie platit nic. To by som bola mudra aj ja.
#9386
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 9386
nikak (ID: 39) | 1% Pokročilý
nikak | 25.11.2010 17:49
To nebol Tvoj sused :-) Identita "Strihanie psov" s jedným priateľom... čiže čistá provokácia.
Tak ako aj Tvoj nenápadný nick anna39 :-)
#9391
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 9391
anna39 (ID: 1365) | 5% Praktikant
anna39 | 25.11.2010 19:42
Ano, je to moj sused. Asi ma len 1.priatela, nevysedava tam cely den, asi pracuje. Provokacia, v com? ved tam zadal len poziadavku na reakciu, ci vysvetlenie. My tym v bloku zijeme. Doteraz som s detmi chodila k blokom na travnik, pieskovisko, lavicka. teraz medzi nasmi veziakmi budeme mat parkovisko, se..e ma to a co.
provokacia je to, ze to vymazali bez odpovede, preco asi?
#9392
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 9392
Podžubovak (ID: 360) | 2% Praktikant
Podžubovak | 25.11.2010 19:55
VymAZaLA Ta NIKaK akO spRávNY fIlTer HagyARioHO StrANkY. MySLiS, ZE PrIATOR ma CAS ByT na FB? On Aj nA pRiaTEľov MA SVoj TiM.
#9395
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 9395
anna39 (ID: 1365) | 5% Praktikant
anna39 | 25.11.2010 20:19
Fiha a ja som myslela, ze to on tam odpoveda. Tak to je teda provokacia!!
No, ak by som to bola vedela, tiez by som mu bola par www.stranok odsledovala, sak na materskej mam casu dost a malo penazi, zislo by sa.
#9407
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 9407
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 25.11.2010 22:12
Char niekedy sa aj my dvaja zhodneme :o) ... no dnesne neplanovane stretnutie na tom mieste ma len utvrdilo o tom - ze na obcanov sa tu vobec nepozera !!! ... ti su len prostriedkom ... a to je hnusne, ale na Slovensku bezna prax
#9375
RE: RE: RE: RE: RE: 9375
Mizu Presovsky (ID: 100) | -14% Majster
Mizu Presovsky | 25.11.2010 15:02
Aky si ty zrazu socialista. Podľa toho ako ti to vyhovuje. Vytiahne to ľuďom peniaze. Som sa zasmial, počuť toto z tvojich úst, je ako keď som počúval ako pravica kričala Ficovi aby znižoval odvody v čase krízy a všetko čo by znížilo príjmy do rozpočtu a po voľbách robíte všetko opačne, ako ste pred voľbami radili Ficovi.
#9403
Ešte niečo... 9403
Synklastyk (ID: 204) | 0% Pokročilý
Synklastyk | 25.11.2010 22:06
Len ja som ešte furt nepochopil, prečo firma ktorá tuneluje, ide stavať parkoviská. Vie mi to niekto vysvetliť? Tote finty by som chcel pochopiť.
#9406
RE: Ešte niečo... 9406
robiinno (ID: 51) | 10% Pokročilý
robiinno | 25.11.2010 22:09
Synklastik, lebo ruka ruku myje asi ... lebo toto je fakt vrchol, sila ... este nech dotiahne do Druzby Lidl a parada...
#9410
RE: RE: Ešte niečo... 9410
Synklastyk (ID: 204) | 0% Pokročilý
Synklastyk | 25.11.2010 22:17
Tato kvôli hygiene?

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK