Nedeľa, 17. február 2019
Meniny má Miloslava | zajtra Jaromír

ZŠ Sibírska má novú telocvičňu s medzinárodnými parametrami

Po dlhých 16 rokoch dnes slávnostným otvorením oficiálne sfunkčnili novú telocvičňu pri Základnej škole na Sibírskej ulici, ktorá sa môže popýšiť medzinárodnými parametrami.

Hala telocvične má rozmery 48x24 metrov, výšku 9 metrov a okrem základného vybavenia má tribúnu pre 200 divákov, sklopné basketbalové koše a modernú svetelnú tabuľu. Svojimi parametrami ponúka priestor pre tenistov, basketbalitov, hádzanárov, volejbalistov ale i iné športy. „V prvom rade ale bude slúžiť našim žiakom. Doteraz sme museli veľmi silne improvizovať pri vyučovaní telesnej výchovy, až teraz sa škola normalizuje a stáva sa plnohodnotnou školou,“ tešil sa novej telocvični riaditeľ ZŠ na Sibírskej ulici Vladimír Ilkovič, ktorý ju chce aj patrične využiť. „Okrem toho, že v poobedňajších hodinách bude môcť telecvičňa slúžiť aj verejnosti, už teraz sme rozbehli rokovania s basketbalovým oddielom BK 99 ako aj Tatranom Prešov o vytvorení basketbalových i futbalových tried na našej škole,“ dodal V. Ilkovič.

Samotná výstavba telocvične sa začala už v roku 1990 v rámci plánu tzv. komplexnej bytovej výstavby, o dva roky neskôr ju ale pozastavili. Opäť sa rozbehla až v novembri 2004, kedy mesto dostalo štátnu dotáciu vo výške 6 miliónov korún, celkovo bolo napokon na stavbe preinvestovaných 33 miliónov korún. „Telocvičňa je užívaniaschopná, je ale potrebné ešte dokončiť vonkajšie úpravy – parkovisko, prírodnú zeleň, ako i prístupové komunikácie,“ uviedol vedúci odboru výstavby a dopravy MsÚ v Prešove Marián Karabinoš s tým, že táto 2. etapa by mala byť hotová do konca júna budúceho roka.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovské nadané deti leteli vesmírom
Hosťom v Klube nadaných detí bola RNDr. Mária Csatáryová, PhD. - autorka knihy Letíme do vesmíru, prvého beletrizovaného zošita z astronómie pre deti. Témou prednášky boli základné astronomické pojmy a javy.
Nadané deti nešetrili milými slovami
Januárové stretnutie školákov z Klubu nadaných detí v Prešove sa nieslo v znamení milých slov, pochvál a uznaní. Nadané deti si spoločne pripomenuli Medzinárodný deň komplimentov.
Prešov vyhlásil súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš
Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadanými a mesto Prešov vyhlasujú prostredníctvom projektu Nadané dieťa súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš. Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátorky mesta Prešov Ing. Andrey Turčanovej.
Škola predstaví redizajnované odevy DOD na Vysokej škole ISM uzatvorí biznis večer
V rámci dňa otvorených dverí na Vysokej škole medzinárodného podnikania (VŠMP) ISM Slovakia v Prešove sa 30. januára uskutoční aj Študentská vedecká konferencia, kde budú študenti prezentovať svoje práce.
Odevy, ktoré chránia životné prostredie. Škola využíva tradičné remeslá a spája teóriu s praxou
Deň otvorených dverí na Vysokej škole medzinárodného podnikania (VŠ MP) ISM Slovakia v Prešove koncom januára ukončila netradičná akcia – módna prehliadka redizajnovaných odevov. Študentky školy osobne predviedli 44 atraktívnych modelov.
Pedagogická fakulta oslavuje 70.výročie svojho vzniku
Je jednou zo zakladajúcich a zároveň najstarších fakúlt Prešovskej univerzity v Prešove (PU).
Výlety za povesťami odštartovali školáci vo Vyšných Ružbachoch
Žiaci základných škôl z Prešova sa zúčastnili prvého z výletov projektu Výlety za povesťami. Cieľom poznávacieho výletu celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným sa stala obec Vyšné Ružbachy.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Podpivničený rodinný dom 128 m2 s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3-izbový, s kuchyňou, kúpeľňou, komorou, verandou, predsieňou so schodišťom do suterénu a na pôjd.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1060 m2, Dulová Ves, Košariská

stavebný pozemok - Prešov, kataster Dulová Ves, časť Košariská o výmere 1060 m2. Pozemok je napojený na všetky inžinierske siete - plyn, obecný vodovod, elektrina, kanalizácia splašková, dažďová, optické káble na internet. Cena 57, - eur/m2.

0907030623 | | cena: 57,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.