Nedeľa, 29. november 2020
Meniny má Vratko | zajtra Ondrej, Andrej

Zóna A chytila druhý dych

Korene bratislavskej punkovej legendy Zóna A siahajú do roku 1980, kedy spolu začali skúšať kamaráti z jedného bloku. Samotná kapela vznikla po príchode speváka Koňýka z vojny, v roku 1984, na troskách skupiny Paradox. Zóna A si veľmi rýchlo získala obľubu u tzv. „problémovej mládeže“.

Punc zakazovanej kapely jej dodával nových a nových priaznivcov. Paradoxne, napriek zákazom sa Zóna A ešte pred revolúciou objaví aj vo filme (Iba deň a dokument Zóna A) a nahrá aj niekoľko klipov. Debutový album Potopa však vychádza až po revolúcii. Eufóriu vystrieda útlm, ktorý cítiť aj z albumov Nie je to tak zlé a v Životnej forme. S platňou Nikto nevie jak to dopadne (s hitmi Možno, Beznádejný prípad, Génius...) chytá Zóna A druhý dych, znovu máva vypredané koncerty a je atrakciou veľkých festivalov.
Novinka Na predaj vyšla vo vlastnom Koňýkovom vydavateľstve a obsahuje hity ako Nebuď hlúpa, kontroverzný Chleba (na vinyle nedávno vyšla jeho slušná verzia) či Bratislavské dievčatá, ku ktorým je nakrútený aj klip.
Fanúšikovia však aj tak stále preferujú rokmi osvedčené hitovky ako Janko, Potopa, Puf a Muf, Pivo, Všetko je OK, Je to zlé, či útek z reality. Zóna A vystúpi v Prešove v klube Véčko v sobotu 18. novembra 2006 o 19.00 hod. Vstupné na koncert tejto legendy, ktorej budú predskakovať súpútnici Lord Alex, stojí len 100 Sk v predpredaji (MIC Prešov), resp. 120 Sk v deň koncertu.

Mohlo by Vás zaujímať
Študenti geografie mapovali utečenecké tábory v Etiópii
Katedra geografie a aplikovanej geoinformatiky Fakulty humanitných a prírodných vied (FHPV) Prešovskej univerzity (PU) v Prešove pod hlavičkou UNIPO Mappers zorganizovala ďalšiu zo série mapovacích maratónov (mapathonov), aby pomohla zmapovať „neobjavené“ miesta na svete, ktoré sú najviac ohrozené humanitárnymi krízami. Počas dvoch hodín sa študentom geografie podarilo zmapovať vyše 1500 budov.
V Prešove budú do konca týždňa zatvorené dve základné školy
ZŠ Kúpeľná a ZŠ Bajkalská v Prešove budú počas prvého novembrového týždňa kompletne zatvorené. Dôvodom je potvrdený výskyt ochorenia COVID-19.
Týždeň vedy a techniky v online priestore
V období od 9. do 15. novembra 2020 prebieha na Slovensku už 17. ročník Týždňa vedy a techniky (TVaT). Na danom podujatí niekoľko rokov aktívne participuje aj Prešovská univerzita v Prešove (PU) prostredníctvom rôznorodých aktivít, ktoré sa tento rok realizujú predovšetkým v online priestore.
V Prešove sme ocenili detské talenty
Mesto Prešov v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove odmenilo nadané deti zo základných škôl regiónu Šariš.
Prešovská univerzitná knižnica je kultúrno-umeleckým centrom univerzity už dve desaťročia
Univerzitná knižnica Prešovskej univerzity v Prešove (UK PU) už vyše šesť desaťročí poskytuje svoje služby akademickej obci. Ich súčasťou je aj organizovanie rôznych kultúrno-umeleckých podujatí, ktoré knižnica zabezpečuje viac ako 20 rokov.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.