Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Piatok - 20. apríl 2018 - Marcel | zajtra Ervín

PIS.sk

Trio Thisnis

Kedy: udalosť sa už konala < Viola literárna kaviareň < Koncert / Festival

Nenechajte si ujsť koncert Tria Thisnis, ktoré prichádza do Prešova po prvýkrát!


PROGRAM
Thisnis: Variationes calvariae locus (téma a 18 variácií)


ÚČINKUJÚCI
Trio Thisnis
Miroslav Tóth – altový a sopránový saxofón, spev
Ádám Móser - akordeón, accordina, gajdy
Áron Porteleki - bicie, 3-strunová viola, objekty


Trio Thisnis je slovensko-maďarské zoskupenie, ktoré sa zameriava na improvizačné a špeciálne experimentálne techniky. Jeho hudbu je možné charakterizovať ako snahu o metažánrové variácie. Trio bolo založené v priebehu natáčania rozhlasovej hry Wernera Fritscha Shakespeare's Skull v Prahe. Skupina je aktívna najmä v Budapešti. Bubeník Áron Porteleki, akordeonista Ádám Móser a saxofonista Miroslav Tóth účinkovali spoločne aj vo formácii Funeral Marching Band.


Líder tria Miroslav Tóth je všestranne pôsobiacim hudobníkom. Rodák z Bratislavy, v súčasnosti žije a pôsobí v Prahe. Je doktorandom na Katedre skladby HAMU. Autor štyroch opier, kompozícií pre sólové nástroje a rôzne nástrojové zoskupenia. Píše súčasne filmovú hudbu. Je zakladateľom a umeleckým vedúcim ďalších umeleckých telies: orchestra Musica falsa et ficta, prezentujúceho improvizačné prístupy a umeleckých zoskupení Funeral Marching Band a Dunkeltherapie. Účinkuje súčasne v experimentálnych hudobných kapelách: Shibuya Motors, My Live Evil, E56, Krakow Improvisers Orchestra, Prague Improvisers Orchestra, Ensemble 65. Je iniciátorom a spolutvorcom cyklu dokumentárnych filmov o slovenských hudobných skladateľoch.


„Miro Tóth je typom umelca, pohybujúceho sa s ladnou prirodzenosťou medzi rôznorodými projektmi, ktoré sa častokrát vyznačujú až antagonistickou formou či poetikou. V jeho podaní sú však všetky hranice narušené a do popredia tak vystupuje kompaktné dielo s charakteristickým rukopisom, v ktorom má každá zastávka, projekt a uvažovanie svoje zmysluplné miesto a výborne dopĺňa rozsiahlu sieť prístupov.“ (Jakub Juhás)


Áron Porteleki je maďarský bubeník a violista. Je aktívnym členom experimentálnej improvizovanej hudobnej scény a reprezentantom budapeštianskeho hudobného undergroundu. Všestranne pôsobiaci umelec, ktorý sa venuje popri hudbe aj súčasnému tancu, svoje interpretačné umenie prezentuje v Maďarsku i v zahraničí. Vystupoval
s viacerými osobnosťami umeleckého sveta ako Clayton Thomas, Hilary Jeffery, Mihály
Dresch, István Grencsó a i.


Ádám Móser žije a pôsobí v Budapešti. Vo svojej interpretácii kombinuje francúzske, židovské, argentínske, balkánske vplyvy a cirkusovou atmosféru s prvkami experimentálnej hudby a voľnej improvizácie. Je členom niekoľkých umeleckých zoskupení vedených skladateľom Bélom Ágostonom, participuje napríklad na projekte s americkým skladateľom a trúbkarom Frankom Londonom. Spolupráca s Miroslavom Tóthom začala prizvaním k účinkovaniu vo free jazzovom projekte tohto slovenského saxofonistu – Funeral Marching Band. Táto skúsenosť vyústila do trvalej spolupráce v rámci viacerých ďalších projektov oboch hudobníkov.


Koncert sa uskutoční v rámci prehliadky súčasnej hudobnej tvorby Sólo-duo-trio. Prehliadka je súčasťou projektu Cesty k hudbe.


Vstup voľný!


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.


Miesta si môžete rezervovať priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo na info@literarnakaviaren.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)
Rezervované miesto je potrebné obsadiť minimálne 30 min. pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade nárok na rezerváciu miesta zaniká.

 
  Koncert / Festival | Viola literárna kaviareň | Pridal: Redakcia PIS | čítané: 51 krát |  diskusia (0) |  

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72618)

Starší rodinný dom, 2 izby, kuchyňa, 2 komory, IS - elektrika, prípojka na plyn, vlastná studňa, možnosť napojenia na kanalizáciu. Obytná plocha cca 85 m2, pôvodný stav, zachovalý, suchý dom, slnečný pozemok s výmerou 704 m2.

0907030619 | ico | cena: 29.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72604)

Dom je dvojpodlažný, podpivničený, pozemok 393 m2. Je prepojený s garážou, kde je možné parkovať 3 autá. Jedná sa o rodinný dom riešený ako 2 byty s dvoma kuchyňami, kúpeľňou, vhodný na dvojgeneračné bývanie. V cene nie sú zahrnuté energie.

0907030623 | ico | cena: 500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Predám (72610)

1 izbový byt, OV, 41 m2 + loggia, Prešov, Bernolákova ul. , 4/8 posch. , čiastočná rekonštrukcia eurookná, murované jadro, plávajúca podlaha v izbe, vstavaná skriňa na chodbe, vymenené interiérové dvere a zárubňa pripravená k osadeniu. Stredový byt.

0907030622 | ico | cena: 46.500,-€
ico

Reality: Predám (72606)

Stavebný pozemok Malý Šariš, okr. Prešov, priamo v obci v zastavanej oblasti. Plocha parcely 500 m2. Prístup je hlavná asfaltová komunikácia. IS pri pozemku.

0907030622 | ico | cena: 28.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS