Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Utorok - 17. júl 2018 - Bohuslav | zajtra Kamila

PIS.sk

Trio Thisnis

Kedy: udalosť sa už konala < Viola literárna kaviareň < Koncert / Festival

Nenechajte si ujsť koncert Tria Thisnis, ktoré prichádza do Prešova po prvýkrát!


PROGRAM
Thisnis: Variationes calvariae locus (téma a 18 variácií)


ÚČINKUJÚCI
Trio Thisnis
Miroslav Tóth – altový a sopránový saxofón, spev
Ádám Móser - akordeón, accordina, gajdy
Áron Porteleki - bicie, 3-strunová viola, objekty


Trio Thisnis je slovensko-maďarské zoskupenie, ktoré sa zameriava na improvizačné a špeciálne experimentálne techniky. Jeho hudbu je možné charakterizovať ako snahu o metažánrové variácie. Trio bolo založené v priebehu natáčania rozhlasovej hry Wernera Fritscha Shakespeare's Skull v Prahe. Skupina je aktívna najmä v Budapešti. Bubeník Áron Porteleki, akordeonista Ádám Móser a saxofonista Miroslav Tóth účinkovali spoločne aj vo formácii Funeral Marching Band.


Líder tria Miroslav Tóth je všestranne pôsobiacim hudobníkom. Rodák z Bratislavy, v súčasnosti žije a pôsobí v Prahe. Je doktorandom na Katedre skladby HAMU. Autor štyroch opier, kompozícií pre sólové nástroje a rôzne nástrojové zoskupenia. Píše súčasne filmovú hudbu. Je zakladateľom a umeleckým vedúcim ďalších umeleckých telies: orchestra Musica falsa et ficta, prezentujúceho improvizačné prístupy a umeleckých zoskupení Funeral Marching Band a Dunkeltherapie. Účinkuje súčasne v experimentálnych hudobných kapelách: Shibuya Motors, My Live Evil, E56, Krakow Improvisers Orchestra, Prague Improvisers Orchestra, Ensemble 65. Je iniciátorom a spolutvorcom cyklu dokumentárnych filmov o slovenských hudobných skladateľoch.


„Miro Tóth je typom umelca, pohybujúceho sa s ladnou prirodzenosťou medzi rôznorodými projektmi, ktoré sa častokrát vyznačujú až antagonistickou formou či poetikou. V jeho podaní sú však všetky hranice narušené a do popredia tak vystupuje kompaktné dielo s charakteristickým rukopisom, v ktorom má každá zastávka, projekt a uvažovanie svoje zmysluplné miesto a výborne dopĺňa rozsiahlu sieť prístupov.“ (Jakub Juhás)


Áron Porteleki je maďarský bubeník a violista. Je aktívnym členom experimentálnej improvizovanej hudobnej scény a reprezentantom budapeštianskeho hudobného undergroundu. Všestranne pôsobiaci umelec, ktorý sa venuje popri hudbe aj súčasnému tancu, svoje interpretačné umenie prezentuje v Maďarsku i v zahraničí. Vystupoval
s viacerými osobnosťami umeleckého sveta ako Clayton Thomas, Hilary Jeffery, Mihály
Dresch, István Grencsó a i.


Ádám Móser žije a pôsobí v Budapešti. Vo svojej interpretácii kombinuje francúzske, židovské, argentínske, balkánske vplyvy a cirkusovou atmosféru s prvkami experimentálnej hudby a voľnej improvizácie. Je členom niekoľkých umeleckých zoskupení vedených skladateľom Bélom Ágostonom, participuje napríklad na projekte s americkým skladateľom a trúbkarom Frankom Londonom. Spolupráca s Miroslavom Tóthom začala prizvaním k účinkovaniu vo free jazzovom projekte tohto slovenského saxofonistu – Funeral Marching Band. Táto skúsenosť vyústila do trvalej spolupráce v rámci viacerých ďalších projektov oboch hudobníkov.


Koncert sa uskutoční v rámci prehliadky súčasnej hudobnej tvorby Sólo-duo-trio. Prehliadka je súčasťou projektu Cesty k hudbe.


Vstup voľný!


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.


Miesta si môžete rezervovať priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo na info@literarnakaviaren.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)
Rezervované miesto je potrebné obsadiť minimálne 30 min. pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade nárok na rezerváciu miesta zaniká.

 
  Koncert / Festival | Viola literárna kaviareň | Pridal: Redakcia PIS | čítané: 74 krát |  diskusia (0) |  

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (72954)

Dobrá dispozičné riešenie, veľká kuchyňa a samostatná izba. Vlastné plynové kúrenie, nízke mesačné náklady, dostatok parkovacích miest pri bytovom dome. Tichá lokalita obce Veľký Šariš, zastávka MHD 150 m.

0907030693 | ico | cena: 45.000,-€
ico

Reality: Predám (72681)

Ponúkame na predaj záhradku v osobnom vlastníctve o výmere 506 m2 s drevenou chatkou a altánkom, lokalita mimo obce

0907030661 | ico | cena: 8.990,-€
ico

Reality: Predám (72988)

tichá lokalita, s pekným výhľadom, výmera pozemku: 700 m2, počet izieb : 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 200 m2, https://www.garantreal.sk/reality/13566-RD-LC-13566/garant-real-predaj-rodi nny-dom-pozemok-700-m2-mestska-cast-sidlovec-presov/

0907030661 | ico | cena: 214.990,-€
ico

Práca: Ponúkam (72986)

Prijmeme upratovačku na upratovanie na Plzenskej 2 v Prešove v termíne 23.7 - 3.8. Ponúkaná mzda 3 € / hod. Denne objem práce 5-6 hodín.

0918714387 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (72920)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

+421903602897 | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS