Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Sobota - 25. november 2017 - Katarína | zajtra Kornel

PIS.sk

Ráno a večer (vernisáž) / Rozprávky z divadlo (autorské čítanie)

Kedy: udalosť sa už konala < Viola literárna kaviareň < Voľný čas

Vladimír Seman je dlhoročným javiskovým majstrom v Divadle Jonáša Záborského v Prešove.
Vo Viole ho privítame hneď z dvoch dôvodov.
Prvým je prezentácia úryvkov z jeho pripravovanej knihy Rozprávky z divadla.
Pätnásť rozprávok prinesie pohľad na udalosti a veci, ktoré si divák zvyčajne nevšimne pretože ich vníma ako súčasť celku predstavenia – svetlá, rekvizity, parochne, kostýmy, nábytok. V divadle sa však dejú aj príbehy, ktoré ostávajú ukryté nielen zraku návštevníkov, ale aj zamestnancov. Všetko žije svojím životom: lavica v sklade nábytku, mačky a myši tamtiež, kameňožrúti, kostýmy v sklade kostýmov… Svetlá na javisku sa rozprávajú o dianí v divadle, opona a kreslo čakajú na javisku na začiatok skúšky a spomínajú… Jednoducho je to miesto čarov, nezvyčajných situácií a prekvapení v zákutiach, kde je možno aj lietajúci koberec, somárik otras sa a iné zázračné predmety.
Po rozprávkach prídu na rad fotografie.


Vo Viole budeme pokračovať vernisážou výstavy pohľadov Vlada Semana nielen na divadelné prostredie, ale i na Prešov v rôznych fázach dňa – najčastejšie však ráno a večer.
O ich vzniku hovorí: „Často až pri prezeraní fotografií zistím, čo som vlastne , ,chytil“ – výsledok je často prekvapujúci… mojím veľkým priateľom pri fotení je slnko, hmla, prítmie… pokoj, ktorý nerušia ľudia…“
Srdečne pozývame!


Napísanie knihy pre deti podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia.


VSTUP VOĽNÝ
Miesta si môžete rezervovať priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo na info@literarnakaviaren.sk / 0905 688 665
Rezervované miesto je potrebné obsadiť minimálne 20 min. pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade nárok na rezerváciu miesta zaniká.

 
  Voľný čas | Viola literárna kaviareň | Pridal: Redakcia PIS | čítané: 53 krát |  diskusia (0) |  

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (71928)

jednopodlažná murovaná chata pozostavajúca z 2 miestností (2 x 25 m2), podpivničená, v chate sú plastové okná, oplotený pozemok, elektrina - možné napojenie, studňa - možné vykopanie priamo na pozemku

0907030661 | ico | cena: 21.900,-€
ico

Reality: Predám (71922)

Ponúkame na predaj 4 izbový byt v Sabinove. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou - vymenené okna , plávajúce podlahy, sadrokartonové jadro. Byt sa nachádza na 6 poschodí. Pre bližšie informácie nás kontaktujte na tel. čísle 0907 030 373

0907030676 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (71874)

Rodinný dom na 20-á pozemku, Miklušovce, okr. Prešov. Dom je riešený na dvoch podlažiach s dvoma oddelenými vstupmi. Na prízemí sa nachádza dvojizbový byt s kuchyňou, predsieňou. Na prvom poschodí je 3 - izbový byt s kuchyňou, kúpeľňou s WC. Pôvodný stav.

0907030623 | ico | cena: 58.000,-€
ico

Reality: Predám (71923)

Ponúkame na predaj 3 izbový byt na ulici Antona Prídavku. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou - plastové okna, podlahy, dlažby, stúpačky. Výborná lokalita. Pre bližšie informácie nás kontaktujte na tel. čísle 0907 030 676.

0907030676 | ico
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS