Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Sobota - 25. november 2017 - Katarína | zajtra Kornel

PIS.sk

Benefičná aukcia umeleckých diel

Kedy: udalosť sa už konala < Hotel Dukla < Voľný čas

Benefičná aukcia umeleckých diel Záver kalendárneho roka je obdobím, ktoré najviac praje transakciám s umením v akomkoľvek význame. Dovoľte mi preto osloviť Vás s ponukou dražby, ktorú organizujeme v spolupráci s o. z. Prešovská gotika a Rímskokatolíckou farnosťou v Prešove, dňa 23.11.2017 o 18tej hodine v hoteli Dukla. Vďaka tejto dražbe spojíme profánne so sakrálnym a pomôžeme zachrániť výnimočný kus histórie – organ v Konkatedrále sv. Mikuláša, ktorý si vyžaduje rozsiahlu rekonštrukciu.


Ako každá naša benefičná aukcia, aj táto kopíruje formát bežných komerčných aukcií – to znamená, že zákazník si môže kúpiť obraz, alebo umelecké dielo za štandardných – bežných, obchodných podmienok a za rovnakú cenu, ako pri komerčnej aukcii, s tým, že zároveň podporí dobrú vec, bez toho, aby ho to stálo viac peňazí.


Na tejto dražbe ponúkneme diela od takmer všetkých relevantných prešovských maliarov. Dôraz sme kládli aj na kvalitnú ponuku diel so sakrálnou tematikou. Ponúkame aj diela od zakarpatských umelcov, českú modernu, či dielo od Konštantína Bauera, jedného z kľúčových predstaviteľov košickej moderny. Jedným z najvýznamnejších diel tejto aukcie bude veľkoformátové galerijné dielo nedávno zosnulého Milana Johanidesa, s názvom Fantázia, alebo jedno z kľúčových diel Júliusa Lörincza – Madona z pusty. Od nuly budeme dražiť diela Ľubomíra Gumana či Dušana Očkoviča.
Veľké poďakovanie tradične patrí mestu Prešov a Prešovskému Večerníku za mediálnu podporu a tiež hotelu Dukla za poskytnutie priestoru a podporu benefičnej myšlienky.


Okrem tejto aukcie organizujeme ďalšie tri dražby, s ktorých ponukou sa viete oboznámiť na našej stránke www.art-gallery.sk. V poradí prvou bude aukcia v Michalovciach, 19.11.2017, ktorú otvoríme dražbou akvarelu zemplínskej krajiny od Štefana Bubána, ktorého jeden japonských prieskumov zaradil medzi Top 100 maliarov sveta. Druhou v poradí bude práve táto prešovská aukcia. Treťou dražbou bude aukcia pre združenie Patriot – klub východniarov. Podujatia pre tieto kluby patria k vrcholom našej aukčnej sezóny vďaka výnimočnej atmosfére, ktorá na nich panuje, a vďaka srdečnosti zúčastnených a ich úprimnej snahe pomôcť východu Slovenska a východniarom.


Najvýznamnejšie bude nepochybne dielo Júliusa Jakobyho. Autor nesporne patrí k špičke slovenskej modernej maliarskej tvorby a jeho diela sa na trhu objavujú veľmi sporadicky. Dielom s nulovou vyvolávacou cenou bude farebný drevoryt Ľudovíta Fullu. Súčasťou aukcie bude aj samostatná dražba sochy anjela, ktorú nechal vyrezať rezbár a filantrop Milan Krajňák rezbárovi Marekovi Maťašovi podľa návrhu Alenky Barudiak. Sochu sme vydražili na poslednej aukcii v Tatranskej galérii v Poprade. Celá získaná suma sa použila na biologickú liečbu Alenky Barudiak, ktorá sa aukcie aj zúčastnila. Vydražiteľ sa rozhodol túto sochu znova venovať do dražby s tým, že celý výťažok opäť venujeme na charitatívny účel. Klub Patriot v spolupráci so sociálnym odborom magistrátu mesta Košice vyberie rodinu, ktorá je napriek svojej pracovitosti a vzornej výchove detí v sociálnej núdzi.
Poslednou tohtoročnou aukciu bude Vianočná aukcia v Poprade, v hoteli Poprad, kde medzi titulné diela môžeme zaradiť nádherný komorný olej Miloša Alexandra Bazovského, či obraz Tatry nestora košickej moderny Antona Jasuscha. Od nuly začneme dražiť veľkorozmernú olejomaľbu horskej (tatranskej) krajiny maliara Stonea z roku 1935.


Veríme, že Vás táto ponuka oslovila a nájdete si v nej kúsok, ktorý obohatí Vašu zbierku, poteší Vašu umeleckú dušu alebo sa stane darčekom, ktorým niekoho potešíte v čase blížiacich sa Vianoc. Na každú aukciu je vstup pre dražiteľov voľný. V prípade záujmu o podanie písomného limitu na dražbu niektorej položky, alebo snahy dražiť cez telefón, nás kontaktujte na tel. čísle uvedenom na webovej stránke.

 
  Voľný čas | Dukla | Pridal: Redakcia PIS | čítané: 143 krát |  diskusia (0) |  

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (71920)

stavebný pozemok, 625 m2, v zastavanom území obce Terňa, katast. územie Hradisko, okr. Prešov. Pozemok je svahovitý, v spodnej časti rovinatý, prístup po asfaltovej ceste. Elektrina v dosahu pozemku, voda - v blízkosti studňa, ktorá nie je priamo na pozemku

0907030623 | ico | cena: 8.700,-€
ico

Reality: Predám (71922)

Ponúkame na predaj 4 izbový byt v Sabinove. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou - vymenené okna , plávajúce podlahy, sadrokartonové jadro. Byt sa nachádza na 6 poschodí. Pre bližšie informácie nás kontaktujte na tel. čísle 0907 030 373

0907030676 | ico
ico

Reality: Predám (71928)

jednopodlažná murovaná chata pozostavajúca z 2 miestností (2 x 25 m2), podpivničená, v chate sú plastové okná, oplotený pozemok, elektrina - možné napojenie, studňa - možné vykopanie priamo na pozemku

0907030661 | ico | cena: 21.900,-€
ico

Reality: Predám (71930)

Byt prešiel kompletnou rekonštrukciou. Plastové okná, nové podlahy, stierky, rozvody, kuchynská linka. Má balkón a pivnicu, je čiastočne zariadený. Byt je v zateplenom bytovom dome a má dostatok parkovacích miest. Výhodou je pešia dostupnosť do mesta.

0907030693 | ico | cena: 75.000,-€
ico

Reality: Predám (71929)

2-izbový byt s rozlohou 54m2 s balkónom a pivnicou. Byt prešiel kompletnou rekonštrukciou, nové rozvody elektriny, nové podlahy, stierky, plastové okná. Kúpou je hneď voľný. Pri rýchlom rozhodovaní možná dohoda na cene.

0907030693 | ico | cena: 65.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS